Un sfat va rog tare mult!

Am nevoie de parerea voastra,ce credeti ca e bine sa fac..
O sa incerc sa scriu pe scurt povestea mea...Am cun un tip acum 2 luni jum printr un prieten comun...am fost impreuna 3 sapt,apoi ne am despartit,eu i am dat papucii,pentru ca nu ne potriveam...eram prea diferiti..El a insistat sa nu ne desp...apoi dupa vreo 2 ore..a inceput sa vb f urat,gen sa nu mai auda de mn ...ca nu mai vrea nici amici sa fim nimik..eu am insistat cu telefoane si mesaje,vreo cateva zile sa ne int sa vbim...sa i explic...dar el nu a vrut..am lasat o si eu balta..
Acum sambata..dupa 2 luni ..de cand nu ne am mai int deloc ne am vaz in club intamplator..mi a zis doar"salut"..dar toata noaptea s a uitat la mn..m a urmarit cu privirea..A doua zi ...am intrat eu pe messenger pe el..si i am zis..ca e f scump la vorba..si dc doar un "salut"..a bagat motive ..ca eu eram cu gasca mea el era cu niste prietene si ca era prea full..si ca nu putea sta la vorba..Eu l am intrebat dc nu era asa vb cu mn?si el ca da..dece sa nu vb ...si dansa cu mine..
S a oferit sa se intereseze dc mai e deschis clubul si wekeend ul viitor si sa mi zica..
A doua zi ..am vb cu el..mi a zis ca e deschis clubul si ca dc ma duc o sa ne vedem acolo..mi a mai zis ca i a placut rochia mea de sambata si ca imi venea f bine..si..din nou ..ca poate vin in club sambata..
Astazi mi a spus pe messenger ca samb se aduna cu mai multi la el acasa si dc vreau sa vin si eu si apoi sa mergem in club...i am zis ca nu merg...Apoi printe altele mi a zis ..ca nu o sa bea mult ca sa nu zica prietena lui ca e alcoolic...Am ramas mask..dar nu m am aratat...mi a zis ca nu stie nici el ce e intre ei ..ca s au vaz doar de cateva ori in viatza...eu l am incurajat si i am zis ca dc e sa fie impreuna o sa fie...Am simtit ca tot ce mi a zis ..a fost din suflet...gen sa se razbune pe mine...Nush ce sa mai cred...:(
Ma deranjeaza foarte mult ceea ce mi a zis..si nu mai inteleg nimik...dc ieri a vb asa frumos ...si azi mi a zis de prietena??Ce sa inteleg?Ca se razbuna pe mine?Dati mi un sfat va rog cu ce sa fac...Multumesc frumos!
Bea_
Postat pe 2 Septembrie 2009 01:15
mai fetito, mai ai o luna pana sa implinesti 15 ani, nu crezi ca ai putea solutiona problemele astea ca pe toate celelate copilaresti? cand se complica ceva, iti iei jucariile si pleci!
pik_nik
Postat pe 2 Septembrie 2009 01:22
Stai departe de el, nici sa nu-ti treaca prin cap sa-ti pui rochia pentru care ai primit complimetul si sa te duci la el acasa unde se vor aduna mai multi.
Faaaaaaaata draga, stai departe de el, nu-l mai cauta, lasa-l in pace.
Daca pleci intr-o vacanta cu trenul, tu iti faci prieteni in fiecare statie de tren? nu cred.
Tot asa e si in viata nu toti oamenii pe care o sa-i cunosti o sa-ti ramana si prieteni.
Ramai la un simplu salut si ce mai faci si atat.
Decizia ta, tu ai intrebat eu am raspuns, asa cum am stiut si eu mai bine. bafta
persidadamian
Postat pe 2 Septembrie 2009 02:24
nu am 15 ani!
Nu inteleg acum de ce vb cu mine...de ce se tot uita la mine in club...?de ce a insistat sa vin in club?Mentionez ca el nu stie ca eu as vrea sa ma impac cu el...Oare nu a zis toate vb alea ca sa vada cum reactionez?:(
Bea_
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti oare cateii or sa evolueze vreodata...sa stie sa citeasca,sa mearga pe bicicleta,pt ca de oameni m-am lamurit..oamenii nu or sa evolueze niciodata 138 De la: Ciresica 1 Iunie 2011 04:12
Poveste de dragoste -partea a doua 18 De la: 12 Iulie 2012 23:06
Dumneavoastra, spune-mi tu 52 De la: garbo265966 28 Iunie 2012 09:42
ce imi place pe garbo 3 De la: caasandra 8 Iunie 2010 06:39
Cine vrea sa castige niste bani in plus?!! 1 De la: minna 1 Februarie 2010 11:10
Setari Cookie-uri