Am ajuns sa iubesc

In sfarsit am ajuns sa zic si eu la un baiat "Te iubesc"...Parca sunt ciudata toata ziua vorbesc de el cand ma enerveaza cu ceva imi strica toata ziua.Insa am o mare dilema???noi nu iesim niciunde stam numai la mine la bloc dar lumea stie cat de cat ca suntem impreuna, eu nu prea as vrea sa ies cu el dar nu stiu dece, el oricum nu are timp.As vrea sa am o relatie cu el mai stransa sa fim mai mult timp impreuna.el imi zice ca nu stie cum sa procedeze cu mine ca eu sunt foarte dificila.el tot timpu ma intreaba daca mi-e rusine cu el.


Poate va era dor de confuzile mele la ''unii'' :))
blondina_X
Postat pe 13 August 2011 03:02
unora .... poate, mie ..... nu
AURA__
Postat pe 13 August 2011 12:50
bine..
blondina_X
Postat pe 14 August 2011 22:42
relatzie stransa zici ...?
data viitoare cand il vezi, leaga-l cu lantzul! dar steans bine de tot!
sa vezi ce cool e!
alfheim
Postat pe 15 August 2011 00:56
auzi daca doresti sa imi dai un sfat da-mil ... esti ironic.viata ii sa inveti
blondina_X
Postat pe 15 August 2011 01:11
citisem pe alt topic .. ca viata e sa faci numai ce vrei tu!
parca asa spuneai ...!
ei uite ca viatza mea e sa fiu numai cum vreau eu ... si sa spun ce vreau, cum vreau si cand vreau!
clar mai copilu?
ia de-ti reciteste mesajul ... si incearca sa tragi o concluzie din ce-ai scris!
poti?
ah, da, stiam ca nu! nu era necesar sa te mai chinui!

dupa ce te mai si amuzi ca esti confuza ... incerci s-o faci pe deshteapta cu mine?
nu ai senzatzia ca scrii ca sa n-adormi?
mai intreaba-ti si parintzii despre perlele pe care le postezi... cam ce parere au de ( i )maturitatea ta?!
alfheim
Postat pe 15 August 2011 01:20
aa da! clar mai copile!!! deci sa inteleg ca tu cu mine vorbesti de sus..sincer nu imi pasa ce spui pt ca esti putin fustrat ... is copil si ce??e ceva grav ca nu m-am maturizat chiar asa de repede???...imi pare rau nu toata lumea poate fi atata de sofisticat ca tine...imi permit sa te tutuez pt ca nu ai respect...
blondina_X
Postat pe 15 August 2011 01:35
nu iti permitzi sa ma tutezi pentru ca nu am eu respect ci pentru ca esti prost crescuta si semianalfabeta!
se psune tutuesc nu tutuez!
dar n-ai avut timp de scoala .. asa ca n-ai de unde sa stii... pentru ca asa cum spuneai... ai facut doar ce faci tu!
nu ti-a cerut/pretins nimeni sa te maturizezi repede sau incet... chiar e irelevant!
nu vorbesc de sus cu tine... chiar vorbesc de la egal la egal ... desi nu suntem egali!
frustrat... :))) buna gluma ... chiar n-as avea de ce sa fiu!
dar inca doua concluzii din astea ... si pana maine dimineatza o sa fii declara campioana pe sate!
hai pa... ca deja te crezi prea importanta si devii plictisitoare!
macar de-ai putea sa ascultzi asta:
http://www.youtube.com/watch?v=rxtKeYBQdr0&feature=related
nu e nevoie sa si intelegi!
alfheim
Postat pe 15 August 2011 01:48
Imi pare rau dar nu pot sa te jignesc desi ai cam merita.Am scoala uite chiar sunt si la facultate spre mirarea ta ...Nu te mai da atata de destept si de important pt ca nu esti.Esti decat un mebru de pe garbo care isi petrece timpu mai mult in fata pc-ului si sa scrie pe forum cat e de fustrat.Sincer imi pare rau pt tn dar nu trebuie sa fi asa mai contorleazate..
blondina_X
Postat pe 15 August 2011 18:23
cred ca n-ai trecut de clasa a doua, ce vorbesti tu de facultate. Citeste de mai multe ori ce ne expui aici, respira adanc, apoi comenteaza .... ce zici, incerci?
AURA__
Postat pe 16 August 2011 20:15
Vezi?? Despre Vanessa Mae...nu a scris nimic!Nu conteaza! Iti multumesc eu..
alida_67
Postat pe 20 August 2011 18:37
Buna!
Poate ar ajuta daca ai iesi si cu el la o plimbare, la un suc sau chiar la o inghetata prin oras. Macar atunci nu o sa mai creada ca iti e rusine cu el si in plus o sa petreceti timpul impreuna doar voi doi si va mai si distrati.
alecsa007
Postat pe 21 August 2011 13:04
auzi X... ca blondina se stie deja ? eu am vazut ca alf a raspuns la cineva, apare pe undeva cine a raspuns ultimul... dar intre timp am avut treaba... si pe urma am citit si ce ai scris tu ! ca-s chestii puerile... nu deranjeaza, cu totii am fost copii, unii insa mai inteligenti.... dar asa incurcatura in ce scrii... rar se vede ! eu lucrez cu alf in aceasi mina... asa ca-l stiu de baiat calm... furios e doar cand da cu tarnacopul in minreu... dar daca ai reusit sa-l infuri... inseamna ca esti minereu tare ! nu ma crezi ? atunci citeste.....

