Desi extrem de gelos inainte, prietenul isi face o prietena apropiata la scoala

Are mare dreptate 101254 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo063956
Postat pe 14 Noiembrie 2011 17:19
Buna!
Exista situatii si situatii....... Si eu am avut multi amici baieti si nu s-a pus vreodata problema de ceva mai mult... Si prietenii intr-adevar stranse... in sensul in care cunosteam orice fel de probleme, de anxietate.. relationala sau nu... Tot liceul am avut un baiat coleg de banca.... si asta nu a fost o problema nici pentru prietenul meu si nici pentru prietena lui. Si tin minte cu placere ca mergeam impreuna sa-l ajut sa cumpere cadouri pentru prietena lui cu orice fel de ocazie, (ziua ei, paste, craciun)..
In facultate a fost la fel, am avut un alt foarte bun prieten care si el avea o prietena de nu stiu cati ani de zile....... si iar nu a fost o problema pentru nimeni amicitia asta........sau cel putin nu stiu eu. Dar ii vizitam cand locuiau impreuna.....si intr-adevar discutam mai mult cu el, ca aveam mai multe subiecte comune ( cursuri, profesori, colegi etc), dar sper si cred ca ea nu s-a simtit niciodata exclusa din discutie, sau in plus sau mai stiu eu cum...... Si cand ajungeam la vreo polemica de ma certam eu cu el..., ea era intodeauna mediatorul...... si terminam orice polemica razand..
Oricum eu nu tin minte ca el sau ea sa-mi fi spus vreodata ca au avut vreo discutie din cauza mea... ca si amica (a lui mai mult.)...

Dar tind sa cred ca amicitia asta, nu a insemnat o schimbare totala de atitudine si de comportament in relatiile lor si cu atat mai putin in relatia mea..

Daca tu simti ca in relatia ta a intervenit o schimbare de 180 de grade, atunci e cazul sa iei atitudine........
E foarte posibil insa ca el sa nu se simta cu nimik vinovat ( pentru ca nu a facut deocamdata nimik: adica nu s-a pupat cu ea si ca nu s-a culcat inca cu ea). Poate tocmai din aceasta cauza, incearca sa te convinga ca totul e ok si ca nu vrea si nu poate sa renunte deocamdata la relatia cu tine..

Vezi tu... barbatii nu simt ca tradeaza din punct de vedere emotional.

Tu insa ca femeie, te simti in acest moment tradata emotional. Ti se pare nefiresc ca el sa caute o amicitie in altcineva decat in tine... Ti se pare nefiresc ca el sa caute in altcineva prietenia, comunicarea, sfatul.. lucruri pe care tu i le-ai oferit si inca i le oferi.

Eu cred ca un barbat simte si crede ca tradeaza in momentul in care chiar face ceva; adica fie se saruta, fie face sex cu persoana respectiva.
Deocamdata el nu simte si nu crede ca te tradeaza, probabil tocmai din aceasta cauza este si foarte convingator. ( in sensul in care el nu lasa capul in jos la ceea ce ii reprosezi tu ci te contreaza). E foarte convins ca nu a facut nimik gresit. Si probabil ca asa este.

Mai mult decat sigur, el nu o tine de mana pe fata aia, nu o tine in brate, nu o saruta si nici nu se culca cu ea....

In mintea lui chiar nu face nimik gresit. Tu esti de vina ca ii reprosezi niste lucruri care nu exista.

Tu in schimb te simti tradata: pentru timpul pe care el il petrece cu ea. La scoala, in pauze, in timp ce merg impreuna cu acelasi tramvai. Mai mult de atat, pentru ca iti si impune o amicitie a lui pe care tu trebuie sa o accepti.

Este foarte posibil ca tu sa ai dreptate, instinctual.
Pentru felul in care ei comunica.
E foarte posibil ca oricand, intr-un anumit moment, unul sau altul sa cedeze unui impuls. Sunt foarte buni prieteni, amici, confidenti. E suficient un moment de slabiciune al oricaruia dintre ei si se poate ajunge mai departe.

Eu te-as sfatui sa nu fii tu slabiciunea.......
Sa nu fii tu cea care provoaca certurile pe care el ( prietenul tau ) i le povesteste ei....
Si sa nu fii tu cauza pentru care prietenul tau sufera si are nevoie de alinarea unei alte femei. Si mai mult..nu fii tu subiectul lor de discutie.

