Virginitatea până la căsătorie? Ce părere aveţi?

De la: charmelen, la data 2013-09-28 21:12:32
Pai de ce nu zici ca vrei sa te tratez ca pe un barbat ? Si eu care ma gandeam ca am fost prea dur cu tine. Imi faceam griji. Cand colo.... tu esti in saptamana in care porti oua si vrei sa fii jucatoare. Ce draq putei sa visezi decat ca erai pe camp, ascultai cum iti canta un greier in calcai si-ti faceai o laba pentru ca te plictiseai.... Ai fost asa de impresionata de asta incat acum te crezi barbat. Numai ca am un sfat pentru tine, data viitoate sa stii ca noi barbatii facem asta doar cu mana, nu folosim niciodata gura.
P.S. Sa vezi minune , nu ma simt complexat absolut deloc.



Saracutul de tine, se vede ca nu ai numai neuronii amortiti, ci si manuta aia cu care te alinti
de zor, altfel te-ai menaja nitel si nu ti-ai mai da asa drumul de-amboulea in virtual, ca sa te faci de paranghelie. O ai avea si tu o beata poutzulica si crezi ca asta si ceva mitocanie ajunge ca sa te dai barbat.
Pe camp nu am fost niciodata nici macar in vis, ocolesc in general locurile unde m-as putea intalni cu tarani ce si-o freaca prin coceni. Ar fi bine sa incerci sa faci si tu la fel, ca nu cumva din confuzie sa sfarsesti cu pantalonii in vine, cu julituri in palma si cu grivei pe tine.
Si nici cosul meu de gunoi nu-i complexat de loc cu orice-as da in el.
[/quote]


Daca ai sti de cand te caut.......
Nu vrei sa te linistesti? O pot tine asa pana ma plictisesc. Asta-i tot ce poti?
Inca nu m-am dezmortit complet, dar pentru tine o s-o fac, ca vad ca ai nasul cam lung. Cat despre sculele alea cu care sunt dotati barbatii,(stii tu...putzulicile alea de le mai pupi tu, doar varful si radacina), sa stii ca sunt cu mult mai mari decat alea de le-ai probat tu cu picii tai. Auzi, tu nu te joci cu baieteii, sper, nu? Ai grija ca pedofilia este pedepsita la noi.
Pentru curiozitatea ta si .....recunosc ca mi-e si un pic mila de tine imi calc pe inima si iti pot arata una adevarata, numai ai grija ca am auzit ca esti cam frustrata si le cam musti iar eu as mai avea nevoie de ea.
App, draga mea, Grivei nu-i barbat, nu ti-o mai trage cu el. Esti cam confuza saptamana asta. Dar lasa, iti revii saptamana viitoare, te faci femeie la loc sper, nu? Cat despre Grivei, am glumit, te poti juca cu el in continuare. Inteleg ca ai terminat toti barbatii din sat[/quote

Mai baietica (daca tot tii sa ma tratezi de tanti, iti raspund si eu in consecinta), vad ca tu inca n-ai aflat ca atunci o cauti cu insistenta, sfarsesti prin a gasi-o si sfârsesti urat.
Daca esti ametit de atata laba si ai chef de hartza pe nepapate, sa nu te trezesti ca incasezi o bucata de-o sa te duci invartindu-te in jurul mucului ala flescait de care te tii cand faci pipilica.
N-ai decat sa arati ce vrei tu daca tii neaparat sa te faci complet de ras; n-ai fi primul pusti cordit ce se crede Casanova.
Iar ce-am terminat eu, crede-ma ca nu ti-ar face nici o placere sa stii.

[/quote



Charmelen, iti spun un secret, m-am nascut inaintea ta. Nu cu mult, doar cu vreo 2 ani ce-i drept, dar nu mai sunt un pusti. Asta te face sa te simti mai bine?
Abia astept sa incasez bucata aia de la tine...
Eu zic sa incerci s-o lasi balta pentru ca m-am nascut pentru femeile care se cred cu oua, adica cele ca tine. Bineinteles m-as bucura si sa n-o faci, e optiunea ta. Vrea sa-ti dau sansa sa iesi cat de cat onorabil din asta. Pot mult mai mult decat ce ai vazut tu pana acum. Daca vrei sa vezi cat...esti invitata mea.
zack
Postat pe 29 Septembrie 2013 13:11
Ba da,, poti avea o relatie de familie excelenta iar sotia sa-si satisfaca dorintele sexuale in alta parte.Imi pare rau poate te dezamagesc dar lucrurile astea cu virginitatea erau foooarte multi ani in urma. Femeia are nevoie sa o mangai, sa o alinti sa fi tandru s ao saruti si inevitabil ajungi si la acel lucru si atunci tu ce faci??? zica lasa draga ca eu sunt un sot bun,,, loial>> eu vreau sa fiu sotul perfect te ajut la spalat la bucatarie dar in pat???? cine o va a juta?? este foarte important sa-i daruiesti dragoste asta nu o programezi dupa data stabilita la Sfatul Popular,,, asta vine pur si simplu, nu conteaza ora ziua
garbo_379934
Postat pe 29 Septembrie 2013 23:30
/quote


Charmelen, iti spun un secret, m-am nascut inaintea ta. Nu cu mult, doar cu vreo 2 ani ce-i drept, dar nu mai sunt un pusti. Asta te face sa te simti mai bine?
Abia astept sa incasez bucata aia de la tine...
Eu zic sa incerci s-o lasi balta pentru ca m-am nascut pentru femeile care se cred cu oua, adica cele ca tine. Bineinteles m-as bucura si sa n-o faci, e optiunea ta. Vrea sa-ti dau sansa sa iesi cat de cat onorabil din asta. Pot mult mai mult decat ce ai vazut tu pana acum. Daca vrei sa vezi cat...esti invitata mea.


