iubirea

Nu cred ca iubirea are loc pe accest pamant ........tot ce se leaga de iubire este o atractie fizica care dupa aia daca stai cu persoana devine o obisnuita s.au din anumite puncte de vedere te complectezi unul pe altul...dar iubire nu exista daca crediti ca gresesc astept variantele voastra.Multumesc
razvanut
Postat pe 14 August 2011 20:09

... tocmai ce ziceam cu inmultirea aia prin diviziune....

Si atunci de ce mai stai tu tanti cu vreunu', a?
Asa, ca sa iti plateasca impozitele? Sa aduca vinatu' in pestera? Sa fii "in rindu' lumii" si sa n-o faci pe mamai-ta de ris ca nu te-ai maritat pina la virsta asta, sau de ce?!
quasaria
Postat pe 14 August 2011 20:12
varianta mea suna ase:

bleah, bleah, bleah
Eugenia69
Postat pe 14 August 2011 20:18


chiar ca.
quasaria
Postat pe 14 August 2011 20:26
mdea...pariez ca doamna garbo face sex nu dragoste...the same old story...sau bullshit, depinde cum privesti problemu
vai de steluta ei...
michelle_
Postat pe 14 August 2011 20:26
mai fetelor, poate ea se duce pe luna, ca acolo `are loc` (iubirea) si acolo o gaseste! sau, in pana mea, pe saturn!

esme
Postat pe 14 August 2011 20:46
Pai ce putem simti noi oamenii este pasiune...Pasiunea pare a fii ca este iubire..Te face sa te simti indragostit,visator...Eu cred ca oamenii se lasa in voia pasiunii inainte sa se impreteneasca,sa se cunoasca...Sa se obisnuiasca unii cu altii...Sa se comporte asa cum sunt ei de fapt,naturali,,sa nu fii credula,naiva....nu stiu ce sa zic...oamenii tot lasandu-se in voia pasiunii,,femeie si barbat,,,parca s-au indepartat unul de altul..De ce cred asta? Pt ca dupa cei doi isi satisfac nevoile fizice,,nu mai sunt atata de interesati sa cunoasca si caracterul persoanei..Oamenii au inceput sa devina mai superficiali si sa nu ii intereseze decat asta,a devenit obisnuita....Sexul,,atractia fizica....Eu cred ca cel mai bine este ca barbatul si femeia sa se impreteneasca mai intai,,,sa se obisnuiasca unii cu altii,,si apoi sa se implice intr-o relatie....Oamenii inainte parca nu erau asa superficiali,,acuma parca nu ii intereseaza decat sexul si mai putin ii intereseaza sa se impreteneasca la inceput,,,sa se obisnuiasca fiecare cu felul lui de a fii
ingerasulluptator
Postat pe 14 August 2011 20:47


wow... ptiu drace... am auzit-o pe irina vorbind de PASIUNE, cumva? A zis si "sex"?!
Eugenia, ce era ala, lithium?
quasaria
Postat pe 14 August 2011 20:50
e drept ca in aceasta lume nu toti oamenii sunt inzestrati cu capacitatea de a iubi si a se indragosti...depinde mult de spiritul si de arta de a invata lucrurile vietii care ii caracterizeaza doar pe oamenii superiori, parerea mea...

ex. de curand am primit spre corectare un volum de versuri ale unei prietene din Franta...femeia are capacitatea de a se indragosti si a iubi si asta nu e doar o pierdere de vreme, ci se materializeaza in niste poeme de dragoste minunate...surioarelor o sa postez cateva dintre ele pe site-ul de poezii pentru conformitate, OK?
sora_ilsi
Postat pe 14 August 2011 20:55
".dar iubire nu exista "

EXISTA! numa trebuie sa vezi/crezi....etc....
Axl_22
Postat pe 14 August 2011 20:58
dreaq...s-a-ntors lumea cu couru'n sus
virinela le zice de pasiuni si secse
ptiu drace!
michelle_
Postat pe 14 August 2011 20:58
Q aceeasi substanta!!!

irinuca esti tare desteapta asta seara!!!
Eugenia69
Postat pe 14 August 2011 20:58
bre, `impreteniti-va` mai intai, daca vreti passione si secs! cum le mai zici tu, irino, si cum mi se mai ia valul de pe oake, da-le-as palme unora! bine, dreak, ca nu sunt `impretenita`, ca ma apuca pofta de secsuiala chiar acu`! instant! si ce ma faceam? chiar asa una-doua?! nu ie posibil!



esme
Postat pe 14 August 2011 21:02
da...da...si uite-asa aveam niste orgasme ici sha, in direct, live cum ar veni
michelle_
Postat pe 14 August 2011 21:08
pai daca apare si d-na cu topicul...na, ca ma-nrosiii....vibratorul...va intrece

