Nu lasati jocurile sa va spurce copii

De la: quasaria, la data 2012-06-09 15:30:50
da' chiar te rog... eu infrunt orice interpretare ca sa cunosc sentimentele tale sincere... :sml-.happy0086:
...te indoiesti de ceva? sau esti la o tigara?
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 15:43
De la: caleidoscop, la data 2012-06-09 15:35:08dar sentimentele tale cat de sincere sunt?...sunt sincere sau f.sincere?..asa vreau sa-mi raspunzi!


cind sint - sint sincere.
Am raspuns bine?
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2012 15:53
sah-mat!, avantaj tu...daca tu nu stii, cine poate sti mai bine?...sa nu-mi faci pe plac, sau cum vreau eu sa aud ca atunci nu se mai numeste reality-show sau OPRAH...(...la emisiunea ei, ma refer).
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 18:59
De la: caleidoscop, la data 2012-06-09 18:59:29sa nu-mi faci pe plac, sau cum vreau eu sa aud ca atunci nu se mai numeste reality-show sau OPRAH...(...la emisiunea ei, ma refer).


aici nu tb. sa iti faci foarte mari probleme.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 07:30
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2012-05-29 18:26:57De multe ori sunt ntrebat dac joaca pe computer poate afecta dezvoltarea copiilor. Firete c poate, rar mi s-a pus o ntrebare mai stupid de att. Jocurile pe computer, dac nu sunt gndite corect, pot sminti minile i sufletele crude ale copiilor notri.

S lum drept exemplu un joc foarte apreciat de tinerii sataniti de astzi: Call of duty. Un joc bolnav creat de pgnii de la Activision, un joc care ncearc s imprime copiilor cretini ideea c pot ucide. Sunt multe jocuri de acest fel! Adevrat v spun, singurul care are dreptul de a ucide este Bunul Dumnezeu. n marea Lui mil i buntate a adus omenirii Potopul i a ras de pe faa pmntului aproape toat suflarea, de cte ori a vrut. El i numai El are cderea s ne ia zilele dup bunul Lui plac. Nu trebuie s ne lsm copiii s joace jocuri de acest gen, din care pot nva altceva. Nu.

De aceea v propun s dai copiilor s joace jocuri gndite corect, inspirate din Cartea Sfnt. Pentru moment, clugrul nostru programator (care v ofer i wallpapere sfinite, aprtoare de virui) a terminat un joc frumos de tot, numit Aprtorii Bibliei. Actuala versiune este n englez, n ncercarea noastr de a rspndi credina dreapta (adic ortodox) n ct mai multe ri.
De asemenea, va recomand Doom (toata seria). E un joc crestin, Dumnezeiesc as putea spune, de vreme ce viteazul trebuie sa ucida o mare de bestii. Sunt convins ca lui Carmack i-a dictat ideea insusi Tatal Ceresc. Le are instalate pe toate calugarul care se ocupa de wallpaperele crestine. Cand nu creaza wallpapere se joaca, stiu asta pentru ca din chilia lui il aud din cand in cand racnind "piei Satana!" si zgomot de drujba.
La inceput credeam ca se ocupa pe ascuns de exorcizari.

Pe zi ce trece, din cauza condiiilor grele de munc, din ce n ce mai muli programatori vin s-i caute alinarea n mnstiri i vom putea s le oferim copiilor notri mai multe jocuri frumoase i adevrate. Mai mult de att, am marea bucurie s v anun c o parte din ei, care au ales sihstria, au n pregtire o versiune cretin a jocului Call of Duty despre care am fcut vorbire mai sus. Aceast versiune se va adresa fetielor ortodoxe, viitoare nsctoare de copii romani cretini. Asta pentru ca pana in 16 ani femeia trebuie sa invete sa spele si sa gateasca. Abia dupa aceasta varsta are dreptul sa se apropie de priza, cu conditia sa aiba ochii legati cand mplnta stecherul nvrtoat n ea. Femeia e pacatoasa prin definitie si vazand cum intra stecherul in priza gandul ii poate zbura la dubla penetrare.



stau si ma intreb daca esti sanatos la cap?! de ce te adresezi la toata lumea cu apelativul OITE...
si ce inseamna COPII SPURCATI?! nu iti este rusine?! du-te-n secta mamei tale...
cine te crezi tu? pocaitii sunt asa de dusi cu capul;
Vezi-ti de treburile tale si lasa tu jocurile copiilor;

Ti-au trecut pe la ureche informatii despre "Call of duty" dar de Counter Strike ai auzit? dar Metin?
Ce vrei tu sa dovedesti aici? ine te-a mintit ca daca joci diverse jocuri te invata sa ucizi?

Dar daca mergi la razboi in Afganistan (vorbim despre razboi adevarat) si lupti pentru bani deoarece in tara nu ai cum sa-ti castigi existenta, cum este?! Ofi corect? Or fi spurcati soldatii participanti?

Iar cu prostia asta " Asta pentru ca pana in 16 ani femeia trebuie sa invete sa spele si sa gateasca. Abia dupa aceasta varsta are dreptul sa se apropie de priza, cu conditia sa aiba ochii legati cand mplnta stecherul nvrtoat n ea" ce este ? Ce vrea sa inseamna idiotenia asta?! Fiica ta si-a tras-o cu un steker invartosat?
du-te dracului cu prostiile tale, nu stiu cum de nu s-au sesizat adminii si sa stearga topicul







adeline
Postat pe 20 Iunie 2012 23:35
Si sa nu-ti aud pliscul ca am mancat o liniuta mai devreme, cand de fapt e la tine, stii tu, unde ti-ai bagat si stecherul invartosat! Frate te-ai gandit mult pana sa gasesti denumirea asta? Sa-i spui calugarului tau programator sa nu te mai lase dreak sa te joci pe jocurile lui ca uite cum te-a afectat asta!!!!!
Ophiuchus
Postat pe 21 Iunie 2012 00:41
Multa dreptate ai, pioasa ophticious.
Purced dara sa-mi fac un ceai de post, sa cuget la dreptele tale invataturi si sa iau la bataie homosexualul legat de crucea din curte (am dezlegat calugarul programator, caci a promis sa faca wallpapere crestine noi).
daniil_pravoslavnic
Postat pe 22 Iunie 2012 01:16

daniil,
Nu sint homosexuala, deci sa nu ma legi in curte.....
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2012 02:01
Dar unde ai dori tu, la el in chilie?
anakin
Postat pe 23 Iunie 2012 16:42
sa fac wallpapere crestine!
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 17:00
:))))
G_X
Postat pe 23 Iunie 2012 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre Ecaterina Teodoroiu 34 De la: Thor_again 15 Martie 2011 22:58
Oferta JOB model videochat 3 De la: Ramstudio 10 Ianuarie 2013 23:36
Din 1 martie pana in 9 martie sunt zilele babelor. Se zice din batrani ca asa cum va fi baba asa iti va fi viata in acel an. 56 De la: betty37 7 Martie 2011 00:00
Raynor sole Discount Golf Clubs 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:50
vreau urgent o parere 1 De la: sebylovegyrls 22 Ianuarie 2011 22:03
Setari Cookie-uri