Cinsprezece ani

Ma vad in tine, Sarah, aplecata peste jurnal scriind febril...
Si azi l-am vazut, nici azi nu m-a privit. Oare stie ca sunt indragostita de el? Imi bate inima si acum, of ce inima am si eu, caci mintea mea stie ca un baiat ca el nu se va indragosti niciodata de o fata ca mine. Sunt atat de stearsa, de mica, si-s slaba , cred ca sunt cea mai slaba de pe pamant. Degeaba Sabrina imi zice, si mama imi zice, ca sunt draguta iar tata mereu ma cheama printesa mea, eu ma uit in oglinda si ma vad urata, stangace si chiar prostuta. Se va indragosti oare de mine cineva?


Amiaza calduroasa de sfarsit de vara...Sarah isi pune costumasul de baie, o fusta si o bluza de mers la plaja, ciao,mamma, o iau pe Sabrina si mergem la mare. Strada e pustie dar cu muzica in urechi si cu gandurile aiurea, cele cateva sute de metri pana la verisoara ei trec intr-o clipa. Drumul oricum il face de cateva ori pe zi, Sabrina e prietena ei cea mai buna iar matusa si unchiul sunt ca si mami si tati, plus ca in casa lor este computer si poate intra pe facebook. Mami zice ca e prea mica, de aceea nu-i cumpara si ei unul, un computer al ei i-ar placea mult!


Amiaza calduroasa de sfarsit de vara...Sabrina la cei douazecisidoi de ani impliniti de curand se priveste lung in oglinda, isi sterge machiajul si-si simte inima batand puternic gandindu-se la Ivan si la seara de ieri. I s-a parut ei ori e adevarat ca lui Ivan ii place verisoara ei? Sarah e o fetita, cum poate sa placa unui barbat de douazecisicinci de ani care, culmea culmilor, ei ii place la nebunie? Poate ca ar trebui sa vorbeasca cu ea? Ele isi spun atatea, oare sa-i vorbeasca despre Ivan? Ar trebui sa apara, si-au propus de ieri cateva ore de mare, august e pe sfarsite, vara e pe sfarsite...

Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:10
auzi tu nu concurezi la miss suntem la proba secsi
cultura e mai incolo spre dimineata...
ameno
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:12
adica o compari cu ciorba de burta, inteleg...:PP
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:13
Sabrina priveste nervos ceasul si o suna pe Sarah, telefonul suna lung, de ce-o fi intarziind? Soarele nu ne asteapta pe noi! Suna din nou si din nou telefonul verisoarei nu raspunde. Sarah, chiar ma enervezi, de ce naiba nu raspunzi?

Au trecut patruzecisidoua de zile de la acea dupa-amiaza calduroasa de sfarsit de august. Familia a anuntat politia ca Sarah nu e de gasit. Televiziunea a urmarit pas cu pas aceasta ciudata disparitie. Cineva cunoscut, poate , pe facebook a rapit-o? Dar cum, cand, caci strada e scurta!? A dorit ea sa fuga in lume caci oraselul ei era prea mic pentru visele ei atat de mari? Mama ei zice ca nici intr-un caz, si apoi avea la ea un costum de baie, o fusta, o bluza si un celular. In noaptea trecuta, intr-un program in direct-Chi l ha visto?-am aflat cu groaza ca tatal Sabrinei si unchiul Sarhei, interogat in procuratura, a marturisit dupa ore multe de intrebari si raspunsuri contradictorii ca a fost el cel ce si-a omorat nepoata, in garaj. A strans-o de gat pentru ca se opunea unor atentii sexuale ce el avea pentru ea, iar dupa ce a murit, a violat-o.
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:26
Textul de mai sus nu e un text literar-l-as fi publicat in alta parte sa fi fost-imaginatia mea nu m-ar fi purtat la o asa tragedie. Faptul e real, s-a "intamplat" in Italia. Corpul adolescentei a fost gasit , dupa lungi sapaturi, intr-un teren proprietate de-al unchiului, plantat cu maslini-monstrul a purtat politia la locul respectiv. Gol, in pozitie fetala, la multi metri adancime, cu multe pietre deasupra, cu mult pamant...


