Va rog dati-mi un sfat

Sunt maritata,am un baietel de 2 ani si 3 luni.Acum 4 luni ma-m intors la servici si aici am intalnit un coleg care ii place de mine si mi-a zis ca sa indragostit ca sunt frumoasa.Adrevarul este ca si mie imi place de el.Mi-a propus sa ne intalnim .Ma suna vorbim la tel fel de fel de lucruri ma distreaza dar nustiu ce-i in capul meu pt ca nu mai sunt singura fara obligatii,am un sot,un copil.Va rog dati-mi un sfat ca sunt rau bagata in ceata.Nu as vrea sa am o aventura cu el apoi sa ma stie toata fabrica dar nici nustiu ce sa fac.Astept sfaturile voastre.
garbo215545
Postat pe 27 Iulie 2011 19:57
simplu! daca nu vrei sa te stie toata fabrica...
Eugenia69
Postat pe 27 Iulie 2011 20:04
io zic ca daca nu-ti faci de cap cu el... in stil savage ... ca sa stie mai ales toata fabrica ... n-ai facut nici o afacere!!!
te asteptam apoi cu detalii!!!

hai ca e clar ca lui ii place de tine si tu abia asteptai sa-i placa...!!!
mai ales ca esti asigurata acum ...
sot, copil ... ce ar putea sa-ti mai lipseasca ???
un amant...!!!
perfect!, l-ai gasit!!!
de ce sa-ti vezi tu de familia ta, de casa ta, de copilul tau si sa nu treiesti in doua lumi ...????

spune-i si sotului ca ai mai gasit pe cineva la serviciu ... de care-ti place si care te place ...
si ca .. in curand o sa devina si el membru, ce-i drept nu cu drepturi depline, al familiei!!!
o sa fitzi ca la canotaj ...
echipaj de 3+1
balaceala placuta!
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 20:07
...nu-ti mai place lacul?...treci la put!!!(ulica)


(esme...unde esti la ora acesta sa privesti la ce incercam sa explic eu ieri?)
garbo192031
Postat pe 27 Iulie 2011 20:09
pai alf , sa traiasca-n doua lumi....paralele?

esti intr-o perioada SF?
Eugenia69
Postat pe 27 Iulie 2011 20:13
cand iesi din tura, du-te si te impusca....ca nu ai pic de imaginatie...
mai bine citeste-o pe Flora ( sau cum o cheama ), poate te inspira in vreun fel....
aaaa, e la mirajul adolescentei...cu o poezie....
dor72
Postat pe 27 Iulie 2011 20:13
@545
...dupa ce te fabrica a'la, treci si pe la mine?...poate ma scoti din starea mea penibila...pls...
garbo192031
Postat pe 27 Iulie 2011 20:14
tu nu vezi ca tre' sa zici ca e frumoasa....da' sa fii convingator
dor72
Postat pe 27 Iulie 2011 20:17
vad...vad...vroiam sa fac o mica traducere...adica sa bat calul ca sa priceapa seaua


oricum nimeni nu aplica sfaturi care nu-i convin


(vai si amar de copilasul acela ...da' ce mai conteaza atat timp cat la ma'sa i se mai "activeaza" hormonii???...daca nu se "sacrifica" ea pentru fericirea copilului, "sacrifica "copilul...mare branza familia in societatea noastra elevata)
garbo192031
Postat pe 27 Iulie 2011 20:20
@eu_genia
nu sunt in perioada sf...
una din lumi e aia a familiei, cealalta a adulterului
in familie are lumea sotului, a copilului... a rudelor....
in lumea adulterului are amantul si toate nebuniile ei ...

o sa vina apoi cu un topic de genul ... marita cu copil iubesc (si ma iubesc cu) un coleg de munca, imi vine sa ma impart in doua si nu stiu cum.... AJUTOOOOORRRRR!....

si vine lumea s-o salveze ... sa-i dea cu solutii, fel de fel...!



