Desi extrem de gelos inainte, prietenul isi face o prietena apropiata la scoala

Buna!
Eu am o vorba "ceea ce-i al meu e numai al meu"...si iti dau si tie acelasi sfat. Pretuieste-te, esti tanara si poate dispusa sa ierti,..dar ce ti-a facut prietenul tau nu se poate ierta. Din amictia unui barbat cu o femeie ce poate rezulta in timp decat o relatie,..asa ca fi pregatita de mai rau daca accepti situatia, adica prietenia lor. Eu cred ca trebuie sa ai o discutie destul de serioasa cu el si numai tu sti ce ai de facut dupa, esti singura in masura sa iei o hotarare.Iti doresc sa ai puterea de a merge mai departe, ai toata viata inainte sa faci alegeri mult mai bune.
fortuna
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:05
De la: garbo247002, la data 2011-11-11 22:47:29Exact, el isi doreste amandoua lucruri dar nu vrea sa compromita nimic! El nu prea a avut prieteni de incredere in viata lui, decat pe mine. Si el tot zice ca simte ca fata asta il intelege (ca un amic) si ca il va "ajuta" in viata, cu toate ca ma are si pe mine... Dar eu nu simt la fel. Tot ce imi trebuie mie e el, nu am nevoie de un baiat sau fata cu care sa fiu prietena apropiata ca sa fiu fericita... Astazi am sarbatorit aniversarea noastra si s-a sfarsit intr-o cearta urata... El crede ca nu face nimic rau, ca eu imi fac singura rau din cauza ca nu accept situatia asta. Nu ma consoleaza pentru ca zice ca nu e cazul. Zice ca ma iubeste, dar "are nevoie" de prietenia asta ca sa fie fericit intr-adevar... Dar cum ramane cu mine? Merita sa inghit atatea de la el ca sa fie fericit cu mine? Noi am construit relatia asta amandoi, cu anumite "reguli", "restrictii", iar acum el vrea sa le elimine. Intr-adevar,zice ca si eu pot sa imi fac un amic baiat daca vreau... Dar nu mi se pare decent sa merg vreodata acasa la el doar eu si el... Prietenul meu zice ca daca se iveste ocazia sa mearga acasa la noua sa amica, asta e un lucru care ar intari prietenia si fara lucrul asta, el nu ar simti ca prietenia lor e adevarata. Si nu vrea sa renunte la aspectul asta (potentiala vizita) in ruptul capului... Ce sa fac? Merita sa raman cu el? Mi-am planuit intreaga viata si atatia ani cu el, si de o saptamana totul s-a schimbat. E normal?


raspunsurile mele la aceste noi intrebari ( pot fi raspunsuri bune , sau rele, insa sunt dupa constiinta mea) :
1. >
2. merita sa inghiti acestea de la el DOAR DACA doresti DOAR fericirea lui, nu si a ta.
3. sa te desparti de el /sau sa o cunosti pe ea - dar de aici incepe deja o gelozie foarte distrugatoare.
4. eu cred ca nu merita.
5. tu ti-ai planuit intreaga viata cu el, dar el si-a planuit-o intreaga lui viata cu tine ?!