Cinsprezece ani...
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:31
luneto...
da' nu vrei tu sa fi atat de amabila si draguta si sa nu mai deschizi toapice noi?
hai,ca ajung alea vechi,ce dreaq?!
posteaza si tu la clabu' literar,nu tot imprastia cu talent prin tot garbo-ul...
preci
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:38
Topicul acesta face parte din lupta mea si a tuturor oamenilor de bine impotriva violentei domestice!!! Abuzurile sexuale sunt practicate intre peretii caselor tocmai de catre cei in care minorii au incredere: tati, unchi, bunici. Sunt mame care STIU dar TAC, sunt adolescenti care se inchid in groaza si durerea lor si pastreaza secretul pana la moarte si dincolo de ea.
Acest topic este un semnal de mare alarma si se adreseaza TUTUROR, pentru ca suntem chemati cu totii sa deschidem ochii si urechile la strigatele tacute ale copiilor abuzati.
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:45
i rest my case...
preci
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:46
sincer...eu nu am citit nimic ...e prea mult scris si ma plictisesc sory
ameno
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:46
Luna, tu esti o clona a Alejai??????
Ciresica
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:49
Sau or fi vecine de salon, si in acest moment exista o concurenta intre ele..

Luneto, mai ai ceva toapice de deschis, bre, aleha te face de departe. Plus ca ea pune si intrebari existentiale gen "cum o satisfaci cu un penis mic", sau de mare cultura generala "agnostic sau ateu"..
anakin
Postat pe 8 Octombrie 2010 01:03
De la: anakin, la data 2010-10-08 01:03:45Sau or fi vecine de salon, si in acest moment exista o concurenta intre ele..

Luneto, mai ai ceva toapice de deschis, bre, aleha te face de departe. Plus ca ea pune si intrebari existentiale gen "cum o satisfaci cu un penis mic", sau de mare cultura generala "agnostic sau ateu"..



care este baiul?unde scrie ca nu ai voie sa deschizi o tema daca ea nu exista pe forum?iar daca exista totusi acea tema sa faci comentarii,despre ea?exista tema sex,scri despre sex,ca doar nu o sa scri despre prajituri.ce motiv ascuns aveti sa nu scrie altul mai mult ca voi daca are ce?exista cumva un concurs in acest sens si vreti sa nu fiti intrecuti?cel putin da o explicatie logica.vrei sa aduc copy-paste regulament site public?il stiu pe dinafara.imediat aducem sa ne documentam care sunt legile.referitor la luna,este adevarat daca isi scrie intamplari,amintiri,care pot fii pilde pt tineri,este bine ca le scrie.iti place generatia care fumeaza numai iarba?politicienii de acum vor muri si ei,cine vrei sa dea legi in tara asta,actuala generatie care iese in evidenta prin noncultura,prin faptul ca sunt niste drogati,ca sunt teribilisti,etc...crezi ca iti faci datoria de cetatean,numai avand grija de copii tai si ceilalti Dumnezeu cu mila?cu ce te implici tu om cu familie si copii la educatia acestor copii?ce faci pt tara ca sa ai dreptul sa te ridici cu pretentii sociale,economice si politice?ai iesit in strada sa iti ceri drepturile?nu cred.dar daca putinii care se lupta sa le castige iti aduc si tie beneficiul dorit,esti multumit.voi ziceti ca intrati aici sa uitati viata cotidiana.f bine,fiecare o face in felul lui.nu poti conditiona,daca nu exista in regulament.tie iti place sa glumesti,sarazi,sa ...o cafeluta,gratarel,zaharicale si alte teme care tile alegi.ramai in topicele care sunt pe placul tau.nu toti suntem din aceeasi plamadeala.deci ai sa fie armonie si nu discordie mereu.hai ca cei tineri sa invete ceva dela noi.ai intrat vre-odata intr-un site strain?dar in cele serioase.dar chiar si romanesti,unde copiii te invata fara sa intre pe google,cum fac multi de aici ,crezand ca toti fac la fel,deci revin unde copii te invata comportament civilizat,daca nu te exclud imediat dintre ei,copii care te invata si ce noi descoperiri s-au facut,care te invata ca multe din ce tu ai studiat azi sunt perimate,sau nereale?ce va pasa,v-ati trait traiul si acum mai ciuguliti ceva graunte atat cat va dau hotii de politicieni.noua nu ne place ce ne lasati in urma voastra,o viata de mizerie si de hotie.noi suntem cei care va urmam.suntem intre voi si pustimea zapacita,dar f inteligenta.si vrem sa traim o alta viata,fara razboaie,fara ura,fara saracie...sa traim in intelegere,in armonie,sa avem o viata indestulata,nu strictul necesar,sa ne multumim cu ce arunca altii pepiata noastra....cred ca e deajuns,ce ne dorim noi cei ce va urmam,nu voi trebuie sa ne comandati,nu sunteti in masura,la ce' mostenire' ne lasati.sigur ca nu generalizez.sunt si oameni de inalta tinuta morala,cu o vasta cultura dar aceia au mult bun simt si nu ies in fata,desi ei ar trebui sa ne fie sfetnici,sa ne fie pilda.lasati tinerii si copii sa socializeze,sa intrebe sa-si deschida aripile si sa isi limpezeas ca mintile.au dreptul sa intrebe,trebuie sa aibe curajul de a comunica.nu aveti dreptul moral si legal sa opriti un tanar sa se manifeste prin scris ca si voi daca vor.si nici o alta persoana.
vuvuzela
Postat pe 8 Octombrie 2010 02:16
De la: anakin, la data 2010-10-08 01:03:45Sau or fi vecine de salon, si in acest moment exista o concurenta intre ele..

