Voi aveti idee, despre ce e vorba?

De la: garbo_14167, la data 2013-08-02 23:19:19ASA DORMI TU ? IN CAP? ACUM IMI DAU SEAMA DE CEV AIUREZI SI TE BAGI UNDE NUSTII.dAR DACA dOAMNE FERESTE TI SE INTIMPLA CHIAR TIE? SA VAD CUM AI SA MAI RIZI PE URMA.pACAT NU POT SA=TI CER CE NU AI. i chiulit de la multe ore in special cea de 7 ani de acasa.



Da tu de ce tipi la mine ? Mai bine reciteste-ti postarea
Rotty
Postat pe 3 August 2013 08:53
Ptr. ca comentezi in lipsa de cauza.Daca nu stii nu te mai baga si nu mai ride suferinta altuia.Taci dracului din gura.
garbo_14167
Postat pe 3 August 2013 11:41
De la: garbo_14167, la data 2013-08-03 11:41:35Ptr. ca comentezi in lipsa de cauza.Daca nu stii nu te mai baga si nu mai ride suferinta altuia.Taci dracului din gura.
Aha deci nu=ti convine ce saa=ti fac daca nu ai educatie.
garbo_14167
Postat pe 3 August 2013 11:42
De la: garbo_14167, la data 2013-08-03 11:41:35Ptr. ca comentezi in lipsa de cauza.Daca nu stii nu te mai baga si nu mai ride suferinta altuia.Taci dracului din gura.


Te rog frumos sa nu dracui. Eu nu te-am injurat si nu ti-am vorbit vulgar. Chestie de educatie si bun simt.
Rotty
Postat pe 3 August 2013 12:58
De la: garbo_14167, la data 2013-08-02 23:19:19ASA DORMI TU ? IN CAP? ACUM IMI DAU SEAMA DE CEV AIUREZI SI TE BAGI UNDE NUSTII.dAR DACA dOAMNE FERESTE TI SE INTIMPLA CHIAR TIE? SA VAD CUM AI SA MAI RIZI PE URMA.pACAT NU POT SA=TI CER CE NU AI. i chiulit de la multe ore in special cea de 7 ani de acasa.


fiecare a mai chiulit pe ici pe colo... dar binenteles dupa "cei 7 ani de acasa"... cand a inceput scoala ! si despre ce ai invatat tu la ora aia... "in special cea de 7 ani de acasa"... ??? tu, in ora aia ai invatat de cei 7 ani de acasa... ? ciudat !!! acum...
e imposibil sa ceri cuiva ce nu are... pentru ca tu nu stii ce nu are ! dar eu stiu acum ce AI tu... si tot nu-ti cer nimic dn ce ai ! e prea neinteresant.... ! tot ce ai !
barboneli
Postat pe 3 August 2013 13:19
De la: garbo_14167, la data 2013-08-03 11:42:33
De la: garbo_14167, la data 2013-08-03 11:41:35Ptr. ca comentezi in lipsa de cauza.Daca nu stii nu te mai baga si nu mai ride suferinta altuia.Taci dracului din gura.
Aha deci nu=ti convine ce saa=ti fac daca nu ai educatie.


zau... si tu ai cauza ? poate... dar tu esti cea care nu are educatie... ! nu ma crezi, asa-i... ei bine... de data asta fa o exceptie !!! te rog frumos... !
barboneli
Postat pe 3 August 2013 13:25
Lasa Barbo , noi sa fim sanatosi si fara cosmaruri
Rotty
Postat pe 3 August 2013 13:31
" i chiulit de la multe ore in special cea de 7 ani de acasa."

