Dezvirginare imposibila

hai mai!

Io ma supar doar cand povestile au final nefericit, fa si tu la fel!
ieeee! "n-ai citit" suficient!

Zi cu spor, tuturor, si mie!:D
pitiTa_
Postat pe 26 Iunie 2014 09:00
Buna tuturor. Am mai incercat sa postez un raspuns aici, dar se pare ca n-am reusit; daca totusi va aparea cumva, imi cer iertare pentru ca ma repet.
Inainte de a-i da un sfat tinerei noastre interlocutoare, ca medic, vreau sa va spun ca desi in marea majoritate a cazurilor deflorarea se petrece cu o minima durere si sangerare care nu se repeta dupa primul act sexual, rareori intr-adevar procesul este incomplet dupa primul contact, continuand sa fie dureros si sangerand si la urmatoarele incercari. Uneori, foarte rar, ruperea himenului poate sa dea chiar o hemoragie care poate fi oprita doar intr-un serviciu de chirurgie. Alteori, iarasi, himenul se dilata fara a se rupe deloc, primul contact avand loc fara nici o durere sau sangerare - si vorbim atunci despre un himen zis complezant; unele doamne ajung in sala de nasteri cu totul intregi, fara sa fie vorba despre vreo imaculata conceptie.
garbo_403638
Postat pe 26 Iunie 2014 11:18
Ce vrau sa spun este ca, oamenii nefiind cu totii la fel, uneori membrana virginala este groasa si puternic vascularizata, iar deflorarea dificila - asa cum pare sa fie situatia colegei noastre de forum.
Nu este vorba, deci de o deficienta de tehnica a partenerului, si nu este deloc treaba noastra sa dezbatem daca cea care ne-a cerut sfatul are o toleranta inalta sau scazuta la durere. Actul are o incarcatura emotionala foarte puternica, si tocmai de aceea nu trebuie sa fie atat de dureros si stresant precum ni s-a povestit. Singurul sfat de bun simt care se poate da aici este ca tanara noastra sa ceara parerea unui ginecolog; probabil cea mai buna solutie este indepartarea chirurgicala a membranei buclucase. Nu mi se par idei bune nici vibratorul, nici anestezicul local, si cu atat mai putin incercarea unui alt partener, doar pentru ca s-ar putea descurca mai bine.
garbo_403638
Postat pe 26 Iunie 2014 11:35
Cat despre comentariile privitoare la moralitatea sau oportunitatea inceperii vietii sexuale la 17 ani... mi se pare ca nu despre asta am fost intrebati. Sa fim seriosi, oare cati dintre noi am inceput dupa majorat? Planningul familial si bolile venerice sunt un alt subiect, cu care speram din toata inima ca tanara noastra este familiarizata. Daca nu... aici suntem!
garbo_403638
Postat pe 26 Iunie 2014 11:42
Si, in final, va rog sa ma iertati, dar nu ma pot abtine sa-i atrag atentia doamnei Greffe ca este absolut autoironic sa critici lipsa de cultura a cuiva in cadrul unor mesaje atat de agramate.
Tot respectul!
garbo_403638
Postat pe 26 Iunie 2014 11:48
Pai da, si, puteai sa-i faci o programare (daca tot esti medic) ca sa te documentezi pe viu, nu era mai bine?
Crezi ca sfaturile ajuta in toate cazurile? Uneori chiar nu se potrivesc, si poate nici ale tale, 638. Tot de "ea" depinde ce solutie alege pt. "himenul ei" :D
pitiTa_
Postat pe 26 Iunie 2014 13:07
zack
Postat pe 29 Iunie 2014 17:42
De la: quasaria, la data 2014-06-13 03:23:11si dupa parerea ingerasului e gresit sa vezi sexul ca normalitate.... E o deviatie...sportul asta!

Nt, nt...ce lume perversa!



