Nu ma mai suna, nu-mi raspunde...

7803 toate cele bune si un calduros "La multi ani ! " .Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si intelepciune
Rotty
Postat pe 13 Octombrie 2012 17:22
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 13:40:47
De la: ladyDY, la data 2012-09-24 13:01:37Ca sa nu-ti spuna direct ca nu mai doreste sa aveti o relatie indiferent de natura sa, presupunerea lui a fost doar un pretext.Esti tanara, el cal batran, versat...pentru un astfel de individ, nu merita sa mai investesti sentimente.Sa te intalnesti fie si intamplator???!!! Si ce???!!! Ce sa comunici??? Cu ce te v-a ajuta???Este cu mult sub demnitatea unui barbat cand apeleaza la astfel de subterfugii !!! Iti vei putea reface viata, lasand in urma tot rezidiul fara a te murdari. Succes!!!




Ma doare ca a vrut sa puna punct in felul asta ,dupa atat de mult timp in care imi spunea ca sunt singura lui dragoste adevarata etc.
In afara faptului ca sufar datorita lipsei lui,ptr.ca-l iubesc ,m-a ranit si in orgoliu' rau,ca si cum n-as avea nici-o importanta,trebuie sa se intoarca roata intr-un fel...

Tu 32 si el peste 50, o relatie destul de tentanta pentru el si linistitoare pentru tine in sensul ca te credeai unica fiind mai tinara.Dar astazi vin din urma junele de 19-25 de ani mai dornice de sex ,mai nestiutoare si mai usor de ademenit cu nimicuri.Si sa stii ca barbatii intr-o relatie afectiva cu o femeie mai tinara,daca nu au doar scopul unei satisfactii sexuale ,o aventura trecatoare,pe parcursul relatiei o studiaza daca este curata,are aplicatii de gospodina,este fertila,are bibilica sanatoasa ,poate concepe impreuna cu ea o afacere,lumea in care traim este nesigura si trebuie sa fii prevazator ,partenerul tau nu trebuie sa fie doar o mobila sexuala.Viata este unica.
Deunazi corespondam cu o prietena virtuala mai tinara cu 18 ani ca mine.Eu sunt casatorit de peste 36 de ani,am doi copii mari,ea este divortata,are sii ea doi copii.Ne marturiseam unul altuia evenimente din viata,stari afective,ne duelam in melodi cit mai sentimentale,nu ne vazusem si nici acum nu ne stim personal,dar marturisesc ca aceasta relatie a facut sa-mi iubesc din ce in ce mai mult sotia.Ca barbat,sigur ca iubesc femeile si de fiecare data doresc sa aduc o alinare tuturor,mai ales celor singure si incercate de viata.Sentimental am declarato iubita mea virtuala,constient si rational fiind ca orice vorba frumoasa aduice alinare chiar si la distanta unei persoane incercate de viata,mai ales femeilor.Dar dela aceste aplicatii nevinovate pina la a-ti abandona familia,copii este cale lunga ,iar daca se produce ,in urma ramin catastrofe de ordin sentimental ,la care orice om rationa gindeste inainte sa se produca.

