Help mee..!!!!!

Buna ..:* de ceva timp m-am despartiti de pr meu cu care am stat app 3 ani pt ca el a plecat in strainatate cu familia si treaba scartzaia...totul era bine pana m-am intalnit cu un tip (un pr din copilarie al fost-ului) de care imi placea de cva vreme.Toate bune si frumoase am dat-o in diverse mi se parea asa dragutz pana intr-o zi cand a venit la mn la liceu cu niste prieteni ..asta mi-a pus capac! Mi-a cerut nr de telefon prin intermediul cuiva si eu l-am lasat intr-un loc unde ne strangem noi pe un biletel...Bun peste cateva zile ma trezesc cu un telefon..era EL"D eram asa fericita ma bucuram ca un copil ne-am intalnit cva timp dupa care s-a complicat totul...El a avut o rel de 1 an si cva din care a suferit f mult si mi-a spus ca de knd s-a desp de respectiva de vreo 2 ani nu a mai avt relatii serioase ci doar distractii...ideea e ca completam perfect stiu ca lui ii este frica il simt dar eu vreau s fiu fata care s il ajute sa treaca peste si vreau cva serios cu el pt ca imi doresc asta f mult...Ne-am uitat la filmul "Friends with benefits"SI le-am urmat exemplul am stabilit ca vom face doar sex sh nu vom investii sentimente ne vom distra si vom fi prieteni...doar ca eu pe parcurs ca proasta m-am indragostit rau..:)) Am avut parte de multe chestii frumoase impreuna doar ca el vrea sa se limiteze la statutul de prieteni...Ne-am certat o perioada pt ca am fost prea insistenta cu el...acum l-am recuperat si aseara am avut parte de cea mai frumoasa noapte ever:X...nu vreau sa mai fiu insistenta si nush cum s ma comport cu el pt ca vreau s il cuceresc putin cate putin... aseara se vedea in ochii lui ca ii fusese dor de mn doar ca nu isi exprima sentimentele....in timpul kt am fost certati am incercat sa-l uit sh nu am putut...!!! El vrea s aramanem doar la statulul de friends with benefits care si mie imi convine cat d ecat dar pana cand....? Ce sa fac sa nu ma mai vad cu el sau sa incerc sa iau totul incet pana ajung sa il cuceresc va rog ajutati-maaa:D...am incredere si am nevoie de voi:D
Andree_a_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:23
fara beneficii
Eugenia69
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:39
...dar pana cand....?

pana atunci cand vei gasi persoana potrivita cu care nu va fi necesar sa fiti doar "friends with benefits", care isi va dori mult mai mult, lasa sentimentele pentru cineva care sa te merite

elisavuri
Postat pe 26 Noiembrie 2011 14:25
Cheama-l la tine si uitati-va la 'Tom & Jerry'
ufishor
Postat pe 26 Noiembrie 2011 18:57
tu ajuta-l in continuare...si povestea pe care va spune-o urmatoarei, va include neaparat si numele tau la panoplia "distractii"

nu va lasati pana nu va spun 2-3 epitete care sa va ajute sa va cunoasteti...asa cum nu ati fi crezut vreodata
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:58
nu-mi citeste si mie cineva chestia aia de mai sus?...
dar asa, mai in soapta...

ca-s tzatzele in shedintza...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:00
Buna ..:* de ceva timp m-am despartiti de pr meu cu care am stat app 3 ani pt ca el a plecat in strainatate cu familia si treaba scartzaia...totul era bine pana m-am intalnit cu un tip (un pr din copilarie al fost-ului) de care imi placea de cva vreme

Ne-am uitat la filmul "Friends with benefits"SI le-am urmat exemplul am stabilit ca vom face doar sex sh nu vom investii sentimente ne vom distra si vom fi prieteni...doar ca eu pe parcurs ca proasta m-am indragostit rau..:))

El vrea s aramanem doar la statulul de friends with benefits care si mie imi convine cat d ecat dar pana cand....?

Ce sa fac sa nu ma mai vad cu el sau sa incerc sa iau totul incet pana ajung sa il cuceresc va rog ajutati-maaa:D...am incredere si am nevoie de voi:D

lectura..pe scurt
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:05
ce sa ia incet?...
totul?!....

ce bestie! :D
:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:10
Pe scurt.

E vorba despre
- relatii
- prietenie
- sentimente
- cearta

E vechi scenariul, ca un deja-vu.

Am vorbit suficient de incet sau am trezit pe cineva?
nathalie
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:10
sa ia incet...o pozitie... care sa ii convina ei
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:14
... care sa fie in ... opozitie!
nathalie
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:17
ba nu...sa fie mereu pe pozitie...una sluj, da. sluj trebuie sa fie
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:25
Bine, hai sa lasam asta!
Eu zic de cel putin doua, dar altceva am vrut sa te intreb -

