iubirea

De la: razvanut, la data 2011-08-14 20:09:10Nu cred ca iubirea are loc pe accest pamant ........tot ce se leaga de iubire este o atractie fizica care dupa aia daca stai cu persoana devine o obisnuita s.au din anumite puncte de vedere te complectezi unul pe altul...dar iubire nu exista daca crediti ca gresesc astept variantele voastra.Multumesc

uau...,,complectezi,,?? eu zic sa iti completezi studiile mai intai si dupa mai vorbim si de iubire
MARILENA_25
Postat pe 5 Septembrie 2011 18:24
Axl_22
Postat pe 5 Septembrie 2011 18:28
bineinteles ca exista.
iubire nu inseamna sa fii indragostit lulea,apoi sa iti treaca.
definitia iubirii e in biblie,si iubirea nu moare niciodata.
si la mine a intervenit obisnuinta,dar ne iubim ca la inceput.
da,nu mai stam 24 ore unul langa altul sa nu ne pierdem,cum faceam la inceput.
dar a ramas iubire din belsug.
prea pesimist measajul...
d
daniilia
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:06
Iubirea exista !
Iubirea este atributul umanitatii,aceasta iubire de oameni,de gradul cel mai mare,care implica puterea sacrificiului de sine,pentru ca omul nu poate fi fericit numai pentru el insusi ci poate fi fericit si prin ceilalti.

Scopul vietii omenesti(aici pe pamant) este implinirea legilor ratiunii si iubirii,doar prin ratiune omul va vedea ca scopul vietii este iubirea,dar nu acea iubire egoista ,producatoare de bunuri utile,personale ci acea iubire prin care omul renunta la sine si imparte iubirea sa.

Totul este permis din partea Lui,porunca cea mai mare "Sa va iubiti unii pe altii,asa cum V-am iubit Eu pe voi ". El a lasat Totul pentru a ajunge la iubirea suprema.

Exista in noi iubirea, fericirea si destinul. Noi suntem ce vrem sa fim....

Iubirea exista ...,adevarata fericire o gasim in El ...

Si da ,putem sa iubim sotia ,sotul ,iubitul,iubita ,prietenii,dusmanii,dupa "indreptarul "Lui ...
ica2
Postat pe 26 Septembrie 2011 18:47
incantatia asta se rosteste cu ochii dati peste cap... da?...:PPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:47
Ai perfecta dreptate! Iubirea NU EXISTA - e doar o iluzie pe care o cautam cu totii.
simziany
Postat pe 12 Ianuarie 2012 01:01
Iubirea inseamna.....Sa iti iubesti aproapele asa cum te iubesti pe tine insuti.
Asa cum tu esti interesat ca Dumnezeu sa te ajute sa iti construiesti caracterul,asa si tu trebuie sa ii ajuti pe semenii tai sa isi construiasca caracterul chiar daca nu primesti nimic de le ei,,,o faci necondtionat si Dumnezeu te va ajuta sa iti construiasca caracterul tau...Noi ii ajutam pe altii,,Dumnezeu ne ajuta pe noi...Pt ca de multe ori se intampla sa nu fim rasplatiti de oamenii care ii ajutam pt ca sunt saraci cu duhul,saraci sufleteste,au ganduri rele nu stiu sa deosebeasca ce este bine si ce este rau pt ca nu au credinta si de aceea de cele mai multe ori sunt nerecunoscatori..Dar noi trebuie sa ajutam neconditionat,,sa fim smeriti,,,sa nu fim rai si sa te rogi si sa iti asculti constiinta si Dumnezeu iti va da sfaturile constructive de care ai nevoie..
ingerasulluptator
Postat pe 13 Ianuarie 2012 11:54
azi n-am chef sa iubesc pe nimeni.
Eugenia69
Postat pe 13 Ianuarie 2012 11:59
De semenii nostri nu trebuie sa ne lasam umiliti sau sa isi bata joc de noi...Ci trebuie doar sa nu intorcem rau cu rau...Si noi sa ii incurajam sa isi construiasca caracterele chiar daca ei urmaresc sa ne distruga caracterele...Si pt munca ta Dumnezeu te plateste spiritual,,,,trebuie doar sa te infranezi de la rele sa te rogi sa fii smerit si sa inainte sa faci o treaba importanta,,te rogi,,il intrebi pe Dumnezeu si te smeresti si iti asculti constiinta..
De asta este bine sa traim curat sufleteste si trupeste pt ca sa avem o constiintaq curata si sa putem deosebi gandurile si ispitele care vin de la necuratul...Pt ca noi nefiind nedesavarsiti el are putere asupra mintii noastre sa ne incurce treburile..Dar noi trebuie sa fim perseverenti si sa ne rugam mereu ca Dumnezeu sa ne salveze din toata incercarile vietii acesteia...
Viata cu Dumnezeu ca indrumator, pe acest pamant poate fii o calatorie frumoasa,din care poti invata multe..
ingerasulluptator
Postat pe 13 Ianuarie 2012 12:00
De la: Eugenia69, la data 2012-01-13 11:59:56azi n-am chef sa iubesc pe nimeni.


