Nu ma mai suna, nu-mi raspunde...

Ne-am certat acum aproximariv 2 luni .Ma chinuia cu presupunerea lui ca eu poate il insel,ca sigur stau pe net pe vreun site de socializare sau ca am si alte id-uri etc.fara sa fie reala aceasta presupunere a lui sau macar sa-i fi dat vreodata un motiv.Mi-am iesit din fire tot explicandu-i ca nu-i asa,am iesit din masina si i-am trantit portiera plecand.Nu l-am sunat in ziua aceea ,dar a doua zi l-am sunat si nu mi-a raspuns.I-am mai trimis cateva mesaje in care ii ceream sa spuna ce se intampla ,ce are insa dupa cam 4 zile de la acea cearta mi-a trimis un mesaj in care imi scria ca nu vrea sa ma mai vada sau sa ma auda si sa-nteleg ca totul s-a terminat.De-atunci nu mai da niciun semn,nu-l inteleg.A fost si ziua lui pe 10 septembrie ,l-am sunat nu mi-a raspuns si i-am dat un mesaj in care i-am facut urarea,insa nu mi-a trmis nici macar un multumesc.
Eu am 32 ani iar el are 52,suntem de 2 ani jumate in aceasta relatie si chiar am inceput sa-l iubesc mult,fara macar sa gandesc la alt barbat.El este divortat de sotie.In acesti 2 ani nu am locuit impreuna.
Va cer sfaturi,pareri pentru ca mi-e foarte foarte greu,sufar mult din cauza asta.Mi-as dori sa gasesc o solutie ca el sa ma caute,sa comunice cu mine.Ce as putea sa fac ,ce atitudine sa adopt,ptr.ca eu nici nu am cum sa ma intalnesc cu el din inatamplare.

garbo_7803
Postat pe 24 Septembrie 2012 12:31
Ca sa nu-ti spuna direct ca nu mai doreste sa aveti o relatie indiferent de natura sa, presupunerea lui a fost doar un pretext.Esti tanara, el cal batran, versat...pentru un astfel de individ, nu merita sa mai investesti sentimente.Sa te intalnesti fie si intamplator???!!! Si ce???!!! Ce sa comunici??? Cu ce te v-a ajuta???Este cu mult sub demnitatea unui barbat cand apeleaza la astfel de subterfugii !!! Iti vei putea reface viata, lasand in urma tot rezidiul fara a te murdari. Succes!!!
ladyDY
Postat pe 24 Septembrie 2012 13:01
De la: ladyDY, la data 2012-09-24 13:01:37Ca sa nu-ti spuna direct ca nu mai doreste sa aveti o relatie indiferent de natura sa, presupunerea lui a fost doar un pretext.Esti tanara, el cal batran, versat...pentru un astfel de individ, nu merita sa mai investesti sentimente.Sa te intalnesti fie si intamplator???!!! Si ce???!!! Ce sa comunici??? Cu ce te v-a ajuta???Este cu mult sub demnitatea unui barbat cand apeleaza la astfel de subterfugii !!! Iti vei putea reface viata, lasand in urma tot rezidiul fara a te murdari. Succes!!!




Ma doare ca a vrut sa puna punct in felul asta ,dupa atat de mult timp in care imi spunea ca sunt singura lui dragoste adevarata etc.
In afara faptului ca sufar datorita lipsei lui,ptr.ca-l iubesc ,m-a ranit si in orgoliu' rau,ca si cum n-as avea nici-o importanta,trebuie sa se intoarca roata intr-un fel...
garbo_7803
Postat pe 24 Septembrie 2012 13:40
Nu lasa orgoliu sa o ia razna....te vei afunda in suferinta si nu vei mai realiza daca a fost sau este dragoste.Toate la timpul lor, va trebui sa-ti ocupi timpul cu fel de fel de acitivitati care sa-ti distraga atentia de la acele suferinte sufletesti. Cu atat mai mult trebuie sa-ti demonstrezi tie insuti ca esti o fiinta puternica care nu se lasa doborata din cauza unui individ fara valoare, iar flacara dragostei trebuie intretinuta de ambele parti...
ladyDY
Postat pe 24 Septembrie 2012 13:58
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 13:40:47
De la: ladyDY, la data 2012-09-24 13:01:37Ca sa nu-ti spuna direct ca nu mai doreste sa aveti o relatie indiferent de natura sa, presupunerea lui a fost doar un pretext.Esti tanara, el cal batran, versat...pentru un astfel de individ, nu merita sa mai investesti sentimente.Sa te intalnesti fie si intamplator???!!! Si ce???!!! Ce sa comunici??? Cu ce te v-a ajuta???Este cu mult sub demnitatea unui barbat cand apeleaza la astfel de subterfugii !!! Iti vei putea reface viata, lasand in urma tot rezidiul fara a te murdari. Succes!!!




