cum sa mi-l scot din minte ??

Buna,
Am avut si eu o experienta asemanatoare. Ai procedat ff bine.
Stiu ca este ff greu , dar incearca sa-ti ocupi timpul cu lucruri frumoase. Plimba-te, citeste...fa in asa fel incat sa nu te mai gandesti deloc la el. Eu ignoram orice gand legat de el, pur si simplu imi impuneam sa nu ma gandesc. E mai greu la inceput dar dupa o saptamana am reusit sa ma gandesc mai rar la el iar dupa 3 luni deloc, iar acum dupa 2 ani ma intreb de ce naiba am tinut la el.
A facut cu tine asa, probabil si cu fosta prietena si va mai face si cu viitoarele. Nu merita, iar tu meriti mai mult.
Bafta multa!

PS. Iti recomand "Secretul"de Rhonda Byrne.
ina_clau
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:32
ai procedat foarte corect acum uita-l sti zicala ai CUI PE CUI SE SCOATE
mmiriam
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:44
5 luni este o perioada suficienta in care s-au nascut vise, sperante, planuri, dar daca in aceste 5 luni nu ati fost mai tot timpul impreuna atunci ar fi trebuit sa-ti pui un semn de intrebare, mai grav este pt cei/cele care ajung sa locuiasca impreuna intr-un interval atat de scurt, sunt oamenii care dupa o luna- doua isi fac planuri de casatorie, uneori ne spunem "TE IUBESC!", dupa aprox 2 saptamani, in fiecare relatie exista factorul risc si stiu ca ne este greu sa ne rupem atunci cand persoana pe care am intalnit-o intruneste niste calitati pe care noi le adoram pur si simplu chiar daca la nivel spiritual nu suntem compatibili, viata este o provocare, iar noi oamenii nu stim sa fim corecti si cinstiti, pana la urma aceasta-i marea problema, se rupe o relatie in care am investit sentimente si sperante, dar, am facut-o fara ca partenerul nostru sa se implice, asa cum am incercat sa punctez mai sus, mai grav este cand partenerul nostru, macar la nivel verbal, se implica, face promisiuni, planuri, atunci este grav si nu poti intelege ce mama naibii s-a intamplat, de ce nu a mers relatia, dar ca sa fim sinceri, trebuie sa ne uitam si in sufletul nostru, am fost prea tolerante, cazul de fata, am fost prea dure si neincrezatoare, am venit cu bagajul emotional de dinainte, etc....
De obicei femeile incep sa iubeasca de ceea ce aud, barbatii de ceea ce vad, este greu sa ajungi la o compatibilitate totala si atunci cand ai experienta de viata darmite atunci cand ea lipseste, se intampla uneori sa credem in cine nu merita si sa nu dam girul nostru celui care chiar merita, de ce? Pentru ca femeile reactioneaza cu inima iar barbatii cu mintea.
In cazul de fata este simplu, individul nu s-a implicat absolut deloc, nu a facut decat sa vina ori de cate ori avea nevoie de un suflet de om cu care sa petreaca niste clipe si sa nu-i pese decat de el, a folosit-o pt ca a putut, i s-a dat voie, aici trebuie sa ne asumam propria vina, nu raspundea la mesaje, nu dadea niciun semn de viata cu zilele, dar de cate ori dorea sa petreaca timp cu ea era bine venit si primit.
Sfat: bucura-te de aceasta experienta si incearca sa ramai doar cu amintirile frumoase, nu-i mai da voie sa se reintoarca, nu esti femeia de serviciu pe care o cheama ori de cate ori trebuie sa-si faca curatenie in existenta lui minuscula, dupa o vreme vei privi in urma si vei realiza ca ar fi trebuit sa fii detasata de "iubirea ta" si ai fi putut sa te bucuri de tot fara obligatii, fara implicatii, fara sentimente, pur si simplu folosind-ul si facand-ul sa simta el asta si nu tu.