Probabil ca individul cu care erai cuplata a avut un interes pur legat de satisfactii sexuale sau incercarea de a gasi o relatie stabila ,care a esuat din diferite motive.
Nu trebuie sa uitam ca ratiunea este singurul element care ne diferentiaza de restul dobitoacelor si sa nu dam friu liber sentimentelor si instinctelor primare.
http://www.youtube.com/watch?v=-aq1DDTHAxs&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 13 Octombrie 2012 17:36
Adica un fel de Don Juan virtual !!??
GHEISA_
Postat pe 13 Octombrie 2012 17:50
De la: GHEISA_, la data 2012-10-13 17:50:29Adica un fel de Don Juan virtual !!??
GHEISA draga mea,nu sun un Don Juan virtual,caut sa inteleg si sa le alin suferinta unor femei carora nu le mai spune sau nu le mai scrie nimeni o vorba buna,uneori acest gest ajuta sa se reorienteze in viata ,sa nu mai cada prada atit de usor unor barbati iresponsabili sau excroci sentimentali.Este drept ca sunt si femei ,care datorita faptului ca au trait o parte din viata linga niste barbati agresivi,care au suportat insulte jigniri,injosiri din partea lor,au copiat sau au dobindit acest fel de comportament si au devenit la rindul lor agresive,sau cind intilnesc un adevarat barbat care le respecta,le alinta,i[l desconsidera sau i-si bat joc de el si mai tirziu se vaeta ca nu au avut noroc in viata,sau urasc pe toata lumea din jus,devenind nevrotice.Si pentru mine este un indemn,un ajutor,caut sa-mi corectez eventualele greseli ,din istorisirile altor femei ,caut sa inteleg mai bine unele nemultumiri care apar accidental uneori si in familie si le corectez ,daca sunt logice,sunt binevenite.Una din cauzele multor despartiri este lipsa de comunicare,autismul unuia dintre parteneri,lipsa de a marturisi la timp anumite stari sentimentale, de nemultumire,indepartarea si singuratatea in doi.
VOIAJOR
Postat pe 13 Octombrie 2012 23:13
De la: garbo_7803, la data 2012-10-08 22:44:55
A venit o prietena de-a mea din Italia pentru 7 zile in tara si el in trecut a ajutat-o foarte mult cu o problema .
Azi ea l-a sunat sa-l salute din respect fara a-i vorbi de mine, la care el a avut un comportament f. urat,i-a spus acesteia fara ca ea sa deschida subiectul de mine, ca:,,Eu am terminat-o cu ea si va rog sa nu ma mai sunati nici tu nici ea,,.Eu nu l-am sunat de multa vreme ,ea nici atat ,a dorit doar sa-l salute si el a jignit-o practic .
Este groaznic..
Chiar si prietena mea s-a simtit foarte aiurea si chiar si ea a tras concluzia din tonul lui si atitudine ca pare ca vrea sa se razbune pe mine si nu stiu de ce......ma chinuie lucrul asta inimaginabil,ca nu stiu ce are cu mine...

daca este chiar atat de incrancenat, eu cred ca sunt ceva motive, dar nu ni le spui tu. sau nu iti dai seama care sunt si care il fac sa sufere. mai gandeste-te, nu e normal fara nici un motiv sa se retraga asa.
MARILENA_25
Postat pe 14 Octombrie 2012 08:55
De la: VOIAJOR, la data 2012-10-13 23:13:50
De la: GHEISA_, la data 2012-10-13 17:50:29Adica un fel de Don Juan virtual !!??
GHEISA draga mea,nu sun un Don Juan virtual,caut sa inteleg si sa le alin suferinta unor femei carora nu le mai spune sau nu le mai scrie nimeni o vorba buna,uneori acest gest ajuta sa se reorienteze in viata ,sa nu mai cada prada atit de usor unor barbati iresponsabili sau excroci sentimentali.Este drept ca sunt si femei ,care datorita faptului ca au trait o parte din viata linga niste barbati agresivi,care au suportat insulte jigniri,injosiri din partea lor,au copiat sau au dobindit acest fel de comportament si au devenit la rindul lor agresive,sau cind intilnesc un adevarat barbat care le respecta,le alinta,i[l desconsidera sau i-si bat joc de el si mai tirziu se vaeta ca nu au avut noroc in viata,sau urasc pe toata lumea din jus,devenind nevrotice.Si pentru mine este un indemn,un ajutor,caut sa-mi corectez eventualele greseli ,din istorisirile altor femei ,caut sa inteleg mai bine unele nemultumiri care apar accidental uneori si in familie si le corectez ,daca sunt logice,sunt binevenite.Una din cauzele multor despartiri este lipsa de comunicare,autismul unuia dintre parteneri,lipsa de a marturisi la timp anumite stari sentimentale, de nemultumire,indepartarea si singuratatea in doi.
O BA DAAAAAA! matale incerci si care ii gasculita si pica .....sa fie iertata .Te gandesti cand faci alinari dastea ?atunci cand ajuti nu ar trebui sa faci si mai mult rau .
floare_cu_colti
Postat pe 14 Octombrie 2012 09:38
Voiajor, vorbesti despre femeile singure, esti balsamul sufletelor singure Intrebarea mea este : Esti alaturi de orice femeie singura ?? Unele femei sunt singure ....pentru ca sunt niste scorpii, au suflete de gheata, au facut mult rau famililor lor. Sau femei ,,sugativa'' care nu au alt scop decat acela de a stoarce toata puterea financiara a unui barbat, vad barbatul sub forma de bancnota...si atat. Ai vorbe de alint si pt.ele ??
GHEISA_
Postat pe 14 Octombrie 2012 10:37
De la: MARILENA_25, la data 2012-10-14 08:55:23
De la: garbo_7803, la data 2012-10-08 22:44:55
A venit o prietena de-a mea din Italia pentru 7 zile in tara si el in trecut a ajutat-o foarte mult cu o problema .
Azi ea l-a sunat sa-l salute din respect fara a-i vorbi de mine, la care el a avut un comportament f. urat,i-a spus acesteia fara ca ea sa deschida subiectul de mine, ca:,,Eu am terminat-o cu ea si va rog sa nu ma mai sunati nici tu nici ea,,.Eu nu l-am sunat de multa vreme ,ea nici atat ,a dorit doar sa-l salute si el a jignit-o practic .
Este groaznic..
Chiar si prietena mea s-a simtit foarte aiurea si chiar si ea a tras concluzia din tonul lui si atitudine ca pare ca vrea sa se razbune pe mine si nu stiu de ce......ma chinuie lucrul asta inimaginabil,ca nu stiu ce are cu mine...