Daca esti doar cu vreo 2 anisori mai mare ca mine, inseamna ca tot esti mic si nu stii in ce te bagi. Nu m-as mira sa poti mai mult, ca pana acum n-ai aratat decat ca poti foarte putin.
Dar daca ti s-a facut teama si vrei sa te retragi, e treaba matale eu nu te retin.
Nu uita tu te-ai legat la inceput de mine, vorbind asa pe nesculate.
Desi iti place sa te lauzi ca limbricul in ploaie ca ai papat nu stiu cate fomei (in visele umede poate!!), te asigur ca o bucata de la mine depaseste lejer capacitatile tale de ingurgitare.
Zici ca te-ai nascut pentru femeile cu oua? Saracutul de tine, asa e in viata, fiecare cauta ce n-are.
Sa zic si eu un secret: femeile cu oua nu se-ncurca decat cu barbati cu cojones, nu cu d-aia amortiti.
charmelen
Postat pe 30 Septembrie 2013 11:31
De la: charmelen, la data 2013-09-30 11:31:15/quote


Charmelen, iti spun un secret, m-am nascut inaintea ta. Nu cu mult, doar cu vreo 2 ani ce-i drept, dar nu mai sunt un pusti. Asta te face sa te simti mai bine?
Abia astept sa incasez bucata aia de la tine...
Eu zic sa incerci s-o lasi balta pentru ca m-am nascut pentru femeile care se cred cu oua, adica cele ca tine. Bineinteles m-as bucura si sa n-o faci, e optiunea ta. Vrea sa-ti dau sansa sa iesi cat de cat onorabil din asta. Pot mult mai mult decat ce ai vazut tu pana acum. Daca vrei sa vezi cat...esti invitata mea.


Daca esti doar cu vreo 2 anisori mai mare ca mine, inseamna ca tot esti mic si nu stii in ce te bagi. Nu m-as mira sa poti mai mult, ca pana acum n-ai aratat decat ca poti foarte putin.
Dar daca ti s-a facut teama si vrei sa te retragi, e treaba matale eu nu te retin.
Nu uita tu te-ai legat la inceput de mine, vorbind asa pe nesculate.
Desi iti place sa te lauzi ca limbricul in ploaie ca ai papat nu stiu cate fomei (in visele umede poate!!), te asigur ca o bucata de la mine depaseste lejer capacitatile tale de ingurgitare.
Zici ca te-ai nascut pentru femeile cu oua? Saracutul de tine, asa e in viata, fiecare cauta ce n-are.
Sa-ti zic si eu un secret: femeile cu oua nu baga in seama decat barbatii cu cojones, nu pe aia amortiti.
charmelen
Postat pe 30 Septembrie 2013 11:33
SI EU .BARBATUL MAI DEVREME SAU MAI TARZIU II REPROSEAZA FEMEII SI... CU SIGURANTA O SA SPUNA CA NU A FOST UNUL SAU DOI INAINTE CI... UN BATALION.
garbo203525
Postat pe 30 Septembrie 2013 15:52
De la: charmelen, la data 2013-09-30 11:33:01
De la: charmelen, la data 2013-09-30 11:31:15/quote


Charmelen, iti spun un secret, m-am nascut inaintea ta. Nu cu mult, doar cu vreo 2 ani ce-i drept, dar nu mai sunt un pusti. Asta te face sa te simti mai bine?
Abia astept sa incasez bucata aia de la tine...
Eu zic sa incerci s-o lasi balta pentru ca m-am nascut pentru femeile care se cred cu oua, adica cele ca tine. Bineinteles m-as bucura si sa n-o faci, e optiunea ta. Vrea sa-ti dau sansa sa iesi cat de cat onorabil din asta. Pot mult mai mult decat ce ai vazut tu pana acum. Daca vrei sa vezi cat...esti invitata mea.


Daca esti doar cu vreo 2 anisori mai mare ca mine, inseamna ca tot esti mic si nu stii in ce te bagi. Nu m-as mira sa poti mai mult, ca pana acum n-ai aratat decat ca poti foarte putin.
Dar daca ti s-a facut teama si vrei sa te retragi, e treaba matale eu nu te retin.
Nu uita tu te-ai legat la inceput de mine, vorbind asa pe nesculate.
Desi iti place sa te lauzi ca limbricul in ploaie ca ai papat nu stiu cate fomei (in visele umede poate!!), te asigur ca o bucata de la mine depaseste lejer capacitatile tale de ingurgitare.
Zici ca te-ai nascut pentru femeile cu oua? Saracutul de tine, asa e in viata, fiecare cauta ce n-are.
Sa-ti zic si eu un secret: femeile cu oua nu baga in seama decat barbatii cu cojones, nu pe aia amortiti.
[/quote

hai suge-o, deja ma enervezi, stiu ca asta vrei. Dar iti spun de la inceput ca o sa ma limitez doar sa-ti dau de supt. Din ce-mi dau seama " bucatile" tale de cur depasesc cu mult limita maxima pentru a mai incerca si altceva cu tine. Probabil ca esti o vaca grasa de care nu s-a mai atins nici un barbat de foarte mult timp, iar eu sincer vorbind nu sunt cal, stii tu....animalul cu care ti-o tragi in mod obisnuit. Dar atentie, ti-am spus , fara muscaturi. Unde vrei sa ne intalnim? Hai sa-ti arate nenea cojones ca vad ca nu stii sa faci diferenta. Si nu te mai da dupa cires, daca eram amortit cum zici nu te mai avantai la discutii cu mine. Cat despre femeile pe care le-am avut sau nu le-am avut pana acum.....nu obisnuiesc sa vorbesc despre asta, nici macar prin somn, prefer sa te las sa crezi si sa zici ce vrei. Nu ma deranjeaza absolut deloc.
zack
Postat pe 5 Octombrie 2013 11:42

