Nu ma mai suna, nu-mi raspunde...

Il ignor,dar cam greu ca m-a cam provocat ,comportamentul asta ciudat...sejoaca ce puii mei nu inteleg
garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 13:09

Cauti prea multe raspunsuri,803 si el, poate, cauta ce tu nu-i poti oferi!


Parerea mea: daca nu mai aveti subiecte de discutie, nu comunicati pe aceasi lungime de unda, nu sunteti interesati unul de celalalt, simtiti ca relatia nu duce nicaria, ba mai mult, ii TOXICA, ii bine sa accepti retragerea, fie ca vine de la el sau de la tine.

OK?
Numai bine & men sana in corpore sano!

Fss_ssu
Postat pe 20 Noiembrie 2013 13:11
Draga mea 7803, iarta-ma, dar am sa fiu dura, cateodata foloseste cate un dus rece. Cum poti sa ai pretentia de la el sa fie clar sau sa clarifice situatia daca tu insasi nu stii ce vrei, tu nu esti clara cu tine. recunosti ca iti face rau, ca ai suferit de nu mai poti, ca vrei sa-l ignori dar dai fuga la el imediat cum te cheama si afiseaza acelasi comportament imatur. Scuza-ma, dar atata timp cat tu nu poti sa iti faci curat in propria curte, nu esti ferma si stapana pe tine, nu poti sa ai pretentia ca cel din fata ta sa fie coerent sau matur. El se complace intr-o continua balaceala, daca te bagi in mizeria comportamentului sau de buna voie, nu te mai plange si nu cauta solutii, primesti ceea ce meriti, daca decizi ca nu e de tine, pune distanta si fa-ti curat in viata. nimeni nu te preseaza cu nimic, dar gandeste-te, ai 33 de ani, la varsta asta ar trebui sa ai capacitatea sa discerni pentru tine cel putin, daca nu..... atunci...... de unde e , nici d-zeu nu cere! Bafta multa!!
edelweiss_3881
Postat pe 20 Noiembrie 2013 13:56
E greu sa dai sfaturi in materie de relatii sentimentale mai ales daca si tu esti in cautare de solutii pentru propia ta viata. In primul rand subscriu la ideia de "lasa-l". Diferenta de varsta e prea mare. Iar prin asta inteleg nu numai capacitatea fizica de a face fata unei relatii ci in principal la conceptiile de viata diferite care apar intre generatii. In al doilea rand - daca a trecut deja mai bine de un an de la despartire - de ce nu iti continui viata? Pe sitte-urile de socializare e putin probabil sa gasesti ceva serios - stiu asta din propie experienta. Inca un lucru pe care tu nu ai de unde sa il stii. Un barbat trecut de 50 - si singur - sufera mult mai mult din cauza singuratatii decat suferi tu la 33 de ani. Poti sa te consideri razbunata. De curiozitate. Cand te-ai intalnit cu el l-ai intrebat din ce cauza a disparut din viata ta ca magarul in ceata? De regula fecioarelor le place sa dea explicatiile reale. Exceptie doar atunci cand motivul ar lovi prea adanc in amorul propiu al celelalte persoane.Gasesc intre situatia mea si a voastra ceva asemanari. Sunt un barbat fecioara de 49 de ani, iar relatia pe care o am trece printr-un moment critic.
Victor_Stupar_1
Postat pe 20 Noiembrie 2013 15:26

Haidi bre, ci ea nu stie sa faca sarmale in foi di VA(r)ZA sau sa puna muraturi? zau asa!....
Io cred ca sufera di altceva la 33 di ani.