Indiferent : daca ramai cu el vei suferii mult ( cativa ani buni ), pentru ca trebuie sa recupereze cu ea 5 ani. scuza-mi sarcasmul, dar asta vad eu ca ar vrea. daca te desparti de el, tot vei suferii mult, numai ca ceva mai putin ( 8 luni maxim - parca ). mie mi-a luat vreo 3 luni sa cedez la dorinta de a avea o fata.
Cristi_2_0_1
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:06
Prietenie intre un barbat si o femeie nu exista, mai ales cu cat petrec mai mult timp impreuna. Mai devreme sau mai tarziu, unul din doi va vrea ceva mai mult. Da, aveti ceva timp de cand sunteti impreuna, cumva ati crescut impreuna. Dar acum nu mai e de ajuns pentru el. Are doar 21-22 de ani, barbatii la varsta asta inca sunt copii, e in formare, nu are un caracter format, principii, nu stie ce vrea. Te incurca si pe tine. Mi se pare destul de egoist, e ca un copil, care nu vrea sa isi dea jucaria, dar are pretentia ca ceilalti sa le o dea. Nu se poate asa. Parerea mea, e sa fii tu destul de puternica si sa mergi mai departe fara el. E doar o chestiune de timp pana cand iti va zice el sa va despartiti. Acum tu stii cel mai bine, analizeaza bine lucrurile, si fa dupa cum simti. In felul asta nu o sa ai regrete. Succes si numai bine.
cristina31031984
Postat pe 13 Noiembrie 2011 13:57
Buna.Imi paare rau sa aud ca ai propleme cu prietenul tau.Parerea mea e sa-i dai papucii ca nu ai incotr-o.O sa te insele cu fufa aia.Daca ar fii o fata serioasa ar respecta ca e in relatie cu tine si nu si-ar baga coada atat de mult in relatia voastr, si ar trebui sa isi vada de treaba ei.N-ar trebui sa-l invite la ea acasa s-au sa accepte sa iasa cu el.Ar fii bine s-o faci pe proasta si urmarest-i de la distanta sa vezi ce este intre ei.Am avut si eu un prieten foarte,foarte gelos ca ma urmare si WC ca nu cumva sa iau telf.si sa sun la nu stiu cine.Tot asa ma amgea ca ma iubeste,ca nu m-ar da nici pe 1000de femei si eu ca o naiva l-am crezut.Nu dupa mult timp l-am prins cu alta.Dar to,t asa am facut-o pe spioana si adevarul a iesit la iveala.Contoleaza-l la telf im mesaje,cand nu este acasa si pretinde ca merge nu stiu unde si se poate intalni cu fufa aia.Ai grija cu gelosii ptr ca ei fac prostii si cred ca toti fac la fel.Good luck.Da-mi email pe versage_28@yahoo.co.uk ( Lili )
versage_28
Postat pe 13 Noiembrie 2011 14:09
foarte probabil omul s-a plictisit de relatia asta de lunga durata si ar vrea sa incerce cu respectiva fata sa aiba o relatie doar ca ii este teama ca nu o sa mearga si o sa se trezeasca si fara tine si fara ea ...asta daca este asa cum zici tu ca ar vrea sa se intalneasca cu ea pe afara si alte chestii de genul "dating" ;)) sau poate ai inteles tu gresit si el doar simte ca el si cu ea gandesc la fel si se inteleg bine exact ca un frate cu o sora :-??
garbo033331
Postat pe 13 Noiembrie 2011 14:43
singura solutie este sa-i dai papucii asa ceva nu se accepta.ai o varsta care poti alege si sa gasesti sufletul pereche, nu-ti bate joc de viata ta
garbo054737
Postat pe 13 Noiembrie 2011 14:59
Draga prietena Garbo,esti asa de indragostita de prietenul tau incat nu vezi ce este esential:prietenul tau are o noua prietena,nu este doar o colega de servici fii sigura de acest lucru,limbajul corpului ii tradeaza pe amandoi si tu stii acest fapt,dar nu vrei sa vezi adevarul pentru ca-l iubesti si nu vrei sa renunti la el.
Eu sper sa renunti la el pentru ca nu te merita,daca te-a iubit pana in prezent,acum nu te mai iubeste!!!!!!Trezeste-te!!!!!!!!!!
Esti tanara si viata merge inainte...suferinta despartirii de el te va intari in viitoarea relatie pe care o sa o ai cu un alt tanar care te va merita si te va respecta asa cum meriti!
garbo162553
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:32
fuuuuuugi. elibereaza-te!!! nu merita sa te chinui intr-o relatie in care poate aparea o a 3 a persoana. te cred ca iti este greu si iti va ma fi greu si dupa aceea, daca ai puterea sa te desprinzi. dar ranile se vindeca in timp...ne nastem liberi, traim liberi si e bine sa ai grija de libertatea ta mentala, spirituala, financiara etc. ai curajul si accepta ca interesul lui e acum in alta parte, cel putin pentru o perioada. esti dispusa sa astepti ca el sa se sature de poveste, sa o consume in felul in care doresc ei (nu spun fizic neaparat)? atunci asteapta, dar nimic nu va mai fi la fel ca inainte si pe tine te va durea amintirea acestei relatii. parerea mea....
esti tanara si conform statisticilor sunt mai multi barbati decat femei, deci ce te tine????
vero_4rom
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:51
hai incearca si tu sa faci jocul ca el , cautati un prieten de aceeasi factura , apoi vezi ce se intimpla , reactia lui va fi;;;;;; ori pa , ori hai
johnson_35
Postat pe 13 Noiembrie 2011 17:18
Draga garbo 247...

