Nu ma mai suna, nu-mi raspunde...

fato..lasa omul in pace sa iasa linistit la pensie. gaseste-ti unul de varsta ta. normal ca e gelos, sunt 20 de ani intre voi...mare ti-e gradina...si nu incepe cu dragostea care nu tine cont de varsta, ca astea sunt povesti. probabil tu ai nevoie de un tata, nu l-ai avaut cum trebuie pe al tau. atat
MARILENA_25
Postat pe 29 Septembrie 2012 12:22
DA!! IGNORA_L!! Dar cand treci pe langa el,zambeste-i de sus..Doi oameni care nu se saluta-fie ca nu se cunosc deloc,fie ca se cunosc....prea bine!!! Ii da-i satisfactie daca te faci ca nu-l cunosti...Eu as plati un tanar sa se plimbe cu mine prin fata lui-si saluta-l..vei vedea ce bulversat v-a fii!! Sa NU accepti,insa,o ompacare cu el...chiar daca doare!!
Nu-l mai suna,si daca el te suna..nu -i raspunde!!
elisabeta_boia
Postat pe 29 Septembrie 2012 17:59
DA!! IGNORA_L!! Dar cand treci pe langa el,zambeste-i de sus..Doi oameni care nu se saluta-fie ca nu se cunosc deloc,fie ca se cunosc....prea bine!!! Ii da-i satisfactie daca te faci ca nu-l cunosti...Eu as plati un tanar sa se plimbe cu mine prin fata lui-si saluta-l..vei vedea ce bulversat v-a fii!! Sa NU accepti,insa,o ompacare cu el...chiar daca doare!!
Nu-l mai suna,si daca el te suna..nu -i raspunde!!


Absolut de acord cu doamna Elisabeta! Capul sus! Viata merge inainte! Sa vezi cate vor mai fi!
garbo_5596
Postat pe 29 Septembrie 2012 18:58
vrei sa te razbuni? fa-.o, draga mea! Cum? Cu dragoste, cu multa dragoste. Nu inceta sa il iubesti, gandurile tale si vibratia ta indreptate spre el il vor aduce inapoi, daca a fost sincer cu tine. Daca nu a fost sincer, nu dispera, va dura mai mult sa-si invinga orgoliile si sa accepte ca a gresit, dar, daca e om adevarat, va reveni. Deci unicul tratament e: multa dragoste, de la tine pentru el
garbo276816
Postat pe 30 Septembrie 2012 20:38
Multumesc pentru sfaturi!!
Am mai trecut sambata unul pe langa altul,eu in masina mea,el in masina lui.Mi s-a parut ca a incetinit cand a trecut pe langa mine nu a mai intors capul,a privit inainte si eu la fel,nu i-am mai dat niciun mesaj.
Nu stiu ce sa zic,dar am sentimente puternice pentru el,nu stiu ce va fi si cum va fi..
garbo_7803
Postat pe 1 Octombrie 2012 11:37
Am vorbit cu prietenul lui acum o ora si mi-a spus ca a fost sunat de el joi si l-a intrebat ironic ceva de genul ,,Ce faci?Te-a mai sunat prietena ta sa intrebe de mine?,,prietena fiind eu.
garbo_7803
Postat pe 1 Octombrie 2012 19:10
Practic el ma ignora ,insa este inteersat daca intreb de el.....nu-l inteleg ce urmareste
garbo_7803
Postat pe 1 Octombrie 2012 19:12
garbo 7803, problema nu e la tine, iar el stie asta. Eu cred ca te-a iubit si te iubeste, insa si-a dat seama ca ceea ce face el nu este bine (e gelos pe tine) si nu suporta acest comportament, aceasta greseala a lui. Stii doar ca Fecioarele sunt perfectioniste. Poate ca si-a dat seama ca relatia dintre voi va fi mereu asa, tu fiind f tanara fata de el, si a vrut sa iasa singur din relatie acum decat sa iasa poate fortat mai tarziu. Vorba aia, de ce ti-e frica nu scapi, chiar daca pana acum nu a avut vreun motiv de gelozie din partea ta. Sfatul meu: d e t a s e a z a - te. E greu, dar se poate. Ar fi bine totusi sa-i scrii si sa-i explici ca nu ai nimic cu el, ca il iubesti asa cum este, asa uracios si morocanos, (e si asta o strategie de a te face sa te simti si mai indragostita) si ca ai vrea sa ramaneti prieteni daca si el crede ca este posibil. Doar daca poti face asta detasata si pe un ton neutru, daca nu, mai asteapta. Numai bine!
simogros
Postat pe 1 Octombrie 2012 21:07
tu esti el?
Eugenia_
Postat pe 1 Octombrie 2012 21:13
De la: simogros, la data 2012-10-01 21:07:12garbo 7803, problema nu e la tine, iar el stie asta. Eu cred ca te-a iubit si te iubeste, insa si-a dat seama ca ceea ce face el nu este bine (e gelos pe tine) si nu suporta acest comportament, aceasta greseala a lui. Stii doar ca Fecioarele sunt perfectioniste. Poate ca si-a dat seama ca relatia dintre voi va fi mereu asa, tu fiind f tanara fata de el, si a vrut sa iasa singur din relatie acum decat sa iasa poate fortat mai tarziu. Vorba aia, de ce ti-e frica nu scapi, chiar daca pana acum nu a avut vreun motiv de gelozie din partea ta. Sfatul meu: d e t a s e a z a - te. E greu, dar se poate. Ar fi bine totusi sa-i scrii si sa-i explici ca nu ai nimic cu el, ca il iubesti asa cum este, asa uracios si morocanos, (e si asta o strategie de a te face sa te simti si mai indragostita) si ca ai vrea sa ramaneti prieteni daca si el crede ca este posibil. Doar daca poti face asta detasata si pe un ton neutru, daca nu, mai asteapta. Numai bine!