Numa' ghini!
Fss_ssu
Postat pe 20 Noiembrie 2013 15:37
In aceasta relatie nu a fost vb de casatorie sau de stat impreuna,eu amdorit sa am aceasta relatie fara implicari ,el la fel.El este casatorit de 25 ani cu o femeie care are si ea la randu-i un amant ,care este si asociat la firma ei de 7 ani....ei sunt independenti unul de altul,sunt parteneri de afaceri,fiecare are libertatea lui .
Eu nu m-am asteptat vreodata sa mamarit sau sa ma mut cu acest om.M-am simtit bine cu el ,el cu mine si am dorit o relatie frumoasa,intalniri din cand in cand ,atat.
Eu ma intreb de ce are acum acest comportament ,ce oare vrea?
Eu cu viata mea stiu ce sa fac,am afacerea mea,nu sufar de singuratate ,amprietene....acest ompentru mine va ramane unic si ma va inteersa intotdeauna.
Nu inteleg comportamentul lui ,atat.Eu nu vreau sa-l iau de barbat ,nici nu am vrut ,nu s-apus in discutie asa ceva vreodata,doar lanivel de amanti am dorit .
garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 16:53
fara implicari......... nu avea nici macar bunul simt de a te trata cu respect atunci cand il apelai sau ii trimiteai mesaje...... a fost flit pe fatza!!! eject evident!
tu iti stabilesti limitele "implicarii".....
dar din ce pot eu intelege, omul isi traieste viata, e casatorit, nu-l deranjeaza, te-a avut pe tine, foarte bine, te-a tratat ca pe o piesa dispensabila, de ce nu? nu il oprea nimeni sa faca asta (nici macar bunul simti si demnitatea, cum am spus), te mai vrea din cand in cand, foarte logic, atat timp cat tu insasi ii permiti.....iar iubirea aia mare jurata la manastire, hai sa fim seriosi, nu are nimic in comun cu calitatile de baza ale unui OM: caracter, constiinta, onestitate, si-a cam batut joc de toate florile si cuvintele alea mari si frumoase pe care ti le-a adresat, asta e marialul, de schimbat nu se schimba, iar controlul propriei implicari iti apartine.....
edelweiss_3881
Postat pe 20 Noiembrie 2013 17:08
asta e materialul, am vrut sa zic, imi cer scuze pentru greselile de ortografie......
edelweiss_3881
Postat pe 20 Noiembrie 2013 17:11
Ai dreptate!!!Dar de ce naibii a aparut acum dupa atata timp sa-mi spuna ca sunt iubirea sufletului lui,ca dupa un an a ajuns la concluzia ca sunt singura femeie pe care o iubeste si ca ma apreciaza si mai tare dupa ce a avut rel cu doua femei in acest timp.Insista sa-i spun cu cine amfost eu acest an.Nu am vrut sa spun si nici sa-lintreb.Apoi a luat aceeasi atitudine,nu mai raspunde nu mai suna.
Ma viziteaza mereu pe site-ul ala,desi elm-a atras pe site sa vad ca are cont.....mister

garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 17:49
sa zicem ca intre timp omul a fost ocupat........ si acum a iesit iar la vanatoare.... iar pe tine mizeaza ca ai fi deja cetate cucerita...... mai pe romaneste asa.....il mananca iar .......
mi-am spus parerea, nu sunt in masura sa te judec, nu vreau sa fiu inteleasa gresit, dar, stii cum se spune, acceptam iubirea pe care credem ca o meritam...... eu cred ca meriti ceva mai bun... dar nu conteaza ce zic eu ci doar ce gandesti tu......
edelweiss_3881
Postat pe 20 Noiembrie 2013 17:59
Da,a fost ocupat..si-a construit o casa in acest an si de cateva luni a finalizat cu totul...
garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 19:25
Tipul este diabolic. Se joaca cu tine, cu mintea ta. Cand iubesti, sau ai macar ceva sentimente pentru acea persoana, nu poti sta departe de ea atata timp. Iar acum, ceea ce face e un joc, diabolic, evident. Stai departe de el! Stiu ce spun, am trecut si eu prin asa ceva. Poate ti-e greu sa crezi, dar exista si astfel de specimene. Nu le vezi doar in filme.
mamamiamea
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:17
Da...chiar diabolic
garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:30
eu cred ca se joacau tine ca sa te faca sa disperi dupa el ca apoi sa ii mananci din palma si sa dansezi asa cum canta el...
ingerasulluptator
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:30
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-20 23:30:16eu cred ca se joaca cu tine ca sa te faca sa disperi dupa el, ca apoi sa ii mananci din palma si sa dansezi asa cum canta el...


sa stii ca barbatii mai in varsta nu sunt mai buni decat barbatii tineri sunt doar vulpoi batrani,,care vrea sa dansezi cum canta el,asa sunt barbatii asta se numeste si presare ca sa te faca sa dansezi cum canta el..