La varsta voastra, cuplurile se fac si se desfac. E foarte dragut din partea ta sa ai sentimentul ca el e THE ONE, cel cu care vei fi toata viata. Dar ma tem ca relatia voastra da semne de oboseala, sau criza, cum se mai spune. Daca vrei sa vezi cu adevarat ce sanse mai aveti, da-i spatiu. Incearca sa relationezi si tu mai mult cu alti colegi, fara sa-l inseli, doar sa vada ca daca nu iti ofera exclusivitate, nici nu poate sa pretinda. Incearca sa strangi din dinti, sa fii calma, chiar daca suferi si daca poti, intalneste-te cu gasca, cu fosti colegi de liceu, fara sa te ascunzi sau sa-l minti. Daca vrea neaparat sa amearga mai departe cu fata ai, nu ai cum sa-l impiedici. Ti-as putea spune mai multe, mai vorbim.

Nu te speria. E posibil ca dupa o astfel de experienta relatia voastra sa depaseasca impasul si sa devina mult mai buna. Dar e posibil si sa se sfarseasca. Depinde cat de inteligent o vei gestiona. Scrie-mi pe contul mei, daca vrei.
anca16
Postat pe 13 Noiembrie 2011 17:20
Salut. Noi ne vedem zilnic pentru ca locuim impreuna. Cand suntem la facultate, ne sunam unul pe altul (dupa ce terminam) sa vorbim. De obicei el ma suna pe mine in drum spre casa, sa vada ce fac, unde sunt, etc. (nu la modul geloziei). Noi ne-am plans tot timpul ca nu avem prieteni, nu interactionam si cateodata chiar devenise plictisitor, el neavand studii sau servici pentru un an.

Dar anul asta are amandoua si interactioneaza cu multa lume, si tot ce face el servici si educatie, e despre oameni, despre contact social. De asta imi zice ca si-a schimbat perceptiile despre lume si ca gelozia de dinainte era prosteasca. De asta imi zice ca acum crede ca e in regula ca si eu sa vorbesc cu baieti daca vreau, iar el cu fete. Cu fata asta nu a facut nimic deocamdata, el zice ca nici nu stie daca vor fi amici, doar ca exista o sansa. Eventual mi-a zis ca nu vrea sa o scoata in oras sa bea ceva sau sa manance cu ea, si ma bucur de asta. Dar nu vrea sa excluda faptul ca poate odata sa o viziteze acasa (ca intre prieteni, el zice ca prietenii se viziteaza) pentru un motiv bun (in cuvintele lui, sa invete pt un examen si sa se cunoasca amiceste). Dar asta nu o sa-mi convina niciodata...

Ce am stabilit eu cu el e ca dupa un timp, dupa ce o cunosc si eu pe ea (daca prietenia lor intr-adevar avanseaza), sa revizitam subiectul vizitei la ea acasa. Dar stiu deja ca nu imi va conveni si ma intreb daca exagerez... Chiar nu vreau sa ne despartim, desi toata lumea zice asta. El nu a facut nimic deocamdata si stiu ca nu ma va insela (pentru ca mama lui are o relatie cu un barbat insurat si asta l-a marcat intotdeauna, il uraste pe omul ala). Nu petrece mai mult timp cu ea decat cu mine si nici nu vrea asta vreodata. El vrea doar sa o aiba pe ea ca si amica... As prefera sa aud niste sfaturi mai pozitive... nu despartire neaparat. In final, chiar e rau sa avem amici de sex opus? Si pana unde e ok?
garbo247002
Postat pe 13 Noiembrie 2011 18:49
Ms, asta incerc sa fac acum... Ne-am certat destul si vad ca el nu vrea sa lase nimic, ba mai mult imi zice ca daca il fortez sa o ignore pe ea sau pe oricine altcineva, eu sunt o persoana egoista si el nu ar putea fi fericit cu mine. Vrea spatiu si a zis ca m-ar respecta mai mult daca i-l ofer. A zis ca interactionand doar cu o persoana (cu mine) pt atat de mult timp nu e sanatos si inteleg asta.... Intr-adevar, el nici macar familie buna nu are, nu tine contact mai cu nimeni, ci doar pe mine ma are. Dar zice ca ii trebuie mai mult in viata, prieteni de asemenea.