daca este chiar atat de incrancenat, eu cred ca sunt ceva motive, dar nu ni le spui tu. sau nu iti dai seama care sunt si care il fac sa sufere. mai gandeste-te, nu e normal fara nici un motiv sa se retraga asa.

M-am tot gandit .Am facut si eu greseli ca in orice relatie adica mici gelozii ,am ridicat tonul etc insa stiu un singur lucru nu l-am inselat nici cu gandul.Nu stiu ce motiv ar avea sa fie atat de incrancenat ca oricum nu vrea sa spuna.
garbo_7803
Postat pe 14 Octombrie 2012 10:46
Ma doare ca a vrut sa puna punct in felul asta ,dupa atat de mult timp in care imi spunea ca sunt singura lui dragoste adevarata etc.
In afara faptului ca sufar datorita lipsei lui,ptr.ca-l iubesc ,m-a ranit si in orgoliu' rau,ca si cum n-as avea nici-o importanta,trebuie sa se intoarca roata intr-un fel...[/quote]


Dupa parerea mea..toti batbatii spun lucruri frumoase..pana respectiva ajunge in pat cu el Si cand esti casatorit la fel se intampla...Toate zilele sunt nesimnificative...pupicii,o imbratisare alea alea..cand vrea si altceva..deja incepe si iti insira cat in stele si in cer..si deja iti pui intrebarea..Vrea ceva??
nu_sunt_nimeni
Postat pe 14 Octombrie 2012 15:49
Ai timp de pierdut cu nenea? Eu nu mi-as mai pierde vremea cu astfel de om.
Rosemaryyy
Postat pe 15 Octombrie 2012 00:29
Pentru unii e prea greu sa explice ca nu mai vor...pretexte se gasesc usor pt orice,iar a renunta e cel mai ushor.... Nu-ti bate capul...Sunt tanara, dar am reusit sa aflu k in final niciodata nu ramanem singuri...atunci cand cineva pleaca,atcineva isi da silinta sa dovedeasca meritul atentiei...oameni rai exista,chiar destui,daca ma gandesc mai mlult,toti putem veni rai sau cel putin malitiosi la un moment dat...dar balanta e echilibrata - exista si buni. Doar ca e mai ushor sa bagi de seama ce e rau decat ce e bun. Moralul schimba totul si numai tu esti in stare sa il controlezi ;)
roxzyi
Postat pe 15 Octombrie 2012 01:27
EU spun sa lasi durerea sa te cuprinda,accept-o,las-o sa faca parte din tine,asa cum a facut si iubirea pt el. Asculta muzica pe care simti s-o asculti,plangi si ai sa vezi ca poti trece peste asta.iubeste-l in continuare fara sa vrei razbunare,asta te stoarce de energie,gandeste-te la clipele frumoase cu placere si cand il ierti vei putea merge inainte.
pestisor69
Postat pe 15 Octombrie 2012 01:56
De la: GHEISA_, la data 2012-10-14 10:37:42Voiajor, vorbesti despre femeile singure, esti balsamul sufletelor singure Intrebarea mea este : Esti alaturi de orice femeie singura ?? Unele femei sunt singure ....pentru ca sunt niste scorpii, au suflete de gheata, au facut mult rau famililor lor. Sau femei ,,sugativa'' care nu au alt scop decat acela de a stoarce toata puterea financiara a unui barbat, vad barbatul sub forma de bancnota...si atat. Ai vorbe de alint si pt.ele ??

