topicul cu visele pe care le pot avea oamenii de sarbatori...

pentru fiecare sarbatorile inseamna altceva...implinirea unor dorinte marunte, sau mai mari. toti ne pregatim pentru un moment de "bine" cumva , in vreun fel, pentru ca toti le percem diferit, in functie de noi insine.
pentru mine sarbatorile reprezinta o anumita "stare"...un anumit licar in inima. nu banii. ei in sine pot cumpara multe, dar nu linistea, nu multumirea unui anume vis...
continuati voi...
fleurdelis
Postat pe 17 Decembrie 2009 07:16
pentru mine sarbatorile inseamna acasa, familie, liniste, un fel de iesire temporara din lumea nebuna si stresata in care traim zi de zi tot anul.
inseamna luminitele din ochisorii puiului meu cand impodobim bradul si casa, cand il asteptam pe mos craciun, bucuria de a sta impreuna dupa un an de despartire
inseamna linistea de pe fata mamei cand ne vede pe toti acasa langa ea si se agita pe langa noi si nu stie ce sa ne mai faca sa ne fie bine
nelly05
Postat pe 17 Decembrie 2009 08:33
Ce frumos Nelly! ma bucur pentru tine!
Pentru mine craciunul nu mai inseamna mare lucru...de ceva vreme...dar ma grabesc acasa la puiul meu mic si de dragul lui reinventez spiritul craciunului...desi...sufletul meu e impietrit!
Ines
Postat pe 17 Decembrie 2009 08:38
ines, pt ei trebuie sa reinventam spiritul craciunului chiar daca pt noi nu mai inseamna mare lucru, copii nostri nu trebuie sa simta asta
nelly05
Postat pe 17 Decembrie 2009 08:42
eu mi/am inceput dimineata cu tristete in suflet si cu un gol pe care n/o sa/l umple nimeni,niciodata,nici macar mos craciun...
omul de langa mine mi/a spus..."iti amintesti ca esti maritata doar cand vrei bani!"
eu nu mai am dreptul sa visez,nici macar de sarbatori...
elodia
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:08
mda...se pare ca sarbatorile scot la iveala chestii dureroase...frustrari, nemultumiri, decizii grele de luat...

trist craciun...
Anouk
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:13
offff,

mama ei de viata!! da' las ca trece...
zambila
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:13
Mama ei de viata pacatoasa,
tatal ei de soarta la mezat...

dap...o viata de renuntari, sacrificii si rezultatul...nada!
Ines
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:29
Finutza nasichii, vrei sa deschid eu topicul ala cu stari de kkt?
ca eu, uite, fac depresie! si dau la toata lumea!...vrea cineva?
Ines
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:32
ia hai..Scularea!

sa duduie boxele!

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg


craciun?
un singur cuvant:familie.
chiar daca ne mai concentrila noi si in alte parti intre caltabos si sarmale..

este firesc sa avem trairi de tot felul,sfarsit de an,cum va spusei..bilantul...

bine ca ne-a apucat d-acu', ca sa ne revenim pana in ajun....ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:37
Cefaceti fratilor nu urmareste nimeni optimist topicul, numai suflete triste si pierdute? De ce va mai bucurati in viata?
garbo006969
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:49
969,