"In sfarsit am ajuns sa zic si eu la un baiat "Te iubesc"... (unui baiat... era mai frumos...)

Parca sunt ciudata toata ziua vorbesc de el cand ma enerveaza cu ceva imi strica toata ziua. (cand mai apuci tu, intr-o zi... si sa vorbesti de el toata ziua si sa te enerveze si sa-ti strice si toata ziua... ????)

Insa am o mare dilema???(tu intrebi daca ai o mare dilema sau ne anunti ca ai o mare dilema ? daca ne anunti... nu mai pune atatea semne de intrebare... era sa ma impiedic de ele..... !!!)

noi nu iesim niciunde stam numai la mine la bloc dar lumea stie cat de cat ca suntem impreuna, eu nu prea as vrea sa ies cu el dar nu stiu dece, el oricum nu are timp. (eu cred ca tu stii de ce nu are el timp, sunt sigur ca stii... ori ti-a spus el benevol ori l-ai intrebat tu ! deci treaba cu iesitul... cade ! la pat... eventual !)

As vrea sa am o relatie cu el mai stransa sa fim mai mult timp impreuna.el imi zice ca nu stie cum sa procedeze cu mine ca eu sunt foarte dificila.el tot timpu ma intreaba daca mi-e rusine cu el. (acum 4 secunde jumate ne-ai scris ca "stam numai la mine la bloc"... asa ca nu inteleg chestia ca vrei sa stai mai mult impreuna cu el... !!! tu intelegi ? si rusine... fata de cine, daca tot stai numai la tine la bloc si nu iesiti niciunde... ?)

asa ca am o propunere.... ! dami-l te rog la telefon (sper ca ai la bloc asa ceva.....?) sa-i spun ca sa te lase in pace si sa-si caute o alta pipitza... ca, cu tine nu ajunge nicaieri ! ma refer la vre-o relatie demna.... !!! ii ziceai lui alf ca viatza e ca sa inveti ! in principiu, asa e... asa ca incepe de maine !!! succes !
barboneli
Postat pe 21 August 2011 13:15
auzi X... ca blondina se stie deja ?