Cand i-am comunicat de ce ma tem eu, el mi-a zis ca nu cauta in ea (sau in orice alta fata) nimic legat de o relatie pentru ca deja ma are pe mine ca si iubita. Dar ce ii trebuie e cineva din exterior, cu alte idei decat ale noastre. Nu-mi convine ca persoana asta e de sex opus, dar el zice ca daca ar fi putut, ar schimba-o in baiat... Mda bine asta e imposibil, e doar o expresie...

El zice ca prietenia lui cu ea ar imbunatati relatia noastra si ar confirma increderea noastra. Imi zice sa il las pe el sa determine limitele decentei (cand i-am zis ca vizita acasa la ea nu ar fi niciodata ceva decent in opinia mea), si asta e singurul lucru care ma deranjeaza, ca vrea totul sa fie dupa parerea lui, nu a mea... In final, desi sufar, incerc sa nu ma cert cu el si sa ii confer spatiul asta decat sa continui disputa si sa il indepartez de mine. Deci este un test? Poate pentru amandoi? Un test al increderii mele in el si al fidelitatii lui pentru mine?
garbo247002
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:00
Draguto, e ceva mai complex decat un test. Practic, el isi incearca limitel. se incearca pe el insusi, sa vada cat e de dependent de relatia vostra, sa vada daca poate sa-i fie ok si in afara ta. nu e obligatoriu sa tte insele, sa mearga mai departe cu ea. dar e clar ca voi sunteti intr-un moment de criza si asta trebuie sa-si faca traseul ei de criza. Sincer, acum avand o mesrie si o experienta de viata (a mea si a altora) ma gandesc ca la varsta voastra cel mai util lucru este sa relationati cu cat mai multe persoane. nu inseamna sa schimbi partenerul/partenera ca pe sosete, dar asta e singurul mod in care ajungeti sa va cunoasteti mai bine. Iesi cu gasca, mergi la karaoke, la film, plimba-te si da-i spatiu. altfel, daca il urmaresti si stai cu okii pe el ca pe butelie, considera-l pierdut. Vrea sa zboare, sa fie independent.

macar asa isi va da seama ca pe tine, cu gelozia lui, te-a sufocat. Si s-a sufocat si el.
anca16
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:11
Din ce ne-ai spus, tatal lui e cam alcoolic. asta l-a facut pe el sa fie probabil cam prea dependent de mama (in caz ca ea e mai normala). Si acest lucru l-a prelungit si in relatia cu tine: dependenta, exclusivitate pana la exagrare. asta inseamna mai mult decat pretentie de fidelitate reciproca.
anca16
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:14
De la: garbo247043, la data 2011-11-12 13:03:50GELOZIA ESTE O BOALA SI DE REGULA CEI CE ISI INSEALA PRIETENELE SOTIILE SUNT EI CU MUSCA PE CACIULA CUM SE ZICE PAREREA MEA E SCHIMBA PARTENERUL NU TE MERITA FAI L CADOU PRIETENEI LUI



