am 18 ani si sunt in 8 saptamani de sarcina nu vreau avorttt:( :( va rog sa imi dati un sfat

motto: uneori prostia nu are limite

De la: garbo255960, la data 2013-03-01 02:53:16Practica avocateasca cu care te lauzi dumneata nu se vede din limbajul pe care-l folosesti si la cit de inteligent dai sfaturi si raspunsuri,dar pilar sint sigura ca esti si in piata faci pe avocatul tzatzelor si pilarilor.Esti foarte penibil si lipsit de elementarul bun simt si toate astea se vad in modul de exprimare pe care-l ai si te-as sfatui sa -ti pui lacat pe gura daca nu stii sa te controlezi si sa nu mai jignesti,ca s-ar putea sa te trezesti sa ai surprize neplacute pe care le vei plati foarte scump.Fiecare poate sa-si exprime parerile pe acest Forum dar nimanui nu-i este permis sa jigneasca.Mai invata codul bunelor maniere NENE.


auzi mai fleoshcaito, ia de vezi intai cum scrii, ca esti semianalfabeta si pe urma cauta-ma sa schimbam pareri. sau vrei sa-ti umplu pagina cu termeni de Drept Roman, de care nu numai ca n-ai auzit, dar nici n-ai fi banuit ca exista? ce rost are sa-ti scriu alambicat, cand tu nu pricepi nici macar limba romana literara actuala? ai impresia ca daca ai folosit un regionalism din banat in textul tau, m-ai dat pe spate? esti jalnica... sau poate la tine la tzaranoaia acolo doar asa se vorbeste!?
lacat la gura poate sa-ti puna muma-ta tie... ca se pare ca esti o mucoasa care n-ai invatat inca nici mucii sa ti-i stergi...!
si chiar vreau sa-mi faci niste surprize neplacute pe care sa le si platesc foarte scump...! te astept... nu esti prima leguma care ma ameninta pe acest forum... si chiar in lumea asta... viteji din astia ca tine am mai vazut si aici si aiurea ... doar ca... la proba practica... ciuciu!
in continuare marsh la grajd, ca pentru sezonul asta ai terminat nutretul!

fiinta idioata, nu cred ca tie sau altcuiva de pe forum i-am ingradit eu posibilitatea de exprimare libera, cam cum incerci tu sa-mi bagi mie "pumnul in gura"... ca am facut o remarca si te-ai simtit lezata, asta e o alta problema... iar daca eu sunt sau nu penibil, tu categoric esti grotesca in logica, exprimare si limbaj!
bune maniere nu pot avea cu o parapanta ca tine... esti un simplu obiect... nicidecum o fiinta umana care sa merite minimul respect
heartbit
Postat pe 1 Martie 2013 14:08
Nu vreau sa ma repet,mai tragic este ca nu-ti vezi hidosia sufletului.Fiecare aratam in exterior ce avem in interior si dumneata asta arati penibilule .Chiar nu vezi ca ai trait pina acum de pomana?Nu ai invatat nimic din ce este esential in viata ,ati respecta semenii,dar dumneta se pare ca nu-i prea ai.Nene!
garbo255960
Postat pe 1 Martie 2013 16:55
Quasaria,chiar nu vezi cit poti fi de josnica?Limbajul pe care-l folosesti pt. tine care esti obisnuita cu el ti se pare normal ,dar o femeie care se respecta si a invatat ceva la viata ei mai mult decit tine,ar intra in pamint de rusine.Nu aratam in exterior decit ce avem in interior si tu prin felul in care te exprimi arati ca esti de ultima speta,acesta este Universul in care ai trait si te-ai dezvoltat ,esti marginalizata de atita intelepciune ,nu observi ca nu depasesti ultima clasa de decadere umana?
garbo255960
Postat pe 1 Martie 2013 17:05
te oftici ca ti-a crapat oglinda cand te-ai uitat in ea?
cine dracu te crezi mai urangutanco?
ai dreptate ca nu te pot respecta, pentru ca eu respect oamenii... deci faci o grava confuzie intre semenii mei si ai tai! daca ai fi facut parte din semenii mei, oamenii, am fi discutat altfel... dar cum nu poti accede la rasa umana si eu nu ma pot cobora la nivelul tau de primata... hai sictir si vezi de drum, ca nu avem ce discuta!

ai face bine sa nu te repeti... ca cine stie ce progenitura handicapata ar mai iesi daca te-ai repeta, replica ... re...!

iar ai vrut sa te dai pretioasa cu limbajul tau elevat cu elevatorul... si iar ai clacat ca o maimuta care doar imita ce vede si aude... ! trist!

nu ma mir ca nu iti poti stapani frustrarile, prostia si nesimtirea de-a mi te adresa, desi eu nu m-am adresat tie in nici un fel, pana tu nu mi te-ai adresat jignitor!
heartbit
Postat pe 1 Martie 2013 17:11
S m bag i io n sam o ruc. La noi este o vb...Cum i ligheanu', aa-i i prosopu'. Pi dac apa din lighean e murdar, o s fie i prosopu'.