Saracul de tine, te chinuie rau diversele lipsuri, frustrari, neputinte?
Dupa gonoreea pe care o ai la gura, se pare ca nu ai mai avut parte de sex normal de mult timp, iar ce-ai avut inainte intra la capitolul experiente esuate.
Pai daca ai avea un minim de cunostinte teoretice, n-ai mai vorbi asa de-amboulea despre un subiect la care, dupa toate aparentele, ai lacune serioase. Te-a intrebat cineva ceva despre femeile pe care crezi ca le-ai avut, de simti nevoia sa le pomenesti asa ca referinta intru neputinta?
Cat despre cunostintele matale in materie de femei, esti rau de tot pe dinafara, daca tot mai crezi ca unele dintre ele au oua. Ca sa nu mai zic nimic despre tactica matale de a agata o femeie, prin care sfarsesti sigur prin a ti-o suge singur (bineinteles, daca reusesti sa ti-o gasesti printre miniaturile ce le porti in chilotei).
Acu daca nu stii, nu-i bai, poti sa mai inveti; daca nu poti, iar nu-i bai, ca exista stimulente. Dar sa incerci fapte de vitejie asa pe nesculate, inseamna s-o cauti expré cu lumanarea. si s-ar putea s-o sfarsesti urat, cu omleta in pantaloni.

Sezi mumos, baietica, n-am nici cea mai mica urma de curiozitate sa vad nimicurile pe care tii neaparat sa mi le arati, asa ca profita de o zi cu soare si plimba-ti limbricul si stafidele pe-afara ca poate se mai dezmortesc nitel.



charmelen
Postat pe 6 Octombrie 2013 15:43
De la: charmelen, la data 2013-10-06 15:43:58
Saracul de tine, te chinuie rau diversele lipsuri, frustrari, neputinte?
Dupa gonoreea pe care o ai la gura, se pare ca nu ai mai avut parte de sex normal de mult timp, iar ce-ai avut inainte intra la capitolul experiente esuate.
Pai daca ai avea un minim de cunostinte teoretice, n-ai mai vorbi asa de-amboulea despre un subiect la care, dupa toate aparentele, ai lacune serioase. Te-a intrebat cineva ceva despre femeile pe care crezi ca le-ai avut, de simti nevoia sa le pomenesti asa ca referinta intru neputinta?
Cat despre cunostintele matale in materie de femei, esti rau de tot pe dinafara, daca tot mai crezi ca unele dintre ele au oua. Ca sa nu mai zic nimic despre tactica matale de a agata o femeie, prin care sfarsesti sigur prin a ti-o suge singur (bineinteles, daca reusesti sa ti-o gasesti printre miniaturile ce le porti in chilotei).
Acu daca nu stii, nu-i bai, poti sa mai inveti; daca nu poti, iar nu-i bai, ca exista stimulente. Dar sa incerci fapte de vitejie asa pe nesculate, inseamna s-o cauti expré cu lumanarea. si s-ar putea s-o sfarsesti urat, cu omleta in pantaloni.

Sezi mumos, baietica, n-am nici cea mai mica urma de curiozitate sa vad nimicurile pe care tii neaparat sa mi le arati, asa ca profita de o zi cu soare si plimba-ti limbricul si stafidele pe-afara ca poate se mai dezmortesc nitel.





Esti doar o pizda proasta care sufera de Alzheimer. Pai bine faaaa, femeia la tot satul, cine a scris asta? Nu tu? "Desi iti place sa te lauzi ca limbricul in ploaie ca ai papat nu stiu cate fomei (in visele umede poate!!),............" Ti se pare ca am nevoie sa ma laud cu ceva? Ai vrea tu sa ai parte de unul ca mine, l-ai pupa in pl toata ziua, dar sa-ti spun ceva, daca ai fi ultima femeie pe pamant probabil ca in loc sa fac o laba, te-as lasa s-o sugi un pic, dar pana atunci ......si gonflabila probabil mi s-ar parea mai apetisanta decat tine. Dar poti visa......viseaza fato.
Normal ca daca te-ai obisnuit sa faci biliboi la alea de cal, astea de la barbat ti se par nimicuri. Joci in alta liga, ti-am spus doar. Liga celor care au pizda cat galeata. Ramai acolo, iar cand calutul nu mai face fata poti incerca elefantul, sa stii c-o are mai mare. Opss, ce-am facut acum? Tocmai ti-am dat o idee. Asta e......
zack
Postat pe 6 Octombrie 2013 23:18
De la: zack, la data 2013-10-06 23:18:07
De la: charmelen, la data 2013-10-06 15:43:58
Saracul de tine, te chinuie rau diversele lipsuri, frustrari, neputinte?
Dupa gonoreea pe care o ai la gura, se pare ca nu ai mai avut parte de sex normal de mult timp, iar ce-ai avut inainte intra la capitolul experiente esuate.


Ha, ha, ti se pare ca ai idei de dat?
N-ai decat cateva fixatii de biet mascul ofilit de laba, iar daca vreodata ti se intampla sa prinzi vreo idee, te sfatuiesc s-o tii bine si sa n-o oferi altcuiva, avand in vedere ca la tine e un fenomen la fel de rar ca vizita cometei Halley.
Exact asa cum am mai zis, habar n-ai despre ce vorbesti, ca daca ai avea o minima experienta normala, ai stii ca chestia aia nu sufera de Alzheimer. In schimb tu pari a suferi de o lipsa cronica de contact direct cu realitatea in general si cu chestiunea in discutie in special.
Poate ca d-aia si simti nevoia s-o tot pomenesti repetat, ca un puber acneic ce tocmai a descoperit Playboyul si self handjob , doar doar ti-o ramane ceva din gustul ei in gura. N-ai decat sa continui sa visezi baietica, ca in realitate nu o sa pupi tu asa o delicatesa.
Nici mica, nici mare, nici laie, nici balaie, nici rasa, nici paroasa, pe scurt nimica, nimicuta.