No , asta chiar ca-i grea .... Exprimare "beton"
Rotty
Postat pe 3 August 2013 13:34


corect... ! e asa de grea... ca nici ea n-a inteles-o... ! asa e unele... scriu si habar n-au ce scriu... !
barboneli
Postat pe 3 August 2013 13:50
De la: garbo273075, la data 2013-08-03 08:47:37Cineva mi-a zis ca sunt farmece cu diavolul.Am chemat o doamna care mi-a descandat si care facuse o papusa si descantant baga cate un ac, mi-a zis sa-i dau foc. Am mers pe camp i-am dat foc, am auzit cum a trasnit ceva destul de puternic si de atunci nu mi s-a mai intamplat. Rar am mai avut ceva usor, am dat cu aghiazma am spus Tatal nostru si sunt linistita. Iti recomand si MAGNE B6


interesant cocktailul asta....
A facut "doamna" o papusa voodoo in care infigea ace si care era cine?! In caz ca nu stii, tanti, papusa aia reprezinta pe CINEVA, si sper ca nu erai tu aia - nu de altceva, dar era destul de trist sa iti dai singura foc. Chiar trozneau diavolii de ris, probabil.... Iar "tatal nostru" nu vad ce cauta saracul in povestea asta voodoo. Chestiile astea cu papusile sint cam alergice la agheazma, daca intelegi. Nici bietele si inofensivele magne b6 nu sint din acelasi film.
quasaria
Postat pe 3 August 2013 14:45


VREAU URGENT NUMELE DOAMNEI.... (nu se scrie corect: descantand ? ) si nr. de telefon !!!! te rog, 075 ! mersi anticipat... ! daca se poate, as vrea ca doamna sa nu-mi puna pocnitori in papusa pentru ca sufar de Pritogontofornie... boala grea care ma face sa capat bube pe fatza la auzul explozilor tari... !!! abia mi-au trecut de la ultimul razboi care a fost aici... ! dar un cocktail cu Kiwi si Campari, primesc cu placere !
barboneli
Postat pe 3 August 2013 17:40
Barbo , numele nu-l cunosc (al doamnei ) , dar un...

http://www.cocktailtrinker.de/wp-content/uploads/2012/09/Erdbeer-Kiwi-Daiquiri.jpg

....este
Rotty
Postat pe 3 August 2013 20:14
pai baietii au lipsit de la cei 7 ani de acasa si au facut doar ce au vrut ei si doar lucruri rele pt ca au vrut sa intre in istorie..

de ce barbatii nu vor sa faca lucruri bune ca sa fie inscrisi in istorie.
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 20:55
De la: Rotty, la data 2013-08-03 20:14:02Barbo , numele nu-l cunosc (al doamnei ) , dar un...

http://www.cocktailtrinker.de/wp-content/uploads/2012/09/Erdbeer-Kiwi-Daiquiri.jpg

....este



multumesc Rotty ! grozav cocktail... ! te pricepi, ce mai.... !
barboneli
Postat pe 3 August 2013 21:01


" de ce barbatii nu vor sa faca lucruri bune ca sa fie inscrisi in istorie. "


... ingereas, iar ai dat in bara ! mai lasa Biblia si ia si tu o carte ca lumea, o carte istorie ceva... sa vezi tu ce multi barbati sunt inscrisi in istorie. e adevarat ca nu toti au facut lucruri bune... dar in istorie sunt si din aia care au facut. femei... am vazut si din ele cateva... ! de Maria Antoaneta ai auzit ?

http://m.ruvr.ru/2010/11/26/1270233646/MarieAntoinette1769-70.jpg

dar de ce naiba ai adus aici in discutie, chestia asta cu barbati celebrii... ??? are legatura cu topicul ?
barboneli
Postat pe 3 August 2013 21:12
De la: barboneli, la data 2013-08-03 21:12:57

" de ce barbatii nu vor sa faca lucruri bune ca sa fie inscrisi in istorie. "


... ingereas, iar ai dat in bara ! mai lasa Biblia si ia si tu o carte ca lumea, o carte istorie ceva... sa vezi tu ce multi barbati sunt inscrisi in istorie. e adevarat ca nu toti au facut lucruri bune... dar in istorie sunt si din aia care au facut. femei... am vazut si din ele cateva... ! de Maria Antoaneta ai auzit ?

