Virginitatea până la căsătorie? Ce părere aveţi?

dar , baiatul nostru virgin iar a dat bir cu fugitii?
vivacedonna
Postat pe 17 Septembrie 2013 21:36
De la: barboneli, la data 2013-09-17 20:37:12

se poate, nu zic nu... ! si barbatii, ca si femeile de altfel, sunt de asa multe feluri... (nu ma refer la culoare), ca si atatea feluri de gaini, caini sau fluturi... !



Li, eu am un fluturas in stomac, dar e cam firav, nu stie incotro sa zboare
vivacedonna
Postat pe 17 Septembrie 2013 21:39



mmda... ! se mai intampla. dar eu am incredere in el ca pana la urma o sa stie....
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2013 22:18
Dacă sunteți aici pentru oricare dintre voi care așteaptă cu virginitatea ei pentru nunta ta, atunci vă rugăm să scrie în continuare. Deoarece pentru MNI este incredibil și inacceptabil. Nu știu persoana ca un credincios care păstrează cele Zece Porunci și durabil, cu un non-sexual la nuntă. Un om de o anumită vârstă are, de asemenea, propriile nevoi și greu să trișeze natura ...
ama777rena777
Postat pe 18 Septembrie 2013 01:23
vivacedonna, nu rezolvi nimic dacă îmi vorbeşti cu "superioritate"... Înţeleg, fiecare are dreptul la libera exprimare, dar îl limita bunului simţ.

Multe persoane vorbesc aici despre Dumnezeu şi despre principiile bibliei. Nu am nimic împotrivă, dar eu când spun că e bine ca ambii parteneri să fie curaţi atât sufleteşte, cât şi fizic, nu mă rezum la biblie sau la Dumnezeu.

Toată povestea cu combatibilitatea provine de la FEMEI, evident. Cel puţin mie, mi se pare o mare prostie.

Tineretul din ziua de azi este extrem de STRICAT/DESTRABĂLAT. Majoritatea adolescenţilor îşi încep viaţa sexuală la o vârstă fragedă. Tinerii merg prin cluburi, consumă alcool, etnobotanice, droguri şi fac sex. Ce pot să spun?

Eu nu vrea să mă încadrez în turma lor de OI, oameni care-şi ratează viaţa, oameni care nu au principii. E mult mai bine să ai o viaţă organizată din toate punctele de vedere şi să eviţi chiciurile.

Acum, fiecare cu părerea lui... Am citit în acest topic fel şi fel de păreri, femeile sunt cu nasul pe sus, dar nu contează, ele tot "FEMEI" sunt.

Un băiat n'o să ajungă niciodata la un puct comun cu o femeie pentru că ele fac mereu ceea ce vor.
OvidiuD
Postat pe 18 Septembrie 2013 14:38
307 , deabia astept sa apara ingerasul....sa vezi ce te scutura
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 15:29
De la: garbo_383307, la data 2013-09-18 14:38:56vivacedonna, nu rezolvi nimic dacă îmi vorbeşti cu "superioritate"... Înţeleg, fiecare are dreptul la libera exprimare, dar îl limita bunului simţ.

Multe persoane vorbesc aici despre Dumnezeu şi despre principiile bibliei. Nu am nimic împotrivă, dar eu când spun că e bine ca ambii parteneri să fie curaţi atât sufleteşte, cât şi fizic, nu mă rezum la biblie sau la Dumnezeu.

Toată povestea cu combatibilitatea provine de la FEMEI, evident. Cel puţin mie, mi se pare o mare prostie.

Tineretul din ziua de azi este extrem de STRICAT/DESTRABĂLAT. Majoritatea adolescenţilor îşi încep viaţa sexuală la o vârstă fragedă. Tinerii merg prin cluburi, consumă alcool, etnobotanice, droguri şi fac sex. Ce pot să spun?

Eu nu vrea să mă încadrez în turma lor de OI, oameni care-şi ratează viaţa, oameni care nu au principii. E mult mai bine să ai o viaţă organizată din toate punctele de vedere şi să eviţi chiciurile.

