Mi-ar placea sa lucrez intr-un orfelinat de copiii si nu stiu cum sa fac

sal, am glumit mai devreme cu lauda, se vede ca ai crescut intr-un anume tip de famile, fara dubii
buna crestere, se vede, de la distanta, fara niciun fel de problema...
dor72_
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:19
Multumesc Dor Sigur ca se vede ca-s ,,crescut" doar si pe profil am scris la descriere ca-s `nalt ca bradul
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 21:00
"maica, moldoveanca te duce la 9 fantani si nu-ti da de la niciuna apa!" -citat popular
angigarbo
Postat pe 27 Decembrie 2011 21:02
Dor, Ingerasule, eu glumesc, sper ca ati inteles asta si imi luati postarile ad literam.
Unii mi-au mai zis ca uneori am postari malitioase. Scuze.
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 21:05
Nu prea am inteles treaba cu oamenii de mana a doua; nu toti oamenii sunt egali?
Daca nu in societate, macar in fata lui Dumnezeu si in fata celorlalti crestini.
Imi place sa cred ca oamenii nu pot fi impartiti de actre oameni, iar daca cineva vrea sa-i imaparta, greseste.
garbo116678
Postat pe 27 Decembrie 2011 21:50
irinooka...
te-ai laudat aseara ca te cari pe alt site, si asteptam sa ma uimesti...
n-ai reusit...
una zici, alta faci.
esti lipsita de caracter...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 21:58
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-16 23:58:49de mult cam imi doresc asta..Stiu ca este greu,,,dar cu timpul o sa fie mai usor
de ce nu devii asistenta maternala ?
garbo068061
Postat pe 27 Decembrie 2011 23:27
trebuie intrunite niste conditii...
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2011 23:44
De la: garbo068061, la data 2011-12-27 23:27:41
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-16 23:58:49de mult cam imi doresc asta..Stiu ca este greu,,,dar cu timpul o sa fie mai usor
de ce nu devii asistenta maternala ?


terminati mey cu prostiile astea...
irinooka nu are ce cauta intr-o astfel de profesie.
vorbesc serios. e iresponsabila.

pe unde trece irinooka, seaca fantanile:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 23:48
"Mi-ar placea sa lucrez intr-un orfelinat de copiii si nu stiu cum sa fac"

Asa, bun, si cred ca te-ai gandit deja ce surprize le pregatesti baieteilor/ barbati in devenire...
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 02:00
Am citit de curand ca unele companii multinationale se informeaza si de pe paginile de facebook despre profilul unor potential angajati. Daca cei de la asistenta copilului s-ar informa de profilul irinookai de pe Garbo, 9am etc, oare ar socoti-o ca ,,apta " sa creasca si sa educe ca asistent maternal
SAL
Postat pe 28 Decembrie 2011 10:46
din pacate Asistenta sociala mai are si scapari. Drept urmare sunt persoane care iau copii in ingrijire si mai rau ii chinuie. Asta pentru ca unii dintre functionari nu se duc sa verifice ce persoane si in ce conditii se desfasoara ingrijirea acestor copii.

Irina .... nu cred ca este cine se da ca este pe acest forum.
cri_cat
Postat pe 28 Decembrie 2011 11:28
Asta poti s-o mai spui o data.
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 11:30
care dintre ele ?

Salutare !
cri_cat
Postat pe 28 Decembrie 2011 11:31


Partea cu uite popa, nu e popa!
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 11:37
Am avut si eu uneori impresia ca ,,profilul" Irinukai e unul fabricat .
,,Agenturili straine" E la lucru
SAL
Postat pe 28 Decembrie 2011 12:55
prea e ca-n filmele cu prosti, nu? :))))