imi place avatarul tau.
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:43
Fii puternica si lasa-l - daca o tipa pe care o cunoaste de 5 zile este mult mai importanta pt el si vrea sa ti-o bage in casa ca "prietena "mi se pare o nesimtire , ce urmareste ? sa se cupleze cu ea , pare suspecta o prietenie atat de stransa in timp asa de scurt , tipul vrea altceva - si se pare ca a gasit . O persoana care are astfel de pretenti de la persoana iubita inseamna ca - NU O MAI IUBESTE . UITA-L .
monicanicoleta
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:53
Mie mi se pare ca omul asta te-a santajat emotional de-a lungul timpului ca sa obtina ceea ce isi doreste si a jucat tot timpul murdar fara sa iti dea de ales. Dar tu te-ai intreba vreodata ce iti doresti cu adevarat? De ce pe tine te-a privat de prieteni si de libertate doar pentru gelozia lui(de fapt tu ai ales sa faci asta). Principala vinovata pentru aceasta situatie esti tu, deoarece tu nu ai stiut cum sa te impui, din pacate dar el stie. Presupun ca va certati zilnic din orice motiv, si ca orice s-ar intampla e doar din vina ta. Ai doua cai de ales ori ii permiti sa fie asa cu acea fata asa cum isi doreste, deoarece ea ii ofera un confost psihic mult dorit si sa o continuati asa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplata. Gandestete bine merita sa mai lupti pentru relatia asta, el nu o sa renunte la ea deoarece stie ca o sa te convinga pe tine sa o accepti, sa mai treci si peste faza asta. Iti spun clar ca avet probleme mari in relatie, el e foarte imatur, si orice ai face tot la acelas punct mort ajungi. Daca crezi ca merita lupta, dar mai este inca o cale, aceea de a renunt si de a te pune pe tine pe primul plan, de ce vrei tu, de ce iti doresti tu, de ce simti tu, unde vrei sa ajungi. Oricum exista prea mari diferente intre voi ca si oameni, daca te desparti de el si el te iubeste cu adevarat o sa se intoarca la tine crede-ma. Arata-i ca tu chiar esti capabila sa-l parasesti, deoarece el nu crede asta(presupun ca atunci cand v-ati certat i-ai zis de multe ori ca-l parasesti, ti-ai si facut bagajele, ai si iesit din casa, dar te-ai intors). Daca se termina de tot nu regreta omul asta nu e de tine!
paishi
Postat pe 13 Noiembrie 2011 20:02
De la: paishi, la data 2011-11-13 20:02:02Mie mi se pare ca omul asta te-a santajat emotional de-a lungul timpului ca sa obtina ceea ce isi doreste si a jucat tot timpul murdar fara sa iti dea de ales. Dar tu te-ai intreba vreodata ce iti doresti cu adevarat? De ce pe tine te-a privat de prieteni si de libertate doar pentru gelozia lui(de fapt tu ai ales sa faci asta). Principala vinovata pentru aceasta situatie esti tu, deoarece tu nu ai stiut cum sa te impui, din pacate dar el stie. Presupun ca va certati zilnic din orice motiv, si ca orice s-ar intampla e doar din vina ta. Ai doua cai de ales ori ii permiti sa fie asa cu acea fata asa cum isi doreste, deoarece ea ii ofera un confost psihic mult dorit si sa o continuati asa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplata. Gandestete bine merita sa mai lupti pentru relatia asta, el nu o sa renunte la ea deoarece stie ca o sa te convinga pe tine sa o accepti, sa mai treci si peste faza asta. Iti spun clar ca avet probleme mari in relatie, el e foarte imatur, si orice ai face tot la acelas punct mort ajungi. Daca crezi ca merita lupta, dar mai este inca o cale, aceea de a renunt si de a te pune pe tine pe primul plan, de ce vrei tu, de ce iti doresti tu, de ce simti tu, unde vrei sa ajungi. Oricum exista prea mari diferente intre voi ca si oameni, daca te desparti de el si el te iubeste cu adevarat o sa se intoarca la tine crede-ma. Arata-i ca tu chiar esti capabila sa-l parasesti, deoarece el nu crede asta(presupun ca atunci cand v-ati certat i-ai zis de multe ori ca-l parasesti, ti-ai si facut bagajele, ai si iesit din casa, dar te-ai intors). Daca se termina de tot nu regreta omul asta nu e de tine!