Aoleuuu, vazusi ce-ai facut acum? Ai starnit-o. Nu mai termina ingerasul nici pana la toamna de vorbit.
zack
Postat pe 29 Iunie 2014 17:50
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-06-12 21:52:03
De la: zack, la data 2014-06-12 20:50:32N-are nici o treaba ca esti tu serioasa, corecta sau directa........mai pe romaneste, daca tot nu intelegi.....bati campii rau, esti mai mereu pe langa subiect si.....s-a cam saturat toata lumea de postarile tale de doi lei. E clar acum?


eu am raspuns la subiect voi va tot invartiti pe langa subiect..

era vorba ca de ce adolescentii vaf sexul ca o normalitate ca pe un sport...Pt ca barbatii il promoveaza si chiar si femeile pt ca se iau dupa capul lor incult



Pai cum naiba vrei s-o vada mai femeie? Tu nu consideri normal lucrul asta? Dar sa lasam asta. Fatuca asta vrea si ea sa-si inceapa viata sexuala si intreaba , ca na, n-a mai facut asta, nu stie, e normal. Tu, in loc s-o ajuti, ce faci? Bati campii? Ai cumva impresia ca o sa renunte sa si-o mai traga pentru ca ai tu.... muste la bec?
zack
Postat pe 29 Iunie 2014 17:58
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-06-12 21:52:03
De la: zack, la data 2014-06-12 20:50:32N-are nici o treaba ca esti tu serioasa, corecta sau directa........mai pe romaneste, daca tot nu intelegi.....bati campii rau, esti mai mereu pe langa subiect si.....s-a cam saturat toata lumea de postarile tale de doi lei. E clar acum?


eu am raspuns la subiect voi va tot invartiti pe langa subiect..

era vorba ca de ce adolescentii vaf sexul ca o normalitate ca pe un sport...Pt ca barbatii il promoveaza si chiar si femeile pt ca se iau dupa capul lor incult



Pai cum naiba vrei s-o vada mai femeie? Tu nu consideri normal lucrul asta? Dar sa lasam asta. Fatuca asta vrea si ea sa-si inceapa viata sexuala si intreaba , ca na, n-a mai facut asta, nu stie, e normal. Tu, in loc s-o ajuti, ce faci? Bati campii? Ai cumva impresia ca o sa renunte sa si-o mai traga pentru ca ai tu.... muste la bec?
zack
Postat pe 29 Iunie 2014 17:59
Nu cred ca este reala problema... Cineva se distreaza copios si a postat o asa-zisa problema...iar ceilalti.."mushca"..!!!
garbo001422
Postat pe 5 Iulie 2014 18:40
Oare maine ploua ? ...Oare o fi soare ? Cam asa e treaba.
Rotty
Postat pe 5 Iulie 2014 19:04
" mushca"... si tu, fugi, ai? Stii 22, ca de ce fugi de aia nu scapi!
poti sa ai "compas" de 44.....
pitiTa_
Postat pe 5 Iulie 2014 19:42
garbo001422
Postat pe 6 Iulie 2014 17:08
422 , tu te-ai molipsit de la alalaltu` ? Ce v-ati tacanit cu totzii ? Clonelor ! Verificati "scena" ?
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2014 17:42
Deztul, ha?
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2014 06:15
Mno ... vino la mine si o rezolvam :)
Romanian_Raven_Shepard_Juan_1
Postat pe 12 Iulie 2014 06:57
Parerea mea este ca tu nu l iubesti, ptr ca daca l-ai iubi ai avea incredere si te ai lasa in voia lui, frica vine de la inductiile familiei poate sa nu cumva sa faci sex inainte de vreme, in rest e prima data cand aud de asa ceva. de obicei nici nu curge sange decat foarte putin. si titlul nu e bun deja esti dezvirginata, doar ca nu e ceva in regula cu tine. o femeie care nu mai e virgina e una care si a inceput viata sexuala indiferent de ce se intampla in timpul actului. deci clar tu nu mai esti virgina. recomandarea mea este sa fii mai relaxata, sa o faceti cu placere, pe fond muzical, in rest du te la ginecolog si el va sti ce e acolo. Poti sa ai o rana pe uter si sa sangerezi.
ShantiL
Postat pe 12 Iulie 2014 08:18
De la: ShantiL, la data 2014-07-12 08:18:36Parerea mea este ca tu nu l iubesti, ptr ca daca l-ai iubi ai avea incredere si te ai lasa in voia lui, frica vine de la inductiile familiei poate sa nu cumva sa faci sex inainte de vreme, in rest e prima data cand aud de asa ceva. de obicei nici nu curge sange decat foarte putin. si titlul nu e bun deja esti dezvirginata, doar ca nu e ceva in regula cu tine. o femeie care nu mai e virgina e una care si a inceput viata sexuala indiferent de ce se intampla in timpul actului. deci clar tu nu mai esti virgina. recomandarea mea este sa fii mai relaxata, sa o faceti cu placere, pe fond muzical, in rest du te la ginecolog si el va sti ce e acolo. Poti sa ai o rana pe uter si sa sangerezi.
PS. Intotdeauna recomand fetelor ca daca totusi isi doresc sa inceapa viata sexuala, sa o faca din dragoste, altfel degeaba te atrage sexual, cand ajungi la impact, fara iubire nu se poate incredere 0. Cand exista iubire, si incredere in partener, totul decurge natural si frumos. In rest iti doresc sa cunosti iubirea, fara groaza sa schimbi partenerul, si neaparat sa mergi la ginecolog, sa ti faca un control....dar nicidecum nu ti indeparta sau taia himenul, stii de ce? ptr ca s-ar putea ca mai incolo sa ai parte de surprize atat zic. :)
ShantiL
Postat pe 12 Iulie 2014 08:33
Ai himen elastic, de aici toate problemele tale. Cea mai buna solutie e medicul. Discuta cu iubitul tau si mergi apoi la doctor si explica-i ce probleme ai. Bafta multa!
onegru
Postat pe 12 Iulie 2014 08:40
De la: onegru, la data 2014-07-12 08:40:37Ai himen elastic, de aici toate problemele tale. Cea mai buna solutie e medicul. Discuta cu iubitul tau si mergi apoi la doctor si explica-i ce probleme ai. Bafta multa!


