Nu ma mai suna, nu-mi raspunde...

Îmi dai voie să corectez?
Un astfel de individ, chiar merită bătaie PE cap!

Axl_R
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:50
De la: garbo_388052, la data 2013-11-21 10:34:22Buna dimineta,

Pai cum ? Uite, tace el, taci si tu. Te suna, ii spui ca ai ceva urgent de terminat sau ca suna cineva la usa. Adminstratorul de exemplu.
Suna din nou. Nu il mai suni la loc.
Te invita in oras, ii spui ca nu ai cum ca ai o vizita. Si uite asa ... il controlezi.
Daca te intalnesti cu el - de exemplu - scoti telefonul din geanta si nu-l observi.
Daca te opreste ... " Stii, ma grabesc. Suna tu cand poti".
Si asa mai departe. Daca tu reactionezi asa il bagi in .... intra in ceata.
Succes!.



si ex pot continua. depinde doar de tine...
cind e linga tine nu ii arata ca esti topita dupa el, ....
totul tine de control
vivacedonna
Postat pe 21 Noiembrie 2013 12:09
Dar ce greu este sa fac asta....greu al naibii,dar daca el poate trebuie sa pot si eu...ca atunci cand te controlezi sa nu mai fumezi,sa nu mai mananci sa nu te ingrasi si altele...
garbo_7803
Postat pe 21 Noiembrie 2013 12:44
Daca la 33 de ani toate visele incep si se termina pentru un barbat de 52-53 de ani, insurat, care jongleaza cu femeile (de ce nu, atat timp cat ii merge) , isi vede de afacerile lui , de casa lui, de banii lui, cum o sa fie viata ei la 50 de ani???? La 33 de ani ar trebui sa fie la maximul potentialului ei, sarm, sex appeal, carisma, senzualitate, de ce nu si profesional, intelectual, nu sa isi consume zilele cu asa Don Juan monument de egoism si egocentrism, pentru care toate din jur ii pot folosi doar pentru satisfacerea propriului orgoliu. Fata draga, daca din start iti limitezi singura perspectivele la un asa specimen, crezi ca iti va veni cineva la usa sa te ia de manuta si sa te destepte???
edelweiss_3881
Postat pe 21 Noiembrie 2013 12:49
De la: garbo_7803, la data 2013-11-21 12:44:03Dar ce greu este sa fac asta....greu al naibii,dar daca el poate trebuie sa pot si eu...ca atunci cand te controlezi sa nu mai fumezi,sa nu mai mananci sa nu te ingrasi si altele...


important e sa vrei, atunci obtii tot ce ti-a pus in cap.
nu exista nu pot. ci, doar nu vreau.
vivacedonna
Postat pe 21 Noiembrie 2013 15:29
De la: garbo_388052, la data 2013-11-21 10:59:33Suparatelu,

da' exemplul asta nu trebuie pe termen lung.
Doar asa ... de bagat la cap, ca nu e de lepadat.
Dupa, poate sa il sune si sa se scuze cumva, daca tot e dragoste mare.

Ai inteles acus cum sta treaba ?

si o ca tot e o dimineata cu soare.






Mai, fie-ti mila di ea, ti rog fr. ca abia o dat in "parg" si el ii copt deja la 50 ai lui

Tu crezi ca un barbat la varsta asta umbla cu gadilatu?
Greseala! pi CAP se spala si de n -X, daca simte ca-i ....la misto mai ales ca are si casa noua si-i liber, mai are un liber....sau mai multi...! acum, ai intales matali cum ii cu "termenul" cela?

numa' ghini, -rea tine-o pentru tine...iti mai dau !
Fss_ssu
Postat pe 21 Noiembrie 2013 16:32
Multumesc frumos pentru floricele. Am să le pun în vază cum ajung acasă.
Aici trebuie să recunosc că la cei mai "copţi" nu mă pricep, soţul meu e mai tânăr ca mine şi e mai bine
O seara pe cinste

Pup.

garbo_388052
Postat pe 21 Noiembrie 2013 16:54

Zau?

Da, pi tini, cum ti cheama si cati ani ai?