BAFTA!!!! Lumea este larga si mai exista si oameni cinstiti.
garbo000248
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:47
nu dispera,in totdeauna femeile au mai cerebrale decit barbatii,numai plinge dupa trecut e dus ,traiesti clipa si viseasa la viitor iti doresc numai bine.
garbo212728
Postat pe 19 Noiembrie 2011 11:15
buna,nu stiu exact ce sa -ti spun in legatura cu problema ta stiu doar ca sufletului nu-i poti comanda,asteapta,cum se spune ca noaptea-i un sfetnic bun asa spun eu ca timpul le rezolva pe toate ,iar ce nu te omoara te face mai puternic,eu cred ca experienta ta cu acest baiat te-a facut mai puternica,trebuie doar sa te uiti cu atentie la tine si sa observi schimbarea din tine,nu cred ca este corect sa imi dau cu parerea despre oameni pe care nu-i cunosc personal dar cred in puterea fiecarui om in parte,sper ca nu am deranjat cu nimic din ce am scris si iti doresc multa liniste in suflet si mult curaj
garbo30329
Postat pe 19 Noiembrie 2011 11:22
Gandeste-te ca peste ceva timp o sa razi pt ca ai suferit atat pt acel barbat,toate trec si fac parte din viata noastra.Daca avem dezamagiri nu vom invata si aprecia multe lucruri mai tarziu
Si nu crezi ca daca ii pasa te cauta?Macar pt i o explicatie.Stiu pe tine cel mai mult te macina gandul ca nu a r eactionat la mesajul tau,da r daca er a asa aveai sa pierzi timpul cu cate o intalnire la 2 saptamani in timp ce el isi traieste viata sa in continuare.Te inteleg stiu ca doare dar vreau sa vezi realitatea si sa te pretuiesti mai mult
maravigliosaanna_yahoo_com
Postat pe 19 Noiembrie 2011 11:56
E dureros sa vezi fete tinere, atragatoare, fara niciun pic de dragoste si respect pt. ele insele. Ce naiba, mai? Tu nu te valorizezi deloc, poti sa fii atat de masochista, sa-l mai primesti la tine din cand in cand stiind ca nu mai esti, de fapt nimic pt el?

E adevarat ca nu poti sa uiti pe loc TOT ce ti s-a parut frumos, dar iarta-ma, a fost o amagire. El a luat relatia usor, just for fun. Iar tu suferi si refuzi sa-l uiti. NU TE-A MERITAT. ai plans, ai suferit, nu asta inseamna dragoste. Atasamentul tau e bolnavicios. Timpul te va vindeca. Pana atunci, mai gandeste-te la defectele lui si invata sa pui mai mult pret pe tine insati!

anca16
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:11
Acele "clipe frumoase" au fost doar pentru tine, nu si pentru EL. Daca ai fi insemnat ceva frumos si pentru EL - desigur ca relatia ar fi continuat. Nevoia de iubire creaza confuzii de foarte multe ori si in special unele fete sunt prea grabite si nu au puterea de a observa si sentimentele celui de langa ea. O relatie inseamna cunoastere intai si apoi implicare. Dar se pare ca in aceasta perioada confuza "fetele" considera ca sexul este "dragostea suprema"....Oricum baietii intotdeauna nu au apreciat "usurinta fetelor" cu care se lasa duse in dormitor si multi fug de relatii serioase.
Briana_G
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:14
Te-a violat? Te-a fortat? Ti-a impus ceva care te-a degradat ?
Dupa cum s-a comportat mi se pare ca a fost fair-play (ca sa nu zic un gentleman) si poate acest comportament te-a frapat. De asta te-a si shocat , ca s-a comportat civilizat, adica NORMAL !
Cand vei mai cauta un prieten vei avea un termen de comparatie ! :)
Si gandeste-te la egalitatea in drepturi, TU te-ai fi comportat la fel daca erai in locul lui ?

PS Poate un pui de lup alb te va face sa-l uiti, intra pe lupialbi.ro si alina-ti sufletul cu lupii albi !
