sunt la greu,dati sfaturi,va rog.

sotul meu a vorbit la tel cu una,din alea platite pentru a vorbi la telefon,
toata naoptea.
am auzit o parte din convorbire.
ii spunea iubirea mea,papusa,mea,si cat de mult o doreste.
s-a fi plictisit de cei sase ani de casatorie.
ma simt prost,pentru ca vad ca nu ma mai suporta,s-a deteriorat de tot viata noastra sexuala,
vad ca imi cauta nod in papura,si ca nu ii mai convine nimic.
cauta motive din trecut,ca sa se lege de mine.
am fost fericiti opt ani,trebuia sa se si termine o data .....
am doi copii,bebe are cinci luni,cam greu sa o las la camin,dar voi incerca de la sase luni.
celalat are cinci ani,l-am inscris la scoala,anul pregatitor.
nu am acte la ambasada ptr copii,dar pot face,la atena.
pentru ca nu pot iesi din tara cu cei doi copii,fara acte semnate la ambasada de sotul meu.
sunt daramata,si ma ajuta rugaciunea.
scrie-ti-mi varag,orice parere,
multumesc celor ce ati comentat ce am scris in trecut,mi-a folosit,chiar si critica.
d
daniilia
Postat pe 23 Iulie 2011 12:16
danilla tu parca era docta de sfaturi la orice si indiferent de subiect ma surprinzi chiar nu sti ce si cum sa aplici in cazul tau???

sfat? pai sti ceva da-i peste nas ...s-a saturat de cei 6 ani??? da-i liber cu usa larg deschisa,fi decisa pe pozitie.Daca stie ce are acsa iti zic cu siguranta ca nu pleaca si daca ai un dram de minte schimb totul in favoarea ta.A ...si nu baga copii la inaintare este probabil cea mai mare greseala care le fac toate femeile maritate cu copii dupa ele...vai o sa fie greu fara tata... copii ce au sa zica daca nu-l vad etc... el stie si probabil o sa mizeze pe chestia asta.
sau..varianta doi...schimbare de looktotal indiferenta din partea ta ascunde cearcanele sub un machiaj beton ii lasi plozii pe cap si brusc ai si tu viata ta personala...sa vedem atunci reactia lui...
ar fi cam doua variante, wwwaaa cu cine te vezi si vezi doamne scandaluri pe tema geloziei sau incepe sa te vada cu alti ochi si isi pune neuronii la treaba sa nu te piarda.
Succesuri!
ameno
Postat pe 23 Iulie 2011 12:55
incearca sa stai de vorba cu el, ca parca pina acum asta spuneai tuturor, sa stea de vorba...
E drept ca poti sa ramai cu rani si mai adinci dar asta e, macar clarifici capitolul asta din viata ta.
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2011 19:39
mda, nasol...poti sa citesti de mai multe ori ce-ti zice ameno, ca-ti zice bine

cred ca n-are rost sa te hazardezi, mai ales ca nu-i prima oara, este? ai mai povestit tu de niste probleme cu sotul, chiar inainte s afaci al 2-lea copil....ah, si ar putea sa va intre odata la cap ideea ca nu conteaza cati plozi ii faci daca el are altele in cap pt el e doar o grija in plus

cel mai bine e sa-ti vezi de ale tale, sa-i trasezi si lui niste sarcini in familia aia, ca vad ca se cam plictiseste, daca are timp sa vb toata noaptea cu altele la telefon.
daca ti tu neaparat sa-l aduci inapoi, n-ai decat sa schimbi atitudinea, tactica, tat!

dar numai tu sti daca merita
zambila
Postat pe 23 Iulie 2011 19:44
fetele, desi Daniilia incerca sa para intr-un fel, eu chiar vad disperare
apoi, tinand cont ca ea locuieste in Grecia ( sotul fiind de acolo ?! ) nu stiu cate optiuni poate sa aiba...
in alta ordine de idei...nici nu stii ce sfat sa ii dai...poate a aplicat si ea sfatul ( total deplasat, dealtfel) pe care-l dadea unei mamici...
doar ea poate evalua situatia, la ea ar trebui sa fie solutia...
si habar nu avem despre adevarata fata a lucrurilor...nici daca aceasta ultima poveste poate fi reala...
dor72
Postat pe 23 Iulie 2011 19:48
dor, noi i-am raspuns cat se poate de serios!
nu le prea am cu empatia si compasiunea (desi ar trebui) si nici nu stiu cat ajuta in situatiile de genu...mai bine un dus rece

pe mine una m-au ajutat sfaturile fetelor cand am avut nevoie
zambila
Postat pe 23 Iulie 2011 19:53
..alta nefericita?!?!?