Eugenia69
Postat pe 14 August 2011 21:12
mda...imprietenirea n-ar fi mare obstacol ... da' aia cu obisnuitu' n-am inteles-o... cum dreak sa te obisnuiesti unu' cu altu' - inainte sa incepi, sa te si obisnuiesti?! ... ma rog....
quasaria
Postat pe 14 August 2011 21:19
De la: Axl_22, la data 2011-08-14 20:58:00".dar iubire nu exista "

EXISTA! numa trebuie sa vezi/crezi....etc....
ce pot sa zic,,eu inainte eram cam visatoare si traiam bine nu vroiam sa ma trezesc la realitatea pe care o consideram prea dura,,dar inainte eram mai usor dusa de nas..Acum ca m-am rezit la realitatea care ma incojoara si la oamenii imperfecti doar la figurat se pot numi oameni,,pt ca nu sunt destepti deloc si nici recunoscatori...Cainii sunt mai destepti ca oamenii cu toate ca sunt necuvantatori...Multi oameni,mai ales barbatii fiind mai demult treziti,,si treziti la realiate,adica asa cum sunt oamenii la realitate...greu te atasezi sufleteste de careva...Pt ca la ce vezi in ziua de azi iti si este frica sa te iti deschizi inima cuiva.Pt ca oamenii nu su principiii,nici femeile nici barbatii si te poti rani imediat..un om indragostit este un m vulnerabil usor de folosit....Poate daca oamenii ar avea mai multe principiii poate nu ar mai avea atata frica sa isi deschida inima unuia altuia...Si cum barbatii nu sunt visatori,,,asa cum am fost eu,,,greu se implica sentimental..Doar daca dau peste o femeie profesionista care sa stie sa il seduca....si sa il stoarca de bani si apoi il arunca ca pe niste sosete mudare
ingerasulluptator
Postat pe 14 August 2011 21:21
ce pot sa zic,,eu inainte eram cam visatoare si traiam bine nu vroiam sa ma trezesc la realitatea pe care o consideram prea dura,,dar inainte eram mai usor dusa de nas..Acum ca m-am rezit la realitatea care ma incojoara si la oamenii imperfecti doar la figurat se pot numi oameni,,pt ca nu sunt destepti deloc si nici recunoscatori...Cainii sunt mai destepti ca oamenii cu toate ca sunt necuvantatori...Multi oameni,mai ales barbatii fiind mai demult treziti,,si treziti la realiate,adica asa cum sunt oamenii la realitate...greu te atasezi sufleteste de careva...Pt ca la ce vezi in ziua de azi iti si este frica sa te iti deschizi inima cuiva.Pt ca oamenii nu su principiii,nici femeile nici barbatii si te poti rani imediat..un om indragostit este un om vulnerabil usor de folosit....Poate daca oamenii ar avea mai multe principiii poate nu ar mai avea atata frica sa isi deschida inima unuia altuia...Si cum barbatii nu sunt visatori,,,asa cum am fost eu,,,greu se implica sentimental..Doar daca dau peste o femeie profesionista care sa stie sa il seduca....si sa il stoarca de bani si apoi il arunca ca pe niste sosesete mudare
ingerasulluptator
Postat pe 14 August 2011 21:23
ei, irina, eu zic sa nu le plingi chiar asa de mila... Si sosetele alea le mai speli o data, de doua ori pina le arunci...
Bine, daca iti ies cartofii prin ele... na, normal, direct la tomberon...
Da' asta doar pt ca erau de proasta calitate. Nu din alt motiv.
quasaria
Postat pe 14 August 2011 21:25
Oamenii nu sunt destepti deloc...Daca esti bun cu ei,,si ii ajuti nu sunt recunocatori si rad de tine ca esti fraier...si fac asta pt ca sa te inraiasca si pe tine...in loc sa ajute si sa fii ajutat...Daca esti rau,,,nici atunci nu este bine,,,,pt ca la oameni le place sa faca rautati dar nu le plac pacatosii....doar te poti mentine cumsecade daca ii infunti...daca esti curajos si ferm...trebuie sa infrunti cu curaj,,,si ferm tupeul lor nesimtit
ingerasulluptator
Postat pe 14 August 2011 21:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-14 21:35:21Oamenii nu sunt destepti deloc...Daca esti bun cu oamenii,,si ii ajuti nu sunt recunocatori si rad de tine ca esti fraier...si fac asta pt ca sa te inraiasca si pe tine...in loc sa ajute si sa fie ajutati...Daca esti rau,,,nici atunci nu este bine,,,,pt ca la oameni le place sa faca rautati dar nu le plac pacatosii....doar te poti mentine cumsecade daca ii infunti...daca esti curajos si ferm...trebuie sa infrunti ii cu curaj,,,si ferm tupeul lor nesimtit
ingerasulluptator
Postat pe 14 August 2011 21:40
cand vad cat de deshteapta esti ingerashule.... nici nu ma gandeam ca ai putea fi om...!
sunt convins ca esti un fel de Alien!!!
alfheim
Postat pe 15 August 2011 00:32
De la: alfheim, la data 2011-08-15 00:32:59cand vad cat de deshteapta esti ingerashule.... nici nu ma gandeam ca ai putea fi om...!
sunt convins ca esti un fel de Alien!!!
Bineainteles ca sunt un om cu calitatile pe care trebuie sa le aiba un om..Ma intrebam ce esti tu,,un fel de cimpanzeu
ingerasulluptator
Postat pe 15 August 2011 15:13
doamne.doamne parca v-am dat cu ceva in cap .......apropo nu traiesc pe luna s-au pe alte plante traiesc aici pe pamant ca si voi dar ce D-zeu nu aveti ochii s-a vedeti ca lumea s-a intors cu fundul n-sus............of of
razvanut
Postat pe 15 August 2011 17:39
nu te supraestima, fetito...nimeni nu te observa
michelle_
Postat pe 15 August 2011 17:46
doamne.doamne parca v-am dat cu ceva in cap .......apropo nu traiesc pe luna s-au pe alte plante traiesc aici pe pamant ca si voi dar ce D-zeu nu aveti ochii s-a vedeti ca lumea s-a intors cu fundul n-sus............of of