Ma doare ca a vrut sa puna punct in felul asta ,dupa atat de mult timp in care imi spunea ca sunt singura lui dragoste adevarata etc.
In afara faptului ca sufar datorita lipsei lui,ptr.ca-l iubesc ,m-a ranit si in orgoliu' rau,ca si cum n-as avea nici-o importanta,trebuie sa se intoarca roata intr-un fel...
lasa nu mai crede tu minciunile care le spun barbatii ca te-a iubit doar pe tine,,daca te-ar fii iubit ar fii avut incredere in tine,,,sau poate ca cauta un pretext sa se desparta de tine....Barbatii sunt egoisti nu cred ca sunt capabili ei sa iubeasca o femeie,,,de aceea si asteapta ca femeia sa le fie sluga...Daca nu mai vrea sa mai fie cu tine,,,veza-ti de drum si nu te mai incurca cu barbati mai in varsta,,,ci cu din aia tineri si fai sa te iubeasca ei si tu asatale cateodata ca tii l;a ei asa nu o sa si-o ia in cap
ingerasulluptator
Postat pe 24 Septembrie 2012 14:12
lasa nu mai crede tu minciunile care le spun barbatii ca te-a iubit doar pe tine,,daca te-ar fii iubit ar fii avut incredere in tine,,,sau poate ca cauta un pretext sa se desparta de tine....Barbatii sunt egoisti nu cred ca sunt capabili ei sa iubeasca o femeie,,,de aceea si asteapta ca femeia sa le fie sluga...Daca nu mai vrea sa mai fie cu tine,,,veza-ti de drum si nu te mai incurca cu barbati mai in varsta,,,ci cu din aia tineri si fai sa te iubeasca ei si tu arata-le cateodata ca tii l;a ei asa nu o sa si-o ia in cap
ingerasulluptator
Postat pe 24 Septembrie 2012 14:14
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-24 14:14:31lasa nu mai crede tu minciunile care le spun barbatii ca te-a iubit doar pe tine,,daca te-ar fii iubit ar fii avut incredere in tine,,,sau poate ca cauta un pretext sa se desparta de tine....Barbatii sunt egoisti nu cred ca sunt capabili ei sa iubeasca o femeie,,,de aceea si asteapta ca femeia sa le fie sluga...Daca nu mai vrea sa mai fie cu tine,,,veza-ti de drum si nu te mai incurca cu barbati mai in varsta,,,ci cu din aia tineri si fai sa te iubeasca ei si tu arata-le cateodata ca tii l;a ei asa nu o sa si-o ia in cap



Dar as vrea si eu ,macar un pic sa ma simt razbunata....
garbo_7803
Postat pe 24 Septembrie 2012 15:41
Chiar dac e cal btrn i versat sau fr valoare, ftuca asta zice c-l iubete... Dar de unde atunci dorina de rzbunare? Iubire mda...
Axl_R
Postat pe 24 Septembrie 2012 16:03
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 15:41:33
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-24 14:14:31lasa nu mai crede tu minciunile care le spun barbatii ca te-a iubit doar pe tine,,daca te-ar fii iubit ar fii avut incredere in tine,,,sau poate ca cauta un pretext sa se desparta de tine....Barbatii sunt egoisti nu cred ca sunt capabili ei sa iubeasca o femeie,,,de aceea si asteapta ca femeia sa le fie sluga...Daca nu mai vrea sa mai fie cu tine,,,veza-ti de drum si nu te mai incurca cu barbati mai in varsta,,,ci cu din aia tineri si fai sa te iubeasca ei si tu arata-le cateodata ca tii l;a ei asa nu o sa si-o ia in cap



Dar as vrea si eu ,macar un pic sa ma simt razbunata....