ce lume,,,,,,,,,,
LILO
Postat pe 23 Iulie 2011 19:55

unbelievable!!! ori poate prea believable, prea previzibil! daniilia, nu le stiai tu pe toate? ce-or sa mai creada toti cei pe care i-ai consiliat?: ca ti-ai batut joc de ei? ca u`ve put your foot in it?
nu intelege gresit! nu pot sa ma bucur pt suferinta ta, insa e de-a dreptul uimitor sa vad ca tu, tocmai tu, nu stii ce sa faci! in ce ma priveste, ti-as spune sa te gandesti ft bine la ceea ce vrei sa faci, la ceea ce-ti doresti in viata, la ceea ce te face pe tine cu adevarat implinita si e pt tine si numai pt tine, dar mi-e teama ca stiu ce ai alege!: orice, ai suferi cu draga inima, numai sa stii ca poti sa-ti pastrezi barbatul langa tine, ca ala nu te lasa! cam asta era mesajul subliminal pe care-l contineau toate postarile tale, ca, deh, oameni suntem si mai gresim si noi! ce daca devenim pres de sters pe jos?!

in ce ma priveste, eu ti-as zice lasa-l! si nu te mai uita in urma! daniilia, viata nu e o reteta, o prescriptie. o prevedere, in baza careia sa poti sti de fiecare data ce e mai bine si ce nu!
esme
Postat pe 23 Iulie 2011 19:58
si nu neaparat faptul ca am aplicat sfaturile ( ca n-am facut-o )m-a ajutat, ci tocmai "trezirea la realitate" primita
zambila
Postat pe 23 Iulie 2011 19:59
esme, te pup fetito...zau ca mi-e mila de fata asta ...si de iluzia pe care si-a construit-o...

zambila, si eu am raspuns cat se poate de serios
n-am avut nicio intentie ascunsa, nici rautacioasa...
repet, e multa disperare si neputina in ceea ce spune
noi stim mult prea putine pentru a putea avea o imagine cat mai aproape de realitate...
in consecinta, nu avem cum sa o ajutam...
iar dusul rece, in functie de fiecare...si eu sunt pro...unora le provoaca infarct...

lilio, chiar nu e cazul...lumea este exact asa cum este... poate cu prea multi nefericiti...
dor72
Postat pe 23 Iulie 2011 20:01
dap!
ii naspa cand te trezesti la realitate, sau te hotarasti sa deschizi ochii, in sfarsit, si observi ca lumea nu graviteaza in jurul tau, ca familia aia sfanta nu-i chiar asa, ca barbatul isi mai lasa uneori sotia pt amanta si ca nimic nu-i batut in cuie

si nu exista sfaturi bune sau rele, fiecare abordeaza problema cum crede de cuviinta...si face exact cum ii pica mai bine
zambila
Postat pe 23 Iulie 2011 20:04
si mie mi-e mila si, in ciuda cinismului afisat, chiar vreau sa-i pot spune ceva adecvat. insa am ramas cumva interzisa cand am vazut hotul strigand ``hotul!``
dor, eu nu cred in vaze sparte si lipite la loc! pur si simplu, nu! cum adica, sotul ei intrase brusc in amnezie, in nentul memoriei si uitase ca are o femeie langa el? nicidecum! ea nu-i mai e suficienta! nu mai e dorita. ea insasi a afirmat-o! so, bye-bye, baby si nu uita!: vreau sa vad usa lovindu-ti couru` cand iesi!
esme
Postat pe 23 Iulie 2011 20:11

esme, asta cu usa lovindu-ti courul e solutia extrema - nici eu, care am aplicat-o, nu o recomand..vorba aia, cardiacilor, persoanelor sensibile...

