de ce femeile incurajeaza barbatii ca sa faca lucruri rele cum ar fii ca ei au voie sa incerce sa i-o traga la femeie,,si sa o prosteasca sa fie servitoare...si cum femeia este naiva cade foarte usor in plasa si este victima barbatilor rai

Irinuco,te invarti in jurul cozii mai rau decat cutzu meu....M-ai ametit fatooo...
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2012 23:30
noapte buna
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2012 23:32
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 23:09:46 da hotul neprins este negustor cinstit
care barbat nu face sex daca ii pica ceva..ca doar nevasta nu alta..

al meu nu face sex....niciodata, intelegi tu?
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 23:39
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-22 21:52:20de ce oare?


La nceput femeile privesc barbații ca pe niște mnere de vibratoare......

Barbații tot timpul se uita dupa femei sa-i vindece de masturbare solo.....

Cteodata se indragostesc unii de alții,unele de altele ,dar cel mai frecvent Ea de El sau El de Ea și ncepe idila....

http://www.youtube.com/watch?v=qvoMCJlmZqU&feature=endscreen&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 28 Iunie 2012 08:45
ncep sa ma enervez. X-(
G_X
Postat pe 28 Iunie 2012 08:55
Adica tre sa inteleg ca femeile se indragostesc cu timpul de manere? ...Oare functioneaza si cu toarta de la galeata?
Rotty
Postat pe 28 Iunie 2012 08:56
VOIAJOR....in dorul lelii...te-am mai rugat sa nu ucizi limba romana
nu mai scrie cu "" la inceputul cuvintelor...un pic de respect fata de limba materna
cealalta chestiune...te reprezinta 100%
dor72_
Postat pe 28 Iunie 2012 12:00
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-27 23:26:01
De la: Rotty, la data 2012-06-27 23:20:42 Barbatii sunt gainofili ??? ....Sarmanii cocosi....ce inselati tre sa se simta...
pai asa a zis un barbat in varsta...
Ca femeile pleaca de la un barbat si dau peste altul tot la fel de rau,,pt ca putini au caracter si nu vor sa lupte pt lucruri spirituale ca sa isi formeze un caracter..
vezi cum sunt oamenii,ei lupta cu alti oameni dar doar pt lucruri materiale,,,dar si pt lucruri spirituale ca sa isi formeze un caracter...da poate ca caracterul intr-un fel nu este apreciat de oameni,,,,dar oamenii au incredere in tine dar si prin alta parte vor sa iti distruga acel caracter..ca sa iti formezi un caracter trebuie sa lupti,,,dar ei nu lupta decat pt lucruri materiale.De parca doar alea ar conta


mai moralisto......ai spus clar in titlul topicului ca femeile incurajeaza barbatii sa faca lucruri "rele" ( adica sex ).........atunci de ce mai arunci cu pietre in barbati? de fapt voi sunteti de vina pentru ca nu refuzati barbatii........corect?
tymbark
Postat pe 28 Iunie 2012 12:29
ai vrea tu sa te refuze? :))
G_X
Postat pe 28 Iunie 2012 12:45
De la: G_X, la data 2012-06-28 12:45:09ai vrea tu sa te refuze? :))



sincer nu....dar faceam referire la aberatiile ei despre caracterul barbatului

tot bate campii cum ca numai barbatul este de vina.....aiurea

noi cautam si voi oferiti....that's it
tymbark
Postat pe 28 Iunie 2012 13:39
I don't have nothing...:P