LupiAlbi
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:46
Draga mimymorena,cu siguranta ai facut ce era mai bine,stiu ca despartirea doare dar este mai bine sa ai tai craca cum se zice de la inceput.Faptul ca avea prietena si tu erai cea de rezerva nu insemna nimic din punctul meu de vedere,e adevarat te simteai bine cand erai cu el,dar gandeste cand asteptai raspunsurl la mesaj si stateai cate 2 ore era bine?Parerea mea e ca ai procedat corect,intradevar doare dar vei vedea ca este mai bine asa,decat sa regreti mai tarziu este mai bine asa.Daca tu esti cea din poza si oricum asta nu conteaza cu siguranta iti vei gasi si tu jumatatea,nu a fost dat sa fie asa de la inceput,dar mai ai rabdare cu siguranta va veni soarele si pe strada ta si vei vedea ca se merita sa astepti.Viata merge mai departe nu trebuie sa suferi,sunt persoane care ar da orice sa aiba o prietena fidela si cu un suflet ca al tau,dar unora le place sa se joace cu sentimentele noastre a sufletelor sensibile(femeilor).Bafta si nu dispera ai facut foarte bine ca ai pus punct.Mult succes pe mai departe.
Graciela
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:54
buna....ziua.. ce faceti???? mymyminorea eu te sustin decizia ta..si nu ti pot spune decat ca timpul le vindeca pe toate...chiar daca nu crezi..acum...hai curaj
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:04
mymymorena scz ca ti am stalcit numele
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:05
TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE. CAND ITI VINE IN MINTE GANDESTE-TE DOAR LA DEFECTELE LUI, LA GRESELILE PE CARE LE-A FACUT INTENTIONAT FATA DE TINE, ... LA TOT CE ESTE NEGATIV FATA DE TINE, IAR APOI GANDESTE-TE CA TU ESTI UN SUFLET MAI BUN CA EL SI PRACTIC NU TE MERITA. E GREU, DAR NU IMPOSIBIL, TIMPUL TOTUSI LE REZOLVA PE TOATE.
parapanceadan
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:10
cu alte cuvinte,
"incarca-ti mintea cu toate mizeriile din trecut, ca sa te asiguri ca vomiti linistit(a) si in viitor"...:)))))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:16
mai fata, intreaba o femee experimentata, asta e dr vietii, cati boai multi barbati, diferite calibre, culori, forme, care mai de care mai carjata, tiganii ti-o da asa ca lumea, ti-o serveste unde si cum vrei, este neagra, ..., etc. de ci cat mai multi barbati, experienta, ...si-ai sa-l uiti
garbo016917
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:32
"cati boai multi barbati," e mareee gradinaaaa !!!!
Axl_22
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:44
Cauta sa iti ocupi timpul cu ceva. Traim in realitate doar. Daca tine la ine , te caut. Dac te cauta numai cind nu i convine ceva de alta , atunci nu merita .In dragoste nu trebuie sa existe orgolii .
Iulian2173
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:54
Cauta sa iti ocupi timpul cu ceva. Traim in realitate doar. Daca tine la tine , te caut. Dac te cauta numai cind nu i convine ceva de alta , atunci nu merita .In dragoste nu trebuie sa existe orgolii .
Iulian2173
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:55
De la: Iulian2173, la data 2011-11-19 13:55:22Cauta sa iti ocupi timpul cu ceva. Traim in realitate doar. Daca tine la tine , te caut. Dac te cauta numai cind nu i convine ceva de alta , atunci nu merita .In dragoste nu trebuie sa existe orgolii .
rebysp
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:55
incearca si tehnica spin sau procesul invartirii opuse a lui Richard Bandler; autosugestia mai da rezultate, NLP; repeta-ti cand esti in starea alpha, inainte de culcare "inchid toate canalele energetice prin care mi se fura energia", sunt puternica, echilibrata, rationala, ce mai vrei tu, insa la prezent, toate, cam 21 de zile consecutiv; iubirea asta prosteasca inseamna ca-i cedezi energie, intelegi? cauta si tu pe net ca vei gasi, daca vrei. Pace si lumina!
garbo101216
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:56
Niciodata sa nu tragi de un barbat...cu atat se va indeparta mai tare de tine...uita-te la clipul asta...sper sa iti fie de folos...