gresesti....asa se intampla cand iubirea poposeste la varste fragede!! maturizandu/te pasiunea primei iubiri este inlocuita de comunicare,compatibilitate,comuniune,responsabilitate ,alte prioritati,realizari,perceptii despre casatorie sau relatia in doi.
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Noiembrie 2011 20:32
Pai, da, mai, ratusco! Asa e. In afara situatiilor in care unu se plictiseste si ii arde de puttina zbenguiala. Ca in cazul domnisorului viitor sociolog. Ca doar nu se produce transformarea asta minunata si benefica de care zici matale de fiecare data, nu?
anca16
Postat pe 13 Noiembrie 2011 21:05
SCUMPA MEA TU NU VEZI CA EL ESTE INDRAGOSTIT DE EA SI NU STIE CUM SA SCAPE DE TINE?CE INSEAMNA ASTA SA II FACA VIZITE LA EA ACASA?DE CAND E MODA ASTA?EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA SI SUNT GAINA BATRANA ASA CA FETITA DRAGA DESCHIDE OCHII SI NU MAI INGHITE GOGOSILE LUI DE 2 LEI
garbo101254
Postat pe 13 Noiembrie 2011 21:10
De la: anca16, la data 2011-11-13 21:05:02Pai, da, mai, ratusco! Asa e. In afara situatiilor in care unu se plictiseste si ii arde de puttina zbenguiala. Ca in cazul domnisorului viitor sociolog. Ca doar nu se produce transformarea asta minunata si benefica de care zici matale de fiecare data, nu?




la varste diferite ai perceptii diferite.unele cimenteaza relatia ...altele o destrama.de aceea se spune ca este bine sa traiesti impreuna de proba,necasatorit/a.aceasta este "proba de foc" a casniciei sau chiar a relatiei .....durabilitatea traiului in doi.
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Noiembrie 2011 21:33
Draga mea,nu ti se pare ca faci c-am multe compromisuri?
Azi vrea o amica sa ti-o aduca acasa,maine o aduce in dormitor...
Stie si e foarte sigur pe el ca poate obtine orice de la tine..concluzia...nu este draga de tine..
Faza cu amica de la facultate,este cam rasuflata..
Ce te faci cand iti va spune ca amica a devenit prietena lui?
Spui ca esti sigura ca nu te-ar insela...draga daca ai fi atat de sigura pe lucrul acesta,noi nu am sta acum de vorba..


Se spune ca un barbat adevarat e cel care are mai multe femei.Dar cat de barbat trebuie sa fie ptr ai fi fidel unei singure femei???

Gandeste pozitiv...ca nu ai pierdut nimic .iar daca ai pierdut inseamna ca nu iti trebuia..

Seara frumoasa tuturor !!!
garbo226933
Postat pe 13 Noiembrie 2011 21:43
De la: johnson_35, la data 2011-11-13 17:18:18hai incearca si tu sa faci jocul ca el , cautati un prieten de aceeasi factura , apoi vezi ce se intimpla , reactia lui va fi;;;;;; ori pa , ori hai




ambele reactii cumulativ intrunite si in ordinea scrisa invers: adica hai si dupa aia ...pa :-)))))
reyya
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:01
dar te rog, reyya... cu h!
adica,
"hai pah"...:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:11
De la: johnson_35, la data 2011-11-13 17:18:18hai incearca si tu sa faci jocul ca el ... reactia lui va fi;;;;;; ori pa , ori hai

