divort civilizat sau nu

mai departe nu pot sa raspund Q....tine doar de "substanta noastra"...

si daca doar unul "dai si lupta, dai si lupta neicusorule"....indiferenta daca este un el sau o ea....



hai sa mai dam o sansa......

Eugenia69
Postat pe 30 Iulie 2011 18:00
411..."Nu cred ca o femeie sau un barbat sa nu fi calcat stramb macar o data in viata lui ...."....esti tare fudul in credinta matale.......e singurul lucru in care nu crezi?logica matale sparge netul....da de exceptii ai auzit???macar de una....??parerologu' garbo
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Iulie 2011 18:04
ratusco, povestea spune ca esti lebada, de fapt.

da ce te apuca cu para...ala....??????
Eugenia69
Postat pe 30 Iulie 2011 18:08
Daca ai introdus cererea de divort la instanta de judecata , este ok , dar de acum ar trebui sa renunti la avocat si sa cauti un mediator public autorizat care te poate ajuta sa inchei conflictul prin un acord intre voi .
De acum avocatul s-ar putea sa te tina foarte mult in conflict cu sotul tau pentru a putea smunge cat mai multi bani de la tine , pe cand mediatorul in 1-2 sedinte si cu bani putini te ajuta sa inchei divortul prin un acord pe care -l va depune la instanta de judecata.
emaval
Postat pe 30 Iulie 2011 18:11
de unde atitea sanse...nu cresc sansele in copaci.
Daca a ajuns sa insele, evident ca n-are acasa ce-si doreste, ca doar daca nu-si dorea n-o facea. N-a fost viol... Si femeia aia, constienta fiind ca nu e ea (tot) ce vrea barbatu-sau, ce dreak mia cauta sa ii spele kiloti si camasi?
Familie din asta cu 1 la 1/2 nu prea merge... pe bune... alea cu multimi convergente se aplica in alt parte. La musulmani, probabil.
quasaria
Postat pe 30 Iulie 2011 18:16
Nu stiu de ce nu ma mir ca ai raspuns asa...deh...inca un barbat care pare a fi obiectiv. Ce sa faca? Sa stea si sa accepte , eventual un harem? Bineinteles ca poate sa se descurce, bineinteles ca nu o sa ii fie usor, dar o sa reuseasca. Pe de alta parte, un copil sufera enorm cand asista la discutiile dintre parintii sai.
Si...da...cand a ales sa aiba o amanta a uitat si de sotia si de copilul sau. A ales sa isi manifeste egoismul. Culmea, nici nu vrea sa divorteze!!! Ce om e acesta?
sashaa38
Postat pe 30 Iulie 2011 18:20
Cazul meu e oarecum asemanator, doar ca eu am plecat sa muncesc in Italia de 2 ani iar el sta acasa cu copilul , nu munceste si asteapta luna de luna banii trrimisi de mine pt. a iesi cu mandrele in oras.... Se foloseste de copil sa aibe un venit ...cand am vb de divort mi-a spus ca nu vrea sa sufere copilul ,are 11 ani si e drept e atasat de familia lui foarte mult. nici eu nu stiu in ce ape ma scald, ma gandesc ca sunt departe si muncesc pt. copilul meu dar pe undeva ma doare sa stiu ca ia banii munciti de mine ,departe de copil, si merge la femei.
MMARY
Postat pe 30 Iulie 2011 23:06
daca iti permiti sa tii ditai porcu' acasa, pe banii tai... c'est la vie.
Da' o bona n-ar fi mai ieftina? Si mai eficienta?
quasaria
Postat pe 30 Iulie 2011 23:17
De regula cand femeia doreste un "divort civilizat"se cam stie cu ...musca pe caciula si doreste sa "iasa"dintr-o relatie cat mai putin...sifonata de adevar! Daca este "lacrima Cristie" nu manifesta acelasi interes pentru asa-zisul divort civilizat...ba chiar cu cat mai mult tam-tam isi pregateste si un partaj cat mai avantajos !!
Gabriel1960
Postat pe 31 Iulie 2011 09:15
hai nu mai spune....
da ce cuminti si civilizati sunt barbatii...si cat de frumos stiu ei sa divorteze....
si nesimtitele astea numa si numa atunci....si altcand, deloc....
ce sa iti spun.....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 09:21
cred ca tu ar trebui sa te intrebi de ce al tau sot cauta in alta parte ce ii trebuie?
este posibil ca amanta sa fie doar o iesire din cotidian, mai gindeste-te inainte de a lua o decizie atit de radicala.
demetra
Postat pe 31 Iulie 2011 10:09
Draga mea ma aflu in aceeasi situatie ca si tine numai ca eu am doi copiii nu unul si tot cea care ne-a distrus relatia a fost mama sa asemenea barbatii nu se stiu conduce singuri iinca depind de mama lor si vor depinde toata viata iar acesti gen de barbatii nu au drag de copii ca nici pe al meu nu il intereseaza nici ce maninca nici daca is sanatosi din februarie nu mi-a mai dat nici un ban pentru copii dar in instanta a cerut custodia lor eu am dat foarte multe sanse acestei casnicii si am ajuns la concluzia ca nu a meritat nimic din sacrificiciul meu ba mai mult am ajuns sa nu ne mai suportam si sa nu ne mai vorbim si daca se intimpla sa avem o discutie atunci recurge la jigniri si la altfel de lucruri deci in concluzie daca simti ca acesta este drumul tau si din cate am citit ce ai scris credema ca esti pe drumul cel bun mergi inainte viata este scurta si nu merita sa ti-o distrugi langa cine nu merita bravoooo
mora12
Postat pe 31 Iulie 2011 10:10
De la: Gabriel1960, la data 2011-07-31 09:15:27De regula cand femeia doreste un "divort civilizat"se cam stie cu ...musca pe caciula si doreste sa "iasa"dintr-o relatie cat mai putin...sifonata de adevar! Daca este "lacrima Cristie" nu manifesta acelasi interes pentru asa-zisul divort civilizat...ba chiar cu cat mai mult tam-tam isi pregateste si un partaj cat mai avantajos !!