si totusi se invarte!!!
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 20:28
garbo, vrei sa zici, nu? ( se invarte...in jurul subiectelor.... )
dor72
Postat pe 27 Iulie 2011 20:32
Da...poate fi si varianta aceasta
(eu sper sa fie mai degraba a'sta decat cealalta )
garbo192031
Postat pe 27 Iulie 2011 20:37
nu te nacaji alf....
da' ce ai impotriva SF-ului...mie imi place ET

ca si in povestea cu un copil si doua mame...s-o gasi cineva sa-i dea drumul....
Eugenia69
Postat pe 27 Iulie 2011 20:38
... AJUTOOOOORRRRR!....

si vine lumea s-o salveze ... sa-i dea cu solutii, fel de fel...!


cu spray de muste,de purici,de colorado,de paianjeni...

SOLUTII nu?!?!?
LILO
Postat pe 27 Iulie 2011 20:40
Chiar de e un caz ipotetic, e faza in care o mai "inlantuie" regulile...next stage...la naiba cu regulile, fericirea MEA e cea mai presus de orice...totul se rezuma la "EU"(am vazut, din auzite)...unde sunt cei care ponegreau regulile...???
garbo192031
Postat pe 27 Iulie 2011 20:50
exact la alea ma refeream monkey

@eu_genia ... na-m nimic impotriva SF-ului ...
numai ca la fabrica eu nu se fabrica avioane ... insa ea are numai ozn-uri in cap ... si incercam sa-i lamuresc ca nu tot ce zboara se si ffffff mananca ...

@doruletzule ... fireshte ca garbo se invarte ... culmea e ca se invarte in loc! intr-o mishcare brauniana uniforma si haotic accelerata
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 20:52
accelerata pe dracu....zici ca-i hoasca de 310 ani....
dor72
Postat pe 27 Iulie 2011 20:56
io-te la I E L (alf) ca ma boteza si pe mine
auzitzi monkey......... adica duamna?!?!?
LILO
Postat pe 27 Iulie 2011 20:56

alf..ai tras cu ochiul iaca ashea..
la alt toapic pe care asezasem..

botez=petrecere=weekend-uri uri multe f multe
LILO
Postat pe 27 Iulie 2011 21:01
De la: garbo215545, la data 2011-07-27 19:57:32Sunt maritata,am un baietel de 2 ani si 3 luni.Acum 4 luni ma-m intors la servici si aici am intalnit un coleg care ii place de mine si mi-a zis ca sa indragostit ca sunt frumoasa.Adrevarul este ca si mie imi place de el.Mi-a propus sa ne intalnim .Ma suna vorbim la tel fel de fel de lucruri ma distreaza dar nustiu ce-i in capul meu pt ca nu mai sunt singura fara obligatii,am un sot,un copil.Va rog dati-mi un sfat ca sunt rau bagata in ceata.Nu as vrea sa am o aventura cu el apoi sa ma stie toata fabrica dar nici nustiu ce sa fac.Astept sfaturile voastre.


pai, tanti... In primul rind, daca nu stiai ce sa faci, trebuia sa stai pe courul tau linistita si sa nu-ti faci familie si copil. Daca te-a pleznit totusi asa o nenorocire cu colegu' ala, atunci spune-i sa te ia cu toata fabrica in cap, cu copil mic si cu barbatu' tau cu toporu' dupa voi... sa vedem daca ii convine. Probabil, nu ii convine. Ce i-ar conveni lui ar fi asa, sa va oaresce prin tufishuri de citeva ori ca, na, esti frumoasa - si dupa aia sa redeveniti colegi exemplari... n-a vazut, n-a auzit, n-a fost el ala....
quasaria
Postat pe 27 Iulie 2011 21:02
maimutzicule... amu ce sa-ti fac.... nu mai esti gogoasha cu gem ... ai mai crescut si tu!
n-am tras cu ochiul pe nicaieri ... mai am timp