Luneto, mai ai ceva toapice de deschis, bre, aleha te face de departe. Plus ca ea pune si intrebari existentiale gen "cum o satisfaci cu un penis mic", sau de mare cultura generala "agnostic sau ateu"..



care este baiul?unde scrie ca nu ai voie sa deschizi o tema daca ea nu exista pe forum?iar daca exista totusi acea tema sa faci comentarii,despre ea?exista tema sex,scri despre sex,ca doar nu o sa scri despre prajituri.ce motiv ascuns aveti sa nu scrie altul mai mult ca voi daca are ce?exista cumva un concurs in acest sens si vreti sa nu fiti intrecuti?cel putin da o explicatie logica.vrei sa aduc copy-paste regulament site public?il stiu pe dinafara.imediat aducem sa ne documentam care sunt legile.referitor la luna,este adevarat daca isi intamplari,amintiri,care pot fii pilde pt tineri,este bine ca le scrie.iti place generatia care fumeaza numai iarba?politicienii de acum vor muri si ei,cine vrei sa dea legi in tara asta,actuala generatie care iese in evidenta prin noncultura,prin faptul ca sunt niste drogati,ca sunt teribilisti,etc...crezi ca iti faci datoria de cetatean,numai avand grija de copii tai si ceilalti Dumnezeu cu mila?cu ce te implici tu om cu familie si copii la educatia acestor copii?ce faci pt tara ca sa ai dreptul sa te ridici cu pretentii sociale,economice si politice?ai iesit in strada sa iti ceri drepturile?nu cred.dar daca putinii care se lupta sa le castige iti aduc si tie beneficiul dorit,esti multumit.voi ziceti ca intrati aici sa uitati viata cotidiana.f bine,fiecare o face in felul lui.nu poti conditiona,daca nu exista in regulament.tie iti place sa glumesti,sarazi,sa ...o cafeluta,gratarel,zaharicale si alte teme care tile alegi.ramai in topicele care sunt pe placul tau.nu toti suntem din aceeasi plamadeala.deci ai sa fie armonie si nu discordie mereu.hai ca cei tineri sa invete ceva dela noi.ai intrat vre-odata intr-un site strain?dar in cele serioase.dar chiar si romanesti,unde copiii te invata fara sa intre pe google,cum fac multi de aici ,crezand ca toti fac la fel,deci revin unde copii te invata comportament civilizat,daca nu te exclud imediat dintre ei,copii care te invata si ce noi descoperiri s-au facut,care te invata ca multe din ce tu ai studiat azi sunt perimate,sau nereale?ce va pasa,v-ati trait traiul si acum mai ciuguliti ceva graunte atat cat va dau hotii de politicieni.noua nu ne place ce ne lasati in urma voastra,o viata de mizerie si de hotie.noi suntem cei care va urmam.suntem intre voi si pustimea zapacita,dar f inteligenta.si vrem sa traim o alta viata,fara razboaie,fara ura,fara saracie...sa traim in intelegere,in armonie,sa avem o viata indestulata,nu strictul necesar,sa ne multumim cu ce arunca altii pepiata noastra....cred ca e deajuns,ce ne dorim noi cei ce va urmam,nu voi trebuie sa ne comandati,nu sunteti in masura,la ce' mostenire' ne lasati.sigur ca nu generalizez.sunt si oameni de inalta tinuta morala,cu o vasta cultura dar aceia au mult bun simt si nu ies in fata,desi ei ar trebui sa ne fie sfetnici,sa ne fie pilda.lasati tinerii si copii sa socializeze,sa intrebe sa-si deschida aripile si sa isi limpezeas ca mintile.au dreptul sa intrebe,trebuie sa aibe curajul de a comunica.nu aveti dreptul moral si legal sa opriti un tanar sa se manifeste prin scris ca si voi daca vor.si nici o alta persoana.
vuvuzela
Postat pe 8 Octombrie 2010 02:16
De la: ameno, la data 2010-10-07 20:12:30 auzi tu nu concurezi la miss suntem la proba secsi
cultura e mai incolo spre dimineata...