daca ea are capacitatea de a ierta, sa o faca. Eu, recunosc, deschid usa pentru ca n-am capacitatea respectiva.
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2011 20:14
da, Q, cred ca m-am cam ambalat!
esme
Postat pe 23 Iulie 2011 20:16
ce m-ar fi enervatat pe mine cel mai rau la faza asta e ca te ia de fraiera! adica, tu esti ocupata crescand copiii iar el la telefon cu altele? cred ca-i dadeam o tigaie in cap, de ramanea cu telefonul lipit de ureche
zambila
Postat pe 23 Iulie 2011 20:16
tanti danilla traieste in doua lumi paralele...dincolo pe amante rupe gura targului cu sfaturi..aici plange de mama focului...
pai beyyyy ori esti batman ori esti floarea soarelui sa stim si noi sa nu ne cervelam dejeaba..
concluzia mea este oricum una singura : te faci pres in fata lui si nu o sa te ridici veci...nu ca n-ai putea dar e mai simplu sa-l iei pe "nu pot" in brate si sa-ti plangi de mila"vai am doi copii si nu am ce sa fac blabla.." ma lasi !!! nu esti nici prima nici ultima ce foote capul de grinda de sus...altele se mai si trezesc...
ameno
Postat pe 23 Iulie 2011 20:17
tare aia cu usa
adica s-o deschizi tocma' pt ca n-ai capacitatea de a ierta...
hmm
si cam de cate ori te poti juca de-a kamikazele pana te prabusesti?
precizilla
Postat pe 23 Iulie 2011 21:15
... nu stiu, depinde de norocul fiecaruia.....
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2011 21:34
@daniilia
lasa-l cu papusile lui (probabil ca n-a avut jucarii cand era mic!) si lasa-l sa puna faiantza pe cearsheaf si telefon si pe unde mai vrea el...
nu sta pe ganduri ... pentru ca n-ai la ce te gandi, mai devreme sau mai tarziu tot acolo ai sa ajungi, la despartzire!
daca poti ia copii si fugi cat mai tare, fara sa-i dai vreo explicatzie sau altceva...
chiar imi pare rau pentru tine!
alfheim
Postat pe 23 Iulie 2011 21:53
da de ce sa fuga mai?
da ce a facut vreo crima?
ba sa-l ia de guler ca nu o fi ala un cap de paula si cu el sa incheiat lumea...ma lasii
si ce daca e in Grecia??/ Sa nu-mi zici ca acolo or fi legile mai aiurea decat la noi??? E totusi in europa si Grecia asta..exista o mie si una de moduri ca sa-ti ceri drepturile ca femeie ca mama si mai ales pentru copii minori!
da ce mai o fi si ala vreun zmeu???
ameno
Postat pe 23 Iulie 2011 21:57
si daca il ia de guler si ramane cu gulerul in mana?
mai bine sa-si ia copii si sa-si vada de viatza ei alaturi de micutzi!
fireshte ca legal este cel mai bine... dar deh ..
pana la urma... zic eu ca gaseste ea calea si solutiza buna!
alfheim
Postat pe 23 Iulie 2011 21:59
eh,care n-am avut noroc..
precizilla
Postat pe 23 Iulie 2011 22:12
da chiar! pfff greu la deal cu boii
ameno
Postat pe 23 Iulie 2011 22:22
totusi, daniila - pareai foarte sigura de faptul ca treceti impreuna prin bune si rele si autnci cum faptul ca a vorbit cu o hotlineritza :-) ti-a distrus asa brusc si subit tot echilibrul - si te duci la Atena si iei adeverinte pt copii si pleci si il lasi drak?
Mi se pare cam.... xtreme, pentru cit te-ai luptat pina acum sa fii cu el.

Si de unde stii ca era de la hotline tipa?

ma pun in situatia ta si cre' ca ma bagam in discutie de la telefonul din celalalt dormitor, ma prapadeam de ris.... Daca era 8989, chiar nu conteaza.... O intrebam auzi, citi bani vrei sa iti dau ca sa il iei la misto pe "papusa"?!
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2011 23:40
Nush ce sa zic...Ce se intampla, doamnelor, cu domnii?
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Iulie 2011 18:47
Luna... aia de care intrebi tu nu "e domni" ... aia e orice altceva, da numa domni nu e ei ...!
pentru ei are ingerashul luptator un arsenal aproape complet de invective!
alfheim
Postat pe 24 Iulie 2011 19:07
Alf, am si eu un mic arsenal -mai bine zis aveam-cu timpul m-am mai imblanzit cand e vorba despre barbati...si totusi CE E SEXUL ASTA, DOMNULE, DE FACE BARBATUL ATAT DE...ATAT DE...stai sa caut un cuvant potrivit...revin...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Iulie 2011 20:08
De la: daniilia, la data 2011-07-23 12:16:25 sotul meu a vorbit la tel cu una,din alea platite pentru a vorbi la telefon,
toata naoptea.
am auzit o parte din convorbire.
ii spunea iubirea mea,papusa,mea,si cat de mult o doreste.
s-a fi plictisit de cei sase ani de casatorie.
ma simt prost,pentru ca vad ca nu ma mai suporta,s-a deteriorat de tot viata noastra sexuala,
vad ca imi cauta nod in papura,si ca nu ii mai convine nimic.
cauta motive din trecut,ca sa se lege de mine.
am fost fericiti opt ani,trebuia sa se si termine o data .....
am doi copii,bebe are cinci luni,cam greu sa o las la camin,dar voi incerca de la sase luni.
celalat are cinci ani,l-am inscris la scoala,anul pregatitor.
nu am acte la ambasada ptr copii,dar pot face,la atena.
pentru ca nu pot iesi din tara cu cei doi copii,fara acte semnate la ambasada de sotul meu.
sunt daramata,si ma ajuta rugaciunea.
scrie-ti-mi varag,orice parere,
multumesc celor ce ati comentat ce am scris in trecut,mi-a folosit,chiar si critica.
d