ingerasulluptator
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:33
inca ii cauti scuze, inca vrei sa intelegi, acolo sapi in toata bataia lui de joc poate-poate e vreun crampei si pentru tine, nu vrei sa inchei capitolul, e evident, ce pot sa-ti zic, el ti-a aratat ce soi e.......asta o fi sistemul de valori, doar tu stii ce si cum, o fi el alfa si omega pt tine..... ai o viata in fata, tu alegi in ce directie vei evolua.......el ti-a aratat cat valorezi......tu alegi ce e mai bun pentru tine.....
edelweiss_3881
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:42
chiar nu te roade ideea ca pe lumea asta poti avea si meriti un om adevarat care sa te iubeasca din toata inima si si sa fii totul pentru el? daca tu nu vrei asta si inca sapi prin daramaturi, de ele o sa ai parte, nu de altceva!
edelweiss_3881
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:46
Stiu...dar culmea ca ii iese ,nu stiu cum sa fac sa nu ma mai atraga!!!Ma provoaca,ma racaie sa-i zic asa,este ceva involuntar!Cum sa fac sa nu mai joc asa cum vrea el?
garbo_7803
Postat pe 20 Noiembrie 2013 23:49
aduna-te, vrei sa fii carpa lui sau o femeie puternica in discernamantul careia un barbat sa aiba incredere???? daca ai fi avut 16 ani mai ziceam, dar ai 33, altii deja au infruntat multe la varsta asta! ce sentimente vrei sa starnesti la un barbat? mila ca nu reusesti sa-ti revii? sau admiratie, respect? ai spus ca ai prieteni, iesi, cauta-ti preocupari sa te captiveze, fa sport, ia lectii de dans, fa niste cursuri, continua-ti studiile, orice te face sa evoluezi, sa te dezvolti, iubeste-te pe tine insati in primul rand!
edelweiss_3881
Postat pe 21 Noiembrie 2013 00:05
Se joaca cu tine, ca pisica cu un .....soricel!!!!! Nu trebuie sa lasi acest lucru sa iti afecteze viata, nu avem decat una!!!!
sandumarci
Postat pe 21 Noiembrie 2013 07:44
Multumesc mult pentru sfaturi.....m-ati mai incurajat,fiind prinsa in jocul lui ,nu mai pot vedea lucrurile si din afara...acum citind ce-mi scrieti ma ajuta ,deja vad altfel...aveti perfecta dreptate,o sa-l ignor cu tot jocul lui.
garbo_7803
Postat pe 21 Noiembrie 2013 08:52
daca tot te atrage...
fa-i jocul, dar controleaza-l tu. nu te mai lasa controlata.
dar asta depinde de cit de mult te poti juca tu
vivacedonna
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:37
''Tacerea e unicul raspuns logic pe care poti sa-l dai idiotilor ...''

tacerea in astfel de jocuri spune multe, depinde cum sti sa o citesti si cum il citesti pe el atunci cind e linga tine
vivacedonna
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:39
Imi poti da un exemplu,cum pot face asta,sa-i fac jocul,dar sa pot controla eu?
De ex el acum tace..
garbo_7803
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:24
Buna dimineta,

Pai cum ? Uite, tace el, taci si tu. Te suna, ii spui ca ai ceva urgent de terminat sau ca suna cineva la usa. Adminstratorul de exemplu.
Suna din nou. Nu il mai suni la loc.
Te invita in oras, ii spui ca nu ai cum ca ai o vizita. Si uite asa ... il controlezi.
Daca te intalnesti cu el - de exemplu - scoti telefonul din geanta si nu-l observi.
Daca te opreste ... " Stii, ma grabesc. Suna tu cand poti".
Si asa mai departe. Daca tu reactionezi asa il bagi in .... intra in ceata.
Succes!.
garbo_388052
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:34
Buna dimineta,

Pai cum ? Uite, tace el, taci si tu. Te suna, ii spui ca ai ceva urgent de terminat sau ca suna cineva la usa. Adminstratorul de exemplu.
Suna din nou. Nu il mai suni la loc.
Te invita in oras, ii spui ca nu ai cum ca ai o vizita. Si uite asa ... il controlezi.
Daca te intalnesti cu el - de exemplu - scoti telefonul din geanta si nu-l observi.
Daca te opreste ... " Stii, ma grabesc. Suna tu cand poti".
Si asa mai departe. Daca tu reactionezi asa il bagi in .... intra in ceata.
Succes!.
garbo_388052
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:34

Mai, cum sa faca asa ceva? tu stii ce spui?
Iote la ea.....?!
Pfffai! ...omu' nutreste sentimente sincere, face tot posibilul sa abordeze fata pe care o iubeste si "matali" o inveti cum sa-i dea flit? Hm!.....
Treaba ta, da, nu-i corect...

Numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:50
Suparatelu,

da' exemplul asta nu trebuie pe termen lung.
Doar asa ... de bagat la cap, ca nu e de lepadat.
Dupa, poate sa il sune si sa se scuze cumva, daca tot e dragoste mare.

Ai inteles acus cum sta treaba ?

si o ca tot e o dimineata cu soare.



garbo_388052
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:59
Da...
garbo_7803
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:40
un astfel de individ chiar merita atata bataie de cap??? simplu fapt sa ea nu si-l poate scoate din minte face parte tot din jocul lui, ca tresare la apelurile lui ca nu isi poate vedea mai departe de viata ei, chiar o fi el acum buricul pamantului si nu mai exista barbati ca lumea pe lumea asta?
edelweiss_3881
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
TRUCURI DE IMPACARE 67 De la: Thor_again 26 Septembrie 2010 16:05
Rudele 2 De la: nathalie 6 Decembrie 2011 21:51
vreau si eu un sfat... 40 De la: eladaela 15 Ianuarie 2010 08:02
custodia copiilor 2 De la: nathalie 8 Ianuarie 2012 18:04
Setari Cookie-uri