I-am dat mesaje de-a lungul timpului in care i-am spus ca inteleg ,dar trebuie sa ramanem amici/prieteni ,dar degeaba ....nu am primit nici macar un semn
garbo_7803
Postat pe 1 Octombrie 2012 21:18
De la: simogros, la data 2012-10-01 21:07:12garbo 7803, problema nu e la tine, iar el stie asta. Eu cred ca te-a iubit si te iubeste, insa si-a dat seama ca ceea ce face el nu este bine (e gelos pe tine) si nu suporta acest comportament, aceasta greseala a lui. Stii doar ca Fecioarele sunt perfectioniste. Poate ca si-a dat seama ca relatia dintre voi va fi mereu asa, tu fiind f tanara fata de el, si a vrut sa iasa singur din relatie acum decat sa iasa poate fortat mai tarziu. Vorba aia, de ce ti-e frica nu scapi, chiar daca pana acum nu a avut vreun motiv de gelozie din partea ta. Sfatul meu: d e t a s e a z a - te. E greu, dar se poate. Ar fi bine totusi sa-i scrii si sa-i explici ca nu ai nimic cu el, ca il iubesti asa cum este, asa uracios si morocanos, (e si asta o strategie de a te face sa te simti si mai indragostita) si ca ai vrea sa ramaneti prieteni daca si el crede ca este posibil. Doar daca poti face asta detasata si pe un ton neutru, daca nu, mai asteapta. Numai bine!



Cum adica ''(e si asta o strategie de a te face sa te simti si mai indragostita) ''?
garbo_7803
Postat pe 2 Octombrie 2012 17:50
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 22:08:44
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-24 20:44:59Posibil ca diferenta asta de varsta sa fie cauza...sa-i fie teama, sa fie gelos-fie si fara de motiv. Observ ca e in zodia fecioarei , feciorele sunt rationale, critice, excesiv atente in autoprotectie...Zic si eu...Imi pare rau pentru tine. Posibil sa fie hotarat sa rupa definitiv chit ca-l doare.


Nu stiu ,dar nu trebuia s-o rupa asa....Sufar cumplit
jazy_y
Postat pe 5 Octombrie 2012 15:55
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 22:08:44
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-24 20:44:59Posibil ca diferenta asta de varsta sa fie cauza...sa-i fie teama, sa fie gelos-fie si fara de motiv. Observ ca e in zodia fecioarei , feciorele sunt rationale, critice, excesiv atente in autoprotectie...Zic si eu...Imi pare rau pentru tine. Posibil sa fie hotarat sa rupa definitiv chit ca-l doare.Chiar ma enervezi!..omul ti-a scris clar..nu vrea sa te mai vada....ce nu intelegi??...Gataaaaaaaaaaaaa......., fruntea sus..si, iubeste-te pe tine, nu pe el..
jazy_y
Postat pe 5 Octombrie 2012 15:58
De la: garbo_7803, la data 2012-10-01 19:12:10Practic el ma ignora ,insa este inteersat daca intreb de el.....nu-l inteleg ce urmareste


poate simte o satisfactie sa stie ca suferi din cauza lui si ca nu ai liniste. imi dau si eu cu parerea, fiindca eu nu-l cunosc.
garbo_3567
Postat pe 6 Octombrie 2012 23:09
De la: garbo_3567, la data 2012-10-06 23:09:22
De la: garbo_7803, la data 2012-10-01 19:12:10Practic el ma ignora ,insa este inteersat daca intreb de el.....nu-l inteleg ce urmareste


poate simte o satisfactie sa stie ca suferi din cauza lui si ca nu ai liniste. imi dau si eu cu parerea, fiindca eu nu-l cunosc.


