Mi-ar placea sa lucrez intr-un orfelinat de copiii si nu stiu cum sa fac

irinooka...
au uitat asistentele sa te lege in noaptea asta...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 25 Decembrie 2011 23:23
De la: Ana32, la data 2011-12-18 11:13:17".Dar munca fizica sa o faca oamenii de mana a doua "

si tu ai ajuns pe aceasta lume tot la fel ,nu ai cerut la numeni sa te procreeeze asa ca uitate in oglinda si apoi categoriseste oameni
pusam
Postat pe 26 Decembrie 2011 08:31
BUNA CRACIUN FERICIT TE CRED DAR CASA LUCRI CU COPI TREBE SA AI RABDARE SI SA IUBESTI COPIII DIN TOT SUFLETU ACOLO SINT COPII CU TOT FELU DE PROBLEME EU AM CRESCUT INTRUN ORFELINAT SI STIU CE INSEAMNA ,PROBLEMELE TALE PERSONALE TREBE SA LE LASI ACASA CIND ESTI PRINTRE EI SA SIMTA AFECTIUNE SI SA ISI DOREASCA SA VINA A DOUA ZI SA TE VADA BUCUROSI CA VI PRINTRE EI CREDEMA TOTI ACESTI COPI AU NEVOIE DE DE MINGIIERE ,SINT PERSOANE CARE LUCRA DE DRAGU BANILOR SI SINT FOARTE RECI FATA DE IEI SI NU E BINE EI AU NEVOIE DE CALDURA SUFLETEASCA.
EU ITI DORESC NUMAI BINE SI DACA CREZI CA ITI SINT DRAGI COPII INCEARCA ...
......CU STIMA .........AURA.......
Aurica161430
Postat pe 26 Decembrie 2011 08:55
pusam, citeste inainte de a scrie! este un citat, dar ma uit in oglinda, stai linistita!
Ana32
Postat pe 26 Decembrie 2011 09:28
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-17 20:50:39
De la: Eugenia69, la data 2011-12-17 16:55:05ingerasule, poti face munca voluntara
da mi-ar placea sa ma implic in educatia lor.,sa ii invat..Dar munca fizica sa o faca oamenii de mana a doua


tema de casa, pentru tine pusam.
Ana32
Postat pe 26 Decembrie 2011 09:33
De la: eu_geminy, la data 2011-12-25 23:23:11irinooka...
au uitat asistentele sa te lege in noaptea asta...:D
:)))))
tu esti obraznic ca de obicei..dar te inteleg,,,esti asa din cauza ca Dumnezeu nu te ajuta sa fii mai intelept...daca ai fii baiat cuminte poate ai fii mai intelept si mai cu bun simt
ingerasulluptator
Postat pe 26 Decembrie 2011 12:22
De la: Aurica161430, la data 2011-12-26 08:55:25BUNA CRACIUN FERICIT TE CRED DAR CASA LUCRI CU COPI TREBE SA AI RABDARE SI SA IUBESTI COPIII DIN TOT SUFLETU ACOLO SINT COPII CU TOT FELU DE PROBLEME EU AM CRESCUT INTRUN ORFELINAT SI STIU CE INSEAMNA ,PROBLEMELE TALE PERSONALE TREBE SA LE LASI ACASA CIND ESTI PRINTRE EI SA SIMTA AFECTIUNE SI SA ISI DOREASCA SA VINA A DOUA ZI SA TE VADA BUCUROSI CA VI PRINTRE EI CREDEMA TOTI ACESTI COPI AU NEVOIE DE DE MINGIIERE ,SINT PERSOANE CARE LUCRA DE DRAGU BANILOR SI SINT FOARTE RECI FATA DE IEI SI NU E BINE EI AU NEVOIE DE CALDURA SUFLETEASCA.
EU ITI DORESC NUMAI BINE SI DACA CREZI CA ITI SINT DRAGI COPII INCEARCA ...
......CU STIMA .........AURA.......
da pai din cauza ca oamenilor le lipsesc calitatile si valorile morale care sa ii faca oamenii normali,omenia si demnitatea..Pe oameni ii unesc doar interesele..
Parintii nu stiu sa isi educe copiii,copiii nu stiu sa aprecieze bunatatea parintilor,de asta este si atata nepasare din partea oamenilor unul fata de celalalt.
Din pacate oamenii nu stiu sa aprecieze nici omenia nici recunostinta si sa o incurajeze ca sa nu mai fie reprimata.
Dar aca oamenii ar fii mai intelepti,,,tare bine ne-ar mai fii...
numai ca barbatilor le lipseste cu desavarsireasa ceva,,,pt ca sunt curvari si puturosi
ingerasulluptator
Postat pe 26 Decembrie 2011 12:28
Te duci intai voluntara.
te vor cunoaste,apoi cum se va ivi vreun loc liber,vei lucra permanent.
mult succes,iti doresc,copiii orfani au nevoie de credinta in dzeu.
macar el e sprijinul lor.
daniilia
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:30
Apeleaza la o fundatie careia i te poti alatura ca voluntara.Dar pentru ca sa lucrezi cu copii trebuie sa ai o anumita pregatire.
garbo197910
Postat pe 26 Decembrie 2011 16:32
mey, da` neshte creier nu se pune?