Nu m-a mintit ca ma iubea .M-a dus fara sa stiu unde,la o manastire unde mi-a jurat ca sunt singura femeie pe care a iubit-o si ca vrea sa iI fiu fidela,sa fie ceva pur.Nu m-a asteptam sa fie asta motivul pentru care ma duce acolo,mai ales un barbat la varsta lui si la cat de sobru este. .Nu avea niciun interes sa ma minta ,stia ca si eu am sentimente puternice pentru el.In fine oricare ar fi fost motiul nu trebuia sa aiba atitudinea asta ,nu-l inteleg...
garbo_7803
Postat pe 24 Septembrie 2012 16:03
Si daca atat era de constient de sentimentele tale, de ce'a disparut?
Si crezi tu ca daca te duce la o manastire si iti jura dragoste eterna asa va fi? Astea sunt dovezi de iubire ce nu pot fi contestate? Sau poate ca omu' la varsta lui e senil, mai stii? Poate ca a uitat de manastire si promisiuni... Cauta'l si ia'l tu de mana de data asta si du'l intr'un loc unde n'a ai fost... poate la azilul de batrani... si incearca sa'l lasi acolo, ai toata viata inainte....
b727ana
Postat pe 24 Septembrie 2012 16:48
Nici nu ma deranjrz sa citesc postarea initriala....
Rotty
Postat pe 24 Septembrie 2012 20:43
Posibil ca diferenta asta de varsta sa fie cauza...sa-i fie teama, sa fie gelos-fie si fara de motiv. Observ ca e in zodia fecioarei , feciorele sunt rationale, critice, excesiv atente in autoprotectie...Zic si eu...Imi pare rau pentru tine. Posibil sa fie hotarat sa rupa definitiv chit ca-l doare.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2012 20:44
De la: garbo_7803, la data 2012-09-24 12:31:16Ne-am certat acum aproximariv 2 luni .Ma chinuia cu presupunerea lui ca eu poate il insel,ca sigur stau pe net pe vreun site de socializare sau ca am si alte id-uri etc.fara sa fie reala aceasta presupunere a lui sau macar sa-i fi dat vreodata un motiv.Mi-am iesit din fire tot explicandu-i ca nu-i asa,am iesit din masina si i-am trantit portiera plecand.Nu l-am sunat in ziua aceea ,dar a doua zi l-am sunat si nu mi-a raspuns.I-am mai trimis cateva mesaje in care ii ceream sa spuna ce se intampla ,ce are insa dupa cam 4 zile de la acea cearta mi-a trimis un mesaj in care imi scria ca nu vrea sa ma mai vada sau sa ma auda si sa-nteleg ca totul s-a terminat.De-atunci nu mai da niciun semn,nu-l inteleg.A fost si ziua lui pe 10 septembrie ,l-am sunat nu mi-a raspuns si i-am dat un mesaj in care i-am facut urarea,insa nu mi-a trmis nici macar un multumesc.
Eu am 32 ani iar el are 52,suntem de 2 ani jumate in aceasta relatie si chiar am inceput sa-l iubesc mult,fara macar sa gandesc la alt barbat.El este divortat de sotie.In acesti 2 ani nu am locuit impreuna.
Va cer sfaturi,pareri pentru ca mi-e foarte foarte greu,sufar mult din cauza asta.Mi-as dori sa gasesc o solutie ca el sa ma caute,sa comunice cu mine.Ce as putea sa fac ,ce atitudine sa adopt,ptr.ca eu nici nu am cum sa ma intalnesc cu el din inatamplare.


Deja ma plictisesti......
Rotty
Postat pe 24 Septembrie 2012 20:47
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-24 20:44:59Posibil ca diferenta asta de varsta sa fie cauza...sa-i fie teama, sa fie gelos-fie si fara de motiv. Observ ca e in zodia fecioarei , feciorele sunt rationale, critice, excesiv atente in autoprotectie...Zic si eu...Imi pare rau pentru tine. Posibil sa fie hotarat sa rupa definitiv chit ca-l doare.


Nu stiu ,dar nu trebuia s-o rupa asa....Sufar cumplit
garbo_7803
Postat pe 24 Septembrie 2012 22:08
Sunt convinsa, am trecut si eu prin asa ceva...suferinta e cumplita...cam un an a durat...apoi l-am uitat. Un barbat adevarat nu se comporta asa, cred ca esti de acord.
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Septembrie 2012 11:15
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-25 11:15:41Sunt convinsa, am trecut si eu prin asa ceva...suferinta e cumplita...cam un an a durat...apoi l-am uitat. Un barbat adevarat nu se comporta asa, cred ca esti de acord.


Sunt de acord.
Probabil in sinea lui crede ca eu am facut ceva care l-a ranit cumplit,cu toate ca eu ma stiu ca nu am facut nimic.Dar si daca era asa trebuia sa-mi spuna care era problema ,apoi gata.
garbo_7803
Postat pe 25 Septembrie 2012 16:35
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-25 11:15:41Sunt convinsa, am trecut si eu prin asa ceva...suferinta e cumplita...cam un an a durat...apoi l-am uitat. Un barbat adevarat nu se comporta asa, cred ca esti de acord.