Nope, eu astept concursul de mister!
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:36
De la: preci, la data 2010-10-07 20:38:08luneto...
da' nu vrei tu sa fi atat de amabila si draguta si sa nu mai deschizi toapice noi?
hai,ca ajung alea vechi,ce dreaq?!
posteaza si tu la clabu' literar,nu tot imprastia cu talent prin tot garbo-ul...


Imprastii si eu cu ce am, cu ce pot, cu ce stiu, mai preci! Fiecare imprastie cu ce are...
In legatura cu numarul topicuri, nu am vazut la intrare nici o regula. So, paseste gratios mai departe si poposeste acolo unde-i locul tau.
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:39
De la: Ciresica, la data 2010-10-07 20:49:38Luna, tu esti o clona a Alejai??????


Cine e Alejai? Nu sunt clona nimanui, cireasa, nici macar a mea!
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:41
Anakin, mai am, mai am, stai (ne)linistit! Intrebari existentiale? Nu am. Daca vrei, raspunsuri...
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:44
Vuvu, cred ca esti printre putinele garbate preocupate de "a comunica altora" ceea ce avem, suntem, stim. Imi place jocul-cand e de jucat-dar mai important e sa transmitem mesaje celor ce au nevoie. Rostul topicurilor in esenta cam asta e!
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:48
De la: ameno, la data 2010-10-07 20:46:59sincer...eu nu am citit nimic ...e prea mult scris si ma plictisesc sory


Eu am citit! E o poveste trista, de viata. ...
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:51
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-10-08 09:48:56Vuvu, cred ca esti printre putinele garbate preocupate de "a comunica altora" ceea ce avem, suntem, stim. Imi place jocul-cand e de jucat-dar mai important e sa transmitem mesaje celor ce au nevoie. Rostul topicurilor in esenta cam asta e!


Foarte frumos, doar ca nu toata lumea e interesata sa afle ce aveti, stiti, sunteti voi... Eu as fi o idee mai fericita daca n-ati mai deschide in fiecare zi un topic nou. Incercati sa va concentrati asupra celorpe care le-ati deschis deja, si despre care sunt convinsa ca mai aveti multe de aratat, spus, transmis.

Tylly
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:08
De la: Celleste_, la data 2010-10-08 10:08:33
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-10-08 09:48:56Vuvu, cred ca esti printre putinele garbate preocupate de "a comunica altora" ceea ce avem, suntem, stim. Imi place jocul-cand e de jucat-dar mai important e sa transmitem mesaje celor ce au nevoie. Rostul topicurilor in esenta cam asta e!