Dar daca observi ca prietenul tau iti cauta nod in papura pentru orice faci in casa, afara.. etc. Atunci du-te mai departe. Nu mai e cazul sa lupti ca nu ai pentru ce.

garbo225715
Postat pe 14 Noiembrie 2011 23:51
ai dreptate in multe dintre comentariile tale, garbo225715!
anca16
Postat pe 15 Noiembrie 2011 18:11
De la: garbo247002, la data 2011-11-09 16:46:50Va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu situatia mea...

Sunt impreuna cu prietenul meu de cinci ani si locuim impreuna de doi. Eu am 21 de ani, el 22. Din totdeauna, amandoi am fost gelosi, iar eventual eu devenit mai intelegatoare, dar el nu (pana acum o saptamana). Gelozia lui consta in faptul ca nu aveam voie sa vorbesc cu nici un baiat in pauze, ori macar sa stau langa un baiat la facultate. Cumva, am reusit sa accept lucrurile astea cu toate ca ne mai certam.

Anul acesta el a inceput facultatea din nou, dupa o pauza de un an, in domeniul sociologiei. Eu stiu ca in cadrul profilulu asta se lucreaza foarte mult in echipa si inteleg ca el interactioneaza cu fete si baieti deopotriva. Dar miercurea trecuta, mi-a zis ca si-a facut o prietena (el, care era extrem de gelos). Mai mult, el crede ca fata asta (care e single) are potentialul de a deveni o prietena foarte apropiata; de fapt, amandoi au aceeasi gandire, aceeasi situatie familiala (parintii amandurora sunt alcoolici) si amandoi duc lipsa unui prieten adevarat. Asa ca au oficializat "prietenia"lor in ziua respectiva. Ei se vad aproape zilnic la facultate si lucreaza mult impreuna, ba chiar merg si cu autobuzul impreuna, deci se vad foarte des. Dar el imi zice ca vrea mai mult de atat, posibil sa se intalneasca in afara scolii, ori ea sa vina acasa la noi sau EL LA EA. Ne-am certat foarte tare pe tema timpului lor impreuna in afara scolii pentru ca nu sunt de acord. Inca nu s-a intamplat, dar el zice ca vrea lucrurl asta si chiar ma impinge si pe mine sa merg sa imi caut un prieten daca vreau pentru ca acum nu mai este gelos. Dar nu voi face lucrurl asta.

Va rog sa nu imi dati sfaturi de genul sa ii zic cum ma simt, sa incerc sa ii explic sentimentele mele pentru ca am incercat ORICE posibil si el nu ar putea alege niciodata intre mine si ea, daca i-as cere. El zice ca ma iubeste si ca nu m-ar insela niciodata si ca trebuie sa am incredere in el. Dar am incredere! Stiu ca nu ma va insela, dar nu imi convine ca el sa petreaca mult timp cu o fata si sa ma discute cu ea, sa devine apropiati. Cel mai mult sunt impotriva lui sa o viziteze pe ea acasa (fara mine). Nu cred ca e OK ca partenerul tau sa petreaca timp one-on-one cu o fata singura acasa la ea, chiar daca el zice ca ar avea un motiv intemeiat: sa lucreze pentru facultate sau chiar sa se cunoasca mai bine, ca si prieteni. Am incercat sa facem un compromis, i-am zis ca voi admite ca ei sa fie prieteni atat timp cat e legat de facultate. Dar el vrea mai mult. De multe ori am ajuns aproape de despartire (cu toate ca el nu vrea sa se desparta de mine, dar nu s-ar simti vinovat daca as pleca din cauza prietenei lui). El nu poate alege intre o relatie de 5-ani si o prietenie de o saptamana... in ruptul capului. Asa ca nu ii voi cere sa aleaga, doar sa nu treaca limita decentei cu ea. Asta inseamna sa nu mearga acasa la ea!!! Am acceptat chiar si sa o aduca pe ea la noi, sa o "cunosc" si ei sa invete pentru sesiune impreuna. Deci, pot zice ca am compromis foarte mult, dar el nu vrea sa compromita eventuala vizita acasa la ea... Nici nu se pune discutia, el zice "intai cunoaste-o si pe urma mai vorbim despre vizita" dar eu stiu ca nu voi fi de acord cu asta niciodata...

Este vreodata in regula ca partenerul sa viziteze noua sa prietena care e single? Dar in cazul meu, considerand faptul ca el a fost mereu gelos si impotriva lucrurilor astea, dar nu de cand a cunoscut-o pe ea??