Cum poti sti ca "e mai bine" cand nu esti cu unu mai mare(batran)?
....sau ai fost?
Fss_ssu
Postat pe 21 Noiembrie 2013 17:18
Da, şi CNP pt CurioSu'!
Axl_R
Postat pe 21 Noiembrie 2013 17:33
femeia gandeste cu inima,,asa a fost invatata de barbat avand in vedere ca bunicile noastre erau manipulate de barbate si barbatii le spala creierul femeilor in favoarea lui..femeia avand copii si nevrand sa stea toata ziua doar in cearta a zis ca barbatul numai sa nu stea in cearta..

si uite de aceea femeile nu stiu sa fie rationale..sa isi stapaneasca sentimentele..Da iubesti un barbat,iubesti copilul tau dar cateodata trebuie sa iti mai si calci pe inima sa gandesti cu creierul ca sa nu si-o ia respectivii in cap.

dar barbatii nu lasa femeile sa gandeasca le prefer proaste si supuse si ascultatoare dupa ce se casatoresc.
femeile trebuie sa devina emancipate.
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2013 23:06
Trebuie lucrat mult sa poti gandi numai rational,il tratez si eu acum tot cu tacere...dar ma doare ,of sufletul asta...vreu sa gandesc numai cu mintea,sa fiu o insensibila...dar natura este vinovata ca ne-a lasat asa...sa gandim cu inima ,mai ales penoi femeile
garbo_7803
Postat pe 21 Noiembrie 2013 23:46
eu nu cred ca natura este de vina ci educatia ce femeia a vazut la alte femeii..asa cum barbatii tineri copie gandirea barbatilor mai batrani ii iau ca exemplu..Asa si fetele tinere le iau ca exemple pe mame pe alte femei..Nu natura este de vina ci mentlitatea care ar cam trebui schimbata...
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2013 23:53
viata este dura dar daca esti un om ferm hotarat,,care stii ce vrei perseverant in lucruri inteligente si constructive poti razbi in viata.
iti poti forna un character dar care sa nu astepti sa te aprecieze oamenii pt ca nu ar sa o faca...pt ca daca ai principia ei nu mai pot profita..
caracterul sa il ai pt tine pt siguranta ta si pt linistea sufleteasca
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2013 23:57
Cum sa fac de ex. atunci cand ,sa zicem dupa eforturi prelungite cu mintea-mi ,ma mai echilibrez.....dar cand au intamplator o melodie romantica ,imediat ma gandesc la el si parca un gol mare si-o durere simt in suflet?
garbo_7803
Postat pe 22 Noiembrie 2013 00:05
umple golul cu altceva, asculta muzica dance inconjoara-te de persoane cu care ai discutii captivante si inteligente, tine-ti mintea ocupata cu lucruri care iti fac bine, distreaza-te, esti tanara, iesi in club, esti cu pretenii, fii deschisa sa cunosti persoane noi.......fii deschisa unei alte relatii daca ti se iveste, cui pe cui se poate scoate....
edelweiss_3881
Postat pe 22 Noiembrie 2013 00:11
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-21 23:53:41eu nu cred ca natura este de vina ci educatia ce femeia a vazut la alte femeii..asa cum barbatii tineri copie gandirea barbatilor mai batrani ii iau ca exemplu..Asa si fetele tinere le iau ca exemple pe mame pe alte femei..Nu natura este de vina ci mentlitatea care ar cam trebui schimbata...


aici sunt de acord cu tine ingers
vivacedonna
Postat pe 22 Noiembrie 2013 10:10
De la: garbo_7803, la data 2013-11-22 00:05:41Cum sa fac de ex. atunci cand ,sa zicem dupa eforturi prelungite cu mintea-mi ,ma mai echilibrez.....dar cand au intamplator o melodie romantica ,imediat ma gandesc la el si parca un gol mare si-o durere simt in suflet?