http://m.ruvr.ru/2010/11/26/1270233646/MarieAntoinette1769-70.jpg

dar de ce naiba ai adus aici in discutie, chestia asta cu barbati celebrii... ??? are legatura cu topicul ?
pai barbatii rezolvau provlemele prin razboi,,si poate si femeile se luau dupa barbate..nu erau emancipate
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 22:03
uitate la mine ce fata cumsecade sunt pt ca nu ma iau dupa capul barbatilor.

am primit duhul sfant,duhul corectitudinii bunui simt,al omeniei si ma simt foarte bine in pielea mea si ca ma simt un om bun.
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 22:06
ar putea fi o problema medicala,un dezechilibru sau un accident ,lovituri f puternice sau cineva de care ti-e teama....am avut si eu ceva asemanator dar mult mai grav.. am momente in care pierd legatura cu tot ce ma inconjoara ...un fel de coma ...chiar daca simt o durere care-mi poate fi fatala in orice clipa nu ma pot deplasa sa-mi iau pastilele...aud totul ,simt totul si uneori cosmarurile ma lasa cu o durere de cateva zile in care nu pot functiona...am schimbat medici,tratamente dar in zadar...folosesc zilnic pastile cu pumnul...stiu ca intr-o zi nu voi putea impiedica un accident vascular probabil acelei stari de neputinta pt a ma deplasa sa-mi iau pastilele dar nu prea mai imi pasa ...am renuntat la tratamentul de la medic si am invatat sa ma cunosc..am pierdut multe ,m-am retras din mijlocul celor care imi accentuau starile cu rautatea lor pt ca in subconstient noi nu mai suntem chiar atat de puternici pe cat dorim sa parem in fata dusmanilor...accidentul meu a fost provocat de cineva care m-a dorit moarta apoi altcineva a contribuit la urmatoarea miscare printr-un plan diabolic...singura persoana care ma obliga sa merg mai departe in lupta cu durerea si moartea merita toate eforturile chiar daca mie mi-ar fi mai bine sa nu mai lupt...e bina sa folosesti si un mg, ca si chiar u b6 ,ceai special pt dilatare ...,mersul la biserica mie nu mi=a fost de niciun ajutor poate tie iti va fi...
luysa
Postat pe 5 Octombrie 2013 20:21
Maria_Mari_1
Postat pe 11 Octombrie 2013 16:50
nu e nimic medical sau ceva stiintific ,mai fata ,vorbim de la om la om fara figuri etc ,hai sa-ti spun povestea mea o problema asemanatoare si poate ai facut ca mine si iti amintesti poate ai gresit cand erai mica si acum te chinuie eu pe la 9 ani am inceput sa fac farmece cu prietena mea lu unu sa ma iubeasca prostii copilarii ii aruncam in fiecare dimineatza cenusa din ce am dat eu foc (am citit intr-o revista Bravo cum sa faci o vraja sa te iubeasca cel ce iti place ) ,pe la 10ani mia murit o matusa cu 5 minute inainte sa moara a fost prostita de una si a semnat actele sa-i cedeze casa teren tot ,mama mea asteptand sa-i ramana ei tot eiii si vazand-o pe mama asa suparata m-am dus la gardul matusii mele si am incercat sa fac treaba cu lantisorul sa pot vorbi cu ea din lumea cealalta si nimic ....dupa asta parintii mei si-au luat apartament in acel apartament traiau tiganii cu caini si matze ,cal in casa etc ...jeg peste tot ...in acea zi a murit bunicu stii cum e (sa castigi ceva pierzi ceva ) in acel apartament ori era sufletul bunicului meu ori vrun demon tin minte eram in sufragerie ai mei plecasera sa mai cumpere cate ceva pentru apartament ...desi erau plopii afara si batea vantu mi-am dat seama ca nu-s ei am vazut o umbra de barbat inalt cum vine spre mine ...me-am pus patura in cap nuj ce sa intamplat ca am adormit trecand anii aveam impresia ca acel ceva era in prezenta mea non stop prin casa ba cand stateam la calculator ba in pat ba cu treaba prin casa am uitat sa mentionez ca-mi sufla in ceafa ...cand sau implinit 3 ani de la intamplarea cu umbra ..in 2005 tata sa preotit (nu are rost sa zic unde si cum ) dar am mers cu el in