;))))

but who knows?
G_X
Postat pe 28 Iunie 2012 15:14
pai daca femeile nu stau barbatii pleaca...Si eu aveam o prietena care avea principii ca sa nu faca sex..Si a cunoscut un baiat si cand i-a spus cum gandeste ea..El atunci i-a spus...Oare unde mai gasesti tu asa ceva
Inseamna ca barbatii nu isi pierd timpul degeaba cu femeile,adica timpul este scump....pt barbati..
Barbatii iti spala creierii ei nu doar ca vor si agaseaza femeia pana obtin ceea ce vor,apoi tot vina pe femei dau ca de ce stau...
Si daca te mariti si nu vrei sa fii servitoare,,asa te agaseaza pana faci ce zice el,,apoi da vina pe femei ca de ce fac...Pai femeile tac si fac si ele ca doar nu or sa stea doar in cearta..pt ca cu barbatii nu ai ce discuta,,,ei o stiu pe a lor
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 17:17
pe barbat nu il poti educa,,,,daca el nu vrea..Omul se autoeduca doar daca vrea el....
barbatii agaseaza femeia o seduc o agaseaza ca nu pierd timpul degeaba apoi tot vina pe femei o dau....ca de ce fac ceea ce zic ei....pai barbatii sunt insistenti si femeile sunt mai sensibile,,,,nu le place sa stea tata ziua in cearta....
treaba lor eu mai bine ca nu imi trebuie nici un barbat ca nu are nimeni sa ma agaseze....
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 17:21
eu m-am referit ca babele zic ca barbatii au voie sa incerce la femei....Cred ca stand cu barbatii au devenit ca ei...babele nu tin cu femeile,,ele tin cu barbatii..
pai nici barbatii nu au voie sa agaseze femeia si sa o seduca,,,
ce nu pe mine m-au agasat niste nemernici ca vroiau sa mi-o traga...de atunci nu mai suport deloc romanii pt ca toti sunt la fel.....profita de femei si face femeia sa dea de gustul .barbatului ca apoi cauta singura,,devine dependenta...
de aceea cred ca nu o sa ma marit niciodata,,,nu o sa ma implic sufleteste cu nici un barbat poate cu vreun miliardar si naiv ca sa ii spal eu lui creierii nu el mie,,dar exista,,ca toti sunt rai
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 17:28
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-28 17:28:24eu m-am referit ca babele zic ca barbatii au voie sa incerce la femei....Cred ca stand cu barbatii au devenit ca ei...babele nu tin cu femeile,,ele tin cu barbatii..
pai nici barbatii nu au voie sa agaseze femeia si sa o seduca,,,
ce nu pe mine m-au agasat niste nemernici ca vroiau sa mi-o traga...de atunci nu mai suport deloc romanii pt ca toti sunt la fel.....profita de femei si face femeia sa dea de gustul .barbatului ca apoi cauta singura,,devine dependenta...
de aceea cred ca nu o sa ma marit niciodata,,,nu o sa ma implic sufleteste cu nici un barbat poate cu vreun miliardar si naiv ca sa ii spal eu lui creierii nu el mie,,dar exista,,ca toti sunt rai

Cu Țiriac ai incercat ?
VOIAJOR
Postat pe 29 Iunie 2012 06:11
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-28 17:28:24eu m-am referit ca babele zic ca barbatii au voie sa incerce la femei....Cred ca stand cu barbatii au devenit ca ei...babele nu tin cu femeile,,ele tin cu barbatii..
pai nici barbatii nu au voie sa agaseze femeia si sa o seduca,,,
ce nu pe mine m-au agasat niste nemernici ca vroiau sa mi-o traga...de atunci nu mai suport deloc romanii pt ca toti sunt la fel.....profita de femei si face femeia sa dea de gustul .barbatului ca apoi cauta singura,,devine dependenta...
de aceea cred ca nu o sa ma marit niciodata,,,nu o sa ma implic sufleteste cu nici un barbat poate cu vreun miliardar si naiv ca sa ii spal eu lui creierii nu el mie,,dar exista,,ca toti sunt rai


normal.....poate pica ceva si la ele saracele
tymbark
Postat pe 29 Iunie 2012 19:27
De la: adeline, la data 2012-06-27 10:51:27Ladies, FEMEIA ESTE NAIVA??? wow, ingerasule din ce secol esti si cum de te-ai ratacit in secolul vitezei?!

