nu stiu ce sa fac..va rog ajutati`ma

deci...eu vorbesc cu un baiat de 1 an jumate(am 16 ani)...dar parca vreau sa fiu singura....adik el nu vrea sa iesim in oras in cluburi si eu vreau sa ma distrez...imi place f mult distractia..nush cum am suportat atata timp fara sa fac mai nimik distractiv ,il iubesc dar simt k uneori ma sufoca,nu am voie sa ies cu fetele in oras...adik se supi dak ies,este f gelos..dar el se duce mereu unde are chef..si faza este k simpatizez un coleg..mia placut de el si mai demult..dar acum se comporta f frumos cu mn...s`a schimbat mult...nu stiu ce sa fac...sa`l las sau sa mai fiu cu el?si i`am zis sa se schimbe dar a zis k nu ii place sa se distreze.pt el distractia este sa iese cu baietii si nu mai suport
garbo090883
Postat pe 25 Decembrie 2009 14:57
Parerea mea este ca la varsta ta ar trebui sa fii acum cu familia, sa te bucuri de Craciu...sau poate cu prietenii la colindat...in orice caz nu pe garbo cu asemenea probleme...
Cred ca te cam grabesti sa cresti...
panty_C
Postat pe 25 Decembrie 2009 15:01
corinut,probabil va intelege asta mai tarziu....
le spun mereu baietilor mei sa isi traiasca frumos adolescenta,sunt ani cu care nu se vor mai intalni niciodata
sa se distreze frumos,sa faca lucruri specifice acestei varste
nici nu isi dau seama ce repede trec anii
se vor trezi adulti,cu un milion de probleme,si atunci probabil vor regrete acesti ani
eladaela
Postat pe 25 Decembrie 2009 15:08
da, eluto, dar trec ani frumosi pe langa ei si cand realizeaza asta e, din pacate, prea tarziu...
nu stiu, nici noi, eu cel putin, nu am prea plecat urechea la "cei mari"...si consideram ca nu ma inteleg si ma cicalesc...dar parca am stiut altfel sa ne traim copilaria...
panty_C
Postat pe 25 Decembrie 2009 15:15
asa e corinut...
eladaela
Postat pe 25 Decembrie 2009 15:20
eu cred ca te-ai incadrat bine, la rubrica asta "despartire" .. cred ca ai de gand sa faci pasul si , cu sau fara sfaturile noastre tot asta vei face ..

daca iti place de altcineva, nu e frumos sa il minti si pe el, si sa te minti si pe tine.. desparta-te frumos, si incearca sa ii explici ca nu mai e nimic intre voi .. abia apoi , tinteste asupra celuilalt..
bestia
Postat pe 25 Decembrie 2009 20:23
ufff,uffff,cata dreptate au doamnele de aici...esti la inceput de adolescenta si deja ti-au aparut dilemele.Incearca sa fii sigura pe tine si de ceea ce faci,gandeste de 10 ori si aplica o data,pt k tot ceea ce faci de acum inainte se va reflecat mai tarziu in formarea ta k femeie.Nu te lasa dusa de val,intotdeauna avem 2,3 variante de ales,dar trebuie sa alegi bine pt tine.Traieste-ti mai bn copilaria cum spuneau doamna de mai sus,cat o s-o regreti mai tarziu,iti spun din experienta,desi nu sunt cu mult mai mare k tine,trece rpd timpul si nici macar la 23 de ani nu mai poti recupera ce n-ai trait la 16.BAFTA..si mai usor cu mersul in club
oana4me
Postat pe 1 Februarie 2010 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
p[p; 12 De la: garbo095559 24 Februarie 2011 22:59
O masina stricata sau o viata stricata !? 50 De la: The_fate_of_the_man 4 Aprilie 2018 13:23
si totusi inca nu pot........ 92 De la: garbo172629 18 Octombrie 2010 18:29
iubirea si diferentele mari de varsta 261 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
orice mic sfat ma ajuta 7 De la: garbo182398 30 Ianuarie 2011 21:17
Setari Cookie-uri