acea zi si cu mama ..cand am intrat in Catedrala a fost foarte ciudat pentru mine o faza era un preot mai tanar ca tata si tata apoi cand a inceput slujba o baba a inceput sa vorbeasca in toate limbile ia zis ceva preotului tanar si tatalui meu a fost ceva de cosmar ,femeia era posedata si (acum consider ca ce sa intamplat atunci ia afectat putin viata tatalui meu poate nu a putut cu el si ma chinuit pe mn si datorita greselilor mele din trecut ) dupa ce am ajuns acasa aceeasi soarta am avut-o simteam pe cineva langa mn cum imi sufla rece in ceafa desi ma duceam la biserica ,ma rugam ,mama dadea cu tamaie cu aghiazma dimineata totul pana in 2010 -2011 interval de 3 zile sa intamplat tot desi cu o saptamana inainte deja parca ma anunta ca vrea sa imi faca ceva noapte de noapte pe hol in fatza usii mele se auzea ca si cum cineva isi trosneste oasele de la mana sau picior ..bai crede-ma ziceam ca nu-i adevarat am zis ca-i frigideru care-i tot pe hol iam zis tatalui meu sa-mi faca rugaciune de posedati ,poate aveam ceva in mine deja la cat sa hranit cu frica mea in toti anii astia ..mia facut dar nu aveam nimic nu m-am strambat decat am inceput sa rad la un moment dat ca am ajuns sa fac si asta dar nu am avut nimic ..dar dupa sa intamplat in prima noapte am simtit ca nu ma mai pot misca deloc simteam cum e in camera si ma priveste ma speria de moarte a doua noapte a trosnit iar in fatza usii apoi am simtit cum se urca pe picioarele mele sub forma de pisica asa de usor dar si ceva care ma tinea nemiscata iam zis mamei mama radea de mine tata mea zis ca mea facut ruganine asa ca nu am nimic ca sunt inchipuiri si atata eeei a trecut si ziua si noaptea fara sa se intample nimic dimineata trebuia sa plec la scoala dar mea fost lene am zis ca ma duc mai tarziu sau deloc (mai nou nu mai eram cuminte deloc chiuleam fumam creca eram in stare sa ma si prostituez dar eram inka minora )in fine m-am trezit dar stateam asa in pat cu ochii inchisi ma chinuiam sa adorm la loc ,deodata am simtit cum a venit sa pus deodata pe mine de am zis ca nu-i adevarat si ma aruncat din pat in birou am zis ca am inebunit am apucat so sun pe mama sa vina repede acasa, mi-am sunat prietena sa chiuleasca sa stea cu mine pana vine mama ,a venit si mama ma dus la biserica acolo parintele ma invatat sa-mi fac Cruce cu limba in gura ca e singura cale sa-ti poti face Cruce atunci cand nu te poti misca si sa ma rog mai mult dar totul se sfarsise mai aveam asa cosmaruri dar nimic special desi in viata de zi cu zi am ajuns cam fara viitor la 18 ani am fugit si am facut multe chestii rele ..e greu dar banu si dracu conduce in ziua de azi ...i-am dat o cale catre mine ,i-am dat de inteles ca-l accept si am ajuns dintr-o fata cuminte o ... cu parintii numai vorbesc sunt plecata de 3 ani din tara si nu as vrea sa mai ma intorc am scapat de vise de toate desi am premonitii inainte sa se intample ceva rau am uitat sa mai zic (cand ma rugam si imi faceam rugaciuni noaptea aveam cosmaruri sa ma poata face sa nu ma mai rog sa zic ca e de la rugaciuni dar cel mai bun sfat e sa fii puternic sa te lupti pentru ca o sa castigi lupta )Dumnezeu mi-a fost alaturi si in cele mai rele hopuri ale vietii mele ma ocrott chiar de am facut multe si fac multe dar mia fost alaturi , o rugaciune o poti zice oriunde ,oricand si te va ajuta...
cu respect
garbo_401571
Postat pe 8 Mai 2014 18:24
aaa si inka cva terminati prostiile cu bioenergii si pana mea ca provin din partea lui etc stiti voi in felu asta ii dati sufletu prin sedinte fara sa stiti ;) uitati-va la filme horror 2014 e adevaru gol golut si ce arata in ziua de azi ca e tot ce se intampla si odata ce te pui sa faci un farmec deschizi o poarta catre ....lumea de dincolo si te urmareste o viata si nu-s spirite is demoni