Simplu , nu i-a mers GPS-ul ...Ori , are eroare de ...google map ...!!!
pygmalyon
Postat pe 30 Iunie 2012 01:04
" eu m-am referit ca babele zic ca barbatii au voie sa incerce la femei....Cred ca stand cu barbatii au devenit ca ei...babele nu tin cu femeile,,ele tin cu barbatii.." ...Din contra , babele tin cu voi ...Altfel nu ar fi "babe" ...Se numeste ...intelepciune ! Femeia este o cetate ce te invita sa o cuceresti , insa odata cucerita , victoria nu este a "agresorului" ci a ei ...Cetatile necucerite , sunt babele care tin cu barbatii ...Cele cucerite doi bani nu dau ...Cui ii mai pasa ?
pygmalyon
Postat pe 30 Iunie 2012 01:18
"pai asa a zis un barbat in varsta..." ...lupta nu se da in plan material ci in plan spiritual ...!!! Un barbat cand simte miros de catrintza , nu da doi bani pe contul bancar al femeii ...si ghitza bercea ...! Asta la modul general ...Nu inseamna ca nu sunt si situatii in care se urmareste bunastarea materiala , mijlocita prin ...dragoste/sex ...!
Rspunznd, El a zis: N-ai citit c Cel ce i-a fcut de la nceput i-a fcut brbat i femeie?
5. i a zis: Pentru aceea va lsa omul pe tatl su i pe mama sa i se va lipi de femeia sa i vor fi amndoi un trup.
6. Aa nct nu mai sunt doi, ci un trup. Deci, ce a mpreunat Dumnezeu omul s nu despart. DUMNEZEU nu se referea la averi ci spirit ...Doua trupuri materiale devin un trup spiritual ...Dupa chipul si asemanarea domnului ...Spunem TATAL ceresc dar el este si mama si tata deopotriva , de aceea a creat pe om , (barbat si femeie ) dupa chipul si asemanarea sa ...Insa abia dupa sfanta uniune trupeasca devin una ...P.S. cdei care sufera de boli cardiace , sunt rugati sa nu citeasca ...
Dumnezeu spune ..."Eu sunt alfa si omega , inceputul si sfarsitul "...
pygmalyon
Postat pe 30 Iunie 2012 01:33
cred ca e mult mai bn daca ai consulta un medic IN CE LUME TRAESTI IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII? AI GRAVE PROBLEME CAUTATE //www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/16975.html#4:
dreia_raluk
Postat pe 30 Iunie 2012 13:42
De la: pygmalyon, la data 2012-06-30 01:33:04"pai asa a zis un barbat in varsta..." ...lupta nu se da in plan material ci in plan spiritual ...!!! Un barbat cand simte miros de catrintza , nu da doi bani pe contul bancar al femeii ...si ghitza bercea ...! Asta la modul general ...Nu inseamna ca nu sunt si situatii in care se urmareste bunastarea materiala , mijlocita prin ...dragoste/sex ...!
Rspunznd, El a zis: N-ai citit c Cel ce i-a fcut de la nceput i-a fcut brbat i femeie?
5. i a zis: Pentru aceea va lsa omul pe tatl su i pe mama sa i se va lipi de femeia sa i vor fi amndoi un trup.
6. Aa nct nu mai sunt doi, ci un trup. Deci, ce a mpreunat Dumnezeu omul s nu despart. DUMNEZEU nu se referea la averi ci spirit ...Doua trupuri materiale devin un trup spiritual ...Dupa chipul si asemanarea domnului ...Spunem TATAL ceresc dar el este si mama si tata deopotriva , de aceea a creat pe om , (barbat si femeie ) dupa chipul si asemanarea sa ...Insa abia dupa sfanta uniune trupeasca devin una ...P.S. cdei care sufera de boli cardiace , sunt rugati sa nu citeasca ...
Dumnezeu spune ..."Eu sunt alfa si omega , inceputul si sfarsitul "...