O Doamne !!!Daca dureaza un an ,ma vestejesc de tot ,nu pot sa mananc ,mi-e ca ma imbolnavesc ,macar de-ar exista ceva niste medicamente sa aline asta
garbo_7803
Postat pe 25 Septembrie 2012 16:38
Accepta si traieste mai departe....
Rotty
Postat pe 25 Septembrie 2012 18:06
Lasa dreaq medicamentele, iesi afara din casa....mergi in parc la aer, viata este frumoasa....nu te mai impiedica de un ciot.....nu-ti mai plange de mila...gaseste-ti o preocupare care sa-ti ocupe timpul astfel incat sa nu-ti mai stea mintea la el....ai demnitate !!!!
ladyDY
Postat pe 25 Septembrie 2012 18:39
Un an m-am straduit sa inteleg de ce...am fost fraiera...nu era nimic de inteles. Nu sufletul mi-era intors pe dos ci mintea. Caci am probleme cu intelesurile...
Nu, nu-s medicamente pentru asa ceva...Ideea e ca nu a fost cinstit cu tine,,,si asta ar trebui sa fie medicamentul. Nu se procedeaza asa! Cand lasi un om cu ochii in soare, macar ii explici de ce.
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Septembrie 2012 19:07
03, doare i o s mai doar. E uor de zis viaa e fr. n momentu' sta pt tine nu-i.
Dar trece, totu-i trector... Rmne un gust amar, dar timpul vindec toate rnile.
Io am muncit pn picam de oboseal, s-mi ocup minile/mintea...s scap de gnduri.
Axl_R
Postat pe 25 Septembrie 2012 19:40
ladyDY
Postat pe 25 Septembrie 2012 20:07
daca vrei un sfat...nu te mai agatza de el, nici de orice razbunare, nici de orice te leaga de el; am trecut si eu prin asta, numai ca mi s-au indeplinit rugile in privinta aceluiasi gand al tau: sa ma caute cumva, sa imi explice, etc; sunt prostii!!! nimeni care iubeste cu adevarat nu raneste atat de tare, nu da dovada de indiferenta fata de presupusa persoana iubita; asta apare cand este nehotarat, cu care sa stea acum...adica sigur exista si altele, altfel locuiati impreuna demult si nu avea motive de gelozie; deci, ia-ti gandul, aduna-te si mergi mai departe, altfel, vei face ca mine, care un an intreg m-am umilit cu rugaminti, hai sa le clartificam, hai sa le lamurim, daca nu ma mai vrei, eu plec, numai zi-mi te rog asta; niciodata nu va spune, ok, pleaca, pentru ca acest fel de oameni nu sunt ceea ce am vrut noi sa vedem in ei... daca vrei sa iti revii, mergi mai departe, si vei vedea, in timp, si ca vei fi razbunata...pentru ca roata e rotunda pentru toti, iar timpul ne arata, de fiecare data, si ce a patit el dupa...altfel, agata-te mai departe de orice motiv stupid si vei reusi sa pierzi timpul, mandria si ceva masi de pret: pe tine.
mult succes si fruntea sus!
stii ce doare cel mai tare: indiferenta: asta te doare acum, pentru ca asta primesti; razbuna-te aratandu-i tu indiferenta ta, asa vei reusi sa iti revii, si sa vezi lucrurile exact asa cum sunt.
alinanichifor1982
Postat pe 27 Septembrie 2012 13:03
alinanichifor... Cu ce sa incep?
"nu te mai agatza de el, nici de orice razbunare" Asta e sfatul pe care il dai Initial...

"pentru ca asta primesti; razbuna-te aratandu-i tu indiferenta ta, asa vei reusi sa iti revii, si sa vezi lucrurile exact asa cum sunt." Si inchei asa...
Vezi de ce nu stiu cu ce sa incep???????

Cat despre faza cu "vei fi razbunata"... asta e din cuprins....