garbo_401571
Postat pe 8 Mai 2014 18:38
sper ca fiecare sa ajunga la raspunsu corect ...ca mintea omului gandeste cum vrea si cum sa dezvoltat
garbo_401571
Postat pe 8 Mai 2014 19:05
cei care trec prin asa ceva suntem speciali suntem cei alesi deaia suntem incercati deaia ne chinuie noi avem o datorie consider ca dioavolilor le e frika de noi deaia ne ataca pentru ca noi suntem cu frika de Dumnezeu noi suntem cei care il distrugem pe cel rau ,noi avem suflete curate si el vine se baga in vietile noastre ne indruma la rele si cand vede ca in noi e inca credinta incepe a ne chinui si prin rugaciuni si purtandu-l pe Dumnezeu in suflet cand vede ca nu si nu reuseste la un momendat ne lasa in pace ori intra in noi si ne face viata amara :( trist dar adevarat si visele rele provin de la ei ,farmecele de la ei , cand visam mortii care-s rude cu noi sau cunoscuti nu va inselati ca vrea sa ne zica rudele noastre ceva e defapt ala rau ce ne face sa gresim crezand in vise chiar de se adeveresc pentru ca cei morti dupa ce mor au un loc sus unde asteapta raspunsul Domnului incotro so apuce care Rai care Iad si ei is tinuti acolo iar noi cand le facem pomeni sau pomelnice le mai indulcim pedeapsa iar cel rau mai vine in chipul lor si ne amageste ......sunt multe de spus dar aceste lucruri trebuie lasate de la sine nu trebuie sa incercam a afla adevarul cum nu stim cum arata Dumnezeu asa ar trebui sa ne vedem de treaba decat sa ne rugam pentru noi sa ne ierte sa ne apere sa ne ajute si pe primul loc sa ii multumim ca a lasat toate acestea pe pamant si ganditi-va bine de doua ori inainte de a face ceva si cand auziti ce zice preotul in biserica cand zice Ascultati ce va zic nu ce fac eu !!!!! el il slujeste pe Dumnezeu iar un preot bun il ia satana si-l chinuie de ajunge homosexual sau eu mai stiu ce pentru ca ei sunt lasati sa spuna mai departe adevarul despre Dumnezeu si duc o Cruce foarte grea in spate ..sunt ispititi de cei de rang mai inalt si cei mai inalti de stat ...Doamne ajuta !
garbo_401571
Postat pe 8 Mai 2014 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si perle ..in cultura profesorilor.. 1 De la: ratuscaceaurata 18 Iulie 2011 20:05
Viata unui copac 159 De la: Monik_Kinom_1 5 Septembrie 2013 13:19
oferta unghii false 1 De la: garbo164791 9 August 2010 18:09
caut bona, urgent 2 De la: garbo_380598 26 August 2016 13:28
Obiceiuri, traditii si superstitii de Boboteaza 1 De la: malinad 5 Ianuarie 2012 13:22
Setari Cookie-uri