Adică de nylon
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2014 09:41
De la: Romanian_Raven_Shepard_Juan_1, la data 2014-07-12 06:57:31Mno ... vino la mine si o rezolvam :)


Iote la don Juan!
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2014 09:41
Asta-i Ion ori Gheorghe...de unde atata "don" ?
Spor la trebi.
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2014 09:44
Mulţam!

După... merg la Lidl, da' nu pt reciclată.
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2014 09:48
Ia mai lasati fata inpace
daca vreti sa ii dati un sfat care iar fi de folos bine,daca nu lasati lectile de moralitate
care mai de care va credeti destepti si despicati firul in patru
dati sfatul si gata
garbo046948
Postat pe 12 Iulie 2014 10:02
"copacel, cin' te-a retezat?"
Adu tu o contributie masc. la "dezvirginare" si pe urma "rascoleste-te!
Spor_t!
pitiTa_
Postat pe 12 Iulie 2014 10:06
De la: garbo046948, la data 2014-07-12 10:02:31Ia mai lasati fata inpace
daca vreti sa ii dati un sfat care iar fi de folos bine,daca nu lasati lectile de moralitate
care mai de care va credeti destepti si despicati firul in patru
dati sfatul si gata


Iar tălică, du-te la şcoală! Na!
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2014 10:09
ii in vacanta si-i barbat!=))
pitiTa_
Postat pe 12 Iulie 2014 10:15
Are pr cu cratima şi pauza/space.
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2014 10:16
Nu se pune de data asta.;)
Sa vedem cum se lauda la proba practica!
pitiTa_
Postat pe 12 Iulie 2014 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutorrr probleme cu erectia:(:(:( 98 De la: gicu 8 August 2015 19:24
Vreau sa ma insor....part two! 78 De la: SAL 19 Decembrie 2011 19:40
Suntem chiar asa redusi cand vine vorba despre sex? 37 De la: Alex4andra 9 Ianuarie 2016 12:33
de ce un barbat face sex ca dragoste nu o poti numi chiar daca iti spune ca nu te iubeste? 174 De la: kaladris 19 Aprilie 2010 06:33
SEX DUPA 40 ANI LA BARBATI 862 De la: pufuletdesalcie 28 Februarie 2018 00:00
Setari Cookie-uri