Draga GHEISA eu toata viata am avut prietene numai femei,firea mea nu se putea acomoda cu brutalitatile,dar vad ca si pe acest topic ,chiar unele femei sunt brutale si le scuz,probabil traiesc sau au trait linga barbati brutali si femeile copiaza.Fiul meu are 34 de ani ,este la fel ca mine sufletist,nu se casatoreste ,umbla cu fete de 21 24 de ani ,cica sunt mai curate ,dar de multe ori constata ca sunt versate rau,va gasi poate dragostea cindva.Ai dreptate sunt si multe scorpii ,dar eu nu le-am intilnit,m-am casatorit si am nimerit probabil femeia potrivita.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=XOSd3U4S5kM
VOIAJOR
Postat pe 15 Octombrie 2012 11:20
Am trecut si eu prin asa ceva. M-a durut si m-am macinat mult.........cam 2 luni. Apoi intr-o zi am primit un apel pe tel mobil de la un nr necunoscut. Am raspuns........si m-am lamurit. Era o alta femeie...cu care avea o relatie de ceva timp. Din povesti am inteles ca ne-am chiar suprapus o perioada..........adica iesea cu amindoua.Ea a vazut un apel de al meu la care el nu a raspuns............si ptr ca a avut o banuiala cind el a iesit din incapere mi-a notat nr de telefon......si intr-o zi m-a sunat. Apropo....o cunoscuse pe un site de socializare....avea aceasi varsta cu a mea...............si s-a bucurat cind i-am zis ca eu nu mai sint in relatie cu el.
cdg69
Postat pe 18 Octombrie 2012 14:17
De la: cdg69, la data 2012-10-18 14:17:52Am trecut si eu prin asa ceva. M-a durut si m-am macinat mult.........cam 2 luni. Apoi intr-o zi am primit un apel pe tel mobil de la un nr necunoscut. Am raspuns........si m-am lamurit. Era o alta femeie...cu care avea o relatie de ceva timp. Din povesti am inteles ca ne-am chiar suprapus o perioada..........adica iesea cu amindoua.Ea a vazut un apel de al meu la care el nu a raspuns............si ptr ca a avut o banuiala cind el a iesit din incapere mi-a notat nr de telefon......si intr-o zi m-a sunat. Apropo....o cunoscuse pe un site de socializare....avea aceasi varsta cu a mea...............si s-a bucurat cind i-am zis ca eu nu mai sint in relatie cu el.


Deci, ea s-a bucurat pentru ca tu nu mai esti in relatie cu el, dar poate ca exista alta tipa agatata de pe vreun site?!
Eu nu m-as bucura, as fi cu bagare de seama
Rosemaryyy
Postat pe 18 Octombrie 2012 20:15
Da s-a bucurat ca nu mai sint cu el. Asa era al ei.Si am simtit-o ca nu pot sa ii spun nimic.........ptr ca ea credea in el, in relatia nemaipomenita dintre ei.Dar m-am gindit ca va veni o zi in care se v-a convinge singura.........in legatura cu el.
cdg69
Postat pe 18 Octombrie 2012 22:25

in primul rind, eu nu m-as preta sa sun la diverse numere din telefonul cuiva si sa intreb cine esti si de ce il cauti. Ar fi sub demnitatea mea, pur si simplu. Nu vorbesc de respectul fata de el - ci de respectul meu fata de mine. Iar daca m-ar cauta vreo "dna", ceea ce s-a mai intimplat, depinde cit chef de facut misto as avea in momentul respectiv....
quasaria
Postat pe 19 Octombrie 2012 09:58
Haidi bre, ca nu toate se rezuma la sex.....:)

Ei, m-o sunat pi mini si o zas ca de gheatza nu are nevoie in viitoru' apropiat, imbratiseaza un TEI si ii mai putin stresant.......& tinand cont de sezonu' rece ce va veni, doreste comunicare directa(nu prin tf.) Succes!

