Chatul pentru un barbat casatorit

daria_
Postat pe 26 Mai 2011 13:03
categoric si perfect de acord zambila
n-am vrut decat sa fac diferentza intre spatiu si lume, nimic mai mult si sa leg de topic intr-o idee ... ca soata care se jeleshte la capul primei pagini si altele pe parcurs sustin ca sotul inshelator are id si de mascul si de femela...
dar clar sunt oameni cu deviatii de comportament si atitudine care merg pana la cazuri patologice, atat in real cat si in virtual!

daria, unii isi inseala soatele altii amantele ... chiar daca doar virtual ... aia care fufu ... ailaltzi care doar discuta fara canotatii secszoase si propuneri mai mult sau mai putin directe, doar socializeaza, si petrec vremea din lipsa de alte preocupari... - parerea lui je
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 13:26
alfheim
100% de acord cu termenii de specialitate folositi .Si cu mentiunea ca electricitatea face posibila aceasta lume virtuala.Dar eu pot sa dau "bunadimineata " frigiderului (daca-s beat .. :),dar el nu poate sa-mi raspunda.Glumesc,nu te supara ,te rog..Balonul asta de sapun cum ii spui tu,nu se sparge decat in filmele de gen"Dezastre naturale" (Mad Max,2012,WaterWorld) altfel vom trimite scrisori cu postalionul,sau ..stafete cu biciclisti.

zambila
multumesc,ai sintetizat mai bine ce am vrut sa exprim eu.
Ariesh
Postat pe 26 Mai 2011 13:29
zambilutz, ti-e dor de shelly? sa stii ca e cam courvistina...da' daca insisti io pot sa ti-o dau inapoi

ptiu, drace! azi scriu anapoda rau
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 13:54
ariesh, departe de mine orice gand de suparere
insa nikan u e vesnic ... chiar daca unii din noi apucam sa vedem sau nu capatul, asta nu inseamna ca acesta nu exista
iar la faza cu frigiderul ... lasa ca sa vezi tu ce buna dimineatza iti da el tzie .. cand ajungi incins acasa si scotzi bericioaica aia rece si brumata!

michelle nu mi-o imprumutzi si mie putin? ca tommy al meu e cam nepriceput si poate mi-l da pe brazda sau macar o invatza pe maimutzica aia de nonny ce-are de facut ... ca deh ... are 2 ani si nici vorba de vreo ceva serios ...
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 14:08
da' tu crezi ca io is mama ranitilor? hehehe...
fiecare se descurca cum poate...
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 14:34
de tine nu zic nimic ... dar ma gandeam si eu prin gandire ca poate shelly ... ceva vreo chestie ... mda ... inteleg ca nu-ti place de tommy ... c'est la vie
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 14:43
...toujours parshiva...
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 14:54
scumpo, shelly e pisica unei colege, deci....poti s-o pastrezi sanatoasa!
io mai am o parashuta acasa (alias ophra, printzesa sau pufoshenia)
zambila
Postat pe 26 Mai 2011 14:58
pfffffff
ce de pufoshenii in zona
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 15:28
alfi, sezi mumos, mamitzule

zambilutz...hai ca deschid messu...daca promiti ca nu ma mai certi
is cam full de fuckinguri, azi...hehehe...

ps: mi s-a soptit din regie ca asta ar fi cauza pentru care mi-e rau acum...
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 15:38
deschide-l!
uite, garantez ca 10 minute cat mai stau la birou n-o sa te cert!
zambila
Postat pe 26 Mai 2011 15:52
miaw, what a fucking gorgeous day! hello girls
ufishor
Postat pe 26 Mai 2011 15:53
neee, ieri o fost si mai minunat! :sml-happy0028
nici urmatoarea luna nu pare mai stralucita, sincer!:
zambila
Postat pe 26 Mai 2011 15:55
l-a deschis,sau nu l-a deschis?
spune-i ca trage la rau cu voalurile alea negre-n cap....
oare de ce se lasa atat de greu mishelina? mai ales ca voi v-ati vazut in real...
hai sa va fie de bine.
iasomia
Postat pe 26 Mai 2011 17:26
Psihologii,spun ca persoanele cu anumite frustrari isi cautarefugiu pe chat, Ce sa caute un barbat casatorit cu o casnicie solida pe chat??????Ce
anuska55
Postat pe 26 Mai 2011 23:19
Ceea ce cauta un barbat obisnuit, cu o casnicie solida, la carciuma, cand se imbata!
As_ninge
Postat pe 26 Mai 2011 23:21
anuska
pai daca ai o astfel de dilema marita-te, fa-ti o casnicie solida si apoi vezi ce cauta sotul pe chat!!!
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 23:59
anushka, nici macar nu trebe sa caute, ca oricum gaseste!
intrebarile is absolut inutile! iar casnicia nu-i asa solida cum pare!
nu ca daca ar fi, rezultatul ar fi altul!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 12:47
De la: anuska55, la data 2011-05-26 23:19:17Psihologii,spun ca persoanele cu anumite frustrari isi cautarefugiu pe chat, Ce sa caute un barbat casatorit cu o casnicie solida pe chat??????Ce


