Este greu sa te mentii om cumsecade si corect in societate...recunoscator cu bun simt

si asta este din cauza pt ca oamenii nu sunt sa aprecieze omenia....pt ca au o gandire negativa distructiva
ingerasulluptator
Postat pe 16 Decembrie 2011 23:32
daca oamenii vad ca esti corect si cu bun simt,,sar pe tine ca la loto,,sa iti distruga caracterul apoi incep sa se planga ca nu mai exista omenie
ingerasulluptator
Postat pe 16 Decembrie 2011 23:34
daca oamenii vad ca esti corect si cu bun simt,,sar pe tine ca la loto,,sa iti distruga caracterul apoi incep sa se planga ca nu mai exista omenie


auzi tu... fata ciudata ?!? ai promis ca te culci devreme ca sa nu faci riduri... ! pacat, ca nu te culci devreme... pentru ca la ore din asteacand stomacul si mintea sunt deja obosite... vad ca te cam calci cu stangul pe drept !!! la picioare ma refer... ! ce are s..a cu perfectura ??? loto cu caracterul cu corectitudinea cu omenia... sau cine stie ce idee iti mai vine ??? intro alta ordine de iedei, ma gandeswc cu groaza ca tu o sa ramai singura pe lume, corecta, plina de omenie si cu un caracter cammm... de dat exemplu in anumite carti de medicina ! hai... fi sincera.... nu te miri si tu, cand te trezesti dimineatza si dupa ce-ti dai cu apa rece pe tenul tau frumos... de cea ce scrii tu seara ? o zi minunata sa ai.... !
barboneli
Postat pe 17 Decembrie 2011 07:18
Barbo, de ce ai srit i tu la ea?
Sigur, c are ceva loto cu caracterul. Dac ctigi la loto, se schimb caracterul, te lovete brusc omenia, i mpari banii cu prietenii!
Axl_22
Postat pe 17 Decembrie 2011 08:53
a daaa... ? se poate, nu stiu cum e cand castigi la loto premiul unu ! la ea am sarit numai s-o musc de nas....
barboneli
Postat pe 17 Decembrie 2011 09:11
Aha! socializezi e bine.
Axl_22
Postat pe 17 Decembrie 2011 09:14
serios? eu nu ma simt tampita!
Eugenia69
Postat pe 22 Decembrie 2011 18:25
pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...
ingerasulluptator
Postat pe 23 Decembrie 2011 23:49
daca ai fi suficient de exigenta cu tine, ti-ai lega coroana aia de electrozi la 380 V, irinooka...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Decembrie 2011 23:51
ti-o leg tie coroana mai bine
ingerasulluptator
Postat pe 23 Decembrie 2011 23:54
Buna!
Nu ma pot abtine, dupa ce mi-am pierdut timpul cum s-ar spune, am incercat sa-ti dau credit citindu-ti postarile de pe Garbo, sincer doamna, domnisoara nu ai nici o legatura cu ceea ce doresti sa afisezi. Si aici e vorba de replica data lui eu_geminy la coroana de electrozi, si bunatatea unde este...?????
Dar cum omul este supus greseli...cine sunt eu sa te condamn.

CRACIUN FERICIT si un AN NOU mai bun.
fortuna
Postat pe 24 Decembrie 2011 10:10
atunci puneti si tu coroana cu electrozi....daca tot sunteti ca fratii
ingerasulluptator
Postat pe 24 Decembrie 2011 23:29
irinooka... se vede ca si in noaptea asta tot gaz ai baut...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Decembrie 2011 23:34
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-23 23:49:54pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...


omenia,omenesc,omenie,corecti,nu corecti,comozi,corecti,am ametit,nu e de la vin,jur,mai bine ma duc sa ma culc................
si aceste texte tot din biblie "e"?
simonaene29
Postat pe 25 Decembrie 2011 16:21
De la: simonaene29, la data 2011-12-25 16:21:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-23 23:49:54pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...


omenia,omenesc,omenie,corecti,nu corecti,comozi,corecti,am ametit,nu e de la vin,jur,mai bine ma duc sa ma culc................
si aceste texte tot din biblie "e"?
nici mirosul de tamaie nu il suporti?
ingerasulluptator
Postat pe 26 Decembrie 2011 12:48
eu ma mentin.
pentru nu astept nimic in schimb.
dai,esti exemplu,si nu astepti recompensa,recunostinta,sau orice altceva.
dar din dar se face raiul.
daniilia
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:31

haidi, bre! raiu` cui?
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:53
raiul nostru e sa daruim ,adica.asta ne face fericiti.
ce vine in schimb,e alta poveste,mai putin importanta.
daniilia
Postat pe 27 Decembrie 2011 19:13
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-26 12:48:10
De la: simonaene29, la data 2011-12-25 16:21:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-23 23:49:54pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...


omenia,omenesc,omenie,corecti,nu corecti,comozi,corecti,am ametit,nu e de la vin,jur,mai bine ma duc sa ma culc................
si aceste texte tot din biblie "e"?
nici mirosul de tamaie nu il suporti?


Prefer mirosul unui parfum bun
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 22:32
ei, uite de-aia e barbatii neste porci...
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2011 22:38
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-23 23:49:54pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...


Adica tu care practici gargara esti... GARGARA?
Nu prea e deloc in spirit crestinesc ceea ce spui tu. Crestinii adevarati..impart omenia" cu ceilalti fara a astepta multumire sau aplauze.
SAL
Postat pe 27 Decembrie 2011 22:38
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2011 23:22

1 Este foarte important sa fim sinceri cu noi insine pentru a fi sinceri corecti cu cei din jur.
2 Caracterul este nativ. Prin educatie (familie, scoala, societate) ne definim ca si personalitati.
Depinde la ce stadiu al evolutiei personale am ajuns.
garbo091023
Postat pe 28 Decembrie 2011 21:45
De la: SAL, la data 2011-12-27 22:38:49
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-23 23:49:54pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...


