cum sa mi-l scot din minte ??

De la: eu_geminy, la data 2011-12-01 06:12:58discutam despre acadele, nat...:))))


Aham.
De 1 Decembrie putem discuta si de focuri de artificii, right?
nathalie
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:01
ii dau si io o solutie de scos din minte: o "maciuca" de baiat sarac si cinstit:))) la cinci luni de relatie...asa dor de el numai la faptul ca era pun la maciucareala ma gandesc la ora asta; vrei relatie lunga si de viitor...ia vezi cati din cunoscutii din copilarie mai sti ca sunt disponibili; daca mai vrei sportul cu maciuca la sol:))) intreaba prin vecine ..parerea mea
andalexkor
Postat pe 9 Decembrie 2011 01:57
ohooooooo...21 de ani?! poi...ni se intampla cel putin o data in viata fiecaruia dintre noi sa ne doara la capitolul asta asa ca... si nu cred ca la 5 luni nu suferi ca la 2 sau mai multi ani de relatie plus planuri de viitor:))) sa vezi ce sufli in iaurt pe urma:)))
andalexkor
Postat pe 9 Decembrie 2011 02:00
Simpu, gaseste pe altul si totul se uita, nu fac misto, alta solutie ... din pacate nu exista. Numai , ca aici e aici, depinde cu cine il inlocuiesti.Ai nevoie de acel cineva , care sa te iubeasca mai mult decat tine, Aici e cheia, in rest toate sunt trecatoare, fiecare cauta sa se duca acolo unde crede el ca este satisfacut, ca despre asta este vorba, si nu despre altceva, cautam ce nu gasim la partenera. O zi buna.
garbo241963
Postat pe 9 Decembrie 2011 08:48
... In timp ce tu te gandesti la el ... Si "plangi" dupa el ... El ce face? O iubeste pe " iubitica" lui ... El e fericit , isi vede de viata lui ... Traieste-ti viata! Nu trebuie sa-l uiti trebuie doar sa accepti realitatea...
AdrianaStoleru
Postat pe 9 Decembrie 2011 13:31
De la: mimymorena, la data 2011-11-13 07:09:13asta este marea problema a mea....imi lipsesc enorm acele clipe frumoase.....si acuma as vrea sa nu fi existat....imi este dor de el...nu pot sa-l uit....si dak este mereu in mintea mea asta inseamna ca am si sentimente puternice pentru el....si regret k i-am spus s nu ma mai caute,,,,ma gandesc ca poate era posibil sa fim din nou ca inainte ...si multe altele .... sunt foarte confuza..........mesk mult fetelor