http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw
garbo095763
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:56
Mimymorena, ai facut foarte bine ca ai scapat de el... Nu-ti dai seama ca esti libera sa faci ce vrei? Ce te tot agati atata?! Traieste-ti viata, fato, nu te mai boci dupa toti retardatii! Are balta peste cat vrei... tu trebuie sa fii cea care alege..... si sa alegi ceea ce este bine pentru tine!
Darksukkubus69
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:14
Revino-ti! Acum te simti indurerata, ranita, dar mai tarziu cand vei analiza situatia la rece, iti vei da seama ca relatia ta cu individul ala nu avea cum sa mearga in termenii expusi de tine. Iti garantez ca mai tarziu cand te vei gandi, te vei rusina ca ai putut fi atat de naiva si ca ai investit timp si energie cu unul care e vai de el. Capul sus si priveste in jurul tau , poate sunt barbati pe care nu i-ai apreciat si poate corespund tiparelor tale. Numai bine!
zara28
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:39
IUBITA MEA APROAPE CA AM FOST IN ACEEASI SITUATIE CA SI TINE DOAR CA EU NU AM AVUT CONFIRMAREA CA ARE PE ALTCINEVA.AM PLANS,AM RABDAT,MI-AM ROS UNGHIILE,VERIFICAM MAIL,MESS,YAHOO INVISIBLE,PAGINA DE FB:)))))ERAM OBSEDATA PUR SI SMPLU.NU MI-L PUTEAM SCOATE DIN CAP IN NICI UN FEL (REL NOASTRA DURA DE 1 AN APROAPE IN ACELASI STIL,O DATA LA NU STIU CAT PT CA EL NU STA IN ROMANIA) ORICUM AM INCEPUT SA IMI GASESC TOT FELUL DE OCUPATII GEN FILME CU PRIETENII APROPIATI,FETE SI BAETI, AM CITIT TOT FELUL DE CARTI,AM MERS LA SALA,ALERGAM IN PARC CU CATELUL,MA OCUPAM MAI MULT DE MINE SI INCET INCET AM INCEPUT SA MAI UIT.PANA INTR-O BUNA ZI IN CARE AM ACCEPTAT SA MA VAD CU UN PRIETEN DE PE FB CARE MA TOT BATEA LA CA DE MULTA VREME :))))))))NE-AM INTALNIT,NE-AM CUNOSCUT,AM INCEPUT SA VB LA TEL,PE MESS.....NIMIC INTERESANT ZICEAM EU IN MINTEA MEA...CA "IUBITUL" MEU NU ERA NIMENI...CHIAR DACA ERA NESIMTIT,MA IGNORA,DISPAREA,APAREA IAR,CHIAR DACA ERAM CONSTIENT CA MA FOLOSESTE,CHIAR DACA ASTEPTAM CU ORELE UN SIMPLU SMILEY PE MESS,CHIAR DACA TANJEAM DUPA UN GRAM DE ATENTIE:)))))))CE CREZI?RAZAND SI FARA SA IMI DAU SEAMA M-AM INDRAGOSTIT DE BAIATUL DE PE FB CARE SE POARTA EXTRAORDINAR DE FRUMOS,CARE IMI ARATA IN FIECARE ZI CAT DE MULT II PLAC,CARE IMI TRIMITE 30 SMS PE ZI DE LA BUNA DIMI PANA LA SOMN USOR :) CARE MA SUNA,CARE MA SCOATE IN ORAS,CARE IMI DA TOATA ATENTIA DE CARE AVEAM NEVOIE....SI "IUBITUL" PE CARE IL VEDEAM ATAT DE SPECIAL A DISPARUT CA PRIN MINUNE :))) IL VAD PE MESS,VORBIM,MA MAI SUNA UNEORI DAR NU SIMT ABSOLUT NIMIC,MA BUCUR DOAR CA AM REUSIT SA MA PUN PE PRIMUL PLAN SI SA REALIZEZ CA NU SE MERITA SA SUFERI PT NIMENI,MAI ALES PT PERSOANE CARE TE TRATEAZA CA PE UN NIMIC CAND TU ESTI IN STARE SA II DAI SI LUNA DE PE CER...BARBATII CAND VOR MUTA SI MUNTII DIN LOC....TU NU TREBUIE SA FACI MAI NIMIC,ATUNCI CAND CINEVA TE PLACE CU ADEVARAT ISI DA TOT INTERESUL SA