Axl_R
Postat pe 1 Martie 2013 17:12
din fericire si eu si Q, avem posibilitatea si abilitatea sa intelegem limbajul tau... din pacate (sau poate chiar din fericire!!!) tu nu ai posibilitatea de-a intelege limbajul nostru... asa ca orice am spune, ai avea impresia ca te jignim... dimpotriva, noi ocrotim regnul tau si chiar avem grija sa nu ajunga pe cale de disparitie...! daca ai fi planta, te-as cultiva... dar din nefericire... nu te pot decat ingriji cu mila ... la stadiul de primata la care te afli! si cum nu esti planta ... nu iti pot oferi umiditate la radacina... dar in schimb iti pot oferi banana!
sa ai pofta TZATZO!
heartbit
Postat pe 1 Martie 2013 17:21
O tanara aflata intr-o situatie de viata foarte grea ne cere un sfat si fiecare dintre noi, in functie de varsta, experienta personala de viata, educatie, valori morale si religioase, ne-am spus parerea. Si imi place sa cred ca fiecare dintre noi a fost animat de buna credinta atunci cand a postat un raspuns. Si asa cum era de asteptat, parerile sunt diferite, dupa cum sunt si cei care le-au expus. Acum nu vreau sa scriu truisme, dar parca asa e normal sa fie. Si atunci de ce apar mereu niste persoane, mai mereu aceleasi, care clameaza tot timpul ca duc o viata fericita si implinita, la care noi, muritorii de rand, nici nu visam,si care se iau la harta cu toti cei care au o parere diferita de a lor si totul se transforma intr-o balacareala de mahala de toata jena. Ma gandesc cu groaza la reactia pe care o au acesti "atleti" ai violentei verbale la care ma refer, atunci cand se afla fata n fata cu cineva care are o alta opinie decat a lor. Administratorii site-ului, daca agreaza situatia_ adica le place scandalul. sa le puna la dispozitie un spatiu in care sa-si verse respectivii toate frustrarile si mizeriile din viata lor preafericita si cine este interesat doar de scandal, sa dea un click direct acolo. Iar oamenii de bun simt, care vor sa dea un sfat cuiva aflat la ananghie, sa o poata face fara a se impiedica de gunoaie si in spatiul virtual, ca-s destule pe strada.
bucura
Postat pe 1 Martie 2013 17:39
bucura, ... din nefericire pentru tine, inteleg ca nu esti o "atleta" si bine faci... ideea e ca nu obliga nimeni pe nimeni sa citeasca ce se scrie aici... nu este nimeni obligat sa parcurga toate postarile....
nu trebuie sa mananci un ou intreg ca sa iti dai seama ca e stricat!
cum la tv ai telecomanda, la computer se presupune ca ai mai multe facilitati pentru a trece de la locul plin de gunoaie asa cum il numesti... si a gasi un alt loc... care sa te satisfaca!

nu cred ca te simti bine nici tu, cand vine cineva si iti spune ca stie cum esti... desi cand tu ai facut ochi pe acest pamant, repsectiva persoana nici la stadiul de "scrisori de dragoste" intre parintii ei/lui nu ajunsese...

si ca sa intelegi si din alta perspectiva lumea... nu doar din aceea a gandirii cu groaza... o zicala veche zice asa... "e bine sa fii miel bland intre oi... dar cand lupii te inconjoara, fii leu in in turbare!"