Ca tot vorbesti de gonflabile, cu alea ai mai avea o sansa, mai ales ca nu o sa te faca de paranghelie la tot cartierul de laba trista de barbat ce esti!
Asa ca apuca-te si pune un ban de o parte, pana la pensie poate strangi si tu indeajuns ca sa-ti achizitionezi una la second hand, sau ca sa scapi mai ieftin si mai repede, ia-ti direct un colac de plastic cu gaura. E mai simplu in caz ca nu stii de ce s-o apuci si pe unde s-o introduci.
charmelen
Postat pe 11 Octombrie 2013 21:01


io cred ca voi doi ramaneti virgini pana va casatoriti!
Fss_ssu
Postat pe 11 Octombrie 2013 22:38
De la: charmelen, la data 2013-10-11 21:01:02
De la: zack, la data 2013-10-06 23:18:07
De la: charmelen, la data 2013-10-06 15:43:58
Saracul de tine, te chinuie rau diversele lipsuri, frustrari, neputinte?
Dupa gonoreea pe care o ai la gura, se pare ca nu ai mai avut parte de sex normal de mult timp, iar ce-ai avut inainte intra la capitolul experiente esuate.


Ha, ha, ti se pare ca ai idei de dat?
N-ai decat cateva fixatii de biet mascul ofilit de laba, iar daca vreodata ti se intampla sa prinzi vreo idee, te sfatuiesc s-o tii bine si sa n-o oferi altcuiva, avand in vedere ca la tine e un fenomen la fel de rar ca vizita cometei Halley.
Exact asa cum am mai zis, habar n-ai despre ce vorbesti, ca daca ai avea o minima experienta normala, ai stii ca chestia aia nu sufera de Alzheimer. In schimb tu pari a suferi de o lipsa cronica de contact direct cu realitatea in general si cu chestiunea in discutie in special.
Poate ca d-aia si simti nevoia s-o tot pomenesti repetat, ca un puber acneic ce tocmai a descoperit Playboyul si self handjob , doar doar ti-o ramane ceva din gustul ei in gura. N-ai decat sa continui sa visezi baietica, ca in realitate nu o sa pupi tu asa o delicatesa.
Nici mica, nici mare, nici laie, nici balaie, nici rasa, nici paroasa, pe scurt nimica, nimicuta.

Ca tot vorbesti de gonflabile, cu alea ai mai avea o sansa, mai ales ca nu o sa te faca de paranghelie la tot cartierul de laba trista de barbat ce esti!
Asa ca apuca-te si pune un ban de o parte, pana la pensie poate strangi si tu indeajuns ca sa-ti achizitionezi una la second hand, sau ca sa scapi mai ieftin si mai repede, ia-ti direct un colac de plastic cu gaura. E mai simplu in caz ca nu stii de ce s-o apuci si pe unde s-o introduci.


.....Vai draga, vezi ca te-ai manjit la gura de engleza. Si....nu mi-e de altceva, dar lumea e obisnuita sa te vada manjita cu sperma la gura. De ce draq vrei sa-i dezamagesti? Dar ce mai vedem noi aici, fata stie a folosi limbajul academic,.... mi-ai spart ouale cu gura, ce sa-ti zic.
Stii, chestia aia care am zis ca sufera de Alzheimer erai tu proasta draq, ca vad ca esti grea rau de cap. Nu stiam ca pizda ta vorbeste in numele tau, vaca proasta care esti. Gonflabilele am zis ca pe langa tine sunt.....lux, avand in vedere ca pe tine te cheama "Larga" si de la un timp nu-ti mai incape curul pe usa fiindca te-a desalat calul cu care ti-o tragi toata ziulica.. Dupa cum vezi am folosit ghilimelele, pentru ca vreau sa intelegi figuratul folosit, sa nu cumva sa mai faci confuzia de la mesajul trecut, cand in graba nu le-am mai folosit cand te-am facut pizda proasta, si...........normal ca ai inteles ca cucu-n gura. Delicatesa? Cine ma, tu? Cine draq te-a pacalit in halul asta? Nebunoooo, tu nu cumva speri ca poate ma faci curios, incat sa vin sa te vad?
P.S. Asta este ultimul mesaj "de dragoste" (vezi ghilimelele) pentru tine. Am cativa prieteni si prietene pe forum pe care i-am dezamagit de cand ma spurc cu tine si...iti vine sa crezi sau nu parerile lor conteaza pentru mine si sunt mai importanti decat distractia pe care mi-o oferi tu aici. Daca ti se pare ca ma dau batut, iti pot demonstra ca te inseli oricand, dar pe privat.
zack
Postat pe 12 Octombrie 2013 11:35
De la: garbo_379934, la data 2013-09-29 12:34:20Prostie curata,sexul isi are rolul lui in intemeierea unei casnicii. Dupa nunta ce te faci cu unul langa tine care te rogi de el sa te iubeasca?? Doamne fereste, vorbesc din punctul de vedere al femeilor, dar se poate intampla ca si barbatul sa aibe nemultumirile lui si atunci ce te faci?
Este o proba care se da inaintea casatoriei suta-n mie


auzi la fata: cica sexul isi are rolul in intemeierea unei casatorii !?
io mi-am luat una care sa-mi gateasca, sa ma serveasca la pat dimineata cu tava cu picioruse pe care sa abureasca sunca cu oua (ham and egs) chifle proaspete, gin tonic si o stacana de vin rosu (sec!), sa-mi spele si calce hainele, sa tina casa bec. iar pt. oribilitatea aia denumita sex i-am cumparat 3 vibratoare, sa se sature. Io sunt om cu credinta in Dumnezeu, pocait de ziua saptea, botezat in apele sfinte ale Ierihonului si am jurat in fata Domnului Predicator de Grad Mondial imputernicit de Dumnezeul nostru pe pamant sa nu ma spurc Niciodata cu femeile. Ai inteles ? Deci exista si casatorie fara sex. Iar copiii se pot face prin inseminare. Singura atingere permisa nevestei sa profite de trupul meu Neprihanit o reprezinta momentul recoltarii samantzei sfinte cand ii dau voi sa-mi mulga ...coditza. (da si atunci o leg la ochi) si daca cumva indrazneste sa-mi vada sfantul madular ii dau peste ochi cu Noul Testament de vede numa stele verzi.
Doamne ajuta si HALLELUIA
adi27
Postat pe 12 Octombrie 2013 20:01
Băiete, nu interpreta lucrurile greşit, pentru că nu am judecat pe nimeni. FIECARE CU OPINIA LUI. A judeca înseamnă altceva în comparaţie cu ceea ce ai spus tu. Referitor la femei, nu trebuie să stau cu o femeie ca să îmi dau seama în ce constă caracterul ei personal. Ar fi o greşeală din partea mea ca să stau cu o femeie doar pentru simplul fapt de a-mi da seama de personalitatea ei. (ar fi o pierdere de timp) Evident, există femei de calitate (inteligente, educate, bine manierate, sănătoase) şi femei de prostă calitate (care nu atribuţii).