Da da Domnul spune ca barbatul si femeia trebuie ca amandoi sa respecte poruncile si Iisus sa fie calauza la amandoi.Nu ca barbatul este capul femeii..Hristos este si capul femeii si capul barbatului si amandoi trebuie sa i se supuie lui Hristos...Nu ca femeia sa se supuna barbatului...Psi ce este barbatul Dumnezeu ca sa te supui lui...Iisus este Dumnezeu si femeia trebuie sa i se supuna lui Hristos si batbatul la fel....Si fiecare sa se completeze unul pe altul...Dar sa uitam ca oamenii sunt diferiti,,,,dar in inima lor nu trebuie sa existe ura pt ca ura dezbina.
oamenii sunt diferiti si barbatul si femeia,,,fiecare are datoria lui pe care Hristos o da fiecaruia..Nu ca femeia sa copie gandirea barbatului dar ce este femeia clona barbatului...Si femeia are o personalitate individuala si doar lui Hristos Dumnezeu trebuie sa i se supuna....
Daca barbatul incearca sa domne femeia atunci pierde afectiunea ei,pt ca barbatul nu are nici un drept sa fie capul femeii..Pt ca Hristos este capul femeie si capul barbatului...Si femeia trebuie sa isi supuna mintea si sa asculte doar de Hristos si barbatul la fel si sa se accepte unul pe altul pt ca oamenii sunt diferiti si trebuie sa coopereze si sa se ajute reciproc..Asta si vrea Dumnezeu...
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2012 22:03
Da da Domnul spune ca barbatul si femeia trebuie ca amandoi sa respecte poruncile si Iisus sa fie calauza la amandoi.Nu ca barbatul este capul femeii..Hristos este si capul femeii si capul barbatului si amandoi trebuie sa i se supuie lui Hristos...Nu ca femeia sa se supuna barbatului...Psi ce este barbatul Dumnezeu ca sa te supui lui...Iisus este Dumnezeu si femeia trebuie sa i se supuna lui Hristos si batbatul la fel....Si fiecare sa se completeze unul pe altul...Dar sa uitam ca oamenii sunt diferiti,,,,dar in inima lor nu trebuie sa existe ura pt ca ura dezbina.
oamenii sunt diferiti si barbatul si femeia,,,fiecare are datoria lui pe care Hristos o da fiecaruia..Nu ca femeia sa copie gandirea barbatului dar ce este femeia clona barbatului...Si femeia are o personalitate individuala si doar lui Hristos Dumnezeu trebuie sa i se supuna....
Daca barbatul incearca sa domne femeia atunci pierde afectiunea ei,pt ca barbatul nu are nici un drept sa fie capul femeii..Pt ca Hristos este capul femeie si capul barbatului...Si femeia trebuie sa isi supuna mintea si sa asculte doar de Hristos si barbatul la fel si sa se accepte unul pe altul pt ca oamenii sunt diferiti si trebuie sa coopereze si sa se ajute reciproc..Asta si vrea Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2012 22:05
ingeras, mi-e lene sa citesc. da pot sa te pup?
Eugenia_
Postat pe 3 Iulie 2012 22:09
Hristos este si capul femeii si capul barbatului.
Barbatul nu are dreptul ca sa gandeasca in loc femeii pt ca femeia nu este o clona a barbatului...Si ea are o personalitate individuala calitati individuale cu care ar trebui ca sa se completeze si sa coopereze si barbatul pe care si Hristos ii da calitatile lui de barbat si femeii calitatile ei de femeie..
Dar ca barbatul sa gandeasca in locul femeii mi se pare cea mai mare tampenie....De parca femeia ar trebui sa fie clona barbatului....
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2012 22:10
De la: Eugenia_, la data 2012-07-03 22:09:03ingeras, mi-e lene sa citesc. da pot sa te pup?
apoi imi este frica ca nu mai pot scapa de tine
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2012 22:11


