iubirea

De la: Axl_22, la data 2011-08-20 14:55:47"..Daruiesti iubire si nu primesti nimic....este cam incomod si derajant. "


daruiesti....fara sa astepti ceva in schimb.....

incomod....pantofii mei cu toc....

deranjant....tantaru'....care nu ma lasa sa dorm.....
Da daruiesti la barbati fara sa astepti nimic,,il slugaresti si te lasi prostita si apoi astepti sa te ajute alte persoane care ti se par cumsecade...Eu cred ca celalalt om care este ajutat trebuie sa fie recunoscator si sa intoarca fara sa ii spui ajutorul..Un om care doar asteapta sa primeasca si nu daruieste cum ar fii majoritatea barbatilor dupa parerea mea sunt niste oameni de nimic cu care nu trebuie sa ai de-a face
ingerasulluptator
Postat pe 20 August 2011 15:00
De la: Axl_22, la data 2011-08-20 14:55:47"..Daruiesti iubire si nu primesti nimic....este cam incomod si derajant. "


daruiesti....fara sa astepti ceva in schimb.....

incomod....pantofii mei cu toc....

deranjant....tantaru'....care nu ma lasa sa dorm.....
Da daruiesti la barbati fara sa astepti nimic,,il slugaresti si te lasi prostita si apoi astepti sa te ajute alte persoane care ti se par cumsecade...Eu cred ca celalalt om care este ajutat trebuie sa fie recunoscator si sa intoarca fara sa ii spui ajutorul..Un om care doar asteapta sa primeasca si nu daruieste cum ar fii majoritatea barbatilor dupa parerea mea sunt niste oameni de nimic cu care nu trebuie sa ai de-a face
ingerasulluptator
Postat pe 20 August 2011 15:08
De la: Axl_22, la data 2011-08-20 14:55:47"..Daruiesti iubire si nu primesti nimic....este cam incomod si derajant. "


daruiesti....fara sa astepti ceva in schimb.....

incomod....pantofii mei cu toc....

deranjant....tantaru'....care nu ma lasa sa dorm.....
Da daruiesti la barbati fara sa astepti nimic,,il slugaresti si te lasi prostita si apoi astepti sa te ajute alte persoane care ti se par cumsecade...Eu cred ca celalalt om care este ajutat trebuie sa fie recunoscator si sa intoarca fara sa ii spui ajutorul..Un om care doar asteapta sa primeasca si nu daruieste cum ar fii majoritatea barbatilor dupa parerea mea sunt niste oameni de nimic cu care nu trebuie sa ai de-a face
ingerasulluptator
Postat pe 20 August 2011 15:08
Da daruiesti la barbati fara sa astepti nimic,,il slugaresti si te lasi prostita si apoi astepti sa te ajute alte persoane care ti se par cumsecade...Eu cred ca celalalt om care este ajutat trebuie sa fie recunoscator si sa intoarca fara sa ii spui ajutorul..Un om care doar asteapta sa primeasca si nu daruieste cum ar fii majoritatea barbatilor dupa parerea mea sunt niste oameni de nimic cu care nu trebuie sa ai de-a face
ingerasulluptator
Postat pe 20 August 2011 15:33
Nu gresesti absolut deloc si eu cred la fel....
garbo161605
Postat pe 20 August 2011 15:38
e mare pacat sa ajungi sa spui asta . personal eu simt si stiu sigur ca am fost facuta cu iubire , dorita , .... deci iubirea exista ... , daruiesc la randul meu iubire si primesc iubire . nu e ca in basme dar e iubire si daca nu as putea sa simt iubire pret de o secunda cred ca atunci chiar as muri . sant facuta din si cu iubire si ma hranesc cu iubire nu pot sa cred ca un necaz sau mai multe imi poate intuneca atat de mult mintea si sufletul si sa nu mai simt iubire .PACAT . MARE PACAT . .......
garbo112538
Postat pe 20 August 2011 17:00
ba exista dar nu ai gasit-o tu inca.estiprea negativista.
garbo170636
Postat pe 20 August 2011 17:09
ba exista dar nu ai gasit-o tu inca.esti prea negativista.
garbo170636
Postat pe 20 August 2011 17:09
pt Razvanut :esti un oligofren!
minnieme1
Postat pe 20 August 2011 17:11
evident ca iubirea exista,ma intreb ce varsta ai? vad ca ai un baietel frumos ,te-ai casatorit din..ce?(nu cred ca din dragoste) stiu ca unele persoane se casatoresc doar asa sa fie in randul lumii,lasa dragostea ca vine ea...dupa care incep frustrarile,nu este nimic in comun...si nu cred ca te "complectezi"(completezi) cu nimeni cel putin nu acum
garbo020705
Postat pe 20 August 2011 17:11
Ai dreptate! ai dreptate!
Axl_22
Postat pe 20 August 2011 17:11
,,pt Razvanut :esti un oligofren!...-Foarte tare asta! De unde le scoateti?Si... mai puteti..sa aberati?
In alta ordine de idei...s-ar putea ca iubirea sa se masoare in a da iubire nu in a primi iubire.Incercati s-ar putea chiar sa va faca fericiti.Toate cele bune!
garbo035697
Postat pe 20 August 2011 18:38
http://www.trilulilu.ro/razadelumina/e0bce2ac635841?related_index=16