ete, nah, sa completez si io! :))
esme
Postat pe 28 Decembrie 2011 13:00
Sal,
Corect!
Si nici nu trebuie sa fii profiler ca sa-ti dai seama...
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 13:00
Multi se dau drept cine nu-s Ce mai conteaza unul in plus?
SAL
Postat pe 28 Decembrie 2011 13:22
Din experienta proprie-nu sunt asistent maternal dar am avut o angajata care era si am aflat ca din contra unii functionari de la Asistenta Sociala fac chiar exces de zel.Aceasta doamna sa o numim Elena are 2 copii proprii ,mari si cind a iesit la pensie a luat un baietel de 4 luni in crestere.La ingrijit exemplar si relaia dintre ei era de mama-fiu.La 7 ani ,in clasa a-1-a dupa o intrevedere particulara cu copilul al celor de la Asistenta,copilul a venit acasa bulversat si ia spus Elenei ca a aflat ca ea nu este mama lui si deci nu este nevoie ca el sa o asculte sau sa faca ce il pune ea sa faca pentru ca el este copilul statului.Femeia a avut un soc pentru ca depusese mai multe cereri de infiere si dorea sa devina fiul ei.Sa certat cu "doamnele asistente"si ia fost luat copilul si dus la orfelinat.A plecat ca bona in Spania 2 ani si cu banii castigati a dat statul in judecata si astazi este mama oficiala a micutului !
garbo197910
Postat pe 28 Decembrie 2011 15:10
Salut! Apreciez dorinta, intentia ta de a lucra intr-un orfelinat. Din nefericire sunt multi copii care au nevoie de suport afectiv.
Voluntariatul este una dintre posibilitati.
Nu stiu ce studii ai. Pentru a lucra in asistenta sociala ca asistent social, este obligatoriu sa fi absolvent de facultate de asistenta sociala.
Pentru functia de ingrijitor sau lucrator social, este obligsatoriu sa fi absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat si cursuri de calificare.
Pentru functia de asistent medico-social, este obligatoriu sa deti diploma in acest sens de absolvent de cursuri postliceale.
Pentru a deveni voluntar in domeniul asistentei sociale, inteleg ca doresti sa activezi in Brasov, iti recomand sa te adresezi Serviciului Public de Asistenta Sociala din subordinea primariei Brasov pentru a obtine adresele ONG-urilor care au ca obiect de activitate asistenta sociala a copiilor abandonati.
Ai nevoie de o recomandare de la persoanele care te cunosc, care iti apreciaza abilitatile psihice si intelectuale, comportamentul in familie si societate.
Munca cu copii implica echilibru psihic, cunostinte temeinice despre activitate si foarte multa responsabilitate .
Succes!
garbo091023
Postat pe 28 Decembrie 2011 21:25
Salut! Apreciez dorinta, intentia ta de a lucra intr-un orfelinat. Din nefericire sunt multi copii care au nevoie de suport afectiv.
Voluntariatul este una dintre posibilitati.
Nu stiu ce studii ai. Pentru a lucra in asistenta sociala ca asistent social, este obligatoriu sa fi absolvent de facultate de asistenta sociala.
Pentru functia de ingrijitor sau lucrator social, este obligsatoriu sa fi absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat si cursuri de calificare.
Pentru functia de asistent medico-social, este obligatoriu sa deti diploma in acest sens de absolvent de cursuri postliceale.
Pentru a deveni voluntar in domeniul asistentei sociale, inteleg ca doresti sa activezi in Brasov, iti recomand sa te adresezi Serviciului Public de Asistenta Sociala din subordinea primariei Brasov pentru a obtine adresele ONG-urilor care au ca obiect de activitate asistenta sociala a copiilor abandonati.
Ai nevoie de o recomandare de la persoanele care te cunosc, care iti apreciaza abilitatile psihice si intelectuale, comportamentul in familie si societate.
Munca cu copii implica echilibru psihic, cunostinte temeinice despre activitate si foarte multa responsabilitate .
Succes!
garbo091023
Postat pe 28 Decembrie 2011 21:26
De la: dor72_, la data 2011-12-27 20:12:43irino, moldovencele nu folosesc " sa copie" in loc de " sa copieze".
ii fi tu moldoveanca, da si io-s ardelenca...de doua ori, inca
sal, am dreptate?
irino, io cred ca nu rosesti, ci mustacesti
sal, irina asta ii tare smechera...si se distreaza teribil....
ati ras voi de moldoveni...Dar uite ca acum rad moldovenii de voi...Moldovenii au promovat inteligenta,,si ardelenii au promovat prostia
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:11
De la: nathalie, la data 2011-12-28 02:00:32"Mi-ar placea sa lucrez intr-un orfelinat de copiii si nu stiu cum sa fac"

Asa, bun, si cred ca te-ai gandit deja ce surprize le pregatesti baieteilor/ barbati in devenire...
uite de aia nu are ursul coada
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:15
De la: nathalie, la data 2011-12-28 02:00:32"Mi-ar placea sa lucrez intr-un orfelinat de copiii si nu stiu cum sa fac"

Asa, bun, si cred ca te-ai gandit deja ce surprize le pregatesti baieteilor/ barbati in devenire...
uite de aia nu are ursul coada
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:15
Nu, Irina!

Problema e alta -

Capra sus pe urs
Cine e mai sus?
nathalie
Postat pe 28 Decembrie 2011 23:15
De la: cri_cat, la data 2011-12-28 11:28:01din pacate Asistenta sociala mai are si scapari. Drept urmare sunt persoane care iau copii in ingrijire si mai rau ii chinuie. Asta pentru ca unii dintre functionari nu se duc sa verifice ce persoane si in ce conditii se desfasoara ingrijirea acestor copii.

Irina .... nu cred ca este cine se da ca este pe acest forum.


eu raman la convingerea ca o supraapreciati...
rareori cazuri de o asemenea idiotenie, care sa repete pana la greatza, ani de zile, aceleasi tampenii...
oamenii cat de cat inteligenti se mai si plictisesc, si nu cred ca insista sa piarda atata amar de timp, zile/nopti la rand, luni/ani la rand, cu postarea repetata a unor astfel de sloganuri cretine...
:)
eu_geminy
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:18
"Never argue with an idiot. He will bring you down to his level and beat you with experience."

sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:28
Thanks for the advice you're right tale.Tu not worth to argue with idiots
ingerasulluptator
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:18
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-29 14:18:20Thanks for the advice you're right tale.Tu not worth to argue with idiots
The more you argue with idiots, the more they try to make you down to their level .. It's hard to comunicii with stupidity and nonsense that practical experience
ingerasulluptator
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce iubiti la el/ea? :-) 310 De la: quasaria 3 August 2012 07:32
ce credeti voi ca simnt???ca nici eu nu stiu 26 De la: eladaela 20 August 2009 16:28
Buna seara tuturor:) 25 De la: yanyacharberet 9 August 2009 23:28
ce fac oamenii care sunt nevoiti sa stea toata ziua in casa? 26 De la: LILO 14 Iulie 2011 16:20
Marea mea iubire 301 De la: garbo107589 15 Septembrie 2010 18:21
Setari Cookie-uri