:)))
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 16:37
SOS satele copiilor, gasesti pe google, mereu angajeaza.. sunt si conditii care trebuie sa le indeplinesti. Ce trebuie sa stii ca isi MAMA SOCIALA , ea face orice, adica nu are menajera ci se ingrijeste singura, nu doar citeste si vorbeste din carti.... si are vreo 7 copii de varste diferite in grija pentru care spala, gateste, supraveghiaza teme si consiliaza.
Cat despre oameni de mana a doua , probabil te referi la cei care inca nu vorbesc 3 limbi straine, nu au inca doctorat in matematica si psihologie, care inca nu au contribuit la educatia a sapte copii.
Norocul e ca cei de la SOS care angajeza mame sociale le si pregatesc , le scolarizeaza minim doi ani. Asa ca ai toate sansele sa devii o mama sociala. Succes.
iasiro
Postat pe 26 Decembrie 2011 18:40
Nu, nu cred ca iti doresti asta. Cred ca tu trebuie sa ai grija de capul tu, pare mult prea preios. Serios... locul tu nu e acolo.
skia
Postat pe 27 Decembrie 2011 12:35
Buna, draga mea, cum ai vrea tu sa te implici in educatia lor, din moment ce " munca fizica sa o faca persoanele de mana a doua" ?
Ah, copila tu nu stii ca pe langa o vorba buna si o imbratisare au nevoie, ( mai ales !!! ), sa li se arate ca nimeni nu este de mana a doua ? Atunci lumineaza-ma, te rog, cum le poti tu impartasi iubire neconditoinata, din moment ce pentru tine oamenii sunt impartiti pe categorii ? Sunt curioasa cate categorii ai clasificat ? In clasificarile tale unde iti este locul ? Dar acei copii in ce categorie se afla, PRIMA, niciuna, ori din dragoste ultima... ?
anemonne
Postat pe 27 Decembrie 2011 13:00
De la: iasiro, la data 2011-12-26 18:40:55SOS satele copiilor, gasesti pe google, mereu angajeaza.. sunt si conditii care trebuie sa le indeplinesti. Ce trebuie sa stii ca isi MAMA SOCIALA , ea face orice, adica nu are menajera ci se ingrijeste singura, nu doar citeste si vorbeste din carti.... si are vreo 7 copii de varste diferite in grija pentru care spala, gateste, supraveghiaza teme si consiliaza.
Cat despre oameni de mana a doua , probabil te referi la cei care inca nu vorbesc 3 limbi straine, nu au inca doctorat in matematica si psihologie, care inca nu au contribuit la educatia a sapte copii.
Norocul e ca cei de la SOS care angajeza mame sociale le si pregatesc , le scolarizeaza minim doi ani. Asa ca ai toate sansele sa devii o mama sociala. Succes.
Eu nu m-am referit ca oamenii care nu stiu atatea limbi straine sau nu au studiat atata....Ar fii de mana a doua..
oamenii care nu su caracter sunt oameni de mana a doua sau a treia..
a fii om de omenie nu trebuie neaparat sa studiez atatea..pt ca omenia nu se studiaza in scoli...
si a fii om cumsecade si cu bun simt,,,nu se invata la scoala