anushca...psihologii mint frumos...
iar nenea cu caznicia aia solida...poate i-a slabit baza...si se inclina pe ici , pe colo...Pisa...
adeca, p-aci numa frustrati...noroc ca sotul meu nu umbla pe chat-uri...
e destul unu' in casa...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 08:55
probabil cauta ce cauti si tu,de altfel...nu inteleg insa un lucru...dc te simti ranita? Daca relatia voastra e aceeasi ca la inceput...daca e la fel de pasional,de atent si iubitor?Draga mea,nu se poate intampla nimic stand asa in fata unui calculator!!! Te-a deranjat ca foloseste id-uri cu nume fictive?...Cum te cheama pe tn de fapt....nu vad sa joci cu cartile pe fatza...?!Nu vreau sa te judec,nimeni si nimic nu-mi da dreptul asta,dar..nu crezi ca iti faci griji nefondate? Nu crezi ca te cam victimizezi???? Intreb!
theomunteanu
Postat pe 31 Mai 2011 09:30
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.


dar tu de ce l-ai controlat? ti-a dat motiv? vezi, daca nu controlai, filosof ramaneai...cu alte cuvinte - era mai bine sa iti vezi de treaba ta. acum ca stii cu siguranta s-a schimbat ceva in comportamentul tau fatza de el... sau tu stii mai bine. dar cred ca o fisura tot s-a produs in sufletul tau..si doare al naibi de tare. acum nu mai ramane decat sa procedezi idem si totul va fi "bine".
garbo257891
Postat pe 1 Iunie 2011 16:11
Nu esti singura care mi-a pus intrebarea cu controlatul. Hai sa va raspund, ca mi-am facut putin timp liber...in timpul serviciului. Nu l-am controlat! Eram intr-o vacanta de o saptamana dupa Sf Pasti, in Hawaii; de fapt era cadoul lui pt mine la implinirea a 40 de ani. Imi doream de mult o vacanta fara copii (avem doi) si fiind vacanta pt ei (Easter break) i-am lasat cu nasii lor.
Cand am ajuns la hotel, surpriza a fost si mai mare. Mi-a daruit un inel cu diamant de 1 carat si mi-a multumit pt ca exist, ca-l iubesc....A fost superb, sampanie, plaja, dragoste...si inca un cadou..o perla neagra. Financiar a fost un efort. deosebit. Dupa cateva zile, el fiind sub dus, eu abia iesita, am luat IPadul si cand apare un instant mesaj de la Elena...ce faci mai esti acolo?. Cand ma holbam la mesaj, el iese si imi ia ipadul din mana si schimbat la fata. L-am intrebat cine este si mi-a spus sa stau linistita ca nu este nimeni. Am insistat sa vad corespondenta si nu a vrut.
A urmat o zi stinghera, el fiind f trist, eu total nedumerita.
Ajunsi acasa, am umblat in computerul lui de business si am gasit mai multe detalii. Raspunsul lui l-am spus deja, este doar un game, de ce nu il las sa ma iubeasca asa cum stie el, fiecare isi gaseste inspratia unde poate. Vreo 6 conturi de mess, tipe indragostite de el cu care deja terminase corespondenta/relatia virtuala, ba burlac cu vise, ba divortat...cu sotia plecata in USA la parinti....in functie de tipa, nimic din relatia noastra, scrisori de dragoste fara promisiuni concrete, mai degraba viziuni asupra relatiei, a sentimentelor, dorinta de a avea un copil, un catel, discutii despre sex, etc.
Am ramas perplex! L-am confruntat, mi-a spus ca nu este ce pare. Toate astea in timpul serviciului, cand eu credeam ca "munceste cu foc".
Da, s-a produs o fisura....din omul care-l cunosteam (sau credeam) destul de bine, am impresia ca nu il mai cunosc. El este trist si inchis in el iar atitudinea asta ma face pe mine sa ma simt vinovata. Imi repeta ca nu doreste iertarea mea, pt ca el nu m-a inselat...desi poate eu ma simt tradata.
Eu personal nu cred ca o sa mai fiu ca inainte. Decizia cu ori...ori este f dificila.