Ii usor sa-ti faci prieteni neprietenosi,ii mai greu sa te potrivesti cu ei!
....mai! nu la SEX ma refer!!!:(

Prietena, caracterul personal, imbraca multe forme de "nebunie" ;).....dar uneori prinde bine (cica):)
Zi fr!
Fss_ssu
Postat pe 19 Octombrie 2012 10:45

in primul rind, eu nu m-as preta sa sun la diverse numere din telefonul cuiva si sa intreb cine esti si de ce il cauti. Ar fi sub demnitatea mea, pur si simplu. Nu vorbesc de respectul fata de el - ci de respectul meu fata de mine. Iar daca m-ar cauta vreo "dna", ceea ce s-a mai intimplat, depinde cit chef de facut misto as avea in momentul respectiv....

Sint de acord. Nici eu nu m-as preta la asa ceva, sa fur numere de telefon si sa sun la necunoscuti.Este clar ca o asemenea persoana demonstreaza ca nu prea are caracter.Dar la vremea respectiva acea persoana mi-a dat un raspuns pe care el nu mi-l dadu-se.Datorita ei am inteles ce se intimpla................si mi-a facut bine afland adevarul chiar daca intr-un mod neortodox sa zicem.
cdg69
Postat pe 19 Octombrie 2012 12:28
Nu te mai cauta, nu te mai suna... e clar ca nu te mai vrea. Restul sunt doar scenarii. Ar fi timpul sa te impaci cu ideea si sa mergi mai departe. Esti tanara si libera.Profita de asta. Viata poate fi frumoasa pentru tine, e pacat s-o irosesti plangand pentru .... ce?
mamamiamea
Postat pe 19 Octombrie 2012 22:12
De la: cdg69, la data 2012-10-19 12:28:15.Dar la vremea respectiva acea persoana mi-a dat un raspuns pe care el nu mi-l dadu-se.Datorita ei am inteles ce se intimpla................si mi-a facut bine afland adevarul chiar daca intr-un mod neortodox sa zicem.



altfel n-ai inteles ce se intimpla, evident....

Soul gelos angajeaz un detectiv s-i urmreasc soia pe care o bnuia de infidelitate. Dup o sptmn de filaj detectivul i d raportul.
- Trei zile la rnd soia dumitale a plecat de la serviciu, mpreun cu eful ei i, dup ce au luat prnzul n separeul unui restaurant cochet, ntr-o atmosfer romantic, cu flori i ampanie, au rs si s-au inut de mn, s-au dus la hotel i s-au nchis n camer.
- i mai departe ce s-a ntmplat?
- Pi mai departe i-am vzut pe gaura cheii cum se srutau.
- Extraordinar! Simt cum m sufoc de mnie. i mai departe ce s-a mai ntmplat? ntreb soul gelos.
- Pi brbatul a trntit-o pe pat i s-a aruncat peste soia dumitale.
- Da, i apoi? Ce s-a ntmplat mai departe, c o omor!
- Pi el i-a scos cmaa i ea bluza
- Ah, divorez! Spune mai departe!
- Pi i-a scos el pantalonii i doamnei i-a dat fusta jos.
- Nu-mi vine s cred! Aa nu se mai poate! i, i mai departe?
- Pi i-au dat i chiloii jos.
- i?
- Pi nu mai tiu, c au aruncat chiloii tocmai pe clana uii i n-am mai vzut, zice detectivul.
- Uite vezi, ofteaz soul, incertitudinea asta m omoar!

quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2012 04:33


;)) (SI) ?

...".mama ei de gaura!" .....cheia, evident!