Daca s-a ajuns pana la vizite acasa la ea pentru ca ei sunt foarte buni prieteni imi pare rau sa-ti spun...se poate ajunge la mai mult.Cu toata increderea ta fata de el dar in prietenii de astea nu cred .
.Fa-ti si tu un prieten si viziteaza-l la el acasa..daca nu ii pasa nu te iubeste CLaR
pissy29
Postat pe 18 Noiembrie 2011 23:47
toti cufuritii dadica curvarii sunt asa! adica gelosi , puritani, pudici chiar.. de ce? cred ca sunt bolnavi psihic...altceva nu_mi explic. feriti_va de asa anomalii genetice....nu le dati voie sa va conduca viata.
garbo089273
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:35
De la: eu_geminy, la data 2011-11-19 13:14:32si logic ma intreb acum...
or fi existand pampersi (si anume) pentru curvari?!...:D
si cum procedeaza cu ei, atunci cand curvasaresc?!:)))))))
buna ziua gemyni imi place intrebarea ta..nuramane decat sa l intrebe pe el..poate asa aflam si noi...sau ..logic..il da jos..chiar cu risucl de a..:))))
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:18
prietena mea cea mai buna, la un moment dat a cunoscut un tip care era logodit de cativa ani.
au devenit prieteni de suflet,mai ceva ca doi frati.
vorbeau zilnic la telefon,si se vedeau des,chiar daca era distanta intre orasele in care locuiau.
eu m-am mirat,sincer cred ca dupa un timp de prietenie,stransa,relatia dintre fata si baiat,evolueaza in altceva,sau exista macar tentatia.
dar uite ca intre ei a fost doar prietenie,pana cand logodnica lui i-a impus sa rupa prietenia cu amica.
si s-a rupt ptr totdeauna.
e ciudat,dar exista prietenii de genul asta.
pe de alta parte,am cunoscut la serviciu era o pereche logoditi de sase ani,apoi el a cunoscut pe alta,si a ramas cu ea,cu cealalta/.
el sigur nu vrea sa te piarda pe tine,acum.
dar daca prietenia asta a lui evolueaza in timp in altceva?
daca tu ti-ai face la fel un prieten,el ar fi de acord?
spune-i ca ,vei face si tu la fel,ca ti se pare ok sa aveti prietenii vostri separat.
nu il cicali in cu gelozia ta prea mult,ca asta va va distanta.
timpul va arata,pana la urma.....
e greu de decis,mai bine lasa cateva luni, sa decida dzeu.

daniilia
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:36
Draga mea,stiu ca doare ceea ce voi spune, dar am trecut prin asta cu multi ani in urma si stiu ce vorbesc. In momentul acesta nu te mai iubeste, pentru ca este indragostit de cealalta. Va recunoaste sau nu. Nici nu mai conteaza, dar mai devreme sau mai tarziu aceasta poveste dintre voi, se va sfarsi. Nici un barbat, cat ar fi de ticalos, nu-ti va spune "poti sa-ti faci un prieten pentru ca nu mai sunt gelos" decat daca vrea sa scape din aceasta relatie si nu stie cum. Regret din suflet ce ti se intampla, dar sa sti ca totdeauna, tot raul e spre bine, desi acum nu poti crede asta si nu vezi unde este binele. Il vei vedea mai tarziu. Fii tare si mergi pe drumul tau, viata ti-a rezervat altceva mai bun pentru tine. Mult noroc !
Ela59
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:45
De la: garbo094794, la data 2011-11-14 01:34:35

PS: prietenul meu bun e din alt oras, a dormit la mine si inainte de a incepe o relatie, si dupa, dar nu s-a pus niciodata prob nici macar de un sarut sau o tentztiva....intradevar foarte rar doar prietenie fata-baiat, dar se poate.