TE FACA FERICITA SI IMPORTANTA :) SI O POATE FACE PRIN GESTURI DE NIMIC,NU TREBUIE SA TE PLIMBE PRIN LOCURI LUXOASE SAU SA CHELTUIE BANI CU TINE...BANUIESC CA E SI CHESTIE DE EDUCATIE SI BUN SIMT...PACAT CA MULTI DINTRE EI NU STIU ASTA...E DE AJUNS SA DAI PUTINA ATENTIE,SA SPUI CATEVA VORBE FRUMOASE LA MOMENTUL POTRIVIT.NU STIU CUM VA MERGE NOUA MEA RELATIE....STIU SIGUR CA NU O SA MAI FAC GRESELILE DIN TRECUT,O SA DAU ATAT CAT PRIMESC...NIMIC MAI MULT.DACA CU TIMPUL O SA VAD CA SE MERITA ATUNCI O SA FAC TOT CE IMI STA IN PUTERE SA FIE OK...NICAIERI NU SCRIE CA FEMEIA TREBUIE SAFACA SALTURI MORTALE CA UN BARBAT SA II ACORDE ATENTIE...SA NU UITAM CA BARBATII ADORA SA VANEZE...ASA CA SA NU LE LUAM PLACEREA ASTA...LASA-I PE EI SA TE CAUTE SI NU INVERS.STIU CA E GREU PT TINE,EU TI-AM SCRIS O PARTICICA DIN EXPERIENTA MEA.PRIETENII MEI NU MA RECUNOSC ACUM,DINTR-O OBSEDATA CARE II STRESA INCONTINUU CU PROBLEME EI,CU PLANSETELE SI NEBUNIILE EI,CU DEPRESII SI TOATE FILMELE DIN CAP AU AJUNS SA VADA O FATA CARE ZAMBESTE MEREU SI CARE PLUTESTE DE FERICIRE :) SPER SA REUSESTI SA IESI DIN STARE ASTA SI SA VEZI CAT DE FRUMOASA E VIATA TA FARA BAIATUL RESPECTIV.TE PUP SI ITI DORESC MULTA BAFTA :)
luly83
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:45
Draga fata, pentru acest om ai fost dintotdeauna a doua roata la caruta, sper sa te ajute mesajul meu scurt, dar concis: bine ai facut trimitandu-i acel mesaj, pacat ca nu ti-ai dat seama mai repede. Nu reveni la greselile de inainte, chiar daca te suna sau incearca sa te contacteze in orice alt mod. Un om care te-a avut usor si a vazut ca esti acolo pentru el no matter what, nu te va respecta nicicand, chiar daca veti relua relatia. Or dragoste fara respect nu se cheama dragoste. Deschide ochii si inima si cu siguranta vei gasi omul pe care sa-l meriti si care sa te merite... Good luck!
OliF10
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:53
Servus, asa e viata, o sa-l uiti in timp, ai rabdare, nu a murit mama barbatilor.
garbo060820
Postat pe 19 Noiembrie 2011 16:36
Doar timpul poate rezolva probl sufletului. Nu s-a invent at alt medicament! De aceea e important sa sti ce te pasioneaza ! Ocupa-ti timpul in mod util si placut ! Sportul te lumineaza! Te ajuta sa-ti gasesti linistea si atunci vei sti ce ai de facut !
Suferinta e un castig in viata omului ! Te ajuta in viitor sa depasesti adevaratele obstacole !
Prin ce treci tu e o gluma ! Multumeste-I lui D-zeu ca te-a scapat de el ! Si actuala va fi parasita de un astfel de om ! Ea abia incepe ceea ce tu ai sfarsit deja ! Compara singura ! In ce postura vrei sa fi ?!
garbo217605
Postat pe 19 Noiembrie 2011 16:40
Odata ce i-ai spus sa nu te caute ...
inseamna ca inima ta isi doreste altceva... linistea,
au ramasi doar amintirile ce va leaga caci daca el isi dorea sa-i fii in preajma nu-l oprea cele spuse, facea totul pentru a te avea, atat posibilul cat si imposibilul...