"s-ar putea ca iubirea sa se masoare in a da iubire nu in a primi iubire.Incercati s-ar putea chiar sa va faca fericiti."

exact asta am zis si eu....ca are dreptate....iubirea exista.....!

sa daruiesti.....iubire.......
Axl_22
Postat pe 20 August 2011 19:15
Gresesti,dragostea nu inseamna sa traiesti cu o persoana mult timp dupa care intervine obisnuinta,asta se numeste o relatie de prietenie si afectiune,bazata la inceput pe atractie fizica si atat. Dragostea inseamna sa simti in acelasi timp atractie fizica si afectiune,tandrete,sa fii mai bun,sa te schimbi pentru cealalta persoana,dragostea inseamna sa simti cand ii este rau la cealalta persoana,sa simti daca se supara chiar daca este la mii de mile distanta fata de tine si chiar daca nu ai stat cu acea persoana o suta de ani.Dar bineinteles doar o mica parte din oameni iubesc cu adevarat,nu toti sunt norocosi.
Destinul tau cu persoana cu care stai s-a apropiat de finis,dar asta nu inseamna ca Dumnezeu nu ti-a rezervat in viitorul apropiat sa cunosri iubirea...Succes!
garbo162553
Postat pe 20 August 2011 19:38
Ce porcarie de topic Daca ar fi asa cum se face ca eu m-am casatorit din dragoste, fara sa simt acea atractie fizica despre care se tot vorbeste? Te porti indragosti de un om si poti face si sex fara atractie fizica, poti iubi pe cineva pentru ceea ce reprezinta ca om, ce gandeste, ce caracter are si fara sa fie brad pitt sau angelina jolie! Si chiar daca ma simt atrasa de barbati gen arnold schwarzenegger in tinerete, ma simt implinita si iubesc un cu totul alt gen de barbat
elle
Postat pe 20 August 2011 21:13
Draga razvanut....ai dreptate intr'o priviinta si anume ca totul devine obisnuinta....este adevarat, dar obisnuinta in urma a ce?? A iubirii traite, clar..Deci Iubirea exista...doar ca pe parcurs este adevarat parte din ea se transforma in obisnuinta, respect, incredere atuu'uri ce stau la baza unei iubiri i deja implinite.
Iubirea este o atractie fizica..?? Nu as spune asta....Poti sa te simti atrasa de o persoana, dar nu neparat sa iubesti. Si atunci ce facem cu acel sentiment etern Iubirea, fara de care noi practic, omenirea nu ar fi existat...Ca in majoritatea cazurilor e nevoie de iubire ca sa apara ala mic :)..Deci nustiu dc ai afirmat asta, poate ai fost dezamagit (a) pe parcursul vietii, insa cu siguranta nu ai intalnit inca Marea Iubire. Atunci cand iti va iesi in cale, ai sa te convingi ca Iubirea exista si e chiar frumoasa daca stii cum sa o traiesti.
mary180876
Postat pe 20 August 2011 21:30
Salut pt unii e doar obisnuinta dar pt cei ce iubesc cu adevarat e un lucru de nelipsit, adik e ceva de care nu te poti lipsi nu poti trai fara de el ca si aerul de exemplu
Lucy1985
Postat pe 20 August 2011 22:15
mno...io am nevoie de aer.... asa ca ies o leaca la plimbare.....
Axl_22
Postat pe 20 August 2011 22:23
cand o sa inveti limba romana,poate o sa inveti si ce inseamna''iubirea''....
rebbela_glc
Postat pe 20 August 2011 22:41
"dar iubire nu exista daca crediti ca gresesc astept variantele voastra.Multumesc"

GRESESTI!

