cum sa mi-l scot din minte ??

si ce fac daca cred ca Dumnezeu a fost rau si nu ma ajuta sa trec peste suferinta asa cum la ajutat pe el? si ca am avut incredere in Dumnezeu si am avut impresia ca ma lasat balta? atunci ce fac?
garbo162703
Postat pe 21 Noiembrie 2011 08:47
Buna ,
Eu zic sa iei totul ca pe o experienta , si sa inveti din toate cate ceva .Daca t e-ai simtit bine in cele 5 luni , totul este Ok.Iar de uitat trebuie sa il uiti pt ca daca el nu a mai dat niciun semn de viata inseamna ca nu mai simte nimic pentru tine . Trebuie sa simti ca esti o fata deosebita si ca meriti mult mai mult decat un ,, el ,, carese impaca cu ,, fostele ,, doar de dragul trecutului . Traieste in viitor pt ca , sigur va veni cineva care te va face fericita .
elenaliliana
Postat pe 21 Noiembrie 2011 10:22
da.i timpului timp
shanela
Postat pe 21 Noiembrie 2011 16:01
Sunt 10 ani de cand iubesc pe cineva cu care am petrecut 6 luni si totusi iubeesc acea persoana ca la inceput, nu am fost a lui decat dupa 2 ani si jumatate, dar tot in minte si in sufletull meu este si acum! Stam la diferenta de cateva blocuri, si este inevitabil sa nu ne intalnim, si mor de durere, imi vine sa urlu, am acel gol in stomac cand il vad, deci e ceva nasolll....