sa mori tu?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 10:11
Eu cred ca si tu ai avut un amant si sotul tau ti-a platit cu aceeasi moneda,iar in ce priveste divortul civilizat,te-ai decis sa-ti folosesti copilul pentru santaj la partaj. Daca te iubea cu adevarat nu-si lua amanta si nici tu!
garbo162553
Postat pe 31 Iulie 2011 10:44
De la: garbo162553, la data 2011-07-31 10:44:05Eu cred ca si tu ai avut un amant si sotul tau ti-a platit cu aceeasi moneda,iar in ce priveste divortul civilizat,te-ai decis sa-ti folosesti copilul pentru santaj la partaj. Daca te iubea cu adevarat nu-si lua amanta si nici tu!


si nici tu nu iti luai amanta! daca te iubea cu adevarat!
si uite asa cind ti se intimpla vreo nenorocire te trezesti ca esti tu de vina....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 11:08
Sa stii ca exista si o alternativa la divort si anume sa ramaneti impreuna si el sa nu mai aibe amante. Desigur pentru asta trebuie sa fac ceva, e mai ieftin decat un avocat iar copilul nu sufera deloc, pentru ca nici nu trebuie sa stie. Se numeste SEX ORAL. Daca ii faci asta sotului tau ( ... daca o faci bine ) si daca te speli pe dinti dupa fiecare partida, vei fi surprinsa cat de bine va merge casnicia ta. Succes !
Berlogea
Postat pe 31 Iulie 2011 11:09

au pus-o astia de comercializeaza pasta de dinti..,sa vezi ce le cresc vanzarile acu',dupa sfatu' matale 875..
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2011 11:22
De la: garbo215875, la data 2011-07-31 11:09:38Desigur pentru asta trebuie sa fac ceva, e mai ieftin decat un avocat iar copilul nu sufera deloc, pentru ca nici nu trebuie sa stie. Se numeste SEX ORAL.




... ma rog, nu stiu daca ar fi si barbatu-sau de acord sa ii faci TU asa ceva, ca parca asa ai manifestat intentia... Daca nu va placeti?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 11:26

asta n-o observasem..
roby_cado
Postat pe 31 Iulie 2011 11:31

nu roby, ca tu esti mai atent la igiena orala...de dupa....
mai ales ca va avea grija sa duca copilul undeva...pentru a nu sti ce se intampla....
nene, da du-te si zi-i ca i-l faci mata de cate ori ii vine sa bage divort....daca omul are chef de bagat, ii satisfaci tu pohta, 875....
si auzi , lucreaza mai ieftin decat avocatii....
asta-i memorabila...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 12:20
cre' ca renunta ala dreak si la amanta, si la ma-sa si la divortz, daca afla ce i se pregateste....
Plus ca nu e clar cine plateste atita pasta de dinti....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 12:25
da, si il asteapta nerabdator pe 875, care-i sta la dispozitie...si e si ieftin...foarte important pe vremuri de criza...
da-l dracu...ca isi ia o broasca testoasa...sau ce naibii era in bancul ala....
cu pasta , cred ca vine roby....se ajuta si ei, ca-ntre barbati....mai ales daca impreuna il pot scapa de tanti....
mor de ras nu alta....mi-a facut 875 un oral.....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 12:30
mda. si ne trezim iar cu un topic: va rog un sfat, ajutati-ma, s-a mutat onorabilu' in acvariu...cu ma-sa cu tot....
Mai iese din cind in cind sa cumpere colgate.
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 12:33

iar va spalati pe dinti pe vremea slujbei?!
precizilla
Postat pe 31 Iulie 2011 12:35
pai tocmai ne-a scris broasca, preci....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 12:36
dupa. preci. numai dupa....
nu poti neglija o persoana servila, cum este 875...sau sa zic altruista? nu, ca vrea totusi remuneratie...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 12:37
De la: garbo215875, la data 2011-07-31 11:09:38Sa stii ca exista si o alternativa la divort si anume sa ramaneti impreuna si el sa nu mai aibe amante. Desigur pentru asta trebuie sa fac ceva, e mai ieftin decat un avocat iar copilul nu sufera deloc, pentru ca nici nu trebuie sa stie. Se numeste SEX ORAL. Daca ii faci asta sotului tau ( ... daca o faci bine ) si daca te speli pe dinti dupa fiecare partida, vei fi surprinsa cat de bine va merge casnicia ta. Succes !


http://www.youtube.com/watch?v=gdcVRueT2cw
Axl_22
Postat pe 31 Iulie 2011 12:48
875 pt tine....
Axl_22
Postat pe 31 Iulie 2011 12:49
daca ramane far colgate...poate folosi sare gronjoasa
Eugenia69
Postat pe 31 Iulie 2011 12:53
ia uite Q...ii da axl la extraoferta....( de 2 ori....)
eugenia, io te stiam fata fina....sare grunjoasa....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fantezii... 121 De la: garbo063800 19 Octombrie 2009 15:08
intrebare.. 8 De la: garbo_7085 19 Septembrie 2012 12:23
A devenit sexul ghilotina omenirii? 148 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:38
Vreau sa il suflu 202 De la: anisoaraf 24 Septembrie 2010 16:10
as vrea si eu un sfat ! nu reprosuri .. 40 De la: garbo105755 5 Septembrie 2010 22:42
Setari Cookie-uri