Iar marmota invelea ciocolata in staniol ... Sa vedem daca o sa ne scrii shi dupa , ca sa ne ceri scuze
carco
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:20
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-11-13 20:32:43
De la: paishi, la data 2011-11-13 20:02:02Mie mi se pare ca omul asta te-a santajat emotional de-a lungul timpului ca sa obtina ceea ce isi doreste si a jucat tot timpul murdar fara sa iti dea de ales. Dar tu te-ai intreba vreodata ce iti doresti cu adevarat? De ce pe tine te-a privat de prieteni si de libertate doar pentru gelozia lui(de fapt tu ai ales sa faci asta). Principala vinovata pentru aceasta situatie esti tu, deoarece tu nu ai stiut cum sa te impui, din pacate dar el stie. Presupun ca va certati zilnic din orice motiv, si ca orice s-ar intampla e doar din vina ta. Ai doua cai de ales ori ii permiti sa fie asa cu acea fata asa cum isi doreste, deoarece ea ii ofera un confost psihic mult dorit si sa o continuati asa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplata. Gandestete bine merita sa mai lupti pentru relatia asta, el nu o sa renunte la ea deoarece stie ca o sa te convinga pe tine sa o accepti, sa mai treci si peste faza asta. Iti spun clar ca avet probleme mari in relatie, el e foarte imatur, si orice ai face tot la acelas punct mort ajungi. Daca crezi ca merita lupta, dar mai este inca o cale, aceea de a renunt si de a te pune pe tine pe primul plan, de ce vrei tu, de ce iti doresti tu, de ce simti tu, unde vrei sa ajungi. Oricum exista prea mari diferente intre voi ca si oameni, daca te desparti de el si el te iubeste cu adevarat o sa se intoarca la tine crede-ma. Arata-i ca tu chiar esti capabila sa-l parasesti, deoarece el nu crede asta(presupun ca atunci cand v-ati certat i-ai zis de multe ori ca-l parasesti, ti-ai si facut bagajele, ai si iesit din casa, dar te-ai intors). Daca se termina de tot nu regreta omul asta nu e de tine!



gresesti....asa se intampla cand iubirea poposeste la varste fragede!! maturizandu/te pasiunea primei iubiri este inlocuita de comunicare,compatibilitate,comuniune,responsabilitate ,alte prioritati,realizari,perceptii despre casatorie sau relatia in doi.





intrade-va sunt de acord cu tine dar nu in totalitate cele enumerate de tine reprezinta iubirea si daca exista si astea e si pasiune :)...dar relatia din care face parte acum, e acea prima iubire frageda. am trecut printr-o situatie asemanatoare si crede-ma ca stiu cum e. eu doar vreau sa scot in evidenta e faptul ca este tanara si are un viitor inainte si de asta ar trebui sa se gandeasca mai intai la ea si la faptul ca merita sa depuna atat efort? ea e foarte traumatizata in relatia asta, uite cate scuze ii gaseste pentru ceea ce face el, iar in momentul in cre ii cauti omului de langa tine scuze incerci sa te ancorezi de ceva care sa iti ofere tie un confort psihic cat de cat. practic te imbeti singur fara a vedea un sens logic al lucrurilor. stiu ca nu vrea sa renunte si o felicit pentru asta, e decizia ei si o respect fara a vrea sa o schimb. doar o fac sa isi puna niste semne de intrebare.
paishi
Postat pe 25 Noiembrie 2011 04:29
DACA URMARESTI SERIA ACESTOR EMOTICOANE VEI INTELEGE TOT!!!!!!!!!!!! DRAGUTA, NU EXISTA PRIETENIE INTRE UN BARBAT SI O FEMEIE FARA SEX! CU ASTA TI-AM SPUS TOT! PE DE ALTA PARTE...........NICI NU MAI E GELOS?! ASTA INSEAMNA CA NU TE MAI IUBESTE! SFATUL MEU> PUNE-L SI TU INTR-O SITUATIE ASEMANATOARE SI VEI VEDEA CUM REACTIONEAZA,,,SI,,,,MAI VORBIM! EU CRED CA RELATIA VOASTRA E PE SFARSITE! .....DAR TU DACA ESTI FATA DESTEAPTA....FA-TI UN PRIETEN ....MACAR DE OCHII LUI SI O SA INNNNEBUNEASCA...DAR O SA-SI DEA SEAMA CE PROSTIE FACE! ASA V-A LUPTA SA TE RECUCEREASCA PE TINE SI COLEGA O VA UITA-O! DACA ACCEPTI SITUATIA DE ACUM .....TU ESTI CEA CARE VA PIERDE SI CARE VA SUFERI CEL MAI MULT! NU MAI FI NAIVA SA CREZI IN POVESTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MI-AR PAREA RAU PENTRU TINE!!!!!!!!!!!!
garbo241862
Postat pe 27 Noiembrie 2011 04:15
hotul striga hotii.
dvb26ro
Postat pe 29 Noiembrie 2011 00:16
De la: garbo247002, la data 2011-11-09 16:46:50Va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu situatia mea...