nu este posibil sa fiti ca inainte! cum erati inainte? tu il iubeai si el nu n. tu erai pentru el o tipa frumoasa care arata bine si care il facea sa se simta bine. nu te a iubit niciodata , daca te ar fi iubit, ar fi fost cu tine nu numai o zi si o noapte. draga mea, eu iti spun asa. nu ai cum sal uiti acum nu incerca so faci. plingi, asculta muzica , iesi cu prietenii ocupati timpul... ca sa treaca timpul. trecearea timpului si uitarea de la sine.. asta e singura cale. daca nu l mai vezi incet incet o sal uiti, si mai tirziu cind vei intilni dragostea adevarat o sa rizi de ceea ce ti se intimpla acum.
garbo217283
Postat pe 9 Decembrie 2011 18:13
Cel mai bun remediu, ar fi sa-ti gasesti pe altcineva. Nu este usor sa schimbi, dar alta solutie nu este. UITA-L! DELLETE, DELLETE, DELLETE si gata. Viata este scurta, nu te crampona la unul ca el. Nu te merita!!
garbo044634
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:54
draga mea;si eu am trecut printro situatie asemanatoare,totul era bine si frumos cand eram impreuna si imi spunea ca ma iubeste, ne int si noi la 1 saptamana 2 ,ma suna doar cand isi amintea de mine.....si eu ca proasta il iertam de fiecare data pt ca il iubeam....a durat 8 luni...cand am aflat ca era casatorit de fapt si toate acele zile cand nu ma suna si le petrecea cu fam lui....iti dai seama ce a fost in sufletul meu:((......iam spus ca nu mai vreau sal vad in viata mea .....ca mia distrus viata si ca mia rupt o bucata din mine cu vestea aceea....el o inceput sa planga si sa imi spuna ca el chiar ma iubeste dar ii e greu sa se desp de cealalta....din cauza familiei ;iar eu iam zis ca poate nu a fost sa fie .....si lam rugat sa nu ma mai caute pana cand nu va fi singur.....;dupa cateva luni ma cautat din nou ii era dor de mine dar tot nu se despartise de nevasta lui....;asa ca lam ignorat desi ma durea inima pt ca il iubeam....dupa o luna eu am plecat din tara departe de el si de tot ....speram sa uit....de un an de zile nu mai stiu nimic de el.....am aflat doar ca ma cautat zi de zi acasa ca a intrebat pe toti unde sunt .....a aflat in cele din urma....ma sunat dr iam zis ca mai bine mor decat sa fiu amanta lui.credema mie foarte greu fara el si akm il iubesc si mie dor de el dar nu pot sa accept sa fiu pe locul doi......vreau sa iti dau un sfat....uital sau prefate cal uiti,ocupate de alte lucruri si nu uita o femeie care se respecta nu cade niciodata pe locul 2.....daca va fi sa fiti impreuna te va cauta cand va fi liber si singur cand isi va da seama ca te iubeste doar pe tine.....dar pana atunci incearca altceva viata merge inainte scumpa mea....un barbat poate sa te faca sa suferi enorm de mult...;dar niciodata nu te va putea schimba....in schimb tu chiar daca taci....chiar daca te departezi....il poti schimba....fii puternica si aratai ca nu esti doar o rezerva:*
adrianadarker
Postat pe 14 Decembrie 2011 03:47
De la: adrianadarker, la data 2011-12-14 03:47:16draga mea;si eu am trecut printro situatie asemanatoare,totul era bine si frumos cand eram impreuna si imi spunea ca ma iubeste, ne int si noi la 1 saptamana 2 ,ma suna doar cand isi amintea de mine.....si eu ca proasta il iertam de fiecare data pt ca il iubeam....a durat 8 luni...cand am aflat ca era casatorit de fapt si toate acele zile cand nu ma suna si le petrecea cu fam lui....iti dai seama ce a fost in sufletul meu:((......iam spus ca nu mai vreau sal vad in viata mea .....ca mia distrus viata si ca mia rupt o bucata din mine cu vestea aceea....el o inceput sa planga si sa imi spuna ca el chiar ma iubeste dar ii e greu sa se desp de cealalta....din cauza familiei ;iar eu iam zis ca poate nu a fost sa fie .....si lam rugat sa nu ma mai caute pana cand nu va fi singur.....;dupa cateva luni ma cautat din nou ii era dor de mine dar tot nu se despartise de nevasta lui....;asa ca lam ignorat desi ma durea inima pt ca il iubeam....dupa o luna eu am plecat din tara departe de el si de tot ....speram sa uit....de un an de zile nu mai stiu nimic de el.....am aflat doar ca ma cautat zi de zi acasa ca a intrebat pe toti unde sunt .....a aflat in cele din urma....ma sunat dr iam zis ca mai bine mor decat sa fiu amanta lui.credema mie foarte greu fara el si akm il iubesc si mie dor de el dar nu pot sa accept sa fiu pe locul doi......vreau sa iti dau un sfat....uital sau prefate cal uiti,ocupate de alte lucruri si nu uita o femeie care se respecta nu cade niciodata pe locul 2.....daca va fi sa fiti impreuna te va cauta cand va fi liber si singur cand isi va da seama ca te iubeste doar pe tine.....dar pana atunci incearca altceva viata merge inainte scumpa mea....un barbat poate sa te faca sa suferi enorm de mult...;dar niciodata nu te va putea schimba....in schimb tu chiar daca taci....chiar daca te departezi....il poti schimba....fii puternica si aratai ca nu esti doar o rezerva:*


Adriana,draga!

constat ca dai sfaturi......nu zic ca-i rau...dar incearca si tu sa-ti mai amintesti oleaca de gramatica.....