Cel mai bun sfat! Dar orice se va intampla acum, pe viitor tot pa va fi Daca a inceput sa scartzaie nici unsa nu mai merge
carco
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:55
una doua, despartiti-va...de ce toata lumea gandeste asa. Eu am i relatie de prietenie cu unBAIAT DE cca 4 ani. Cand ne-am cunoscut eram singuri amandoi (tocmai incheiasem niste relatii dureroase si complicate), dar nu s-a pus problema de mai mult niciodata. De aproape 2 ani am incput fiiecare din noi cate o relatie, la el urmeaza si nunta in vara si asta nu ne-a afectat cu nimic relatia niciunuia dintre noi. Intradevar, la inceput iubita lui nu putea concepe asa cva si intradevar si el i-a zis ei k prieteni adevarati nu gasesti la colt de strada, pe cand o relatie o gasesti ceva mai usor, si i-a dat de ales dk pleak sau ramane. Dupa multe mofturi gagica a acceptat situatia, s-a ajuns la nunta si chiar sunt dra de onoare. Dupa iubitica lui geloasa, a urmat la mn un inceput de relatie, dar eu i-am zis de la inceput k la mn nu exista prietene, ci doar prieteni si a inteles destul de repede (dupa ceva verificat de tel si asa conversatii, lucru pe care eu nu il stiu:d). Din pct-ul meu de vedere poate fi si o prietenie nevinovata, sg lucru "suspect" ar fi ca se cunosc de o sapt si zici ca si-a schimbat brusc conceptiile...
In toata povestioara lui are si el undeva dreptate...nu amici? Nu prieteni? Nu socializati decat voi 2? Asta nu a fost oki de la inceput...
Sfat: incearca sa-l verifici si vezi daca intradev e doar amicitie, daca e mai mult, atunci fugi.
PS: prietenul meu bun e din alt oras, a dormit la mine si inainte de a incepe o relatie, si dupa, dar nu s-a pus niciodata prob nici macar de un sarut sau o tentztiva....intradevar foarte rar doar prietenie fata-baiat, dar se poate.
garbo094794
Postat pe 14 Noiembrie 2011 01:34
pey, de ce nu spui asa, mey gemi! daca e vorba de amoru`...artei, s-a votat! si inca cu doo maini!
pey nu?! ce poate fi mai in_H_altator, mai sub_til si mai pro_fund decat arta? nu degeaba exista o `Ana lui Manole`!
da, mey, arta cere sacrificii!
adjudecat! :P ;)

:))))
esme
Postat pe 14 Noiembrie 2011 08:54
""""El zice ca ma iubeste si ca nu m-ar insela niciodata si ca trebuie sa am incredere in el. Dar am incredere! Stiu ca nu ma va insela......."""""

SI TU IL CREZI?! ]
Am citit primul post al tau, si apoi in al doilea am inteles ca locuiesti in tara lui......care tara?! sau macar continentul; daca e arab, e foarte nasol pentru tine! Inainte sa te repezi cu capul in zid nu ti-ai pus problema?!
Cand ai vazut ca e asa gelos si ca te constrange (iar tu ai acceptat) nu ai avut semne de intrebare? Eu as fi fugin cat mai departe de un astfel de om;
Si inca ceva, GELOZIA NU TINE DE IUBIRE!!!!!NU are nimic de a face cu iubirea ci cu buba neagra la cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca explici putin in ce tara esti (nu am mai citit restul comentariilor) poate ca exista o rezolvare....pana una alta vezi de gaseste=ti un loc unde sa stai.
Vad ca de la 16 ani esti cu el, mi-e grau sa cred ca rezistati pana la adanci batraneti si ca nu o sa te insele =))
adeline
Postat pe 14 Noiembrie 2011 09:37
hahaha, mi-a sters garbo postarea dinaintea ultimei, care apare acum insulara!

se pare ca nu le-a placut nici chest_E_a, cu iombirea de amorul artei, pe care o mentionase gemi, la care postasem, si au sters-o si pe aia.

hai, garbo, sa-ti dau o bere!
da`, vezi, controleaz-o mai intai! ca nush` und` mi-am ratacit cianura!

fasssss!
esme
Postat pe 14 Noiembrie 2011 15:53
vedeti daca deranjati sufletele "pure" de pe aici ... ha,ha,ha
cri_cat
Postat pe 14 Noiembrie 2011 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
criza tot mai profunda pe continent 28 De la: eu_geminy 2 Decembrie 2011 23:16
Cazare la MARE!Vacanta la MAMAIA! 2 De la: Frumushik13 7 August 2012 22:29
contraceptie 6 De la: cary 11 Iulie 2011 17:31
zodiac un rac si o racoaica 6 De la: emilly_dy 29 Decembrie 2010 19:44
2010 7 De la: sunset474 5 Ianuarie 2010 12:43
Setari Cookie-uri