M'ai bagat in ceata. Ori nu mai inteleg eu ce sfat dai tu aici, ori tu nu stii ce spui, ori bati campii mai rau ca mine...
b727ana
Postat pe 27 Septembrie 2012 13:15
De la: alinanichifor1982, la data 2012-09-27 13:03:01daca vrei un sfat...nu te mai agatza de el, nici de orice razbunare, nici de orice te leaga de el; am trecut si eu prin asta, numai ca mi s-au indeplinit rugile in privinta aceluiasi gand al tau: sa ma caute cumva, sa imi explice, etc; sunt prostii!!! nimeni care iubeste cu adevarat nu raneste atat de tare, nu da dovada de indiferenta fata de presupusa persoana iubita; asta apare cand este nehotarat, cu care sa stea acum...adica sigur exista si altele, altfel locuiati impreuna demult si nu avea motive de gelozie; deci, ia-ti gandul, aduna-te si mergi mai departe, altfel, vei face ca mine, care un an intreg m-am umilit cu rugaminti, hai sa le clartificam, hai sa le lamurim, daca nu ma mai vrei, eu plec, numai zi-mi te rog asta; niciodata nu va spune, ok, pleaca, pentru ca acest fel de oameni nu sunt ceea ce am vrut noi sa vedem in ei... daca vrei sa iti revii, mergi mai departe, si vei vedea, in timp, si ca vei fi razbunata...pentru ca roata e rotunda pentru toti, iar timpul ne arata, de fiecare data, si ce a patit el dupa...altfel, agata-te mai departe de orice motiv stupid si vei reusi sa pierzi timpul, mandria si ceva masi de pret: pe tine.
mult succes si fruntea sus!
stii ce doare cel mai tare: indiferenta: asta te doare acum, pentru ca asta primesti; razbuna-te aratandu-i tu indiferenta ta, asa vei reusi sa iti revii, si sa vezi lucrurile exact asa cum sunt.


Asta incerc sa fiu si eu indiferenta ,adica sa mimez indiferenta in sensul ca nu-l mai caut
garbo_7803
Postat pe 27 Septembrie 2012 23:13
De la: garbo_7803, la data 2012-09-25 16:38:12
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-25 11:15:41Sunt convinsa, am trecut si eu prin asa ceva...suferinta e cumplita...cam un an a durat...apoi l-am uitat. Un barbat adevarat nu se comporta asa, cred ca esti de acord.

O Doamne !!!Daca dureaza un an ,ma vestejesc de tot ,nu pot sa mananc ,mi-e ca ma imbolnavesc ,macar de-ar exista ceva niste medicamente sa aline asta


Medicamente pentru suferintele din dragoste nu exista; stiu doar din proprie experienta ca urmand sfatul dat itr-o revista naturista, face foarte bine sa te descarci unui tei (te apropii de el, il ei in brate si ii marturisesti durerea ta ca unui duhovnic.
Ceaiul de lavanda ajuta si el foarte mult
O sa vina un moment in viata ta, cand o sa te trezesti de dimineata, o sa privesti afara pe fereastra si cand o sa te gandesti la el, o sa vezi ca nu te mai doare. Poate sa fie peste un an sau doi. Psihologii spun ca trebuie cel putin un an sa treci peste o despartire. Curaj! Mie mi-au trebuit trei! De-aceea prefer sa nu ma mai indragostesc (si asta se poate, desi exista o mare senzatie de neimplinire).
charmelen
Postat pe 28 Septembrie 2012 23:30
Mai bine lasa-l in plata Domnului...stiu ce spun....spune multumesc ca ai scapat de el...oricat de greu ar parea acum daca ai ramane cu el pe viitor va fi si mai greu....te va izola si iti va macina nervii....deci in loc sa te plangi mai bine bucura-te ...razbunare ??? ...pai si ce obtii?
elivia
Postat pe 29 Septembrie 2012 03:50
fa tot posibilul sa-l uiti. nu te merita. nu-ti merita iubirea. nu te injosi fii demna, mindra de tine si iubirea ta sa o darui cui o merita. si fii sigura ca ai sa gasesti un om care sa te merite si pe care sa-l meriti. uita-l uita-l uita-l. succes
lindalina
Postat pe 29 Septembrie 2012 07:18
Are dreptate Ana.
Poate ca omul se simte obosit de viata... Tu esti tanara si ai toata viata inainte si nu are rost sa-ti pierzi timpul cu un mos. Lasa orgoliul deoparte si traieste-ti viata!
Nu ai nevoie de un barbat batran si obosit. Gandeste-te cum o sa fie peste 10 ani. Groaznic!
Unii barbati nu imbatranesc frumos si cred ca asta este si cazul lui.
Nu sta in casa, nu te izola. Iesi la plimbare, intalneste-te cu prietenele tale. Nu-ti irosi viata.
garbo246436
Postat pe 29 Septembrie 2012 11:35
Daca vrei sa te simti razbunata, IGNORA-L
garbo246436
Postat pe 29 Septembrie 2012 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa fiu libera sa traiesc viata din nou asha cum faceam candva 90 De la: garbo171675 23 Septembrie 2012 20:24
Meditatie la viata mea 48 De la: Ines 12 Februarie 2010 12:43
avatar 9 De la: wife 21 Iunie 2009 19:24
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
Sa revin la primul iubit ? 11 De la: garbo_1211 18 Aprilie 2012 08:13
Setari Cookie-uri