Buna ziua,
cazul tau este cel ce ilustreaza criza cuplului cu copii,cand sotia,avand grija copiilor ,mai mult decat cea personala,iar barbatul,simtindu-se neglijat si satul fiind ,deja, de ceea ce are acasa si fiind pasare migratoare ,de la origine,isi gaseste ,prin sursele de internet,o alta sursa de placeri.Si sa stii ca,bariera dintre discutiile online si punerea in practica,poate fi depasita oricand!Ce este de facut,in acest caz?!Nu prea ai de ales!Odata ce a luat-o pe aceasta cale,nu cred ca sotul tau mai poate fi recuperat,caci,daca te respecta in vreun fel,nu se ajungea aici!Poti sa incerci,mai ales ca aveti doi copii impreuna,sa discuti cu sotul tau,dar nu stiu daca vei reusi ceva.Ti-as da o sugestie si anume;incearca sa te schimbi,fizic vorbind,stiu ca este greu pentru ca trebuie sa te ocupi de cei doi copii,sunt inca mici si implica-l si pe sotul tau in cresterea lor,caci,nu i-ai facut singura!Aranjeaza-te,iesiti la plimbare impreuna,limiteaza-i statul in fata calculatorului,stai impreuna cu el,vezi cum reactioneaza!In general,barbatii,cand isi gasesc pe altcineva,incep cu reprosuri la adresa sotiilor,nimic nu le convine,pentru ca,in fata ochilor,vor sa o vada pe cealalta ,nu pe sotiile lor.Inteleg ca nu esti in Romania,asta ,da,este o problema,pentru ca nu este usor sa-l parasesti.Din experienta-mi de viata,am tras o singura concluzie:nu merita sa suferi nici macar pentru copii si de ce spun asta?Pentru ca,copiii vor creste si vei constata ,la un moment dat,ca esti singura,deoarece sotul este cu alta!Ori si tu ai dreptul la viata,la iubire,nu numai ei!Gandeste-te si fa cum iti dicteaza inima!Copiii vor creste,isi vor lua zborul,dar tu vei fi nefericita!
garbo003963
Postat pe 29 Iulie 2011 13:09
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-07-24 20:08:14Alf, am si eu un mic arsenal -mai bine zis aveam-cu timpul m-am mai imblanzit cand e vorba despre barbati...si totusi CE E SEXUL ASTA, DOMNULE, DE FACE BARBATUL ATAT DE...ATAT DE...stai sa caut un cuvant potrivit...revin...


lunico ... mai cautzi mult la cuvantul ala....?
ca mi-au crescut barba si mustatile albe de cand astept, o sa fiu mai albit decat Thor, in curand!
sa te ajut ... era cumva vorba de ANIMAL????
alfheim
Postat pe 29 Iulie 2011 14:18
daca mai astepti mult ajungi ca-n bancul ala cu mosii in parc
zice ............ce le mai plimbam , ce le mai pupam dar , parca le mai faceam ceva........
jeanette40
Postat pe 29 Iulie 2011 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey buna :* 2 De la: anaROBERT 6 Ianuarie 2011 14:38
Cum sa traiesti momente de fericire in pat? 90 De la: pantera_neagra 23 Aprilie 2010 17:38
Oare si barbatii mincinosi si prosti crescuti au nevoie sa fie iubiti? Sau ei au nevoie doar de satsfactie fizica? 98 De la: xenaprintesarazboinica 4 Ianuarie 2011 00:04
Fidelitate 170 De la: thrillia 20 Ianuarie 2011 00:40
Leoaica- Scorpion 3 De la: quasaria 14 Septembrie 2009 19:29
Setari Cookie-uri