Simte satisfactie sigur ,dar nu inteleg de ce..
garbo_7803
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:42

A venit o prietena de-a mea din Italia pentru 7 zile in tara si el in trecut a ajutat-o foarte mult cu o problema .
Azi ea l-a sunat sa-l salute din respect fara a-i vorbi de mine, la care el a avut un comportament f. urat,i-a spus acesteia fara ca ea sa deschida subiectul de mine, ca:,,Eu am terminat-o cu ea si va rog sa nu ma mai sunati nici tu nici ea,,.Eu nu l-am sunat de multa vreme ,ea nici atat ,a dorit doar sa-l salute si el a jignit-o practic .
Este groaznic..
Chiar si prietena mea s-a simtit foarte aiurea si chiar si ea a tras concluzia din tonul lui si atitudine ca pare ca vrea sa se razbune pe mine si nu stiu de ce......ma chinuie lucrul asta inimaginabil,ca nu stiu ce are cu mine...
garbo_7803
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:44
De la: garbo_7803, la data 2012-10-08 22:42:05
De la: garbo_3567, la data 2012-10-06 23:09:22
De la: garbo_7803, la data 2012-10-01 19:12:10Practic el ma ignora ,insa este inteersat daca intreb de el.....nu-l inteleg ce urmareste


poate simte o satisfactie sa stie ca suferi din cauza lui si ca nu ai liniste. imi dau si eu cu parerea, fiindca eu nu-l cunosc.


Simte satisfactie sigur ,dar nu inteleg de ce..de ce vrea ca eu sa sufar?
garbo_7803
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:47
7803,UITA-L !!!

Nu este usor,dar esti tanara si ai toata viata inainte ,poti sa gasesti un corespondent ,compatibil si de viitor ...pierzi vremea si anii pretiosi din viata ta, lamentandu-te pe langa un individ dubios ...

Crede-ma ,asta nu este iubire ...

Din relatarea ta ,am inteles cate ceva ...

Postarile lui Rotty sunt demne de luat in seama si de pus in practica !

Succes!
ica2
Postat pe 9 Octombrie 2012 00:01
Multumesc pentru sfaturi!
Mi-e foarte greu sa-l urasc ,sa nu ma mai gandesc cu toate ca incerc sa-mi educ mintea sa nu se mai amestece in treburile sufletului.Maine este ziua mea si ma intristez deja, ca-mi imaginez ca o sa ma simt groaznic,ca n-o sa-mi dea nici un mesaj probabil,iar anul trecut am fost impreuna si mi-a adus un cos cu 33 trandafiri rosii si albi.Nu stiu cum sa fac posibil sa uit si sa nu ma doara treaba asta. :(
garbo_7803
Postat pe 12 Octombrie 2012 12:43


nimeni nu-ti cere sa-l urasti... chiar daca ar merita ! si e greu sa uiti, tot ce a fost placut intre voi. dar acum tu, trebuie sa fi tare si, cu diferite metode... potrivite tie si mediului in care traiesti, sa incerci sa-l uiti. asa cum descrii... el nu merita acum nimic din dragostea ta ptr. el. el pur si simplu isi bate joc de ceva frumos... si asta nu e frumos. data viitoare... sa fi mai atenta cum alegi, nici asta nu e usor... dar la manastire sa nu te duci... ! pari o fata care merita sa o iubesti si sa iubesti... ! iesi cu prietenii si prietenele, nu asculta melodii pe care le-ati ascultat inainte, citeste ziarele... asta te face sa uiti si unde traiesti.... ! gata cu treandafirii rosii si albi de la el... ! o sa ti ofere altcineva la anul. sau poate anul asta... ! La multi ani si multa sanatate si rabdare, la uitat !!!!

si daca imi permiti, de ziua ta... iti daruiesc eu din partea forumului, un buchet de flori... !!!!