te mananca in cour?
iasomia
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:50
io ma bucur
zambila
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:54
iaso, bash ca o mananca-n cour...
Anouk
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:15
hello helooo..buna searaa....eu desi n-am stiut de ce deschid topikul asta astazi...se pare k am mare nevoie de el acum!mareeeeeeeeeee....
fleurdelis
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:05
ce ai floricica mica??????caloriferu????instalatoru?????
nazirra
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:09
eeee....nuuu.dar Am vazut lupuuuuuuu...
cred k sunt blestemata ! rauu de tot!
fleurdelis
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:11
ioooi....si?????tat asiiia blanos?????
nazirra
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:12
da, dadada, isi lasase barba !bai deci nu radeti..am avut cea mai de super cacao zi azi! am pierdut buletinul, in fine o groaza de kestii care n-au mers, si in plus....m-am mai intalnit si cu cine nu trebuia! mi-ar trebui niste cianura!
fleurdelis
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:13
a naibi...loup...cu duoua chicioare!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:15
fleur.....nu stii ca nu i bini sa zici ca:" nu mi i se mai poate intimpla nimic rau"??????da sa pup fetita nacajita!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:19
daa...as putea spune k am si eu un leitmotiv in viatza...
de ce tocmai de sarbatori?
fleurdelis
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:21
fleurdelis
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:22
florence,si maine e o zi...si daca o fi tot ca azi,ce/ai zice sa emigram in Albania?
elodia
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:41
sister.....baga in privat la fata.....
tutankhamon
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:45
de obicei craciunul pentru mine e bradul impodobit, cadourile de sub el, beculetele care clipicesc in brad si la geam, lumanarica de pe masa, o seara linistita, cu un film bun, un pahar de vin fiert, liniste, relaxare impreuna cu sotul meu si o maare bucurie in suflet.....telefoane date restului familiei, smsuri, emailuri frumoase.....
tutankhamon
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:51
pentru mine Craciunul asta o sa fie...bizar.
Ce imi doresc?
Nu stiu. In ultimul timp imi doresc sa devin mai buna, sau mai linistita - sa rid mai mult, sa am mai mult timp pentru copilul meu... sa am mai putine conflicte interioare... sa iert mai mult, sa uit mai mult. Sa doara mai putin. Sa ma plictisesc serile cu o matza in brate si sa am rabdare sa ma uit la un film de la inceput pina la sfarsit...
Slow down. Cam asta imi doresc. Sa traiesc o viata normala.
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2009 00:02
De la: elodia, la data 2009-12-17 23:41:02florence,si maine e o zi...si daca o fi tot ca azi,ce/ai zice sa emigram in Albania?

si maine e o ziii?? o zii??? doamnee....e o zi dupa o noapte in care am dormit imbracata...si am respirat continuu...dar m-am trezit in aceeasi stare! eu cred k m-am molipsit dela povestea ta mai! tot de craciun...si daca ai sti scenariuuuuuuuul...ai zice k scriu filme. ma buseste pur si simplu plansul si ma intreb, ma intreb, intreb k o masina stricata cu ce oare am gresit cu ce, si dece eu!si dacaa viata n-are sens de ce.... ma-ntelegi...in fine deci asta cred ca era tot ce nu imi doream de craciun...
fleurdelis
Postat pe 18 Decembrie 2009 09:25
fleur, incearca sa te calmezi si sa treci peste, din pacate viatza e de kko cateodata, nu e vina ta si nu ai gresit cu nimic pur si simplu se intampla ...si nu numai tie

si nu mai zice ca "tocmai de craciun", considera ca e o perioada ca oricare alta
nelly05
Postat pe 18 Decembrie 2009 11:58
sister..incearca sa te aduni...trebuie sa te aduni.....altfel cine va fi langa mine atunci cand voi avea nevoie???? sister...am nevoie de tine.....a fost dorinta mea dintotdeauna sa am o sora.....si acuma o aaaam...am primit-o de craciuuun......sister....capul sus...io te iubesc asa cum esti......
tutankhamon
Postat pe 19 Decembrie 2009 02:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna am o ploblema:| 62 De la: garbo_9056 21 Noiembrie 2012 20:45
DANTURA SANATOASA 11 De la: garbo_9499 29 Martie 2013 16:55
Doriti sa va cunoasteti mai bine? - Obtineti profilul dvs. psihologic 5 De la: Freya_ 30 August 2010 23:25
Vrei sa mai uiti de grijile cotidiene? 1 De la: mimosa 19 Mai 2009 06:53
Amanta de cariera. Statut de invidiat sau de compatimit? 449 De la: daria_pet 3 Ianuarie 2010 20:40
Setari Cookie-uri