Am deschis un topic, iar acum văd numai certuri pe aici, jigniri şi înjurături. (nimic la subiect) Ce fel de persoane sunteţi? Mă refer la cei care jignesc şi înjură. Vă înjosiţi din ce în ce mai mult pentru că folosiţi un limbaj neadecvat.

Obesrv că unii sunteţi împotriva mea, dar prea puţin îmi pasă de părerile voastre faţă de mine. Abţineţi-vă de la comentariile impertinente pentru că nu am jignit pe nimeni.

"Străluceşte pentru tine însuţi ca fiindu-ţi propria lumină." - Gautama Buddha.

OvidiuD
Postat pe 30 Octombrie 2013 16:10
De la: garbo_383307, la data 2013-10-30 16:10:35Băiete, nu interpreta lucrurile greşit, pentru că nu am judecat pe nimeni. FIECARE CU OPINIA LUI. A judeca înseamnă altceva în comparaţie cu ceea ce ai spus tu. Referitor la femei, nu trebuie să stau cu o femeie ca să îmi dau seama în ce constă caracterul ei personal. Ar fi o greşeală din partea mea ca să stau cu o femeie doar pentru simplul fapt de a-mi da seama de personalitatea ei. (ar fi o pierdere de timp) Evident, există femei de calitate (inteligente, educate, bine manierate, sănătoase) şi femei de prostă calitate (care nu atribuţii).

Am deschis un topic, iar acum văd numai certuri pe aici, jigniri şi înjurături. (nimic la subiect) Ce fel de persoane sunteţi? Mă refer la cei care jignesc şi înjură. Vă înjosiţi din ce în ce mai mult pentru că folosiţi un limbaj neadecvat.

Obesrv că unii sunteţi împotriva mea, dar prea puţin îmi pasă de părerile voastre faţă de mine. Abţineţi-vă de la comentariile impertinente pentru că nu am jignit pe nimeni.

"Străluceşte pentru tine însuţi ca fiindu-ţi propria lumină." - Gautama Buddha.



Salut! Se pare ca tu ai nevoie parerea unui barbat cu capul pe umeri in floarea varstei si nicidecum a unor mironosite de 20 de ani care habar n-au pe ce lume traiesc.
Virginitatea pana la casatorie are sens pentru cineva care inca mai crede in ideea de casatorie, sunt din ce in ce mai multi oameni care aleg sa fie singuri, mai ales in Occident iar tendinta din Romania e clara din acest punct de vedere. Am tot citit si eu pe forumuri despre acest subiect si am observat ca din ce in ce mai multi barbati sustin aceasta idee in timp ce femeile ii iau peste picior cu replici de genul: " dar tu esti virgin sa pretinzi acelasi lucru?" Ce nu inteleg ele e ca dorinta (sexuala a) barbatului e simpla si puternica, mai ales la tinerete in timp ce cea a femeii e slaba si complexa.Ceea ce e si normal din moment ce femeia e o fiinta monogama, chiar daca ele nu vor sa recunoasca.A spus el bine Oscar Wilde: Barbatii vor sa fie intotdeauna prima dragoste pentru o femeie iar femeile vor intotdeauna sa fie ultima dragoste pentru un barbat".Asa ca este evident de ce femeile trebuie sa fie mult mai atente cand isi aleg un partener si, eventual sa invete din greselile altora decat din greselile personale.Am ramas uimit de foarte multe ori de usurinta cu care se arunca unele femei in bratele unor nemernici despre care eu stiam dinainte ca le vor parasi dupa 2-3 partide de sex.Exista foarte putini oameni cu inteligenta emotionala in Romania zilelor noastre, se pune accent pe cautarea placerii, de fapt cultura vestica exact asta presupune,indobitocirea maselor=cultul manelelor, al femeii ca fiinta superioara barbatului...
"Prostii se insoara intotdeauna, nebunii cateodata, inteleptul nicicand"-asa zicea Mihai Eminescu.Pai daca insusi marele poet spunea asta pe vremea cand femeile chiar erau femei, nu "mutatiile" zilelor noastre, tu de ce te mai gandesti la casatorie? Uita-te putin in jur: femeile sunt atrase de barbatii casatoriti mai mult decat de burlaci, carevasazica mai repede i-ar fura uneia barbatul decat sa-i acorde atentie unui burlac.Nu mai zic de cuplurile interracial (tigani/negri etc.)Apoi ma gandesc...ce parere ar avea o femeie intelectuala de 35 de ani despre pustanii smecherasi cu care isi incep majoritatea fetelor viata sexuala in ziua de azi.
Lasa-i tu pe altii sa se-nsoare cu femei "cu experienta" si tu vezi-ti de dezvoltarea personala (ar fi mai bine sa emigrezi intai de toate) pentru ca eu locuiesc in Vest si pot sa-ti confirm ca femeile din ziua de azi au in principal rolul de a ruina barbatii, nu mai e valabila chestia aia ca daca esti barbat si ai multe femei esti macho, eu as zice ca in ziua de azi daca un barbat alearga dupa femei ori nu mai are ce face cu banii ori e redus mintal si-si iroseste energia sexuala in directia gresita.
Eu cred totusi ca cel mai bine pentru femeile din Romania e sa caute barbati mai la vest ca aia-s deja " prostiti" de propaganda matriarhala, dar ma tem ca vor avea deziluzii pentru ca in tarile asa zis "bogate" se va ajunge in curand ca nr. necasatoritilor sa fie mai mare decat al celor casatoriti.
Iar pentru barbatii din Romania cel mai bine ar fi sa caute mai la est, de ex. in Georgia si Armenia 99% din femei se marita virgine, altfel se stie ca nu le mai ia nimeni; in Georgia de exemplu rata divorturilor este de doar 0.7% la mia de locuitori, foarte scazuta dar e in crestere.In 10-20 de ani se va ajunge si acolo la "decadenta", sau nici nu stiu cum sa-i spun, de la noi.Cert e ca trebuie sa fii foarte atent cu acest aspect, numai un cretin va ajunge "sclav pe plantatie" pentru o femeie "buna la pat"care cu doar cativa ani in urma se ocupa cu jucatul la loteria barbatilor cu bani.Nu de alta, dar daca totusi apare unul cu mai multi bani, cand treci printr-o perioada mai proasta, te lasa balta pe motiv ca "o neglijezi, nu-i mai acorzi atentie" deci mare grija ca nu-i de gluma cu aceste femei nesabuite si superficiale dupa cum se vede si din mistourile "one liners"-urilor de mai sus.
6pack
Postat pe 23 Noiembrie 2013 14:30
De la: garbo_383307, la data 2013-09-09 19:51:01Având în vedere că sunteţi "femei", nu pot decât să mă distrez când văd atâta ironie şi lipsă de seriozitate...