poti sa nu ai scoala si sa fii un om intelept...
pe cand altii care au facut atatea facultati,,,nu au omenie si bun simt
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 13:28
Valorile morale,,,bunul simt,,,corectiutudinea,,,respectul unul fata de celalat nu se invata la scoala..
Oamenii invata doar lucrurile superficiale,,,
care ii ajuta la evolutia economiei,,dar nu se invata in scoli,,,lucruri morale care sa redea pacea intre oamenii...
ca sa nu mai existe atata ura si dusmanie intre oameni..
daca ar exista valori morale,corectitudine,oamenii ar fii mai linistiti si s-ar respecta mai mult unii pe ceilalti...degeaba este evolutie materiala daca nu este liniste sufleteasca a oamenilor...
de asta este nevoie de valori morale,corectitudine,,,bun simt ca oamenii sa traiasca in pace si respect unii fata de ceilalti
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 13:33
Valorile morale, bunul simt... le ai din cei sapte ani de acasa si ti le cultivi ulterior in scoala, la locul de munca, biserica si printre prieteni, inclusiv pe forum. E bine sa fii receptiv, sa discerni si sa nu ai o atitudine de respingere fata de toti si tot ceea ce nu cunosti.
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 13:39
ingeras?!nu stiam ca exista si oameni de mana a doua?cu asa o conceptie despre viata ma intreb ce ai putea sa-i inveti pe bietii copii?!
garbo111063
Postat pe 27 Decembrie 2011 13:49
Nu stiu daca mai sunt orfelinate propriuzise. Practic trebuie sa te faci bugetar, iar momentan nu se fac angajari. Ar trebui sa te interesezi la Protectia copilului, ei pot sa iti dea idei de unde sa o apuci.
garbo108340
Postat pe 27 Decembrie 2011 14:28
Traiane, poate irinuka te contacta daca aveai avatar de femeie insa asa ... ea are o parere extrem de proasta despre barbati, toti suntem parsivi, lenesi si niste profitori pe care la randul nostru ne-au educat niste femei abuzate de alti barbati la fel de ...
Sunt curios daca madam ingerasul are incredere in tine si te va contacta.
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 16:03
De la: SAL, la data 2011-12-27 13:39:30Valorile morale, bunul simt... le ai din cei sapte ani de acasa si ti le cultivi ulterior in scoala, la locul de munca, biserica si printre prieteni, inclusiv pe forum. E bine sa fii receptiv, sa discerni si sa nu ai o atitudine de respingere fata de toti si tot ceea ce nu cunosti.
pai problema ca parintii sau profesorii nu au nici ei cei sapte ani de acasa,,de asta nici copiii nu le au....
eu ma imperetenesc doar cu oameni sinceri si cu bun simt si de omenie,,,ceea ce la barbati nu exista asa ceva...ei sunt doar pt ei
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 19:39

irino, sunt obligata sa marturisesc: nici eu nu am cei 7 ani de acasa....
am mers la scoala la 6...ca deja citeam binisor, chiar si la televizor si ma plictiseam al naibii...
si ca sa scape de mine acasa, m-au trimis la scoala, mai devreme
dor72_
Postat pe 27 Decembrie 2011 19:42
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-27 19:39:34.
pai problema ca parintii sau profesorii nu au nici ei cei sapte ani de acasa,,de asta nici copiii nu le au....
eu ma imperetenesc doar cu oameni sinceri si cu bun simt si de omenie,,,ceea ce la barbati nu exista asa ceva...ei sunt doar pt ei[/quote]