Sunt impreuna cu prietenul meu de cinci ani si locuim impreuna de doi. Eu am 21 de ani, el 22. Din totdeauna, amandoi am fost gelosi, iar eventual eu devenit mai intelegatoare, dar el nu (pana acum o saptamana). Gelozia lui consta in faptul ca nu aveam voie sa vorbesc cu nici un baiat in pauze, ori macar sa stau langa un baiat la facultate. Cumva, am reusit sa accept lucrurile astea cu toate ca ne mai certam.

Anul acesta el a inceput facultatea din nou, dupa o pauza de un an, in domeniul sociologiei. Eu stiu ca in cadrul profilulu asta se lucreaza foarte mult in echipa si inteleg ca el interactioneaza cu fete si baieti deopotriva. Dar miercurea trecuta, mi-a zis ca si-a facut o prietena (el, care era extrem de gelos). Mai mult, el crede ca fata asta (care e single) are potentialul de a deveni o prietena foarte apropiata; de fapt, amandoi au aceeasi gandire, aceeasi situatie familiala (parintii amandurora sunt alcoolici) si amandoi duc lipsa unui prieten adevarat. Asa ca au oficializat "prietenia"lor in ziua respectiva. Ei se vad aproape zilnic la facultate si lucreaza mult impreuna, ba chiar merg si cu autobuzul impreuna, deci se vad foarte des. Dar el imi zice ca vrea mai mult de atat, posibil sa se intalneasca in afara scolii, ori ea sa vina acasa la noi sau EL LA EA. Ne-am certat foarte tare pe tema timpului lor impreuna in afara scolii pentru ca nu sunt de acord. Inca nu s-a intamplat, dar el zice ca vrea lucrurl asta si chiar ma impinge si pe mine sa merg sa imi caut un prieten daca vreau pentru ca acum nu mai este gelos. Dar nu voi face lucrurl asta.

Va rog sa nu imi dati sfaturi de genul sa ii zic cum ma simt, sa incerc sa ii explic sentimentele mele pentru ca am incercat ORICE posibil si el nu ar putea alege niciodata intre mine si ea, daca i-as cere. El zice ca ma iubeste si ca nu m-ar insela niciodata si ca trebuie sa am incredere in el. Dar am incredere! Stiu ca nu ma va insela, dar nu imi convine ca el sa petreaca mult timp cu o fata si sa ma discute cu ea, sa devine apropiati. Cel mai mult sunt impotriva lui sa o viziteze pe ea acasa (fara mine). Nu cred ca e OK ca partenerul tau sa petreaca timp one-on-one cu o fata singura acasa la ea, chiar daca el zice ca ar avea un motiv intemeiat: sa lucreze pentru facultate sau chiar sa se cunoasca mai bine, ca si prieteni. Am incercat sa facem un compromis, i-am zis ca voi admite ca ei sa fie prieteni atat timp cat e legat de facultate. Dar el vrea mai mult. De multe ori am ajuns aproape de despartire (cu toate ca el nu vrea sa se desparta de mine, dar nu s-ar simti vinovat daca as pleca din cauza prietenei lui). El nu poate alege intre o relatie de 5-ani si o prietenie de o saptamana... in ruptul capului. Asa ca nu ii voi cere sa aleaga, doar sa nu treaca limita decentei cu ea. Asta inseamna sa nu mearga acasa la ea!!! Am acceptat chiar si sa o aduca pe ea la noi, sa o "cunosc" si ei sa invete pentru sesiune impreuna. Deci, pot zice ca am compromis foarte mult, dar el nu vrea sa compromita eventuala vizita acasa la ea... Nici nu se pune discutia, el zice "intai cunoaste-o si pe urma mai vorbim despre vizita" dar eu stiu ca nu voi fi de acord cu asta niciodata...