....
Cristina_Adler
Postat pe 14 Decembrie 2011 09:02
De la: andalexkor, la data 2011-12-09 01:57:42ii dau si io o solutie de scos din minte: o "maciuca" de baiat sarac si cinstit:))) la cinci luni de relatie...asa dor de el numai la faptul ca era pun la maciucareala ma gandesc la ora asta; vrei relatie lunga si de viitor...ia vezi cati din cunoscutii din copilarie mai sti ca sunt disponibili; daca mai vrei sportul cu maciuca la sol:))) intreaba prin vecine ..parerea mea



Si presupun ca acum ti-ai cenzurat intrucatva publicatia.
Doar nu ti-ai fi dorit sa fii vulgar 100%...
nathalie
Postat pe 16 Decembrie 2011 09:22
he he, Nat... a vrut sa para domn... altfel nu-i zicea maciuca...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Decembrie 2011 22:42
adrianaaa...nu am vazut in viata mea atatea greseli de ortografie. nu e posibil ca in sec 21 sa scrii asa fato. tu chiar nu stii sa folosesti cratima??
MARILENA_25
Postat pe 17 Decembrie 2011 10:40
FA TI ALT IUBIT!!!
garbo179944
Postat pe 17 Decembrie 2011 21:03
Aham...

Si cum sa-l faca?
La traforaj?
nathalie
Postat pe 17 Decembrie 2011 23:20
din plastilina, sa nu zgarie atat de tare
dor72_
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:40
Eu ma gandeam la ceva mai dur decat plastilina, dar e ok si asa...
E mai manuibila...
nathalie
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:48
De la: nathalie, la data 2011-12-17 23:20:03Aham...

Si cum sa-l faca?
La traforaj?


ei, cum sa si-l faca...
pai simplu.
cu manutza ei...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Decembrie 2011 15:16
Buna draga mea ! Nu poti sa il scoti din mintea ta ? OK .Iti recomand sa asculti in fiecare zi: I FEEL GOOD . Si ............ trebuie sa pricepi ca doar TU te poti aprecia la justa ta valoare .Nici el si nici un altul nu poate face asta !Iti jur ca daca in fiecare zi o sa asculti melodia aceasta o sa fie super ok .Trebuie sa ai incredere in tine si ... abia apoi sa lasi pe cineva sa iti fure inima .Doar repeta mereu ca esti ,, bine,, si asa vei fi .
garbo253605
Postat pe 18 Decembrie 2011 15:36
Ai procedat corect.
Dar ai ramas blocata emotional. Inca il iubesti. El ti-a satisfacut o nevoie intensa de a iubi pe cineva.
Blocajul in care te afli acum este f puternic iar tu esti f slaba.
Vei suferi puternic dar nu se moare din asta decat daca te straduiesti.
AnnaLyse
Postat pe 20 Decembrie 2011 12:16
Uite o metoda mai buna decat tot bla-bla ul .
Trimite-i un sms ca te-ai razgandit si vrei sa-l vezi.
Fa dragoste cu el!
Numai ca sa fie obosit cand se duce la cealalta. Si mai ales ca sa te simti si tu bine.
AnnaLyse
Postat pe 20 Decembrie 2011 12:36
Pentru inceput , este gresit "pana acuma". Corect este "pana acum".
AnnaLyse
Postat pe 20 Decembrie 2011 12:37
Incearca sa-ti gasesti o alta relatie. Oricum dupa ce cunosti cativa barbati, nu mai pui totul la suflet. Viata nu e totdeauna ca in filme sau povesti. Traieste la maxim tot ce e frumos, pentru ca timpul trece si ne schimba atat exteriorul cat si interiorul. Tot timpul dar si experienta acumulata te vor determina sa-ti reordonezi valorile si prioritatile pentru urmatoarele etape ale vietii.
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 09:24
mdea, incearca sa-ti schimbi sosetele si vezi, poate n-o sa mai aiba aceeasi putoare... ci alta, mai picanta ashea...