Acum, fiecare cu părerea lui... Am citit în acest topic fel şi fel de păreri, femeile sunt cu nasul pe sus, dar nu contează, ele tot "FEMEI" sunt.

Un băiat n'o să ajungă niciodata la un puct comun cu o femeie pentru că ele fac mereu ceea ce vor.



daca tu ai vazut la mine ca nu am bun simt, atunci nu mai are rost sa vorbim....
ti-am pus doar numele topicului tau pentru ca nu imi place sa vorbesc cu cifre...
superioritate de ce? spun prea pe sleau ce gindesc si asta e pentru tine superioritate? si cam dispari...
ai fost intrebat daca tu mai esti virgin si nu ai raspuns din cite imi aduc eu aminte.
ca tu nu vrei sa fii ca majoritatea tinerilor drogati, betivi, etc... esti de apreciat.
nu generaliza doar femeile. aici e greseala ta, si barbatii sunt la fel. cred ca ti-am mai spus, te vezi doar pe tine si nu sti cum sunt ceilalati. iar ca sa cunosti lumea trebuie sa treci prin viata.
totusi, citi ani ai?

vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 16:09
De la: Rotty, la data 2013-09-18 15:29:39 307 , deabia astept sa apara ingerasul....sa vezi ce te scutura


las-o acolo unde-o fi...
poate nu mai vine
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 16:10
Nu-ti fa sperante desarte Viva , ca sa vezi cum apare
Ziua buna
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 16:18
De la: Rotty, la data 2013-09-18 16:18:33 Nu-ti fa sperante desarte Viva , ca sa vezi cum apare
Ziua buna


faza e ca sau inmultit, a plecat ea in vacanta si au ramas altii in locul ei...
e adevarat ca nu cu acelasi elan ca si ea, dar isi fac simtita prezenta....
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 16:37
Nu am nimic personal cu tine, dar ai cam deviat de la bunul simţ. Numele meu este Ovidiu, acum vei putea să-mi spui pe nume dacă doreşti. Am spus de "superioaritate" pentru că desemnezi un stil fals cu impresia că ştii multe şi că eşti "trecută" prin viaţă. Oricum, nu te cunosc ca să pot să spun ceva despre tine...

Legat de "întrebarea virginităţii" pe care eu nu am vazut-o... Da, sunt virgin şi mă pot mândri cu asta. Am 20 de ani şi mă simt excelent, cu sufletul curat şi poftă de viaţă.

Muţumesc frumos pentru că ai spus că sunt de apreciat. :)

vivacedonna, ai spus că bărbaţii sunt ca şi femeile... Nu este adevărat, bărbaţii nu sunt ca şi femeile, iar femeile nu sunt ca şi bărbaţii. Este o diferenţă de la cer la pământ între bărbat şi femeie. Referitor la generalizare, nici decum nu mă refer doar la femei.

Sunt şi bărbaţi proşti, curvari, fără minte. E plin de ei! Doar ca nu sunt atât de mulţi în comparaţie cu femeile.

P.S: răspund mai greu pentru că sunt ocupat mai tot timpul şi văd aici o grămadă de discuţii care nu au nici o legăgură cu mine.
OvidiuD
Postat pe 18 Septembrie 2013 17:41
".. Nu este adevărat, bărbaţii nu sunt ca şi femeile, iar femeile nu sunt ca şi bărbaţii. Este o diferenţă de la cer la pământ între bărbat şi femeie. "

Da-mi voie sa te contrazic Ovidiu (daca imi permiti sa-ti zic pe nume ). Orice barbat are o "bucatzica" de femeie in el si valabil si invers. In momentul cand reusesti sa te pui "in pielea celuilalt" ai posibiliteatea sa intzelegi mult.......foarte mult. In fine.......uitandu-ma la poza ta de la avatar , iti intzeleg felul de a fi....Nu potzi mai mult si iti intzeleg si virginiteatea si conceptiile. Le intzeleg , dar nu am zis ca le si accept.
Seara buna.
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 18:50
Ovidiu, este doar impresia ta ca am un stil fals.
eu ce gindesc aia spun, indiferent daca te doare sau nu.
20 de ani? multi inainte. frumoasa virsta. dar naiva.