o alta nefericire este ca persoane care se dau culte si, cum se zice, "se tin cu crengi in nas!" nu sunt capabile sa priceapa decat cand folosesti un limbaj trivial, pentru ca e singurul care le satisface setea si orgoliul!...
heartbit
Postat pe 1 Martie 2013 18:08
960 - da, vita, pot fi mult mai josnica, MULT mai josnica decit concepe creierul tau indopat cu lucerna, zi merci ca nu am nici un motiv sa ma obosesc cu tine. Nu periclitezi si nici nu contribui la fericirea mea - asa ca nu pot decit sa ma distreze reactiile tale de vaca lovita drept in pipota, cu mugete pe marginea drumului.
Altfel, sa omori d'astea ca tine e ilegal, desi sint absolut inutile, dar sa moara singure de inima, nu e...
quasaria
Postat pe 1 Martie 2013 21:28
Heartbit ! Dumneta nu esti PROST CI PERICULOS DE PROST.Adevarul te supara,te turbeaza si tocmai de aceia iti expui aici prostia care te domina in interior si te -npinge sa te faci de cacao,dar nu-ti vezi penibilitatea prin modul de exprimare si modul in care reactionezi la critica.Faci casa buna cu "D-na.Quasaria" care este la acelasi nivel de prezentare si exprimare cu dumneata domnule"Avocat practicant".Mai invata sa -ti umpli lacunele care sint foarte mari NENE !
garbo255960
Postat pe 2 Martie 2013 15:30
Quasaria! Vad ca te legi in exprimarile tale de cacao de bietele vacute cu care vrei sa ma asociezi pe mine,acele biete animale sint mult mai destepte si mai cu bun simt decit esti tu.Sint convinsa ca de acolo de la "coada vacii" ai venit in lume ,diferenta este ca acele animale sint mult mai inteligente decit tine nu ai observat????Nu si arata josnicia,prostia crezindu-se ca sint unice.Tu esti UNICA in tot ce exprimi prin exprimarile pe care le abordezi.Invata sa fii un exemplu pozitiv daca tot ai o fiica,pt. ca in faza in care te afli acum de prezentare nu poti decit SA TRAGI APA .
garbo255960
Postat pe 2 Martie 2013 15:48
Vrei un sfat? Tu deja ai luat decizia din puntul meu de vedere. Fa o analiza a situatiei in care te afli si gandeste-te bine daca iti poti asuma acum responsabilitatea unui copil. Nu este un lucru usor si asta inseamna sa dai dovada de foarte multa maturitate. Te simti destul de matura si responsabila? Corpul tau iti apartine, deci si decizia de a da nastere unui copil tot tie iti apartine, pentru ca el face parte din tine, din corpul tau. Un copil este o viata, iti poti asuma viata lui? El se naste, apoi va trebui sa ai grija de el multi ani de acum incolo.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/psihologia-copilului-si-parintilor
garbo_8857
Postat pe 2 Martie 2013 20:31
ma intreb,la satisfactia cu care va spurcati pe aici,care mai de care mai veninos,oare aveti si orgasm dupa ce postati atrocitatile astea?banuiesc ca da...
garbo229821
Postat pe 4 Martie 2013 15:23
Bucura,foarte bine ca-ti exprimi dezgustul si nemultumirea fata de astfel de Exemplare ,care din pacate nu-si vad lungul nasului ,ignoranta si nesimtirea,crezindu-se interesanti daca pot sa-si arunce gunoiul din interiorul lor pe acest Forum si prin cosecventa nesimtirii care-i caracterizeaza au impresia ca si altii au acelasi nivel cu ei.Nu-nteleg ca printr-un astfel de comportament se stampileza singuri cit au invatat la viata lor.O zi buna iti urez!
garbo255960
Postat pe 5 Martie 2013 16:17
Draga 11297 sper ca ai luat o decizie si ca viata ta va fi una fericita indiferent ce ai decis .Uite daca as avea puterea lui IGNATENKO as vrea sa pot face sa dispara din lume in primul rind rautatea si egoismul, el care are puterea de a opri o eruptie vulcanica de ce oare nu intervine in acest sens?Oare au o importanta in evolutia omenirii? Sunt lucruri atit de grave care se intimpla in jurul nostru daca ar fi un nou cutremur sau orice altceva si ai fi pus in situatia stranie sa salvezi de la moarte un om cu care te-ai certat pe acest site oare n-ai face-o? Ce sens au aceste jigniri care dor atit de tare ?Daca cei de la putere nu ne mai iubesc macar sa gasim in noi taria ca sa nu ne urim ,macar atit.Peste 2 zile este 8 martie hai sa ne amintim ca suntem femei si barbati, ca iubim sa primim si sa daruim ! Prietenie ,daca nu macar o floare daca este greu sa recunosti ca o batalie dusa cu cineva pe care nu-l cunosti este din start una pierduta datorita incarcaturii ei extrem de negativa .Oricum eu va doresc la toti nopti si zile din ce in ce mai calde si sa aveti parte de dragostea celor dragi
fengari
Postat pe 6 Martie 2013 22:25
Bună ziua. Mă numesc Danion Vasile şi sunt scriitor. În prezent lucrez la o carte impotriva avortului. Aş dori să iau legătura cu "innamorata", legat de mărturia cu întâmplarea din spital, dar şi cu alte persoane care pot da mărturii care ar putea fi de folos altora - fie că au avut puterea de a evita un avort, fie că, după avort, au înţeles mai bine gravitatea acestui act. Rog să fiu contactat pe danionvasile@yahoo.com (PS Iar pentru mămicile care poate au citit întâmplător această rugăminte, o sugestie. Intraţi pe www.palatulpovestilor.ro )...
garbo_404613
Postat pe 25 Iulie 2014 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
depresie in timpul sarcinii 13 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 12:31
sarcina 6 De la: eu_geminy 7 Februarie 2012 01:31
antibiotic in sarcina? 10 De la: RamonaPopescu 26 Martie 2020 10:35
am nevoie de un sfat 37 De la: irina_stefan83 7 Ianuarie 2013 09:57
sarcina extrauterina 8 De la: adryaana 19 Iulie 2011 12:35
Setari Cookie-uri