P.S: AxL_R este o scumpă.

pai multi sunt barbate si se dau femei...pt ca ei sunt barbatii rai care vor sa domine barbatii inteligenti ca barbatii prosti sa aiba ultimul cuvant si prostii sa ne conduca..
barbatii rai sunt foarte pereseverenti si vor sa creada femeile ca toti barbatii sunt rai...si daca gasesc femeile barbatii seriosi sa ii creada ca nu sunt normali..

barbatii rai se considera normali pt ca sunt foarte multi..
ceea ce poti face este sa iti spui parerea si sa ii ignore...pana te vor accepta..ei vor ca sa te domine si sa nu le strici imaginea..asa au facut mereu.
barbatii rai ne conduc si barbatii inteligenti isi vad de treaba lor..dar isi pot spune parerea si sa ignore ironiile lor..pana te vor accepta..sau poate iti fac si test sa vada cat de statornic esti inj convigerile tale..
viata este dura ca sa poti strabate trebuie sa fii ferm si hotarat,,chiar daca altii te ironizeaza tu mergi pe drumul tau..pt ca caracterul este pt siguranta ta,,vei gasi oameni ca si tine,,,dar ignora prostii sau ironizeaza-i si tu pt ca daca vad ca te enervezi o sa te provoace si mai tare pt ca ei o considera o slabiciune..
multa bafta
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 21:48
pai multi sunt barbati care se dau femei...pt ca ei sunt barbatii rai care vor sa domine barbatii inteligenti ca barbatii prosti sa aiba ultimul cuvant si prostii sa ne conduca..
barbatii rai sunt foarte pereseverenti si vor sa creada femeile ca toti barbatii sunt rai...si daca gasesc femeile barbatii seriosi sa ii creada ca nu sunt normali..

barbatii rai se considera normali pt ca sunt foarte multi..
ceea ce poti face este sa iti spui parerea si sa ii ignori...pana te vor accepta..ei vor ca sa te domine si sa nu le strici imaginea..asa au facut mereu.
barbatii rai ne conduc si barbatii inteligenti isi vad de treaba lor..dar isi poti spune parerea si sa ignori ironiile lor..pana te vor accepta..sau poate iti fac si test sa vada cat de statornic esti in convingerile tale..
viata este dura ca sa poti strabate trebuie sa fii ferm si hotarat,,chiar daca altii te ironizeaza tu mergi pe drumul tau..pt ca caracterul este pt siguranta ta,,vei gasi oameni ca si tine,,,dar ignora prostii sau ironizeaza-i si tu pt ca daca vad ca te enervezi o sa te provoace si mai tare pt ca ei o considera o slabiciune..
multa bafta

ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:00
eu personal ca femeie cred ca nu doar virginitatea fizica conteaza intr-o casatorie..Conteaza si virginitatea morala,perseverrenta sa fii ferm si hotarat..
noi nu putem schimba oamenii decat prin perseverenta noastra exemplu propriu exact cum faci tu,,dar altii vor incerca sa te domine,,pt ca prostii ne-au cndus dintodeauna..
din cauza ca barbatii inteligenti nu se expun si nu isi spun parerea si nu lupta ca sa fie acceptati..pt a fii acceptat trebuie sa lupti,,este ca un test.
eu cred ca sa ai putere sa poti merge pe drumul drept trebuie rugaciune ca sa ai putere si energie sa poti persevera.
chiar daca iti spui parerea chiar daca altii te contrazic nu pune la suflet,,ci continua asa,,fara sa te enervezi sau sa te afecteze,ironizeaza-i si tu cu diplomatie...
controleaza-ti emotiile ca la scoala de soferi,,chiar daca altii te injura in traffic ca tu sa rai lucid controleaza-ti emotiile,,,pt ca atunci cand te enervezi simti ca puterile te lasa si te simti epuizat..
spune-ti parerea si ignora prostii iti consume energia cu niste oameni care nu fac 2 bani..
barbatii rai domina pe barbatii inteligenti..
daca un barbat intelligent are tact,diplomatie,nu se enerveaza si nu te mai lasi provocat...tu ignora spusele lor si continua sa fii pe5rseverent in convigerile tale si barbatii inteligenti au dreptul de a-si spune parerea.
tu repetale in fiecare zi aceasi chestier ai sa vezi ca pana la urma o sa te accepte.
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:17
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-23 22:17:10eu personal ca femeie cred ca nu doar virginitatea fizica conteaza intr-o casatorie..Conteaza si virginitatea morala,perseverrenta sa fii ferm si hotarat.in convingerile tale...
noi nu putem schimba oamenii decat prin perseverenta noastra exemplu propriu exact cum faci tu,,dar altii vor incerca sa te domine,,pt ca prostii ne-au condus dintodeauna..
din cauza ca barbatii inteligenti nu se expun si nu isi spun parerea si nu lupta ca sa fie acceptati..pt a fii acceptat trebuie sa lupti,,este ca un test.
eu cred ca sa ai putere sa poti merge pe drumul drept trebuie rugaciune ca sa ai putere si energie sa poti persevera.
chiar daca iti spui parerea chiar daca altii te contrazic nu pune la suflet,,ci continua asa,,fara sa te enervezi sau sa te afecteze,ironizeaza-i si tu cu diplomatie...
controleaza-ti emotiile ca la scoala de soferi,,chiar daca altii te injura in traffic ca tu sa ramai lucid controleaza-ti emotiile,,,pt ca atunci cand te enervezi simti ca puterile te lasa si te simti epuizat..
spune-ti parerea si ignora prostii, nu lasa sa iti consume energia si sa iti strice ziua,, cu niste oameni care nu fac 2 bani..ci considera ca sunt nebuni de la spital,,I-ai la misto finut fara sa j
barbatii rai domina pe barbatii inteligenti..
daca un barbat intelligent are tact,diplomatie,nu se enerveaza si nu te mai lasi provocat...tu ignora spusele lor si continua sa fii pe5rseverent in convigerile tale si barbatii inteligenti au dreptul de a-si spune parerea.
tu repetale in fiecare zi aceasi chestier ai sa vezi ca pana la urma o sa te accepte.
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:23
eu consider ca este frumos sa te casatoresti mai intai apoi sa mergi in pat,cu persoana respectiva daca ai un respect si credinta in Dumnezeu.

te casatoresti cu o inima curate fara sa ai ganduri de a-ti face femeia sluga,supusa barbatului.

pt ca degeaba te casatoresti virgin fizic daca inima si gandurile si intentiile tale nu sunt corecte cu curate..
multi se casatoresc fizic curati dar inima nu ;le este curata.
daca respecti pe Dumnezeu respecti pe amandoua..

te casatoresti curat fizic,,si curat sufleteste,,intentiile tale trebuie sa fie curate si corecte pt amandoi.
sunt multi care se casatoresc fizic curat in alte religii dar inimile nu le sunt curate si nu sunt oameni buni care sa isi urmareasca .interesele egoiste de a se folosi de altii sa le fie lor bine..
interese avem toti dar interesele noastre trebuie sa fie correcte sa fim recunoscatori celor care ne ajuta,,da sfaturi bune chiar daca tu primesti sfaturi rele si te documentezi singur.
influenteaza in bine,fii perseverent daca oamenii vor vedea sa esti un om bun vor devein mai toleranti chiar daca esti un barbat exigent totul necesita timp si rabdare.

dar daca tu te-ai casatori cu o femeie rea cu o scorpie,,poate te casatoresti virgin dar nu ai de gand sa ramai cu ea daca este o femeie nesimtita..si nu vrea sa se schimbe,,

si barbatii si femeile isi strica caracterele au o gandire negativa
doar nu ramai casatorit cu ea,,,ca sa iti manace zilele,,normal divortezi si apoi nu mai esti virgin,,dar conteaza virginitatea morala sa ramai un om bun,,fara interese egoiste chiar daca nu mai esti virgin fizic..
eu una asa gandesc daca te casatoresti cu un barbat care nu te respecta si vrea sa fie seful normal ca divortezi dar ramai o femeie cu bun simt...chiar daca nu mai esti virgina fizic.
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:37
De la: garbo_383307, la data 2013-10-30 16:10:35Băiete, nu interpreta lucrurile greşit, pentru că nu am judecat pe nimeni. FIECARE CU OPINIA LUI. A judeca înseamnă altceva în comparaţie cu ceea ce ai spus tu. Referitor la femei, nu trebuie să stau cu o femeie ca să îmi dau seama în ce constă caracterul ei personal. Ar fi o greşeală din partea mea ca să stau cu o femeie doar pentru simplul fapt de a-mi da seama de personalitatea ei. (ar fi o pierdere de timp) Evident, există femei de calitate (inteligente, educate, bine manierate, sănătoase) şi femei de prostă calitate (care nu atribuţii).

Am deschis un topic, iar acum văd numai certuri pe aici, jigniri şi înjurături. (nimic la subiect) Ce fel de persoane sunteţi? Mă refer la cei care jignesc şi înjură. Vă înjosiţi din ce în ce mai mult pentru că folosiţi un limbaj neadecvat.

Obesrv că unii sunteţi împotriva mea, dar prea puţin îmi pasă de părerile voastre faţă de mine. Abţineţi-vă de la comentariile impertinente pentru că nu am jignit pe nimeni.