doruletzuleeeeeeee nu ma dezamagiiiiiiiiii ... mai citeste o data formularea aia cu mishcarea... ca nu e asa de simpla ... are in ea ascuns exact ceea ce ai zis tu ... hai ca stiu ca te prinzi repede ..
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 21:08
Ma doare capul,dar rau.Luai pastile...nu trece..
Cum sa postezi femeie draga asa ceva?Chiar atat de mica sa-ti fie lumea?De ce te-ai casatorit?De ce ai facut copil?
Imi imaginez ca trebuie sa ai foarte putin timp liber...copil mic,fabrica...uff,nu esti obosita?!
Mai ai energie?,,Da cu ea"prin casa,citeste-i copilului povesti...joaca-te cu el,plimba-te! Vei primi garantat mai multa stisfactie decat ,,sa-ti storci creierii"cum si ce sa faci cu "cela de la fabrica.
Si cu sotul cum ramane?Gata,nu mai conteaza,asa-i?
chanty
Postat pe 27 Iulie 2011 21:08
,,iti bati capul ce sa faci si cum sa faci sa nu afle fabrica???Asta-i necazul tau?
Despre FAMILIA ta ai scris doua vorbe asa...,,am un sot si un copil"..de parca ai spune c-ai o palarie si-un palton
I-auzi cum suna ..F A M I L I E!!Nu-ti spune nimic,asa-i?
chanty
Postat pe 27 Iulie 2011 21:13
hai mai alf, amm inteles imediat.....da mi-a fost lene sa reformulez....
abia ce te-am pupat si deja ti s-a urcat la cap....

chanty draga, asta e invidie pura ce zici tu....pe fata...
pai tu crezi ca tanti, dupa atata dobitoceala ( de la stat acasa) nu simte anumite ....chestii, nevoi neimplinite...treburi serioase, nu bagatele, cum sunt copilul si sotul....
pe astia doi ii are...acu vrea ceva ce n'are...ca orice rasfatat....

tanti asta , ultradoritoare, hai sa-ti vand un pont: ia informeaza-te mataluta pe la fabrica si vezi cate " mamici " a mai "executat" 'mnealui intre timp.....
vezi daca esti in top....
dor72
Postat pe 27 Iulie 2011 21:19
chanty iti zic de deochi....ptiu durere!!!!
Eugenia69
Postat pe 27 Iulie 2011 21:21
nu este in top dragalasha asta ...
e prospatura si ca atare e aspiranta ...
dar are shanse sa fie rapid in top pentru cateva runde de apreciere!!!
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 21:24
dor.. eu totusi cred ca astea-s povestioare de facut valuri, nu poate fi adevarat
Eugenia saru"mana..numa" de-ar trece o data.Vezi sa stingi si ceva bete de chibrit in apa si sa mai dai si marunt din buze
chanty
Postat pe 27 Iulie 2011 21:28
cum era aia ....
pfff... descantecul ala bre.....
pffff...

cin' te-a deocheat pe tine .... sa ma pupe'n ... dostoievsky pe mine....
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 21:46
da' cum era ala....blestemul...

"cine iubeste si lasa
Dumnezeu sa-i dea pedeapda
taraitul sarpelui
si pasul gandacului..." nu mai stiu

cine-l canta? fara nicio legatura.ms

Eugenia69
Postat pe 27 Iulie 2011 21:52
Maria Tanase!
ea canta asa ceva ....
eh .. au mai cantat s altele ... dar ea a facut piesa celebra!
daca nu ma inshel se numea Blestem...

si era acolo "taraishul"

dar oricum e bine ... ca si asta e on-topic!
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Subiect nou! 3 De la: dor72_ 22 August 2011 10:22
Am o problema-ejaculez prea repede:( 31 De la: garbo_506925 27 August 2020 07:32
Este posibila sarcina la premenopauza? 1 De la: Monica_Danisor_1 21 Septembrie 2018 04:20
Scorpionii astia ... 42 De la: full_color 1 Februarie 2014 13:42
Sa mai astept pana...ieri??? 38 De la: Allegra 20 Martie 2011 10:29
Setari Cookie-uri