Zi fr!
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2012 10:58
Ce-ai patit,Supi...ce nu nimeresti...sau ai pierdut cheia potrivita??? Mandrete de weekend sa ai!!!
The_rock_flower
Postat pe 20 Octombrie 2012 11:03


altfel n-ai inteles ce se intimpla, evident..

Sincer.....am banuit ca este o alta femeie.........dar din momentul in care nu a m-ai fost cu mine si nicidecum ceva de genul joi cu mine si vineri cu ea. Iar vineri cind era cu ea m-a sunat la telefon, si joi cind era cu mine a sunat-o pe ea la telefon, si la amindoua ne-a spus ca vorbeste cu tatal lui la telefon.Adevarul a intrecut orice banuiala, si de aceea am zis ca acel apel m-a facut sa inteleg ce se intimpla ,cit de cruda si rea era de fapt realitatea in comparatie cu banuielile mele. Si mi-a facut bine................deoarece dupa inca o luna cind m-a sunat el (si mi-a jurat ca nu m-a inselat niciodata, ca persoana care m-a sunat este doar o mincinoasa), l-am putut refuza fara nici o urma de regret.
cdg69
Postat pe 20 Octombrie 2012 13:04
edelwaiss, emoticonu' ii di vina-> ....am cheia....lipseste "evidenta" ;))
Merci, asemeni!
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2012 21:43
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 12:31:16Ne-am certat acum aproximariv 2 luni .Ma chinuia cu presupunerea lui ca eu poate il insel,ca sigur stau pe net pe vreun site de socializare sau ca am si alte id-uri etc.fara sa fie reala aceasta presupunere a lui sau macar sa-i fi dat vreodata un motiv.Mi-am iesit din fire tot explicandu-i ca nu-i asa,am iesit din masina si i-am trantit portiera plecand.Nu l-am sunat in ziua aceea ,dar a doua zi l-am sunat si nu mi-a raspuns.I-am mai trimis cateva mesaje in care ii ceream sa spuna ce se intampla ,ce are insa dupa cam 4 zile de la acea cearta mi-a trimis un mesaj in care imi scria ca nu vrea sa ma mai vada sau sa ma auda si sa-nteleg ca totul s-a terminat.De-atunci nu mai da niciun semn,nu-l inteleg.A fost si ziua lui pe 10 septembrie ,l-am sunat nu mi-a raspuns si i-am dat un mesaj in care i-am facut urarea,insa nu mi-a trmis nici macar un multumesc.
Eu am 32 ani iar el are 52,suntem de 2 ani jumate in aceasta relatie si chiar am inceput sa-l iubesc mult,fara macar sa gandesc la alt barbat.El este divortat de sotie.In acesti 2 ani nu am locuit impreuna.
Va cer sfaturi,pareri pentru ca mi-e foarte foarte greu,sufar mult din cauza asta.Mi-as dori sa gasesc o solutie ca el sa ma caute,sa comunice cu mine.Ce as putea sa fac ,ce atitudine sa adopt,ptr.ca eu nici nu am cum sa ma intalnesc cu el din inatamplare.


Chiama bocitorii!
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/roxana-printesa-ardealului-dani-printul-banatului-1
VOIAJOR
Postat pe 13 Noiembrie 2012 12:26
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 12:31:16Ne-am certat acum aproximariv 2 luni .Ma chinuia cu presupunerea lui ca eu poate il insel,ca sigur stau pe net pe vreun site de socializare sau ca am si alte id-uri etc.fara sa fie reala aceasta presupunere a lui sau macar sa-i fi dat vreodata un motiv.Mi-am iesit din fire tot explicandu-i ca nu-i asa,am iesit din masina si i-am trantit portiera plecand.Nu l-am sunat in ziua aceea ,dar a doua zi l-am sunat si nu mi-a raspuns.I-am mai trimis cateva mesaje in care ii ceream sa spuna ce se intampla ,ce are insa dupa cam 4 zile de la acea cearta mi-a trimis un mesaj in care imi scria ca nu vrea sa ma mai vada sau sa ma auda si sa-nteleg ca totul s-a terminat.De-atunci nu mai da niciun semn,nu-l inteleg.A fost si ziua lui pe 10 septembrie ,l-am sunat nu mi-a raspuns si i-am dat un mesaj in care i-am facut urarea,insa nu mi-a trmis nici macar un multumesc.
Eu am 32 ani iar el are 52,suntem de 2 ani jumate in aceasta relatie si chiar am inceput sa-l iubesc mult,fara macar sa gandesc la alt barbat.El este divortat de sotie.In acesti 2 ani nu am locuit impreuna.
Va cer sfaturi,pareri pentru ca mi-e foarte foarte greu,sufar mult din cauza asta.Mi-as dori sa gasesc o solutie ca el sa ma caute,sa comunice cu mine.Ce as putea sa fac ,ce atitudine sa adopt,ptr.ca eu nici nu am cum sa ma intalnesc cu el din inatamplare.


