De ce oare oamenilor le plac oamenii corecti,,dar lor nu le place sa fie corecti atunci cand inatalnesc oameni corecti,de aceea nici nu mai exista asa ceva

poate ca oamenii nici nu inteleg ce inseamna oameni corecti
ingerasulluptator
Postat pe 17 Decembrie 2011 23:48
oamenii vor corectitudine,,dar la nimeni nu le place sa fie corect..pt ca daca cei din politica nu sunt corecti si umani,,atunci nici aia mai mici nu vor sa fie corecti...dar daca oamenii mici ar fii uniti s-ar putea impune...numai ca comoditatea este mare
si barbatilor nu ;le place munca,,stiinta spirituala
pe ei ii intereseaza lucrurile materiale care sa fie nemuncite.
Nici eu nu pot sa zic ca imi place sa ma rup cu munca..
Dar eu nici nu am pretentii sa fiu bogata si ma multumesc cu ceea ce castig cinstit fara sa insel pe nimeni si sa profit de pe urma altora..
ingerasulluptator
Postat pe 17 Decembrie 2011 23:54
Nici eu nu pot sa zic ca imi place sa ma rup cu munca..
Dar eu nici nu am pretentii sa fiu bogata si ma multumesc cu ceea ce castig cinstit fara sa insel pe nimeni si sa profit de pe urma altora.
Eu stiu ca daca as avea pretentii sa am mai mult,,atunci va trebui sa imi bat prea mult capul..
Si apoi eu nu vreau pt ca multumesc asa...
Dar nici nu profit de pe urma altora,,pt ca nu ma interseaza sa fiu bogata,,pt ca stiu ca intr-o zi ma trebui sa mor,,,si oricum nu iau nimic cu mine,decat faptele mele,,de asta nici nu consider ca trebuie sa ma zbat atata pt lucrurile materiale...
Dar ce mi-as dori mai mult pe viitor sa am masina mea si stiu ca sa o pot intretine va trebui sa muncesc si mai mult..
ingerasulluptator
Postat pe 17 Decembrie 2011 23:58
nimeni nu a scris nimica
ingerasulluptator
Postat pe 18 Decembrie 2011 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau ce? nu mai inteleg...... 32 De la: yo_roxy 20 Ianuarie 2011 15:51
Tratamente pe baza de lapte 6 De la: Celleste_ 31 Martie 2010 06:43
A fost odata..... 2 De la: vuvuzela 30 Ianuarie 2011 04:44
Este normal 37 De la: Sassette 28 Octombrie 2012 12:27
de ce oamenii prefera sa invete pe ceilalti oameni lucruri rele decat sa le invete lucruri bune? 33 De la: iasomia 21 Martie 2011 11:15
Setari Cookie-uri