buna

am si eu o mare nelamurire...
pot ramane insarcinata dupa ciclu menstrual?
eu fac dragoste mereu cu iubitul meu si mereu se 'termina' in mine si as vrea sa stiu daca o sa am un bebe
multumesc
ioana_blondy
Postat pe 1 Iunie 2011 16:34
of, unde e anakin cand am nevoie de el?
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 16:47
Here I am.. vrei sa ii dam niste sfaturi fatucii, sau sa ii recomandam sa schimbe iubitul?

Bre, eu zic sa il ierte.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2011 17:13
mai fata, zice la ceaslov, ca ai perioade fertile i nefertile, daca tot faci mereu asa treburi d'alea fii sigura ca o sa ramai, mai ales daca la final e cum zici tu!
amu nu numai treaba aia cu final intern are rol reproductiv mai sunt si altzi factori, dar shanse mari sunt sa te insarcinezi!
oricum, s-avetzi spor!
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 17:16
my friend, you are such a jerk
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 17:17
breeeee, ce-i asta ,breeeee????

da' chiar...voua nu va suna urat ,asa, cand ziceti...in mine ?...cahhhh !!!
cica sunteti niste doamne, zeite...un pic de... ...nu? nu mai zic de asa intrebare !
sau sunt eu defect?
tatoo
Postat pe 1 Iunie 2011 17:17
Ei, asta-i acum - cum sa-l ierte?

Da' io cred ca a dat prea putine detalii
panty_C
Postat pe 1 Iunie 2011 17:17
Tatoo, tu nu sesizezi poezia si drama care se degaja din relatia lor, nu vezi cum iubirea il termina neantic pe baiat intr-o pantagruelica Ea...
Eh, maimutoiule... ce ti-ar mai trebui tie o Rodica sa iti crestem moralul

Michelle, .. deh, ca de obicei, fac si eu ce pot.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2011 17:20
,,,eludand sinergia faptelor, si meandrele concretului...

eh, nu a prins-o tatoo pe rodicuta noastra...acolo trairi...cum exfolia ea unghiile, plina de fiori existentiali...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 17:26
de fapt. nu iubirea il termina, bietu`, ci se termina el, brusc, ca si cum n-ar fi existat. curmat asa, dintr-o data. ea-l inghite cu totul. ori il anuleaza?! deh, daca `mnealui nu e rama!... ce prolific ar fi fost! se inmultea din si prin el insusi; nici n-ar mai fi avut nevoie de ea.
esme
Postat pe 1 Iunie 2011 17:28
asta cu pantagruelica fu buna de tot
mai ales ca e vorba de frecatul shoriciurilor
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 17:29
Eheheeeeiii, Michelle.. o tempora trahit sua quemque voluptas.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2011 17:32
Da' io tot n-am inteles - unde se termina ne spune da' unde incepe?

panty_C
Postat pe 1 Iunie 2011 17:35
Asta tine de detalii, mai pante.
Prea multa tehnica ucide lirismul.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2011 17:37
da...da...rodicuta chiar incerca voluptati orgasmice cand isi punea intrebarea aia existentiala...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 17:37
ziceam eu ca sunt prea putine - detaliile

Si lirismul ala unde era, in propozitie, ca io nu-l vazui? - trebuie sa-mi schimb ochelarii
panty_C
Postat pe 1 Iunie 2011 17:41
eu cred ca blondy isi doreste bebe ca sa scape de acel 'terminat' mereu, sinonimul lui neincetat, neintrerupt, continuu. saracuta....
bafta, fetito!
ufishor
Postat pe 1 Iunie 2011 17:47
ba poate sa scape de grija unei noi sarcini...o anume perioada...
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 17:49
Nea Anakine, mea culpa, din neatentie n-am observat poezia care se degaja. As putea spune chiar ca emana... pestilentiale d'alea, de le infiora narile si-l termina pe baiat intr-o pantagruelic de sardanapalesca EA... s'fereasca !