Incearca sa gasesti o ocupatie (o carte, un hobby ceva), care sa-ti ia atentia si sa nu ai timp sa te gandesti la el...
Ce ai de la ceea ca iti amintesti doar tristetea, pentru ce iti trebuie aceasta tristete te ajuta cumva sau il va face sa revina in viata ta? - NU, aceasta doar te macina si iti face mai rau.

Investeste timpul, care il rezervi amintirilor in tine si nu vei regreta.
Iubeste-te si respecta-te mai intai de toate pe tine insasi pentru ca felul cum te comporti fata de persoana ta se simte si se transmite si celor care te inconjoara.

Poate mai greu ..... dar va trece aceasta stare.
VEI REUSI PENTRU CA POTI!


elisavuri
Postat pe 19 Noiembrie 2011 16:48
Cam tirziu , dar foarte bine ca ai renuntat la el , asta e , toate facem greseli , face parte din procesul de crestere , asta bineinteles daca si inveti ceva in urma relatiei : ca atita timp cit nu esti respectata de un barbat inseamna ca nu esti nici iubita de el , iar tu evident dupa iubire tinjesti nu dupa a fi olosita ca manta de vreme rea , atunci cind relatia cu cealalta scirtiie .
Daca tot ai avut curajul si luciditatea necesara pentru a renunta la o relatie care era de fapt doar in imaginatia ta , fiindca el evident nu se comporta ca si cum ati fi ost un cuplu adevarat , atunci ar fi cea mai mare prostie sa te umilesti in ochii lui sunind din nou sau acceptind apropierea de el, stiind ce are , sau mai bine zis ce nu are de oferit !
Avem cu toate din pacate tendinta de a da scurtelor momente placute petrecute alaturi de un barbat o valoare exagerat de mare chiar daca faptele concrete , puse pe hirtie , ne arata ca el era un mincinos , sau un mitocan , un afemeiat sau un pierde-vara , si de obicei facem acest lucru fiindca preferam sa ne agatam de cite un individ total nepotrivit noua , decit sa avem curajul sa infruntam realitatea si sa ne simtim bine si singure pina cind vom da de un barbat care sa merite atentia noastra cu adevarat !
Umpleti viata , fii mereu ocupata , iar daca ai momente in care ai tendinta de a mai plinge dupa el , fa asa : ia un creion si o foaie de hirtie si imparte foaia in doua ; pe partea dreapta scrie calitatile pe care ai dori sa le aiba un barbat pe care sa il iubesti, sa il respecti si sa doresti sa iti petreci timpul alaturi de el , iar pe partea stinga scrie ceea ce primeai de la acel individ , si ai sa vezi ca daca tragi linie ai sa te feliciti pentru alegerea facuta !
Capul sus si zimbeste ! Doar nu o sa lasi un individ ca asta sa iti strice linistea !?
crinolina_34
Postat pe 19 Noiembrie 2011 17:22
sincer imi pare rau k suferi,dar poate ai fakut ce trebuia ...kum sa se impace cu fosta ? atunci tu ce ai fost ptr el...daka sau certat si sau impakat siugur nu o sa mearga ptr ka o data ce sa inodat firul no sa fie k inainte veci, o sa vina vremea sa te caute ,dar sa nui pici in brate ..ptr k nu merita , ai procedat f bn ka te-ai despartit de el ...doare ,stiu k sunt femeie si am trecut si eu prin asta , dar capul sus ,viata merge inainte...
geta1884
Postat pe 19 Noiembrie 2011 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e dureros...cum sa trec peste despartire? 44 De la: carmen30ro 23 Septembrie 2013 14:22
Raspuns 7 De la: barboneli 16 Decembrie 2011 15:23
de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători, 21 De la: ingerasulluptor1 24 Iulie 2016 18:10
Sunt confuza, in ce parte sa merg, unde sa privesc....?! 29 De la: Mia_Ella 28 Mai 2015 10:46
vreau si eu un sfat... 40 De la: eladaela 15 Ianuarie 2010 08:02
Setari Cookie-uri