Eu aveam o relatie cu cineva, sunt si acum cu el , si ne-am si casatorit, avem 1 copil si totusi ma gandesc la el!
In timpul asta eu m-am culcat cu iubitul ala al meu, si nu imi pare rau, si nu ma judecati, caci inimii nu ii poti ordona, ci face ce simte, nu regret ce am facut, doar ca imi pare rau ca nu am ramas cu el, ci l-am ales pe celalalt, cu care sunt si acum.....dar nu vroiam sa fiu amanta lui cum mi-a propus, asa ceva nu as face , am totusi mandria mea! ideea este ca la vremea aia s-a aflat ca am fost cu el, si era sa il pierd si pe actualul meu sot, deci cine fuge dupa 2 nu prinde nici unul
As vrea ca timpul sa vindeca ranile,dar nu, le adanceste, si raman acolo......sper sa reusesti sa treci peste, MORENA..
Aurelia13
Postat pe 21 Noiembrie 2011 18:27
Doamne cata dreptate ai e demonic...3 ani din viata iubind neconditionat facand compromisuri....suferintza durere m-am tarat k un caine si m-am simtit umilita maxim sa vad k dau tot si nimic nu se schimba am sperat k si ea....k poate dak ma intorc o sa fie mai bine.....ei bine morena nu.....o sa iti otravesti sufletul pana o sa simti un dezgust care te ucide cate putin si o sa iti reprosezi dupa multe compromisuri k poate ai renuntzat repede....nu.....pleaca(damne am lacrimi in ochi si acum) pleaca cat poti pana nu o sa traiesti ceva oribil...eu am ramas insarcinata si am avut complicatii si nu s-a implicat deloc nu am putut sa vb cu imeni am dus singura durerea.......si tot ce acum pare frumos pt k e un val d minciuni pe care ti-l pui pe ochi cand o sa il iei o sa vezi k nu a mai ramas nimic din ceea ce erai...iubirea nu e asa...iubirea e daruintza ....implicare....atentie....te rog nu face ce am facut eu :(
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 06:15
Gandul asta k poate o sa regrete , k o sa se intoarca el....k o sa planga dupa tine nu o sa se intample niciodata....pt ei...cele care dau totul sunt un "tampon"...le numesc eu....asa te vad se intorc sa le lingi ranile si pleaca iar...bunatatea nu e apreciata nici daruintza nici atentia....stiu k vrei sa crezi k binele invinge nu o sa ai decat dezamagiri....iti zic ceva sincer singura solutie d acum in colo e sa fi f egoista gandeste-te doar la tine...impune doar ce vrei tu....asa nu o sa regreti niciodata si dak nu face k tine nu e pt tine punct...asta trebuie sa fie in mintea voastra a tuturor....asa nu o sa fii ranita niciodata.
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 06:21
Iubeste-te pe tine mai presus d orice tu esti cea mai importanta persoiana din viata ta...fa sa iti ie bine altfel e nasol rau
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 06:22
Uite o mel care descrie cat d patetica eram eu cand el pleca dupa fata care o iubea...la fiecare semnal dat d ea...ea f smecherea in opinia mea....si eu constienta il cautam si vroiam sa il iubesc cand alta il scuipa:)....mi-am facut-o cu mana mea:)....am zis k pot k sunt puternica k pot sa il fac sa ma iubeasca cu intelegere si iubire neconditionata.....e oribil cat d mult se poate degrada si injosi un om pt crede cu putere k poate....si spera....si crede k pt sufletul pereche merita sa faci "salturi mortale"....sa "muti muntii".....pt k tu vezi in el ceea ce cu sigurantza alta nu va vedea.....ah si eu sunt f sincera si ii spuneam mereu ce simt cat ma doare....si nu conteaza nici asta....si am trecuut pe langa momente cand o pupa in fatza mea....desi era cu mine....plangea in fatza ei k nu ii raspundea ea la tel desi era cu mine....si ajungeam acasa si imi doream sa mor...ma simteam folosita si murdara ma dureau toate....intram in sevraj ma durea tot....d ziua indragostitilor dupa ce mi-a dat msg k ma iubeste si ii e dor d mine s-a vazut cu ea si si-a inchis te desi trebuia sa ne vdm...si l-am vazut pe geam plecand cu ea.....d rev a pupat-o d fatza cu mine desi credea k nu am vazut si cineva a facut poze am dat d poze in calc salvate in folderul cu downloads fara o denumire dubioasa dar salvate acolo...:(...l-am iertat am continuat.....dupa 2 ani am ramas insarcinata el...am avut complicatii la avort....nu aveam cum sa vb cu ai mei cu nimeni d rusine....nu aveam pijamale nu aveam nimic...aveam hemoragie eram slabita si el nu a venit decat cand am sunat eu si ma pus sa ies afara sa ii platesc taxiul....l-am iertat iar...ne certam des pt k nu suporta sa ii reprosez ceva....eu spre deosebire d tine imi ceream drepturile....pt k el spunea k ma iubeste si nega mereu tot ce facea...k era beat....k eram eu rece...k asa a simtit si stie k nu ma simt bine cu prietenii lui....k eu nu pot sa ii zic cu cine sa se vada k sunt egoista k e doar o simpla prietenie...k dak vroia era cu ea si incerca orice dar eu vedeam.....o data eram in parc si ea era in fatza noastra si a tresarit speriat rostindui numele cand a vazut-o....dar eu eram paranoica...eu eram egoista....si il credeam k ma facea sa cred k sunt absurda.....ah...si cand eram in sesiune si m-am suparat k fusese nesimtit a considderat k dupa 3 zile din 10 in care nu ne-am vb sa se vada cu alta...pt k oricum naive k mine se gasesc pe toate drumurile, nu eram despartiti