sti citi barbati iau fetele cu japca?
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 18:56
El nu e genul Viva.... Uite-te la poza.......pulover in anchior , etc....etc....
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 18:58
......Desii.... Astia sunt adesea psihopati...... .....Hai ca am vazut prea multe filme .....
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 18:59
Rotty, pai daca ar fi citit cu atentie ce am scris eu de la inceput, invata cite ceva,
dar pe el l-a deranjat superioritatea mea. sunt mai acida e adevarat si recunosc citeodata nu scriu explicit, dau doar idei generale.
eu il inteleg pentru ca are o virsta naiva. inca nu cunoaste viata si oamenii.
il inteleg pentru ca ma vad pe mine cu aceleasi vise la 16 ani.
dar la 20 deja eram satula de viata si la 24 m-am maritat.
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:03
De la: Rotty, la data 2013-09-18 18:58:53El nu e genul Viva.... Uite-te la poza.......pulover in anchior , etc....etc....


Rotty l-am vazut, i-am spus de la inceput ca el nu se incadreaza la majoritatea barbatilor de 95%, el face parte din cei 5% cu bun simt , educati intr-un anume fel....

l-am intrebat doar daca stie despre acei barbati, pentru ca le ia partea, dar el e atit de naiv incit nu stie ce se intimpla in lume cu adevarat. el traieste in visele si idealurile lui.
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:06
De la: Rotty, la data 2013-09-18 18:59:59......Desii.... Astia sunt adesea psihopati...... .....Hai ca am vazut prea multe filme .....


este o realitate Rotty, nu sunt filme. inca se intimpla, iti povestesc in privat daca vrei
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:08
De la: vivacedonna, la data 2013-09-18 19:03:11Rotty, pai daca ar fi citit cu atentie ce am scris eu de la inceput, invata cite ceva,
dar pe el l-a deranjat superioritatea mea. sunt mai acida e adevarat si recunosc citeodata nu scriu explicit, dau doar idei generale.
eu il inteleg pentru ca are o virsta naiva. inca nu cunoaste viata si oamenii.
il inteleg pentru ca ma vad pe mine cu aceleasi vise la 16 ani.
dar la 20 deja eram satula de viata si la 24 m-am maritat.


Povestim alta data ....."Luuuung e drumul Clujului....mai....maiiii"....Intzelegi ?
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:11
aaaaa...eu propun sa eutanasiem toti barbatii care poarta pulovere anchior
Eugenia_
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:13
..... ....Ce plictiseala.....
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:21
De la: Eugenia_, la data 2013-09-18 19:13:04aaaaa...eu propun sa eutanasiem toti barbatii care poarta pulovere anchior


saracii, nu fac rau, ce ai cu ei?
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:22
De la: Rotty, la data 2013-09-18 19:21:22 ..... ....Ce plictiseala.....



pai, mai cintam ceva pe aici?
mai tac, ca par nesimtita cu superioritate
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:24
EU? is blanda bre. imi plac doar filmele horror, de groaza nu!
Eugenia_
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:24
De la: Eugenia_, la data 2013-09-18 19:24:57EU? is blanda bre. imi plac doar filmele horror, de groaza nu!


asa e, doar cit sa-i trezesti la realitate
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:29
nu-s frumosul adormit
Eugenia_
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:30
Esti padurea adormita ....
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:36
doar un copac
un nuc
Eugenia_
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:40
De ce nuc ?
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2013 19:48
poate un piersic...
vivacedonna
Postat pe 18 Septembrie 2013 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna, imi place sa ma uit la iubtul meu in timp ce face sex cu alta femeie 78 De la: Princess1990 20 Ianuarie 2014 01:22
Barbatii...cum poti sa ti faci multumita perechea masculina...? 99 De la: vitan 30 Iunie 2010 15:55
Prezervativ rupt. 7 De la: garbo_462585 7 Martie 2017 14:02
se poate sa fi ramas?? 2 De la: garbo180411 18 Ianuarie 2012 01:59
sex cu un ex.. 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:01
Setari Cookie-uri