Foarte frumos, doar ca nu toata lumea e interesata sa afle ce aveti, stiti, sunteti voi... Eu as fi o idee mai fericita daca n-ati mai deschide in fiecare zi un topic nou. Incercati sa va concentrati asupra celorpe care le-ati deschis deja, si despre care sunt convinsa ca mai aveti multe de aratat, spus, transmis.



nu e pacat sa iti obosesti tu capsorul,cu lucruri inteligente?
vuvuzela
Postat pe 8 Octombrie 2010 19:43
vuvu, ai primit de la cell o sugestie de bun simt

mai gandeste-te, parerea mea
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 19:50
Cell, sunt convinsa ca nu toata lumea e interesata de subiectele mele iar cine nu e interesat e liber sa nu citeasca, sa nu comenteze, sa nu gandeasca, sa nu simta. Virtualul e infinit si exista spatiu pentru toti si pentru toate. Nu voi intelege niciodata iritarea unora in ceea ce priveste numarul topicurilor deschise de cineva-intamplator eu. Cata vreme am de spus ceva nou, scriu, iar voi sunteti liberi sa cititi ori nu, dar nu vad cu ce drept imi reprosati. Doar adminul acestui site imi poate face observatia ca scriu prea mult insa vad ca nu o face...Deci, fiecare sa-si vada de treaba! Si sa incercam sa construim libertate si democratie, macar in virtual si macar la nivel lingvistic. Dar pe acest topic nu vreau sa polemizez cu nimeni, sunt prea trista de intamplarea pe care am povestit-o. Voi sunteti liberi sa nu fiti ca mine...
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:07
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-10-08 09:48:56Vuvu, cred ca esti printre putinele garbate preocupate de "a comunica altora" ceea ce avem, suntem, stim. Imi place jocul-cand e de jucat-dar mai important e sa transmitem mesaje celor ce au nevoie. Rostul topicurilor in esenta cam asta e!



draga mea Luna,eu apreciez ce scri.si ca mine mai sunt persoane,care te citesc ,dar nu au curajul sa comenteze,pt ca exista unii dintre vechii useri,care au alte preocupari.si pt ca ei nu inteleg ca pe un site de relationare public,exista si "comunicarea scrisa",in care iti poti povesti intamplari ce pot ajuta altora,se comporta ca oamenii mari in plina' maturizare',incercand ca prin "intimidare" sa-si impuna frigiditatea sufleteasca.tuturor ne place sa glumim,sa redevenim copii,dar putem s-o facem,fara a leza pe cel de langa noi.daca scriai bazaconii,serbeturi,cafelute,gratarele phhhhh,erai apreciata.si daca le vezi pe cuconete ca se unesc asa dintr-odata sa' meeee",sa nu te sperii,este doar o reminiscenta a vechiului regim.referitor la' Aleha' este doar o rautate care nu isi atinge scopul.succes la povestiri.eu in locul tau,ar scrie ocarte.
vuvuzela
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:10
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-10-08 09:48:56Vuvu, cred ca esti printre putinele garbate preocupate de "a comunica altora" ceea ce avem, suntem, stim. Imi place jocul-cand e de jucat-dar mai important e sa transmitem mesaje celor ce au nevoie. Rostul topicurilor in esenta cam asta e!



draga mea Luna,eu apreciez ce scri.si ca mine mai sunt persoane,care te citesc ,dar nu au curajul sa comenteze,pt ca exista unii dintre vechii useri,care au alte preocupari.si pt ca ei nu inteleg ca pe un site de relationare public,exista si "comunicarea scrisa",in care iti poti povesti intamplari ce pot ajuta altora,se comporta ca oamenii mari in plina' maturizare',incercand ca prin "intimidare" sa-si impuna frigiditatea sufleteasca.tuturor ne place sa glumim,sa redevenim copii,dar putem s-o facem,fara a leza pe cel de langa noi.daca scriai bazaconii,serbeturi,cafelute,gratarele phhhhh,erai apreciata.si daca le vezi pe cuconete ca se unesc asa dintr-odata sa' meeee",sa nu te sperii,este doar o reminiscenta a vechiului regim.referitor la' Aleha' este doar o rautate care nu isi atinge scopul.succes la povestiri.eu in locul tau,ar scrie ocarte.
vuvuzela
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:10
Multumesc, Vuvu! Stiu ca sunt citita si ma bucur de o corespondenta in privat serioasa...Cunosc mecanismele forumurilor, din pacate ies la suprafata "vip"-urile si relatiile lor-adesea superficiale. Exista spirit de turma, teama de exprimare o parere buna despre cineva ca sa nu se supere altcineva etc. Stiu. Dar eu, in virtual ca si in real, sunt independenta si nu fac compromisuri! Daca am ceva de scris, scriu. Nu ma intimideaza nimeni si nimic si sunt mereu fericita cand mi se raspunde pe masura-pe masura mea, desigur.
Multumesc...
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:19
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 19:50:15vuvu, ai primit de la cell o sugestie de bun simt