variante?...
Axl_22
Postat pe 20 August 2011 22:57
Iubirea exista, numai cine a trait iubirea adevarata stie ca exista.
roza_mimoza_13
Postat pe 20 August 2011 23:17
pot sa te contrazic sincer ... exisista si iubire
cunosc un cuplu foarte ok sa zic asa
pe parursul relatiei lor baiatul sa imbolnavit de leucemie si culmea ca nu sau despartit sau stiu eu ba e deasupra au si facut nunta ... cred ca asa ceva nu face orice pereche .... sau cel putin asta e parerea mea.
iarasi iti pot spune si despre cazul meu tin la o prsoana foarte mult dar stiu ca nu poate fi ceva serios din anumite motive tocmai de aceea din iubire poti renunta la cineva daca ti bineinteles la aceea persoana si sa o lasi sa isi traiasca viata din plin fara grija ca te simti tu in ceva fel anume sau stiu eu ;) deci bafta e oricum o parere
djbeat
Postat pe 20 August 2011 23:34
e prima data cand particip la discutiile voastre.iubirea exista da chiar exista si e minunata
evaf63
Postat pe 20 August 2011 23:38
Daca nu exista iubirea, nu exista nici ura, daca nu exista nici ura nici iubire atunci nu mai exista emotii, senitimente s.a.
Iubirea exista numai ca are conotaii si intelesuri diferite in functie de cum simte fiecare persoana in parte.
Fara sa jignesc pe nimeni, cel care nu simte si nu intelege cu adevarat sentimentul de iubire macar odata in viata indiferent de felul de iubire, fie ca este fata de sexul opus sau fata de oamenii din jurul lui, inseamna ca ori nu merita sa aibe aceste trairi, ori este o persoana cu sufletul inghetat, este un "condamnat/a la nefericire".
Aceasta este parerea mea pe care o sustin cu argumente solide.
madalinamuresaMM
Postat pe 20 August 2011 23:41
M-ar interesa sa citesc acele argumente solide de sustinere!
As_ninge
Postat pe 21 August 2011 00:05
ei, are doar parere, argumente, insa, nu! nu-ti ajunge asta, as_? cum, nu crezi ce spune? hihihi!

mimozo, carevasazica, pana la urma, iombirea e o enigma! nu se lasa dezlegat, asa, de oricine! tre` sa ai antene speciale!
esme
Postat pe 21 August 2011 00:09
OOOOOO, ba da! singura mea problema e ca salata-i prea mare si bolul e prea mic. Da pe afara!
M-am facut de-co condamnare la nefercire! A zis ca sustine parerea cu argumente. Parerea, recunosc rusinos, mai putin ma interesa! Argumentele insa chiar se fluturau promitzator!
As_ninge
Postat pe 21 August 2011 00:12
haidi, as_ule, ca nu strica un preaplin!

esme
Postat pe 21 August 2011 00:16
Gresit,,,,,
Dumnezeul nostru Creator a creeat si creeaza permanent tot ce vedem , tot ce auzim, tot ce simtim doar cu iubire, deci e doar iubire in jurul nostru.
In momentul in care Sufletul Omului este dominat de acele energii intunecate , care se pot manifesta prin : egoism, ura, invidie, gelozie, barfa, judecata aproapelui, cearta cu semenii etc,,, dispare acea iubire din acel om, devine si el partial de rau ca cel care il domina.
Deci ca sa simti acea iubire de care ai nevoie, sa vezi iubirea de care ai nevoie, e necesar sa efectuezi o schimbare majora in tine insuti, SA DEVI TU INSUTI MAI PASNIC MAI CALM MAI PLIN DE PACE SI IUBIRE,,, simplu.
Omul care a uitat cine este cu adevarat, Omul care a uitat de Dumnezeul nostru Creator, Omul care a uitat ce misiune are pe Planeta Pamant, ii va fi greu sa iubeasca si sa cunoasca adevarata iubire divina.
Cel cu coarne se bucura nespus de mult cand mai prinde cate un suflet de Om impreuna cu trupul lui fizic in plasa lui,,,,
Despre Iubire se pot discuta foarte multe, dar cred ca intelegi ceea ce vreau sa spun.
Asa ca, pentru retrezirea ta sau a voastra din somnul profund va recomand sa puneti in practica informatiile din acest blog : http://www.lucratorul-in-lumina.com/
O sa va fie de folos in veci, sufletul si trupul fizic se va elibera sigur din acea inchisoare intunecata pazita cu multa iscisinta de,,,,,
Dumnezeul nostru creator sa va protejeze si sa va daruiasca dupa voia lui vointa voastra o infinta iubire divina si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi.
GHEORGHITA
Postat pe 21 August 2011 23:33
AMIN
Axl_22
Postat pe 21 August 2011 23:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
psihologie sau jurnalism??? 92 De la: cinezee 23 Iulie 2009 01:41
lume lume!!! 16 De la: daniian 18 Aprilie 2011 03:59
De ce ardelenii rad de moldoveni?De parca ei ar fii mai destepti? 36 De la: xenaprintesarazboinica 9 Decembrie 2013 21:38
Fetelor nu lasati barbatii sa traiasca pe spinarea voastra!! 61 De la: garbo055472 1 Ianuarie 2013 19:07
Eu pe cine mai injur ? 135 De la: Eugenia_ 26 August 2012 16:12
Setari Cookie-uri