dar eram usor d inlocuit....doar k el motiva k eu am fost absurda iar si a vrut sa ma supere dar k ma iubeste....3 ani asa....eu m-am despartit ieri......si nu stiu incotro sa o apuc si realizez k am fost asa prostutza....si il vedeam k suflet pereche simteam o conexiune puternica...ma inmuiau ochii lui...ma simteam bine in bratele lui...simteam k ma iubeste (e asa inselator) se uita cu drag....ma tinea cu caldura in bratze...ma luminam toata cand il vedeam....adoram cum miroase....as fi facut tot...am plans d multe ori in fatza lui si ii spuneam ce simt si k ma doare...si k stiu k sunt minciuni si k simt k ar face totul pt alta persoana....:(nu pt mine...si nega....si imi zicea k pe mine ma iubeste k si el sufera cand nu e cu mine......O data cand eram in oras...(tipa d care e indragostit e vecina) eram cu totii si ea imi radea in fatza si el o sustinea....ii amintea d lucruri pe care obisnuia el sa le faca pt ea...k au fost la mare k au amintiri si el devenea nostalgic...si imi spunea tipa in fatza k ea stie sa tina un om si el ii dadea dreptate....eu cum trec d asta?...neaga k are fi avut ceva cu ea....doar k au dormit in pat k prieteni si k da a vazuto dezbracata k a dormit cu "p...a"...la fundule ei...."....dar k nu e atras k o vede k pe un baiat k e amica doar :).....si cum poti sa renunti doar k simti k iti ascunde ceva....si k poate a fost un gest d prietenie sa o pupe ....si k poate sunt prieteni d mult si esti egoista sa ii spui sa nu se vada dak tu nu te simti bine in compania prietenilor lui...e egoism si nedreptate sa ii spui k te supara...si cand iubestio nu constrangi cu nimic:((....Eu cum fac acum ? offf as vrea sa stiu :(((....si d fiecare data cand spuneam k ma doare pleca imi intorcea spatele si pleca rezistam sa nu il sun consideram k e normal sa spui ce te doare....sa auzi ceva pe care sa il poti accepta din partea celuilalt ...adevar...si pe urma ziceam k am fost prea dura si k poate timpul il va face sa se schimbe si k poate cu timpul lucrurile nu or sa mai fie asa....si il sunam incercam sa uit ...ma purtam d parca nimic nu s-ar fi intamplat......EU CE POT SA FAC?...NU 5 LUNI 3 ANI D DURERE...SI AMINTIRI ORIBILE SI PUTIN D AMAGIRE...MA SIMT DARAMATA TOTAL....MA SIMT TARATA IN CEL MAI ORIBIL IAD:( CE E D FACUT? CE POT EU SA FAC...M-AM DESPARTIT DAR PORT O RUSINE SI O DURERE IMENSA:(
http://www.youtube.com/watch?v=IzF32qOm9LQ&ob=av3e
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:00
AM UITAT MEL:)
http://www.youtube.com/watch?v=IzF32qOm9LQ&ob=av3e
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:01
NU POT SA DESCHID OCHII D USTURIME....SI NU AM SOMN....:(....D FIECARE DATA E ASA....SI MA INTORC PT K DUREREA E MAI MICA DECAT SA IAU DECIZIA ASTA CARE MA FACE SA MOR....OFFFF...CE POT SA FAC?
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:03
Incercam sa fiu tare...teoretic stau bine...practic:(...asta sunt eu:(
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:05
Imi spunea k nu poate sa vina la spital k ii se face rau d la mirosul d spital:(((....si am stat singura internata acolo fara persoane langa mine....si fara pijamale....dormeam plangand...si printre gene vedeam femeile pline d compasiune care se uitau la mine si spuneau "uite mititica....abia adoarme"...:(si mi se parea k e responsabilitatea mea si k nu am nici un drept sa ii zic nimic sau sa il oblig sa stea cu mine acolo cat timp ii face rau:(......si am zis k se intampla.....si k o sa trec....ma mintea k la legat d mine experientza atsa k "simte k as fi sotia lui acum"....k sa atasat mult....si k la marcat k la sensibilizat:((.....si a plecat iar....si sa vazut cu ea iar dupa asta si nu a schimbat nimic:(....e la fel d rece indiferent autoritar si considera k el e liber sa se vada cu cine vrea....a trecut...e un an d la avort chiar un an....si eu m-am despartit ieri pt k mi-a zis k a fost la ea la poker si k s-au strans mai multi dar k el a plecat la 3 si k restul a plecat dar el a mai stat d vorba:).....mi-a spus pt k avem prieteni comuni care mi-au tot spus :(...si a zis k asa nu o sa mai aflu d la altii.....si ceva spus pe jumatate ar trebui absorbit d vina nu?:(....nu am nici o dovada....el imi spune k sunt proasta k d cand e cu mine nu a facut dragoste cu nici o alta "pt k eu sunt suficient....k ce ii mai trebuie alta"
garbo195146
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:23
asa mai copila, descarca-ti sufletul si mergi mai departe.
cri_cat
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:28
nathalie
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:31
Buna dimineata,
te/ai trezit razand ? :-*
cri_cat
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:35
Neata!
Da, de doua ore jumate zambesc.
M-au ajutat si perfuziile cu cafea.
nathalie
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:41
nu merita sa suferi la nesfarsit pentru un asemenea tip
o sa fie greu sa treci peste asta,dar,probabil, la fel de greu ca atunci cand se purta aiurea cu tine
pune in balanta ce ti-a adus bun si ce ti-a adus rau aceasta relatie si trage concluziile
nu ti se intampla doar tie