Alfule, da' si pe tine te calareste lirismu' ... mai ceva ca Ben-Ardun pe El-Zorab !
Bai, fratele meu alb, m-ai ucis cu definitia dragostei..." frecatul shoriciurilor "...bleahhhh
Te reneg, ma, daca nu faci o poezea despre sentimentu' ista ! iacasha !
tatoo
Postat pe 2 Iunie 2011 00:27
am prieteni,care au facut la fel,in intentia de a avea copil,si ele au ramas insarcinate...dupa un an.
exista perioada fertila,la mijloc,intre cicluri.
inainte,si dupa ciclu,exista extrem de mici sanse,ca sa ramai insarcinata.
incepand cu zece zile dupa venirea ciclului,este periaoda fertila,cam o saptamana,si cumnata mea,care stia de la medic asta,nu a reusit nici asa sa ramana insarcinata....acum dupa un an si,are in sfarsit o fetita....
roaga-te la dzeu,sa iti dea un bebe sanatos,si norocos!
succes,eu m-am rugat ptr voi,
d
daniilia
Postat pe 3 Iunie 2011 23:20
sunteti cam rautaciosi unii :-s
multumesc de raspunsuri...
:)
ioana_blondy
Postat pe 4 Iunie 2011 18:50
De la: michelle_, la data 2011-06-01 17:37:57da...da...rodicuta chiar incerca voluptati orgasmice cand isi punea intrebarea aia existentiala...


buna...

si a reusit careva??ooops intrebare intrebatoare mey!
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 19:01
ce-i vuvu? te plictisesti?
michelle_
Postat pe 4 Iunie 2011 19:27
poate vrea si ea...
dor72
Postat pe 4 Iunie 2011 19:32
De la: tatoo, la data 2011-06-02 00:27:10
Alfule, da' si pe tine te calareste lirismu' ... mai ceva ca Ben-Ardun pe El-Zorab !
Bai, fratele meu alb, m-ai ucis cu definitia dragostei..." frecatul shoriciurilor "...bleahhhh
Te reneg, ma, daca nu faci o poezea despre sentimentu' ista ! iacasha !


mey tatoo, nu tre sa fac io poezioara aia, c-o facu Rablais. o caut si postez, ca tare minunata e! cand o zis Anakin de pantagruelica, imi si zbura gandul la descrierea procreerii din Gargantua si Pantagruel, pe care o savuram acum vreo 25 de ani, numa ca nu mi-o mai amintesc prea bine amu
alfheim
Postat pe 4 Iunie 2011 21:34
ai ramas cu sechele,vaz....
precizilla
Postat pe 4 Iunie 2011 22:38
nu preci, dar trebuia iezemplificat cu cncretul si fara meandre, ca sa-mi parafrazez pe mami meu
alfheim
Postat pe 4 Iunie 2011 22:44
11 luni????????io cred ca mai era unu ,Gargamela ,mai taticu fu infidela!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 4 Iunie 2011 22:45
nazi, pai acilea e si shpilu, si iesplica frumos autorul ce si cum... "Cci att, ba chiar mai mult, se ntmpl s in sarcina femeii, cnd e vorba de naterea unui prunc cu stea n frunte, sortit s ndeplineasc isprvi mari la vremea lui. .... Dumnealor, pantagruelitii mai vechi, au ntrit cele ce v spun, artnd lmurit c orice prunc nscut de-o femeie pn n unsprezece luni de la moartea brbatului ei, se cuvine, potrivit legii, s fie socotit al aceluia. Hipocrat n cartea Di alimento2, ..." - G&P (un fel de procter & gamble
alfheim
Postat pe 4 Iunie 2011 23:11
cred ca muuuulti bebe vei avea!Daca totusi dupa 2 ani nu iese nimicuta....la docror
garbo027565
Postat pe 5 Iunie 2011 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex dupa operatie de cancer la san 29 De la: florin_c76 17 August 2009 23:12
Ghici ghicitoarea mea!! 14 De la: estela 30 Mai 2010 03:20
Cuviosul Siluan Antonitul,,,Intre iadul deznadezdii si iadul smereniei 17 De la: quasaria 2 Iunie 2010 21:26
un sfat va rog 5 De la: garbo204643 26 Iunie 2015 23:13
Am si eu o nedumerire!poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi! 15 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:01
Setari Cookie-uri