mai gandeste-te, parerea mea



buna seara Relo.ai sa stabilim relationarea noastra.cell nu mi-a facut mie nici o sugestie,recunosc ca nu a jignit dar nu era pe fondul problemei.in general e o fetita cuminte.candva a promis ca nu se mai cearta.revenim la noi doua.sunt cea mai dulce fata cand nu mi se impune nimic.dar si cand mi se explica,care este treaba cu nr de topice.dece unii au ajuns la 7000 "un exemplu" de de comentarii sau topice.exista vre-un concurs care trebuie castigat de o persoana anume?exista vre-o lege cand te inscri,care iti impune sa nu comunici?exista insa recomandarea de pastrare a bunului simt.in afara de cateva persoane,acest lucru este respectat.pe acest site ar trebui adaugate unele domenii,care ne existand esti obligat sa deschizi topicu pe tema.alte teme nu au nici o noima.dar le accept pt ca nu tot ce imi place mie ,ii place si altuia.fiecare cu pasiunile lui.dece exista aceasta neintelegere si impunere intre useri vechi si noi?(parca am fii in ciocoii vechi si noi)?crezi caeste normal?si conchid cu rugamintea lamureste-ma cum au ajuns unii la atatea interventii scrise(3000-5000-6000)?cred ca exista un concurs ,care scrie mai mult.altfel nu se explica.parerea mea este ca ar trebui imbunatatita activitatea acestui site ,pt rating si pt a ocupa primul loc in intrecerea dintre site-uri.caci asa primesc si reclame,mai multe ,ceea ce le aduce si castiguri.am citit punctajul ,garbo nu este pe departe unul laudat.exita email-uri primite la intrare in care esti rugat sa vii cu propuneri de imbunatatire .uite ca eu vreau sa fac propuneri.sunt si un f bun manager.ai sa vezi o sa iti placa noua forma.mi-a facut placere.
vuvuzela
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:41
nu e vorba nici de numarul de postari, nici de numarul toapicelor. e vorba de calitatea lor, ma-ntelegi?

eu stiu ca tu ai o pasiune pentru asta, si dateaza de mult, dar parerea mea ar fi sa deschizi unul singur, in care sa postezi curiozitati, sau ma rog...ce ti se pare ca ai gasit tu pe net interesant

poti sa-l intitulezi, nu stiu...curiozitati...bizarerii...stiati ca?...gasesti tu ceva, sunt sigura

asa cred eu ca ar fii mai bine, si in situatia asta, toti ne-am duce acolo, am lectura, am mai face o gluma si gata problemu

cat priveste pe cell, tu stii bine ca eu reactionez foarte, foarte agresiv cand e vorba de ea, ma inflamez extrem de repede. si cum noi doua am mai avut clenciuri destule, stii cat de ticaloasa pot sa fiu. sincer, m-am intors pe site pentru ca asta ma distrage de la a ma gandi la o chestie foarte serioasa si foarte grava, de-aia nu vreau rezbel p-aici, intelegi?

hai, sa fii iubita
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste si ura? 68 De la: ready_vivus 9 Decembrie 2009 09:54
123 4 De la: garbo_477459 6 Noiembrie 2017 13:47
madalina manole 3 De la: quasaria 25 Iulie 2010 10:52
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
Setari Cookie-uri