Problema poate e la tine. Mama a fost invatatoare timp de 40 de ani. A educat multe generatii de elevi dar si doi copii; pe mine si pe sora-mea si eu zic ca ne-a educat bine.
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 19:47
De la: SAL, la data 2011-12-27 19:47:09
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-27 19:39:34.
pai problema ca parintii sau profesorii nu au nici ei cei sapte ani de acasa,,de asta nici copiii nu le au....
eu ma imperetenesc doar cu oameni sinceri si cu bun simt si de omenie,,,ceea ce la barbati nu exista asa ceva...ei sunt doar pt ei


Problema poate e la tine. Mama a fost invatatoare timp de 40 de ani. A educat multe generatii de elevi dar si doi copii; pe mine si pe sora-mea si eu zic ca ne-a educat bine. [/quote] si apoi barbatii zic ca stiu sa fie pt ei,,,dar nici atata nu stiu pt ca nu ii ajuta Dumnezeu pt ceea ce fac cu femeile....multi barbati ajung niste bosorogi parliti care copiii nici nu ii baga in seama si nici nu ii ajuta,,pt ca asa a vazut la tatal lor,,,sa fie pt ei,adica sa insele si ei la randul lor la batranete tot asa vor pati cu copii lor
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:00
acum , te lauzi, fratioare....
irino, ti-am mai zis. mi-ar placea sa te cunosc personal
asa-i ca esti bihoreanca?
dor72_
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:01
de asta barbatii la batranete ajung niste bosorogi parliti,,care nu au bani saracii sa isi plateasca medicamentele,,,pt ca ei in viata lor nici macar pt ei nu ai stiut sa fie,,au profitat copii de ei,,,asa cum parintii au profitat de pe urma altor oameni
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:05
De la: dor72_, la data 2011-12-27 20:01:30acum , te lauzi, fratioare....
irino, ti-am mai zis. mi-ar placea sa te cunosc personal
asa-i ca esti bihoreanca?
eu sunt moldoveanca desteapta din cap pana in picioare..
vezi ca ma faci ca sa rosesc
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:10
Nu cred ca ma laud, dar ma chinui sa-i spun Irinookai ca nu toti barbatii suntem needucati. Sa fie oare si ea de la Bihoru? Ioai, doamne, amu ni ma duc s-o cot!!
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:10
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-27 20:10:16
De la: dor72_, la data 2011-12-27 20:01:30acum , te lauzi, fratioare....
irino, ti-am mai zis. mi-ar placea sa te cunosc personal
asa-i ca esti bihoreanca?
eu sunt moldoveanca desteapta din cap pana in picioare..
vezi ca ma faci ca sa rosesc
voi ardelenii radeati de moldoveni..
dar moldovenii sunt cei mai inteligenti oameni,,desavarsiti
ingerasulluptator
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:12
irino, moldovencele nu folosesc " sa copie" in loc de " sa copieze".
ii fi tu moldoveanca, da si io-s ardelenca...de doua ori, inca
sal, am dreptate?
irino, io cred ca nu rosesti, ci mustacesti
sal, irina asta ii tare smechera...si se distreaza teribil....
dor72_
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:12
Si harnici si modesti...
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din cauza barbatilor ne merge noua femeilor rau din punct de vedere economic si moral...Pt ca femeile se iau dupa barbati,in loc sa puna mama pe tagaie si sa le dea in cap pana ametesc 73 De la: nathalie 5 Ianuarie 2012 02:51
o poveste trista dar adevarata 50 De la: anca70 26 Mai 2011 10:05
ma simt singura 92 De la: dya230 13 Decembrie 2018 11:51
unde e iubirea, in atitudinea asta??????????????? 89 De la: garbo025131 1 Ianuarie 2011 21:55
de ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni? 47 De la: xenaluptatoareainimoasa 8 Octombrie 2010 17:42
Setari Cookie-uri