rubioclaro, asa e, pe de o parte, viata nu e ca in carti, filme sau povesti, ci poti constata cu consternare ca poate fi mai bizara, mai complicata, mai intensa si imprevizibila decat orice roman epocal, senzatioanal. asadar, nu ai retete, nu ai anticipari, nu ai viziune limpede sau chiar deloc. stii doar ca lucrul ala sau fiinta aia, pe care ti-o/l doresti cu ardoare, este ceea ce te implineste si reprezinta chiar intalnirea vietii tale. stii ce faci pt asta? multe, orice, caci constati ca nu exista orgolii, vanitati si umilire cand vrei ceva. alea-s doar fite de pretiosi, dA printi si printese cu bobu` de mazare sub cour, pe care-l simt un bolovan, in mod caraghios si inadecvat.. nu exista rusine sa te cobori, sa te dai cu capul de pereti si sa te umfli de plans, fiindca stii ca oricand te poti ridica. te faci carpa, pres, dar stii bine ca nu esti.

daca toti am sti care sunt urmatorii pasi in propria viata, cand ai de-a face cu inefabil, cu partea nevazuta, inexprimabila si impalpabila a lucrurilor, am sti si ce avem de facut sa ne fie bine...
relatiile nu se schimba, nu se inlocuiesc, precum un surub. atunci inseamna ca suntem superficiali si nu vorbim de iubire, ci de negocieri ori de-un rasfat. ...ashea, ca suntem noi mai cu motz!...

bineinteles, cand vezi ca ceea ce ai facut nu duce nicaieri, atunci te retragi si-i spui: `du-te cu Dumnezeu!` dar cu siguranta, nu vei regreta.
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 10:33
Trebuie sa aveti puterea sa recunoasteti fata de voi ca ati gresit atunci cand ati ales pe cineva caruia sa-i daruiti iubirea, increderea, ba chiar si vreun copil, iar respectiva persoana nu mai corespunde exigentelor sau asteptarilor. Cat despre regrete prelungite, ele nu isi au sensul pentru ca nu vor aduce inapoi ceea ce a fost frumos. Asa ca fetelor, stergeti-va lacrimile si priviti inainte: viata e dura , nu numai frumoasa si trebuie sa luptati sufleteste pentru a depasi toate dificultatile intalnite.
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 10:45
De la: garbo052336, la data 2011-12-20 12:36:33Uite o metoda mai buna decat tot bla-bla ul .
Trimite-i un sms ca te-ai razgandit si vrei sa-l vezi.
Fa dragoste cu el!
Numai ca sa fie obosit cand se duce la cealalta. Si mai ales ca sa te simti si tu bine.



Cat de penibil poate sa fie sfatul asta!

Doar daca ai ca sursa de educare telenovelele si filmele pentru adulti, poti veni cu astfel de recomandari.
Dar sa nu-ti inchipui ca esti si credibila.
nathalie
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:38
tre sa umplu cu ceva aici ca dadusem click aiurea si postasem muzica...:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:41
Ge,
Asa-i recomanzi sa si-l scoata din minte?
nathalie
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:44
eu nu-i recomand nimic, Nat...
ca nu-s "Tata" Ranitelor...:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:48
asta cu "scosul din minte".. e o problema falsa. Nu ti-l scoti din minte. Traiesti asa. Asta e. N-ai cum sa controlezi ce simti sau ce gindesti - poti in schimb sa controlezi ce faci, pe baza a mai multi factori: unul dintre ei ar fi disponibilitatea de a te face pres. Daca o ai, suna-l...
Daca nu, nu.
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:48
alt sfat tare, nestiut de nimeni...:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viatza ca o ceasca de cafea... 10 De la: vuvuzela 30 Ianuarie 2011 01:30
cea mai grea decizie din viata mea 442 De la: anisoaraf 16 Ianuarie 2010 20:03
Meritam o a doua sansa? 9 De la: ratuscaceaurata 10 Octombrie 2011 07:00
o experienta cu gust amar 207 De la: Jojolin 17 Mai 2011 22:04
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Setari Cookie-uri