....Stai linistita, asa i-ai gasitloviti de infatuare si de propriile complexe !
Numai parerea lor conteaza iar daca nu-i pupi in cour cu mesaje lingusitoare ai toate sansele sa fii luat in coarne si pus la zidul infamiei si supus oprobriului public!!
Ignora-i si nu pune la suflet, chiar nu merita !!!!!!!!!!!

Postat pe 15 August 2011 18:05
014, ce-ar fi sa te potolesti dreaq? si sa-ti nu-ti mai dai tu cu parerea?
ca oricum, e clar ca te doare al naibii ca nu esti inclusa, si ca mai toti aia care conteaza pe aici te trateaza cu sictair
si daca noi suntem infatuati si complexati, se pare ca tu esti nepermis de agresiva, din moment ce te rama atat problemu'
uite ca nu suntem toti perfecti ca tine, de-aia zic, sezi mumos in banca ta, ca am mai vazut ca tine in 3 ani jumate de garbo
hai, ia-te de manuta cu don'soara care sustine doar atractia fizica, si compatimiti impreuna
si lasa grija courului nostru
si nu te obosi sa-mi raspunzi, is cam ocupata acum
michelle_
Postat pe 15 August 2011 18:41
ok, mi se cam falfaie de astea care misca in front sau imi pun la indoiala nush ce brand...iote de-aia nu am eu apa calda si pullover pe gat
cat priveste judecatile de valoare, sincer, nu stiu ce judecata de valoare e aia care sustine doar atractia fizica...poate asta e valabil doar in cazul animalelor
si nu, eu nu am complexe, nu platesc tribut societatii, si nici nu fac pe lupu' moralist aici...nu mai spun ca nu ma supun unor cutume idioate
si nu, nu imi iau pastilele, doar am spus clar de saptamana trecuta
si despre ce grija vorbesti? ca nu am primit niciun mesaj de la tine
sau is eu blonda?
nu, categoric nu am primit mesaj de la tine, mi-am verificat mesageria
michelle_
Postat pe 15 August 2011 19:06
simtiti si voi aceasta stare................eh

http://www.youtube.com/watch?v=TnB39WSA1Q4&feature=player_embedded#at=33

cu putina bunavointa,cred ca se poate
LILO
Postat pe 15 August 2011 19:09
lilus
ca tot suntem la iubire...sa se oftice dusmanii care nu cred in ea...
sora_ilsi
Postat pe 15 August 2011 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce nu este bine sa fii invidios? 35 De la: ingerasulluptator 19 Aprilie 2012 15:38
As avea nevoie de un sfat! 6 De la: garbo028298 14 Iulie 2012 10:59
" LA MULTI ANI " DE SFANTUL ANDREI 1 De la: Nirvana 30 Noiembrie 2009 08:43
Sa gatim impreuna:)retete straine 1 De la: erdema 25 Iulie 2009 14:15
Caldura mare- mon cher 34 De la: garbo265966 10 Iulie 2012 17:45
Setari Cookie-uri