is discreta bre
Eugenia_
Postat pe 3 Iulie 2012 22:13
De la: pygmalyon, la data 2012-06-30 01:33:04"pai asa a zis un barbat in varsta..." ...lupta nu se da in plan material ci in plan spiritual ...!!! Un barbat cand simte miros de catrintza , nu da doi bani pe contul bancar al femeii ...si ghitza bercea ...! Asta la modul general ...Nu inseamna ca nu sunt si situatii in care se urmareste bunastarea materiala , mijlocita prin ...dragoste/sex ...!
Rspunznd, El a zis: N-ai citit c Cel ce i-a fcut de la nceput i-a fcut brbat i femeie?
5. i a zis: Pentru aceea va lsa omul pe tatl su i pe mama sa i se va lipi de femeia sa i vor fi amndoi un trup.
6. Aa nct nu mai sunt doi, ci un trup. Deci, ce a mpreunat Dumnezeu omul s nu despart. DUMNEZEU nu se referea la averi ci spirit ...Doua trupuri materiale devin un trup spiritual ...Dupa chipul si asemanarea domnului ...Spunem TATAL ceresc dar el este si mama si tata deopotriva , de aceea a creat pe om , (barbat si femeie ) dupa chipul si asemanarea sa ...Insa abia dupa sfanta uniune trupeasca devin una ...P.S. cdei care sufera de boli cardiace , sunt rugati sa nu citeasca ...
Dumnezeu spune ..."Eu sunt alfa si omega , inceputul si sfarsitul "...
Pai barbatul zice eu sunt alfa si omega...Inceput si sfarsitul..pt ca ei nu asculta de Hristos..pt ca sunt prea mandri ca sa accepte ca nu ii duce capul decat la prostii...
si sa il accepte pe Hristos ca indrumator
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2012 22:15
"ingerasule" , tu chiar ai o problema , numai ca eu nu cred ca ai "nimerit" unde trebuia...ia mai incearca...gindeste...
garbo044707
Postat pe 5 Iulie 2012 14:40
pai nu vrea barbatul ca doar femeile sa fie cinstite si credincioase dar sa se spuna barbatilor ca sa le trateze ca pe niste sclave...Servitoare si sa le insele...
si ei barbatii sa isi faca de cap sa faca doar lucruri rele,,sa minta sa insele,sa profite,,dar femeile sa fie cinstite si ascultatoare si sa se supuna barbatilor ca sa le chinuie,,,,nu se crede barbatul Dumnezeu,,si o face cu propria vointa pt ca asa vrea el
Nu se crede barbatul Dumnezeu si femeile sa fie supuse si sa se lase conduse de barbati...care fac doar lucruri rele si nu sunt cinstiti


din cate stiu eu...femeia trebuie sa i se supuna doar lui Dumnezeu,,,si barbatul la fel apoi sa coopereze si sa se ajute si sa se sprijine reciproc..dar fac oare barbatii asta?
Barbatii nu vor sa se supuna voii lui Dumnezeu dar in schimb cere ca femeile ca se supuna barbatilor sa faca ce vor cu ele apoi sa le judece
ingerasulluptator
Postat pe 9 Iulie 2012 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrei sa mai uiti de grijile cotidiene? 1 De la: mimosa 19 Mai 2009 06:53
isa_mikaa 11 De la: garbo167167 10 Ianuarie 2013 22:27
sal 4 De la: anaROBERT 14 Iulie 2010 00:37
PENTRU TOATE NEVESTELE DIN LUME ȘI NEVASTA MEA 56 De la: VOIAJOR 15 Septembrie 2012 10:56
NOUTATI AUTO!!! 8 De la: fleurs_du_mal 21 Noiembrie 2009 18:09
Setari Cookie-uri