Dar io poc ?
Axl_22
Postat pe 13 Ianuarie 2012 12:13
Nici eu nu iubesc pe nimeni azi... si nimeni pe mine
alanna
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:04
Nu fii sigura de asta! Cine stie cati ofteaza in tacere...
SAL
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:47
ai dreptate, ecourile meu din toate camerele goale ma sorb din privire, si-as fi zis si eu ca ofteaza, dar urla pur si simplu...
nu-i bai!... ba-i bai!
alanna
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:57
Eu..sunt iubita! Iubitaaaa !!! Si iar am..fluturi ..in stomac... Si a inceput sa si ninga!!E ata de frumos!! Va doresc si voua aceste momente!!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Ianuarie 2012 20:08
bravo, elisabeta!
alanna
Postat pe 13 Ianuarie 2012 20:13
Azi am IUBIT ..MUNTELE!! Curat,alb,un pic cam rece...dar s-a incalzit in jocul nostru.. Iubirea de NATURA e sora cu iubirea de aproapele tau!
elisabeta_boia
Postat pe 14 Ianuarie 2012 19:07
alanna, te salut
poate ca tocmai de aici iti pleaca problema: de la neiubirea de sine
pana la urma viata e frumoasa oricate incercari ai avea
iar starea de spirit poate fi una foarte buna, indiferent de situatie.
Starea se poate schimba atunci cand lasi factorii externi sa intervina si sa te copleseasca
dor72_
Postat pe 14 Ianuarie 2012 20:40
dor, te salut si eu!
si valurile marii sunt frumoase dar trec - ce e val...
poate-or trece si acum de tot, desi ma indoiesc.
sau poate e normala (la cap) si o faza de negare.
alanna
Postat pe 14 Ianuarie 2012 20:53
gresit rationament...inca nu am vazut sa fi disparut valurile ...total
acum, ca ma "obligi" la reflectari de astea filosofice, pot sa le compar cu zilele, valurile
uneori mai calme, le iubesti, alteori pline de zbucium...
pana la urma, o foarte frumoasa comparatie mare=viata
e atat de simplu sa fii fericit, incat uitam mereu de simplitate si ne complicam existenta, pana la disperare, moment in care totul e zbucium si ...intunecare
acum nu-l voi cita pe Eminescu, dar fac trimitere la Scrisoarea I, elocventa pana la durere
dor72_
Postat pe 14 Ianuarie 2012 21:03
le iubesti si calme, le iubesti si zbuciumate, si verzi si albastre, daca iubesti marea (ca n-am gasit alta rima)
dar ce sa-i fac daca rationamentul asta, care-i al meu si semnez pentru el, nu trece niciun pic prin creier?
pana gasesc butonul de reset, da-i si lupta
dar e mai usor sa lupti cu balaurii pe care-i vezi.
alanna
Postat pe 14 Ianuarie 2012 21:22
pai problema e ca ai asezat barajul gresit...
e bun un stavilar, cu conditia sa aiba si guri de varsare
dureaza pana sa ajunga apa la ele, apoi, in mod obligatoriu trebuie sa ii dai drumul...pentru siguranta
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 14:54