"Love is a form of amnesia when a girl forgets there are 1.2 billion other boys in the world!!!"
greenriver
Postat pe 23 Noiembrie 2011 14:37
De la: razadesoare, la data 2011-11-19 03:30:09E foarte greu draga mea, eu am avut o relatie de 8 ani aproape perfecta si ne-am despartit de 9 luni , in fiecare zi e in gindul meu si in fiecare noapte in lacrimile mele. Roaga-te la Dumnezeu, cere-i sa-ti usureze suferinta si poate vei trece mai usor peste acest episod. Sa stii ca timpul nu vindeca ranile ci doar asterne un praf usor peste ele; cind vei sterge praful din suflet, ranile vor fi tot acolo, Te inteleg din tot sufletul meu, as vrea sa-ti dau o solutie dar nu am nici eu. Poate iubindu-l cu toata puterea ta, neconditionat si rugindu-te pentru el lucrurile se vor intoarce pe drumul dorit de tine, sau ...poate nu . Iti doresc putere, si sa stii ca nu esti singura in durerea ta, Este durerea multor femei din lumea asta! Cu mult drag, Sonia


Nu stiu cum se face, dar cred cu tarie in tot ce spune aceasta razadesoare. Mi se pare firesc sa concluzionezi in stilul tau, cu iubire in continuare, neconditionata, dar, si e un mare dar, daca spui neconditionat, nu te mai gandesti la ce vei primi din partea Universului. Ca-l vei primi tot pe el, ca-l vei primi pe altul mai bun decat el, desi in clipa de fata e clar ca nu poti vedea limpede lucrurile, tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in faptul ca doar cu iubire pura te poti descoperi mult mai mult si mult mai bine pe tine, astfel atragand alaturi numai si numai oameni cu suflete curate si care iubesc pur asemeni tie. Apoi alegerile pe care le vei face, vor fi cele mai potrivite, cele mai sanatoase. Suntem alaturi de tine si de toate celelalte fiinte de pe acest intreg pamant si incercam sa ne ajutam. Cauta sa faci cat de mult bine poti, cat de multe lucruri frumoase si cu siguranta nu vei ramane nerasplatita cum se cuvine. Cauta sa faci numai rele si sa urasti si ai sa vezi ce primesti. Parerea mea e ca vei primi lucruri diferite, acum tu decizi ce poti sa faci mai bine pentru tine! succes!
un_maseur
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:20
Deschid cartile de tarot pentru cine este interesat,terapie de la distanta pe poza,energizare,protectie si consiliere.Contact la new_light_angel@yahoo.com
garbo250406
Postat pe 25 Noiembrie 2011 20:21
asa, asa, deschide-le si lasa-le in pozitia "start".s-o gasi vreo musca fara cap sa vrea nitica terapie .bani sa aiba,nu?
si_totusi
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:06
Persia
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:09
De la: garbo250406, la data 2011-11-25 20:21:05Deschid cartile de tarot pentru cine este interesat,terapie de la distanta pe poza,energizare,protectie si consiliere.Contact la new_light_angel@yahoo.com