totdeauna iti ramine o cicatrice in suflet, dar poti trai cu ea fara sa o arati.
invata sa zimbesti atunci cind iti vine sa plingi.
mai bine traiesti cu o amintire frumoasa decit cu un chin continuu.
'' ....totul vine si se duce
pe a sambetei rascruce....''
vivacedonna
Postat pe 22 Noiembrie 2013 10:15
well, daca nu te mai suna si nu iti mai raspunde, sanatate si un praz verde. Ce crezi ca poti sa faci? Sa astepti sa ia ordin de restrictie??
Intr-un fel, sa nu iti mai creeze asteptari mi se pare o atitudine corecta - sau cel putin transparenta. Cel putin, e evident ca nu mai ai ce sa astepti. Sa devina manipulativ ar fi mai grav, daca oricum nu vrea decit relatii "open" iar tu nu asta vrei,
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2013 12:58
Offf...
Aceeasi situatie...schimba poze pe acel cont,ma viziteaza ...dar in rest niciun semn
O sa ziceti ca-s nebuna ,dar ma zapaceste rau de tot atitudinea asta ...ieri mi-a mai intrat cineva pe messenger cu un id necunoscut,sa ma intrebe ce fac...presupun ca tot el este,ciudat ...parca ar avea 18 ani
Nu stiu ce sa fac?Ar fi mai bine sa sterg contul meu de pe acel site?Este vb de badoo..
garbo_7803
Postat pe 3 Decembrie 2013 13:44
Tu de fapt ce vrei? Vrei sa scapi de el, atunci ingonre total. Inca te complaci in a-i da satisfactie ca iti pasa de el, atunci primesti ceea ce cauti, el de mai mult nu e in stare, ti-a aratat-o de atat timp. E alegerea ta pe care ar trebui sa ti-o asumi. Lumea nu se termina cu un asemenea barbat sau cu un cont de badoo!
edelweiss_3881
Postat pe 3 Decembrie 2013 13:58
eu i-am scris mai sus ce sa faca. dar inca nu stie ce vrea.
vivacedonna
Postat pe 3 Decembrie 2013 15:26
Nu vreau sa scap de el,vreau sa am o rel cu el si sa nu se mai comporte asa...tace el,tac si eu.sa-mi sterg contul ala banal...stiu ca este infantil ce spun...dar
garbo_7803
Postat pe 3 Decembrie 2013 16:06
Vrei o relatie cu el???? uite de ce relatie e el in stare!!!!! daca ai de gand sa visezi ca la varsta lui o sa se schimbe si o sa aiba vreo revelatie in ceea ce te priveste, nu ai decat sa iti pierzi timpul si nervii in jocuri si faze de doi lei! ce pot sa-ti zic,
TU VREI, atunci asta e ceea ce obtii, sa fii sanatoasa!
Tu esti moarta dupa el, el isi bate joc de tine, si tu inca IL VREI, pai, iti meriti soarta, nu te mai plange, pentru ca tu asta vrei!!!!!!!
edelweiss_3881
Postat pe 3 Decembrie 2013 16:27
De la: garbo_7803, la data 2013-12-03 16:06:01Nu vreau sa scap de el,vreau sa am o rel cu el si sa nu se mai comporte asa...tace el,tac si eu.sa-mi sterg contul ala banal...stiu ca este infantil ce spun...dar



fata draga. ceea ce face el e un joc. el nu cauta o relatie. are deja una.
el are nevoie sa se simta inca macho man, sa stie ca este iubit....
daca nu esti in stare sa-i faci jocul, lasa-te.
fii realista. cu un barbat insurat nu poti avea pretentia sa ai o relatie
vivacedonna
Postat pe 3 Decembrie 2013 21:20
Te rog spune-mi pasii pe care ar trebuii sa-i fac ,pentru a face jocul,vreau sa reusesc,trebuie sa-mi demonstrez ca pot,ca nu sunt slaba ...nu vreau sa renunt...stiu ca este o nebunie
garbo_7803
Postat pe 4 Decembrie 2013 00:36
Off si mai vin acum si sarbatorile...Mos Nicoale,Craciunul...ma ia capul de tot
garbo_7803
Postat pe 4 Decembrie 2013 00:48
invata sa traiesti in lipsa lui pt ca nu va fi llinga tine de sarbatori. el trebuie sa fie acolo unde ii este locul
vivacedonna
Postat pe 4 Decembrie 2013 09:25
De la: garbo_7803, la data 2013-12-04 00:36:20Te rog spune-mi pasii pe care ar trebuii sa-i fac ,pentru a face jocul,vreau sa reusesc,trebuie sa-mi demonstrez ca pot,ca nu sunt slaba ...nu vreau sa renunt...stiu ca este o nebunie



hai ca-ti zic io : doi pasi inainte, trii inapoi, doi la stanga, doi la dreapta.....iote asa se joaca fata(pi la noi) ;))...da cu mainile sus si pocnind di dej'te pi langa "bou"

Da, cu Neculai sfantu, ci ai?? nop ca tu esti obsedata di cadouri

...daca vine, pune-l sa-ti curete "hoarna" si ai noroc tata iarna!
Fss_ssu
Postat pe 4 Decembrie 2013 12:24
offfffffffff
garbo_7803
Postat pe 4 Decembrie 2013 13:14
Stiu ca el va fi acolo unde ii este locul in familie (sotia lui are are amant de 7 ani un asociat de la firma,iar el are viata lui,nu au o familie standard),oficial macar....eu nu vreau ca el sa fie cu mine de sarbatori si nici dupa cadouri nu plang...este vb de suflet,sa stiu ca suntem in relatii bune,ca vorbim,ca ne spunem o urare...dar el o tine pe-a lui,,,
garbo_7803
Postat pe 4 Decembrie 2013 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
monotonia in relatie 20 De la: garbo098181 10 Februarie 2010 17:17
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
Fericirea mea sau fericirea copilului meu? 89 De la: garbo257784 1 Ianuarie 2012 19:00
Inca doare... 27 De la: dor72_ 23 Decembrie 2011 23:12
sunt atat de singura 68 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:09
Setari Cookie-uri