Deci sa revin la partea cu controlul. Nu a existat niciodata pana in punctul descris mai sus.

garbo120935
Postat pe 2 Iunie 2011 01:03
Este destul de greu sa te afli intr-o asemenea dilema .El te iubeste sincer dar avea nevoie de o evadare din casnicie ,de un pic de ALTCEVA care pe unii ii impinge la rupturi ale relatiei pentru ca atit au putut duce... ,se simte singur ,se simte dat la o parte de copii pentru ca un barbat este si ramine un copil mai mare care are nevoie de atentie si dragoste.Acum depinde de tine daca-l doresti asa linga tine si te rog gindeste-te ....ti-ar fi fost mai usor sa-ti spuna "stii sunt cam plictisit luam o pauza "?Daca pui accent prea mult pe aceste convorbiri virtuale s-ar putea ajunge la cele reale si zic eu ar fi mult mai rau...Ce iti spune inima ta merita sa rupi o relatie fericita... zici tu ,din aceasta cauza? Dupa o anumita virsta barbatii isi pun intrebarea ..OARE MAI SUNT INTERESANT Si PENTRU ALTCINEVA? dar oare nu inseamna acest lucru ca e si vina noastra a femeilor ca s-a ajuns aici?Gindeste-te foarte bine si ia decizia corecta ...pentru ca linistea sufleteasca si impacarea sa intre din nou in casa ta.
fengari
Postat pe 2 Iunie 2011 16:30
E clar..... saracii de ei, ce amarati sunt si cum vor si ei putina atentie din alte parti..... Mai ca ma ia plansul de mila..... Stii ceva draga, lasa-l cu chat-ul lui si arata-i ca tu poti obtine in carne si oase ceea ce cauta el pe chat! Lasa-l sa fiarba el, nu te consuma tu....
Darksukkubus69
Postat pe 2 Iunie 2011 22:40
Chestia asta cu controlatul cand toate merg bine imi aminteste urmatoarele: era acum vreo 15 ani la TV, noaptea tarziu, un SF serial "Zona crepusculara". In unul din episoade personajul principal, o femeie fericita dar care totusi vroia sa stie mai mult decat trebuie, face un experiment prin care reuseste sa citeasca gandurile oamenilor. Tot episodul e cu diverse faze: ce gandesc despre ea studentii ei, prietenul ei, seful ei... si isi da seama ca era cu totul altfel decat isi imagina ea. Si episodul se termina extrem de dramatic pentru ea. Fiecare episod se termina cu o concluzie foarte frumos formulata, nu stiu sa o spun mot-a-mot, dar cred ca o deduceti singuri. Cred ca se potriveste si aici.
corinuta123
Postat pe 3 Iunie 2011 14:18
Tante Feng., dar ce intrebari existentiale mai pui matale neuronashului propriu si personal, in loc sa fii alaturi de florinucul in greaua sa misie de a rezista palhaniilor de ispite. Ma dezamagesti,s a stii
anakin
Postat pe 3 Iunie 2011 14:36
Corinutza.... daca ceilalti gandesc despre o persoana cu totul altceva decat crede aceasta, faptul ca nu stie nu inseamna ca lucrurile merg bine si ca este fericita... Inseamna doar ca persoana in cauza traieste o mare minciuna... nu inseamna deloc ca e ce trebuie... E de preferat sa afli ce zace cu adevarat in fiecare, inclusiv/ mai ales in cel de langa tine sau in membrii familiei... asta ca sa stii ce ai de oferit fiecaruia....
Darksukkubus69
Postat pe 3 Iunie 2011 21:24
de colo se incepe!!! de la clatitul ochilor , , stii tu......., ochii vad inima cere!!!!!! zii ca nu-i asa , ca nu te cred!
nali
Postat pe 5 Iunie 2011 02:39
De la: Darksukkubus69, la data 2011-06-03 21:24:07Corinutza.... daca ceilalti gandesc despre o persoana cu totul altceva decat crede aceasta, faptul ca nu stie nu inseamna ca lucrurile merg bine si ca este fericita... Inseamna doar ca persoana in cauza traieste o mare minciuna... nu inseamna deloc ca e ce trebuie... E de preferat sa afli ce zace cu adevarat in fiecare, inclusiv/ mai ales in cel de langa tine sau in membrii familiei... asta ca sa stii ce ai de oferit fiecaruia....


Dar eu nu mi-am exprimat nici o parere daca e bine sau nu, doar mi-am amintit de filmul respectiv. Daca ar fi sa am o parere, chestia cred ca e totusi discutabila: traim fericiti in minciuna (pana si minciunile sunt de mai multe feluri) sau aflam un adevar care poate ajunge sa ne distruga? Evident, ideal e sa cunoastem adevarul, daca suntem in stare sa depasim cu bine situatia. Dar vezi, nu toti oamenii sunt la fel de puternici.
corinuta123
Postat pe 5 Iunie 2011 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia ca inspiratie pentru tatuaj [tatuat de femeie] 3 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 12:20
buna 3 De la: cricat 26 Octombrie 2011 07:22
vreau sa stiu cum se stabileste cursul zilnic al BNR 2 De la: quasaria 2 Martie 2011 18:55
Curiozitate maxima ,de vara fierbinte 27 De la: garbo265966 30 Iunie 2012 11:05
Ce parere aveti despre hainele second hand aduse din danemarca si irlanda magazine in brasov pe langa gara? 18 De la: 322cristina 9 August 2010 18:30
Setari Cookie-uri