Tva-ul de cand nu l-ai mai platit sau l-ai platit vreodata ???
,,Energizare " ..zici ..hmmm , ,,protectie " ....servicii de protectie si paza sau ...? :-))) protectie de cine sau de ce ?? si consiliere...bun asa. Intrebare : intentionezi sa-ti construiesti o casuta din aia cu turnulete aurii ..pt a putea sa-ti primesti mai bine ,,clientele ,,selecte "...in categoria asta intra cele parasite de un sot deja plictisit de tipetele si isteriile consoartei , mai intra alea care umbla ca toapele-n incaltate in pantofi cu toc cui pe drumurile neasfaltate ale patrei si cele care se duc in Bamboo pt a servi o apa plata cu lamaie in cautarea vreunui fraier pe care sa-l mai,, iubeasca" putin.:-)) Acestei mase te adresezi .Mai trebuie spus ca Garbo nu e site de publicitate , de obicei pt publicitate se plateste.
reyya
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:18
Si in plus, in Termenii si Conditiile de functionare a site-ului Garbo, apar si urmatoarele doua puncte -



Nu puteti publica, transmite sau face referire la orice tip de mesaj care poate contine o forma unanim recunoscuta in societate ca fiind "publicitate" la diverse categorii de bunuri si servicii.

Nu puteti publica, transmite sau face referire utilizatorilor sau membrilor Siteului nici un fel de mesaj comercial nesolicitat, indiferent ca aceasta trimitere se face sau nu prin intermediul sistemelor de comunicatie puse la dispozitie de Site sau prin intermediul altor mijloace de comunicatie.


nathalie
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:24
146, lasa ca va trece, in timp bineanteles Incearca sa-ti faci noi planuri de viitor iar trecutul sa-ti fie lectie
Persia
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:37
De ce, ma rog, sa nu se mai culce cu baietii asa de repede?! Ti se pare ok sa se culce cu unul dupa 1 an doar ca sa descopere ca nu e persoana la care se astepta? Crezi ca traim destul de mult incat sa ne permitem s-o scaldam asa? Parerea mea: incearca-i si opreste-te la cine crezi ca merita!
mimi74
Postat pe 26 Noiembrie 2011 01:48
draga mea nu te mai lasa calcata in picioare !
simplu ..zambeste si incerca sa iesi cu alticneva caruia nu i-ai dat importanta cand alergai dupa iubirea asta himera!
se spune ca doar o alta dragoste o invinge pe cealalta !
eu nu iubeste pe niciuna , sau e posibil sa fie indecis dar ma indoiesc!
dupa cate am citit i place sa fie in centrul atentiei , sa aibe multe femei in jurul lui gata oricand sa-i satisfaca poftele!
Ingrid_Cory_1
Postat pe 26 Noiembrie 2011 08:52
cautati pe alcineva el sigur are pe alcineva acum c and nu este prea tarziu eu sunt mariatata de 13 ani si am probleme dar am un copil care sufera si am probleme cue a de fiecare data cand aduc vorba de divort nu are rost sa stai langa o persoana care nu te merita si nu imartasesete acelesi sentimente cu tine ai sa suferi o viata eu cand ama vut asfel de sfaturi nu am tinut cont si acum e prea tarziu sufar in mine sa nu ma mai arat copilului dar ai grija ochi pt ochi si dinte pt dinte veziti de viata ta si cautati pe cineva care te merita care sa iti imparti viata
mult succes daca vrei sa mai vb adresa mea este adry7879@yahoo.com
garbo188712
Postat pe 26 Noiembrie 2011 14:37
ne este dat sa suferim ,ESTE FOARTE GREA DESPARTIRE O INTELEG PE ACESTA FAT EU SUNT IN ACEEASI SITUATIE CU AI EI .
garbo190423
Postat pe 26 Noiembrie 2011 16:46
mimi
mai bine anunta un casting....si ii incearca pe toti...
doar o viata avem. de ce sa nu o terfelim...oricum ne e luata intr-o zi

423, si tu esti in situatia ei ?
pai asa incep sa se clarifice lucrurile
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:23
absolut...cauta altu si iti trece repede
ca si cum nu ar fi fost...
Mr_Li
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
7ani jumate dusi pe apa sambetei 48 De la: garbo_384192 22 Noiembrie 2013 16:40
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
Parti negative... 24 De la: joanna22 22 August 2012 00:35
moartea nu iarta,dar elibereaza! 464 De la: vuvuzela 9 Februarie 2011 12:26
ajutorrrrrrrr 10 De la: garbo271017 13 Ianuarie 2013 19:44
Setari Cookie-uri