Adica tu care practici gargara esti... GARGARA?
Nu prea e deloc in spirit crestinesc ceea ce spui tu. Crestinii adevarati..impart omenia" cu ceilalti fara a astepta multumire sau aplauze.
Cele 10 porunci sunt pt toata lumea si pt barbati si pt femei...Si crestinii fac fapte bune prin a spune adevarul in fata si a a ajuta pe ceilalti la construirea caracterului lor...A fii crestin nu inseamna sa incurajezi nesimtirea,,minciunea,,lenea,prostia...a fii crestin inseamna sa nu urasti pe nimeni si sa nu doresti raul nimanui,,chiar si celor care iti doresc raul si te urasc..Tu trebuie sa ii inveti de bine si pt asta Dumnezeu te rasplateste spiritual si vine si salasuieste in inima ta...Pt ca noi suntem temple a duhului sfant,,daca nu lasam ura sa se salasuiasca in mintea si in inima noastra...A fii crestin inseamna sa fii un om integru,,,al adevarului si al dreptatii...
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:38
De la: SAL, la data 2011-12-27 22:38:49
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-23 23:49:54pai mai bine singur decat sa imi impart omenia cu oameni fara omenie si care nu sunt corecti pt ca ei nu vor sa fie corecti.Pt ca sunt comozi si oamenii sunt ceea ce practica.
la toti oamenii le plac oamenii corecti,cu valori morale....numai ca eu sunt exigenta si cu mine si cu ceilalti oameni,,pt ca doresc sa primesc si eu ceea ce ofer,pt ca cele 10 porunci sunt pt toata lumea nu doar pt mine...


Adica tu care practici gargara esti... GARGARA?
Nu prea e deloc in spirit crestinesc ceea ce spui tu. Crestinii adevarati..impart omenia" cu ceilalti fara a astepta multumire sau aplauze.
si cant despre laude si recunostinta nu primesc din partea oamenilor pt ca majoritatea habar nu au nici pe ce lume traiesc...eu ii invat de bine,,,chiar daca ei nu sunt recunoscatori si saraci sufleteste,,,si Dumnezeu ma plateste spiritual si lor le da dupa inima lor...
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:41
cunosc oameni care au ras de mine...
si ei se certau intre ei si isi faceau rau.....
eu stateam deoarte si imi vedeam de treaba mea
Dumnezeu da dupa inima fiecaruia
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:44
si apoi oamenii te lauda atunci cand muncesti tu si le dai lor si ei sa nu faca nimica..
Dar cand ii pui sa isi bata capul si sa isi puna oasele la munca se supara de parca zici ca ii trimiti la aia cu coasa,mai ales barbatii....
Barbatii fug de munca ca dracul de tamaie
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:46
Iete scartz, ce-am zis eu si ce-ai priceput tu!
SAL
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:52
Cele 10 porunci sunt pt toata lumea si pt barbati si pt femei...Si crestinii fac fapte bune prin a spune adevarul in fata si a a ajuta pe ceilalti la construirea caracterului lor...A fii crestin nu inseamna sa incurajezi nesimtirea,,minciunea,,lenea,prostia...a fii crestin inseamna sa nu urasti pe nimeni si sa nu doresti raul nimanui,,chiar si celor care iti doresc raul si te urasc..Tu trebuie sa ii inveti de bine si pt asta Dumnezeu te rasplateste spiritual si vine si salasuieste in inima ta...Pt ca noi suntem temple a duhului sfant,,daca nu lasam ura sa se salasuiasca in mintea si in inima noastra...A fii crestin inseamna sa fii un om integru,,,al adevarului si al dreptatii...
ingerasulluptator
Postat pe 28 Decembrie 2011 22:55
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-28 22:46:43si apoi oamenii te lauda atunci cand muncesti tu si le dai lor si ei sa nu faca nimica..
Dar cand ii pui sa isi bata capul si sa isi puna oasele la munca se supara de parca zici ca ii trimiti la aia cu coasa,mai ales barbatii....
Barbatii fug de munca ca dracul de tamaie
dar eu cred ca este doar un proverb sau o zicala ca dracul ar fuge de mirosul de tamaie....Pt ca tamaia este doar o....Substanț rșinoas obținut prin crestare din scoarța unor arbuști exotici, solidificat sub forma unor boabe neregulate, de culoare roșiatic sau glbuie, care, prin ardere, produc un fum cu miros aromat ptrunztor, folosit n ceremoniile religioase. ◊ Expr. A fugi (de ceva sau de cineva) ca dracul de tmie = a se feri cu cea mai mare grij de ceva, a ocoli de departe pe cineva pentru a evita situații neplcute, penibile. Probabil lat. *thymanea


dar eu cred ca dracul ar fuge de mirosul de tamaie..
Dracul eu cred ca fuge doar atunci cand te rogi,esti smerit si traiesti curat sufleteste si trupeste...
ingerasulluptator
Postat pe 30 Decembrie 2011 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povesti de dragoste 12 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:48
Eu Capricorn El Pesti 5 De la: AnkaLuana 16 Iunie 2012 10:15
legarea trompelor 3 De la: garbo057460 3 Ianuarie 2012 19:16
confuzie... 27 De la: dor72_ 10 Ianuarie 2012 18:20
pe barbatii ii unesc minciunile,nesimtirea,faptul de a profita de femei,dar probleme politice nu sunt in stare sa le rezolve chiar daca la conducere sunt barbati 1 De la: ingerasulluptator 2 Ianuarie 2012 21:58
Setari Cookie-uri