"Străluceşte pentru tine însuţi ca fiindu-ţi propria lumină." - Gautama Buddha.


chiar daca iti spui parerea chiar daca altii te contrazic nu pune la suflet,,ci continua asa,,fara sa te enervezi sau sa te afecteze,ironizeaza-i si tu cu diplomatie...
controleaza-ti emotiile,ramai indifferent si in viata cand iti spui parerile, ca la scoala de soferi,,chiar daca altii te injura in traffic ca tu sa ramai lucid controleaza-ti emotiile,,,pt ca atunci cand te enervezi simti ca puterile te lasa si te simti epuizat..
spune-ti parerea si ignora prostii iti consume energia cu niste oameni care nu fac 2 bani..
barbatii rai domina pe barbatii inteligenti..
daca un barbat intelligent are tact,diplomatie,nu se enerveaza si nu te mai lasi provocat...tu ignora spusele lor si continua sa fii pe5rseverent in convigerile tale si barbatii inteligenti au dreptul de a-si spune parerea.
tu repetale in fiecare zi aceasi chestier ai sa vezi ca pana la urma o sa te accepte

ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:41
De la: garbo203525, la data 2013-09-30 15:52:04SI EU .BARBATUL MAI DEVREME SAU MAI TARZIU II REPROSEAZA FEMEII SI... CU SIGURANTA O SA SPUNA CA NU A FOST UNUL SAU DOI INAINTE CI... UN BATALION.


pai daca te casatoresti virgina si ai o relatie cu un barbat care la inceput te respecta si apoi se comporta ca un taran si te ia ca femeia sa fie supusa ca el este seful,el da ideile si femeia sa le puna in practica sa nu uitam ca lumea asta este condusa de gandirea barbatilor..
barbatii prefer femeile proaste ca sa le poata manipula ei..
daca esti virgina si apoi dai peste un barbat rau,,,divortezi ca doar nu o sa stai cu dracul de barbat ca sa te imbolnaveasca si apoi nu mai esti virgina...
da daca ai 20 ani poti fii virgina,,dar pe la 35 sigur nu mai esti poate te-ai casatorit dai peste o pacoste divortezi ca mai bine pleci decat sa te traga si pe tine la lucruri rele..
si uite asa nu mai esti virgin,vrei sa te insori iarasi curat,,pt ca doar tu esti vinovat ca altul vrea sa devina om rau in continuare..
si uite asa ajungi sa te casatoresti curat in fata lui Dumnezeu chiar daca nu mai esti virgin,dar gandirea ta este curata si virgina..
si uite asa ca nu doar virginitatea fizica este importanta si si virginitatea morala.
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:49
pai daca te casatoresti virgina si ai o relatie cu un barbat care la inceput te respecta si apoi se comporta ca un taran si te ia ca femeia sa fie supusa ca el este seful,el da ideile si femeia sa le puna in practica sa nu uitam ca lumea asta este condusa de gandirea barbatilor..
barbatii prefer femeile proaste ca sa le poata manipula ei..
daca esti virgina si apoi dai peste un barbat rau,,,divortezi ca doar nu o sa stai cu dracul de barbat ca sa te imbolnaveasca si apoi nu mai esti virgina...
da daca ai 20 ani poti fii virgina,,dar pe la 35 sigur nu mai esti poate te-ai casatorit dai peste o pacoste divortezi ca mai bine pleci decat sa te traga si pe tine la lucruri rele..
si uite asa nu mai esti virgin,vrei sa te insori iarasi curat,,pt ca doar tu esti vinovat ca altul vrea sa devina om rau in continuare..
si uite asa ajungi sa te casatoresti curat in fata lui Dumnezeu chiar daca nu mai esti virgin,dar gandirea ta este curata si virgina..
si uite asa ca nu doar virginitatea fizica este importanta si si virginitatea morala

Detalii aici > http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/18370/Virginitatea-p-n-la-c-s-torie-Ce-p-rere-ave-i/Virginitatea-p-n-la-c-s-torie-Ce-p-rere-ave-i-pagina-11.html#ixzz2lVJgbRkO
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2013 22:51
eu consider ca daca declai ca iubesti si respecti pe Dumnezeu..Trebuie sa te abtii sa faci sex pana te casatoresti,,dar daca tu te-ai casatoresit cu inima curata si fizic curat si persoana respectiva intre timp isi arata alta fata incerci sa vezi daca o poti da [e un drum bun sa faca lucrurile sa fie bine pt amandoi,,daxa nu ai cu cine pt ca ii pasa doar de propria persoana atunci nu poti decat sa iti vezi de drum si sa te casatoresti la fel din nou pana gasesti un om cu o gandire la fel de curata..si cu bun simt.
sa fii un om fara interese egoiste care umbla sa se foloseasca de altii doar ca sa ii fie bine lui.
Eu consider ca un crestin nu profita de slabiciunile nimanui ,si chiar daca altii il umilesc el ii invata in continuare de bine,,daca sunt la necaz,,ca daca vezi ca sunt prosti ii ignori ca doar nu o sa ii lasi sa iti strice ziua,,dar daca intri in contact cu ei si tu ai dreptul sa iti spui parerea.
nu doar virginitatea fizica conteaza ca crestin ci trebuie sa ai o gandire curata,si sa faci lucrurile sa fie si tie bine si la altii.din proprie initiative,chiar daca altii te cred prost,putin sa te intereseze ..sa mergi pe principiul nici eu nu imi bat joc de altii,,dar nici pe altii sa nu isi bata joc de tine.

sa nu ai interese egoiste,,sa fii recunoscator celor care te ajuta,,da sa nu ii lasi sa iti ia toata mana pt ca te-au ajutat odata,,,dar ii poti ajuta in schimb cu sfaturi ca sa devina oameni buni daca vor.

eu asa vad ca trebuie sa fie un crestin


ingerasulluptator
Postat pe 24 Noiembrie 2013 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chimia ori comunicarea ...generatoare de functionare a relatiei ? 214 De la: snowflake 16 Decembrie 2009 23:20
ce va excita?? 10 De la: Alexa_alexutza 25 August 2016 20:43
Mai are rost sa te casatoresti? 462 De la: Dor_marunt 22 Mai 2010 14:08
De ce barbatii romani sunt casnici si nu le place munca? Pt ca isi trimit femeile la munca. 57 De la: quasaria 8 Februarie 2010 23:15
Daca ai sau daca nu ai "probleme"dupa 40 ani incearca "SENSUAL COFFEE" 6 De la: nazirra 3 August 2010 16:34
Setari Cookie-uri