Sigur nu esti profesoara?
Te-am vazut scotand elevi la tabla.
Si-aveau si tema nefacuta.
nathalie
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:54
nat...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Noiembrie 2011 00:10
:)
nathalie
Postat pe 27 Noiembrie 2011 00:13
buna, cred ca e un pic cam complicat aici dar nimic nu poate fi fara o rezolvare,..gandeste-te ca probabil in ochii lui,tu, ai fost o provocare, un lucru care si l-a dorit sa il aiba si acum l-a avut, te respecta,chiar te iubeste in adancul sufletului lui dar ,,,mai mult ca sigur,NU E PREGATIT SA INCEAPA O RELATIE CU TINE, nu e educat inca sa inceapa o relatie cu toate problemele care sunt in urma ei, adica ,sinceritate,devotament,obligatii si altele care impun o relatie serioasa, nevrand sa se implice in asa ceva ,tu trebuie sa il intelegi ca inca vrea sa isi traiasca viata,sa fie liber,sa traiasca si sa iubeasca ce vrea el, v-a avea timp sa isi traga palme dupa ce se va casatori.
Cat pt tine,e normal sa iti placa, a fost probabil si pt tine o pasiune care acum ti-ai vazut-o implinita, trebuie sa il intelegi si daca iti place sa fii in continuare o desfatare pt placerile lui, este ok,daca te gandesti ca nu poti sa astepti la nesfarsit ca sa se hotareasca si el in aceasta relatie,stabileste-ti si tu o relatie la care crezi ca vei rezista si iubesti iar pe el il vei tine ca pe amantul ideal, ca cel pe care l-ai iubit si l-ai vrut intotdeauna. Daca el va vrea sa se intoarca cu fata spre tine,vei simti,daca nu,..nu icerca mai mult sau chiar sa fortezi,..vei regreta mai tarziu.
Iti doresc sa fii iubita
garbo181632
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:50
Scumpo...cu ce vrei sa te ajutam practic???
Daca e asa cum spui,tipul chiar e ok...ti-a spus de la inceput ce doreste...prietenie,tavaleala si PA cand va fi momentul..
Deci,ce ajutor mai doresti???
garbo226933
Postat pe 27 Noiembrie 2011 19:53

v-o trageti ca iepurii si vreti sa fiti prieteni...ma rog nu tu el...
degeaba vrei tu daca el nu vrea...
chiar daca vreodata va accepta mai mult decat ce aveti acum , tot relatie de ''friends with benefits'' veti avea....
julianacocor
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:42
De la: nathalie, la data 2011-11-26 23:54:49Bine, hai sa lasam asta!
Eu zic de cel putin doua, dar altceva am vrut sa te intreb -

Sigur nu esti profesoara?
Te-am vazut scotand elevi la tabla.
Si-aveau si tema nefacuta.



sunt elevi pe garbo? ioi, sa am grija ce si cum vorbesc...or fi minori
la ce tabla m-ai vazut tu pe mine? poate era indicator....
eu nu controlez decat ...anumite teme...care ma intereseaza (oarecum) teme de pe garbo, zic

acu parca esti OK ( numa ala ma vedea o profesoara grasa si urata avea si el dreptatea lui) sa nu te superi ca ti-o iei
dor72_
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:47
adica daca si-o "trag", e scris undeva sa fie dusmani?:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:47
da. pentru intensitate...si-o trag in dusmanie...mai cu patos....
dor72_
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:50
De la: dor72_, la data 2011-11-27 23:47:20(...)
acu parca esti OK ( numa ala ma vedea o profesoara grasa si urata avea si el dreptatea lui) sa nu te superi ca ti-o iei


fereasca Dzeu sa mai fie cineva ca ala... urata ipostaza:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:53
Orice comparatie intre mine si O_K e nula si neavenita.

Nici nu purtam aceiasi ochelari si nici nu vorbim aceeasi spaniola.
Ca nu-mi plac telenovelele.

Cat despre luat... mai mult am de dat.
nathalie
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:02
am vazut...dai cu sete uneori
e in regula, nu ne cunoastem suficient ca sa imi permit asemena glume
scuza-ma!
erau pe aici 2-3 persoane cu care puteam sa glumesc intr-un anume fel...mi-era dor sa rad
inca o data, scuze. nu aveam intentia sa te indispun, zau

tu vorbesti catalana?
dor72_
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:06
De la: dor72_, la data 2011-11-27 23:55:59de ce ? parca erati prieteni
haide, glumesc...il cunosc prea bine si nu ma impresioneaza. am doar mila...ca pentru orice maidanez care a devenit maidanez din cauza sortii


da, imi asum greseala... n-am cum sa fiu perfect:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:09
Dar nu m-am indispus deloc.


Curios lucru, esti a doua persoana care-mi spune ca dau cu sete, iar pe prima n-o s-o nominalizez, pentru ca mi-a spus asta in privat.
Ba da, de fapt, pot, pentru ca ulterior a facut publica mentiunea asta...

Acum chiar ca nu mai e nevoie de precizari.

Ca sa fim in ton cu topicul...
http://youtu.be/606ZcMKXlUg
nathalie
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:15
Ge,

:)
nathalie
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:20
si eu care credeam ca sunt si prima si a doua

cu ce au gresit? mai musca si ei oameni nevinovati...uneori ii omoara
dor72_
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:22
aia musca de foame din trecatori, dor... nu-s asa vinovati:)))
eu_geminy
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:38
Daca vrei sa fii si prima si a doua, e-n regula.
(n-o sa ne contrazicem din atata lucru...)

Esti si prima si a doua jumatate a semnului tau zodiacal.
nathalie
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eu o problema 11 De la: garbo098882 1 Aprilie 2012 20:09
O iubire bolnava intre o femeie si un barbat tanar?! 66 De la: garbo226170 17 Octombrie 2012 15:34
dorinta de libertate 29 De la: nely45 17 Decembrie 2009 17:36
iubirea si diferentele mari de varsta 261 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
vreau si eu un sfat... 40 De la: eladaela 15 Ianuarie 2010 08:02
Setari Cookie-uri