http://aurabalazs.files.wordpress.com/2011/05/dsc_0039.jpg

(apropo... 33 de trandafiri inseamna varsta ta si a lui... adunate ?... nu-mi raspunde daca nu vrei....)
barboneli
Postat pe 12 Octombrie 2012 13:56
De la: garbo_7803, la data 2012-10-12 12:43:32Multumesc pentru sfaturi!
Mi-e foarte greu sa-l urasc ,sa nu ma mai gandesc cu toate ca incerc sa-mi educ mintea sa nu se mai amestece in treburile sufletului.Maine este ziua mea si ma intristez deja, ca-mi imaginez ca o sa ma simt groaznic,ca n-o sa-mi dea nici un mesaj probabil,iar anul trecut am fost impreuna si mi-a adus un cos cu 33 trandafiri rosii si albi.Nu stiu cum sa fac posibil sa uit si sa nu ma doara treaba asta. :(

Sa nu uiti niciodata,ca atunci cand viata iti inchide o usa,Dumnezeu iti deschide o fereastra.
La multi ani si tot ce-ti doresti ...pentru maine
Rotty
Postat pe 12 Octombrie 2012 14:04
7803...pentru ziua de maine...un buchet de flori...din acelea,care iti plac foarte mult!La multi ani!
The_rock_flower
Postat pe 12 Octombrie 2012 16:10
garbo_7803, nu e cazul sa pierzi vremea cu el; calculand diferenta de varsta dintre voi as zice ca a fost coleg de gradinita cu mama ta!
el are alte idei, alte preocupari, e deja intrat in crizele andropauzei, e foarte dificil sa te legi de un tip in varsta care are deja obiceiurile lui; si retine ca nu se va schimba niciodata, dimpotriva toate defectele lui se vor agrava
adeline
Postat pe 12 Octombrie 2012 23:07
Multumesc mult tuturor pentru urari si incurajari!!!
garbo_7803
Postat pe 13 Octombrie 2012 01:26
la multi ani :-)
Un barbat care adopta asemenea comportamente infantile nu prea merita timpul sau atentia ta. Sa raspunzi la telefon este o forma de politete de baza. Sa raspunzi la o urare, la fel. N-a demonstrat decit ca e prost crescut, mitocan sau cum vrei tu sa il numesti. Zi merci ca s-a dus, vaya con dios...
quasaria
Postat pe 13 Octombrie 2012 06:20
Da, ai dreptate,
ecaterina
Postat pe 13 Octombrie 2012 08:14
Poate fi vorba si de un pretext ,dar sincer nu cred ca un om cu experienta lui de viata ar fi folosit un pretext atat de pueril,era mai simplu sa-ti spuna pa,plus ca nu are interesul sa faca asa ceva.Este vorba mai degraba de o criza de personalitate ,in care simte nevoia sa demonstreze ca el este seful ,ca poate controla situatia si ca te poate face sa -i respectii cu strictete dorintele.Este vorba de nevoia de control si de nesiguranta lui,datorita varstei desigur.Va veti impaca ,fii fara nici o grija ,nu renunta asa de usor un barbat de 52 de ani la o femei cu 20 de ani mai tanara ,decat daca.....Nu este cazul tau.....
garbo265966
Postat pe 13 Octombrie 2012 10:41
e fecioara si l-ai umilit destul de rau daca nici la mesaje nu-ti raspunde...

Sa te razbuni
... la ce bun? ... pentru el chiar nu va insemna mare lucru, el de aceea si a rupt relatia cu tine astfel protejandu-se de alte posibile surprize.
elisavuri
Postat pe 13 Octombrie 2012 11:40
D-l a realizat ca este invarsta fata de tine si se ascunde.Nu trebuia sa te ademeneasca si sa te faca sa-l indragesti.Esti tanara si-ti vei gasi adevarata dragoste.Nici nu merita sa te mai gandesti la el.Totul trece mai usor mergand la teatru,prin parc ,prin magazine si uite asa uiti tot raul pe care ti l-a produs.BAFTA.
garbo119406
Postat pe 13 Octombrie 2012 16:00
Mi-a trimis un mesaj simplu ,,La multi ani,,!
garbo_7803
Postat pe 13 Octombrie 2012 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O PERSOANA FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIERNO 16 De la: quasaria 29 Iulie 2011 05:49
vreau si eu un sfat... 40 De la: eladaela 15 Ianuarie 2010 08:02
femeea vicleana. 141 De la: tzontzonica 3 Martie 2011 01:39
cutremur in VRANCEA, acum un minut.... 46 De la: dor72 10 Mai 2011 23:59
De ce inseala barbatul??.. dar femeia?? 60 De la: garbo_397823 19 Martie 2014 16:29
Setari Cookie-uri