Si totusi, 20 de ani diferenta...
LLisa
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:38
Buna tuturor!!!
Revin dupa atata timp sa va spun ca cel de care v-am povestit aici si dupa care am suferit ingrozitor,m-a sunat dupa 1 an si 2 luni in care nu mi-a dat niciun semn.
Multumesc pentru sfaturile voastre,am trecut de suferinta aceea groaznica,dar acum va cer pareri din nou.
M-a sunat acum 2 sapatamani intr-o vineri de undeva de la o cabana unde obisnuia sa mearga ,insa cu numar ascuns,la un moment dat am raspuns si mi s-a pus un refren dintr-o melodie pe care el mi-o punea cand eram in relatie ,ceva legat de dragoste,suflet...apoi a inchis.
Dupa 30 minute a sunat cu numarul lui si m-a intrebat ce mai fac,dar ca si cum nu am fi vorbit de o zi,i-am raspuns ca sunt bine.Mi-a propus sa merg daca pot la acea cabana ,ca este singur.Intr-un final am mers(imi trecuse suferinta,insa nu l-am uitat,mi-a ramas in suflet iubirea ptr el,insa o amorsasem).Am ajuns acolo,a glumit cu mine.La un moment dat imi spune ca el a iesit cu doua femei si dupa acest timp,si-a dat seama ca pe mine ma iubeste cu adevarat,ca eu sunt cea care i-a luat sufletul pentru totdeauna.M-a intrebat cu ce barbati am fost eu in acest timp,ca nu trebuia sa merg cu nimeni,ca daca sunt sincera o sa fie bine!I-am spus ca nu are importanta,daca i-as spune ca nu am fost cu nimeni ,oricum nu m-ar crede si mai bine sa nu ne mai intrebam ce si cum,el este cel care a parasit relatia ,nu eu!Am plecat inapoi acasa,el nu m-a sunat!
L-am sunat eu luni dimineata ,iar el imi raspunde, ca daca vreau sa avem o relatie,trebuie sa fie una pragmatica asa cum am spus eu la inceputul relatiei,altfel nu avem cum(ca si cum imi reprosa),i-am raspuns,de acord,numai ca l-am sunat sa-l intreb ce face,nu sa vorbim de relatie ce si cum va fi.Apoi mi-a spus ca are cont pe un site de socializare cu poze reale,i-am urat o zi buna si am terminat discutia.De-atunci nu m-a mai sunat deloc,am incercat eu acum joi sa-l sun si nu mi-a raspuns.
Nu inteleg ce vrea...


garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 11:00
Mi-am facut cont cu poze reale si eu pe acel site si l-am gasit,dar cred ca a dorit special ca eu sa aflu ca are acolo cont cu poze ,,,ma viziteaza pe acel site acum,dar nu vb si nici nu raspunde.Nu stiu ce vrea si unde vrea sa ajunga.Nu-l pot intelege.

Am simtit nevoia sa va cer pareri!
Multumesc!
garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 11:02
DA , IGNORA-L
johnson_35
Postat pe 20 Noiembrie 2013 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eUniversum 1 De la: eUniversum 4 Decembrie 2011 01:46
ajuor am dat de greu 95 De la: buburuza87 2 Februarie 2011 16:29
mintita inselata...prea naiva am fost....' 45 De la: cricat 9 Martie 2011 10:26
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
Din ciclul "un fleac m-au ciuruit" -de mortibus nihil 3 De la: Sassette 18 Iunie 2013 15:10
Setari Cookie-uri