Este vreodata in regula ca partenerul sa viziteze noua sa prietena care e single? Dar in cazul meu, considerand faptul ca el a fost mereu gelos si impotriva lucrurilor astea, dar nu de cand a cunoscut-o pe ea??
garbo225715
Postat pe 1 Decembrie 2011 01:29
cred ca voi v-ati si impacat deja..
Sper sa fiti fericiti mult timp de aici inainte
garbo225715
Postat pe 1 Decembrie 2011 01:32
Si sa ajungeti la indelungate batraneti
DD_BB
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:38
vad atat de multe pareri ......nimeni nu crede in prietenia femeie- barbat ..si totusi ea exista .Problema ne e prietenia lor ci varsta voastra ,sunteti atat de tineri !!!!!!
Eu am 2 prieteni barbati si suntem prieteni de multi ani si niciodata nu ne-a trecut prin minte sa mergem mai departe de prietenie !Sunt intr -a devar prietenii mei cei mai buni ,au fost langa mine mereu la bine si la greu si pretuiesc foarte mult relatia cu ei .Le respect relatiile de dragoste in care sunt implicati ,le cunosc iubitele si atunci cand au nevoie de un sfat ei sau ele sunt langa ei .De multe ori vin si intreaba ce cred eu despre un a sau alta dintre situatiile aparute in relatiile lor ,acelasi lucru fac si eu ,Consider ca privind problema din directia celuilalt poate inteleg mai bine ce se intampla si este constructiv .
Acum insa ,daca el spune ca e doar o prietena ,,poate ar merita sa mergi pe incredere daca il iubesti si crezi ca te iubeste ,Suspiciunile ,lipsa de incredere si cearta pot distruge o relatie si poate e pacat .NIMeni nu ti poate spune ce va fi maine ,poate acum cu ea e doar prietenie dar poate altadata te va insela cu altcineva fara sa simti nimic Nu stiu daca se merita sa distrugi ceva frumos ce spui ca ati cladit in timp ,,,,doar pentru ca tu nu crezi ca poate fi doar prietenie ,
Intre voi totul e ok >??frumos ??te simti iubita ?speciala ?atunci ai incredere in el
Daca singura problema e ca nu crezi in prietenia intre femeie barbat ,,,eu sunt dovada ca exista ,Si poate puteti deveni si voi prietene ,,,,nu e normal sa spui ca nu ai nevoie de prieteni atata timp cat va aveti unul pe celalalt,prietenii au alt rol .si amandoi aveti nevoie de prieteni.
.
Asa ca,DACA relatia voastra e frumoasa si tu te simti iubita ,,,,,nu cred ca se merita sa o distrugi din cauza unei prietene .Analizeaza insa relatia voastra ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,are el nevoie de o femeie care sa i fie iubita?alta decat tine ???aici poate fi problema dar sigur nu cu suspiciuni si cearta o sa afli raspunsul ...
garbo002010
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:20
si sunt total deacord cu garbo225715 .....exact asta gandesc si eu ,,,,,
garbo002010
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:27
cum mai stati cu iubirea ?
cory_emy
Postat pe 1 Decembrie 2011 16:51
Draga mea, am citit sfaturile si parerile tuturor legat de problema ta, ideal ar fi sa ii asculti deoarece au dreptate si sunt de acord cu ei si din propia mea experienta, dar este mai bine ca tu sa faci asa cum crezi si cum iti dicteaza inima pentru a nu condamna sau a da vina pe altcineva in cazul in care gresesti!
Ai gija de tine si sa nu uiti niciodata ca viata merge mai departe si ca o iubire intotdeauna se uita prin alta...pentru fiecare dintre noi exista o jumatate indiferent de cati ani ai fost alaturi de acest baiat !
garbo245363
Postat pe 2 Decembrie 2011 13:05
De la: johnson_35, la data 2011-11-13 17:18:18hai incearca si tu sa faci jocul ca el , cautati un prieten de aceeasi factura , apoi vezi ce se intimpla , reactia lui va fi;;;;;; ori pa , ori hai


pai, si cu ce este ea mai buna, decat el daca procedeaza la fel ca unul de teapa ei. Asa cu niste barfe intentionate ca ar avea prieten desi nu are, sau pur si simplu inceperea unei alte relatii de prietenie mai merge, insa sa incepa o relatie ca el, atunci de fapt si de drept nici nu trebuia sa o mai jeneze comportamentul lui. ba chiar sa-i placa ... !

eu cred ca mai bine si-ar dezvolta o relatie serioasa bazata pe prietenie, pt inceput ca "o barca de salvare", dupa care ea sa decida daca vrea sa ridice statutul relatiei la iubire . cam aceasta fraza incercam s-o aplic in viata mea

... dar degeaba ii zic eu si cu siguranta si ceilalti, sa renunte la el, daca ea il iubeste cu adevarat ...
Cristi_2_0_1
Postat pe 3 Decembrie 2011 00:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia parinti-copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:38
cum sa il cuceresc? 21 De la: blueeyes 13 Martie 2013 08:07
Mai citeste cineva poezie in zilele noastre? 38 De la: Ilynka 11 Iulie 2012 09:21
Vorbe intelepte 452 De la: Rotty 5 Decembrie 2015 10:16
comjuctivita la bebelusi 21 De la: delycia 8 Octombrie 2010 20:48
Setari Cookie-uri