findca tot era dublura... adaug aici ceva ! titlul topicului lasa de dorit.... ! in el scrii ca... nnna c-am uitat.... ba nu... scri acolo asa: "Am ajuns sa iubesc"... !!!! e aiurea... pentru ca in postare incepi cu: in sfarsit am ajuns sa spun si lui un baiat... sau cam asa ceva... "Te iubesc" !!! e... una e sa-l iubesti si alta e sa-i spui..... fara sa-l iubesti cu adevarat ! tu ce crezi.... esti sigura ca-l iubesti cu adevarat ? nu raspunde... ca treaba asta cu convinsul e mai de lunga durata.... ! ca si tine... si iubirea trebuie sa se maturizeze... altfel se termina imediat ! in mare... nu inseamna ca si in cazul tau !
barboneli
Postat pe 21 August 2011 13:37
Incearca sa iti faci timp,macar in week-end,sa iesiti la o plimbare....sa faci si ca tine,dar sa asculti si ce i-ar place lui,adica sa iesiti impreuna.Macar putin,cand il conduci,sa plece,mergeti impreuna o statie pe jos,intrati in prima cofetarie,cat timp poate lua?
Daca tot il chinuie ideea ca iti e rusine sa iesi cu el,fa primul pas...
d
daniilia
Postat pe 22 August 2011 05:49
la inceputul unei iubiri,cine nu a trecut prin asta,cine nu voia sa stea intre patru ochi,doar cu iubitul,eu si sotul meu actual,am stat o data toata ziua in casa,numai noi doi,si am spus bancuri,si alte intamplari hazlii despre rudele noastre,am ras de ne-am prapadit,cu lacrimi,credeam ca ne vom sufoca,nu mai aveam respiratie....
nu voi uita.mama lui ne-a certat,ca de ce nu iesim,ca ce facem in casa toata ziua.....
ieseam,si iar lumea era doar din noi doi,parca.
e semn ca te-ai indragostit,daca vrei sa fii doar cu persoana iubita,eu asa cred.
e normal.
dar trebuie sa fii atenta si la ce simte celalalt,deci din cauza asta am dat cu sfatul,sa iesiti....
mult noroc in dragoste va doresc!
d
daniilia
Postat pe 22 August 2011 06:00
X,
Whatever makes you happy...
nathalie
Postat pe 22 August 2011 11:29
imi pare rau...scoala care am facut-o noi ma refer la generatia mea nu se compara cu a unora.
blondina_X
Postat pe 22 August 2011 22:32
imi pare rau...scoala care am facut-o noi ma refer la generatia mea nu se compara cu a unora.
blondina_X
Postat pe 22 August 2011 22:32
se vede, blondino!
PS: se spune si se scrie "scoala PE care am facut-o", nu "scoala care am facut-o". A, scuze, continua cu ale tale, inclusiv cu facultatea "care o faci"
Thor_again
Postat pe 22 August 2011 22:42
hihihihihih. Se spune scoala care am facut-o.... nu ca aia la altii! Nu de alta da' la asa topic, asa comenturi!
As_ninge
Postat pe 22 August 2011 22:50
E din categoria - Am decat doi lei care i-am cheltuit.
nathalie
Postat pe 22 August 2011 22:50
ei, si tu thoru.te mai pui pentru o leaca de gramatichie. n-auzi ca, e vorba de generatia ei care a facut scoala gheboasa, nu gluma. te pui cu tara-bunchi?
si_totusi
Postat pe 22 August 2011 22:51
nathalie...am avut decat doi lei care i-am cheltuit. ce palaria marii, macar succesiunea timpului sa o respectam.
As_ninge
Postat pe 22 August 2011 22:54
Asta e un exemplu postat pe feisbuc prin Sa Vorbim Corect Romaneste.
Nu-i formularea mea.
nathalie
Postat pe 22 August 2011 23:24
De la: nathalie, la data 2011-08-22 23:24:59Asta e un exemplu postat pe feisbuc prin Sa Vorbim Corect Romaneste.
Nu-i formularea mea.



corect romaneste...si...si....
incorect englezeste?!?!

asa?!?!
LILO
Postat pe 22 August 2011 23:45
De la: blondina_X, la data 2011-08-13 03:02:26In sfarsit am ajuns sa zic si eu la un baiat "Te iubesc"...Parca sunt ciudata toata ziua vorbesc de el cand ma enerveaza cu ceva imi strica toata ziua.Insa am o mare dilema???noi nu iesim niciunde stam numai la mine la bloc dar lumea stie cat de cat ca suntem impreuna, eu nu prea as vrea sa ies cu el dar nu stiu dece, el oricum nu are timp.As vrea sa am o relatie cu el mai stransa sa fim mai mult timp impreuna.el imi zice ca nu stie cum sa procedeze cu mine ca eu sunt foarte dificila.el tot timpu ma intreaba daca mi-e rusine cu el.


Poate va era dor de confuzile mele la ''unii'' :))




citeste si tu topicul cu fata respinsa,care i se spune nu, mereu......!!
ratuscaceaurata
Postat pe 23 August 2011 01:47
"hai pa... ca deja te crezi prea importanta si devii plictisitoare!"

..... cine?

a!...da....toti care nu sunt "egali/e.....''

& &&....&&....&
Axl_22
Postat pe 23 August 2011 07:26
Lilo,

Egzact
nathalie
Postat pe 23 August 2011 09:38
sunteti cei mai tari:)))....uitati-va si in ograda voastra.
blondina_X
Postat pe 23 August 2011 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
wtf dispar mesajele? 1 De la: quasaria 15 Februarie 2012 13:33
Mai citeste cineva poezie in zilele noastre? 38 De la: Ilynka 11 Iulie 2012 09:21
CUNOASTETI MULTE FEMEI CARE FAC COPII DOAR PENTRU A FI LUATE IN CASATORIE? 209 De la: pik_nik 7 Aprilie 2010 17:06
Relatia parinti-copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:38
Oare pot gasi un job,chiar2 in Bucuresti? 3 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 11:42
Setari Cookie-uri