pai hai sa ciocnim pentru siguranta!
alanna
Postat pe 15 Ianuarie 2012 15:02
merci, alanna, ma provoci intr-un foarte placut mod, la discutii care-mi plac
o voi face insa cu ...vin ( nu-mi palce berea) si la zapada asta minunata, un vin cald...
duminica frumoasa sa ai!
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 15:06
multumesc, dor!
o duminica frumoasa si tie!
nici eu nu m-ating de bere, dar e singura bautura din meniul asta si-am zis ca o data, fiee!
a doua oara deja e cu cantec...
alanna
Postat pe 15 Ianuarie 2012 15:10
De la: razvanut, la data 2011-08-14 20:09:10Nu cred ca iubirea are loc pe accest pamant ........tot ce se leaga de iubire este o atractie fizica care dupa aia daca stai cu persoana devine o obisnuita s.au din anumite puncte de vedere te complectezi unul pe altul...dar iubire nu exista daca crediti ca gresesc astept variantele voastra.Multumesc

Iubirea este o masturbare in doi
Masturbarea atenueaz riscul de cancer de prostat

Conform unor studii recente ale unei echipe de australieni, masturbarea regulat ar reduce riscurile de cancer de prostat la brbai. Brbaii care au ejaculat mai mult ntre 20 i 50 de ani au mai puine anse s se mbolnveasc, mai mult, pentru cei care ejaculeaz de cel puin cinci ori pe sptmn, riscurile sunt de trei ori mai mici.
Doctorul Gilles, din echipa australian a explicat c lipsa de ejaculri regulate ar duce la acumularea substanelor cancerigene n organism.

O conexiune asemntoare, pentru femei, s-a fcut ntre cancerul la sn i alptare.

Romantica.ro
garbo261259
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:57
De la: garbo261259, la data 2012-01-26 13:57:33
De la: razvanut, la data 2011-08-14 20:09:10Nu cred ca iubirea are loc pe accest pamant ........tot ce se leaga de iubire este o atractie fizica care dupa aia daca stai cu persoana devine o obisnuita s.au din anumite puncte de vedere te complectezi unul pe altul...dar iubire nu exista daca crediti ca gresesc astept variantele voastra.Multumesc

Iubirea este o masturbare in doi
Masturbarea atenueaz riscul de cancer de prostat

Conform unor studii recente ale unei echipe de australieni, masturbarea regulat ar reduce riscurile de cancer de prostat la brbai. Brbaii care au ejaculat mai mult ntre 20 i 50 de ani au mai puine anse s se mbolnveasc, mai mult, pentru cei care ejaculeaz de cel puin cinci ori pe sptmn, riscurile sunt de trei ori mai mici.
Doctorul Gilles, din echipa australian a explicat c lipsa de ejaculri regulate ar duce la acumularea substanelor cancerigene n organism.

O conexiune asemntoare, pentru femei, s-a fcut ntre cancerul la sn i alptare.

Romantica.ro

Am inteles ,uite daia ma iubesc eu singura !
DRAGHINA
Postat pe 27 Ianuarie 2012 00:39
De la: simziany, la data 2012-01-12 01:01:32Ai perfecta dreptate! Iubirea NU EXISTA - e doar o iluzie pe care o cautam cu totii.

De multe ori trece prin stomac
DRAGHINA
Postat pe 27 Ianuarie 2012 00:41
Iubirea inseamna,,,ca doi parteneri sa aiba aceeasi sentimente,,ganduri curate si principii ca sa nu se raneasca unul pe celalalt
Multi zic te iubesc,,dar ei prin faptele lor demostreaza altceva..
ingerasulluptator
Postat pe 2 Februarie 2012 21:19
Atunci cind un barbat si o femeie nu au nimic in comun sentimental,sexul este practicat doar din instinctul animalic, sau din interes.
VOIAJOR
Postat pe 21 Februarie 2012 23:05
wow, ce de maxime pe pagina asta... cum dreak s-au adunat toti inteleptii aici?
Irina pare chiar logica in context.
quasaria
Postat pe 21 Februarie 2012 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai tine ti minte??? 21 De la: 5121968 1 Septembrie 2009 09:31
adopti 1 De la: garbo214116 27 Mai 2012 15:13
animale domestice!urgent 6 De la: tutankhamon 12 Iulie 2009 19:18
Ghicitul in carti online 10 De la: garbo_485919 30 Aprilie 2018 00:03
camera fara fereastra 3 De la: George_Ionu___1 12 Februarie 2017 09:38
Setari Cookie-uri