Daca tot e tradare...

welcome back, Charmelen,
Paste "specific canadian" nu exista, pentru ca singurii canadieni get beget sunt inuitii si indienii din rezervatii. "traditiile" pascale de acolo sunt traditiile fiecarei natii care "si-a trimis" reprezentantii.

PS: cica "eschimo"/ "eschimos" e peiorativ, cam ca "tzigan" vs "rrom" la noi
Thor_again
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:33
si vorbeau cand limba americana, cand limba canadiana...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:35
charmelen, cred ca namyi a tradat cauza de data asta. ori se chinuie cu oala de sarmale. invata sa le faca
cum naiba de lipseste ea tocmai acum? cred ca maine o trag de urechi cand o prind
Thor_again
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:39
Atata "tam-tam" ptr o tradare!!Dar cine naiba va pune s-o recunasteti?Eu nici la..popa,daca as trada!!Ma vede..cine sigur ma ved,ma intelege de ce..si ma iarta,ca-i bun si irtator!Nici prinsa in fapt,n-as recunoaste:"Imi fusese rau si-mi facea respiratie..gura la gura" sau:"Imi masa inima,lesinasem.." sau:"am avut un carcel si mi-a desfacut picioarele sa-l gaseasca si sa-l maseze" Pe principiul"Ce ,crezi ochilor tai?SI NU GURII MELE?!!" Am glumit...stiti voi!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Aprilie 2011 08:29
De la: Thor_again, la data 2011-04-23 00:39:40charmelen, cred ca namyi a tradat cauza de data asta. ori se chinuie cu oala de sarmale. invata sa le faca
cum naiba de lipseste ea tocmai acum? cred ca maine o trag de urechi cand o prind


Asta ar fi lucru de mirare! Mi-aduc aminte ca am citit o postare de-a ei unde zicea ca printre juramintele facute alesului la cununie a fost si acela ca nu va gati niciodata in weekend si cum Pastele se intampla sa cada chiar intr-una din zilele cu pricina, nu si-o calca juramintele matrimoniale tocmai intr-o zi asa sfanta.
Anyway, va doresc tuturor sarbatori luminate cu pace si prosperitate si va-mpartasesc cea mai trendy urare pe care tocmai ce-o primi pe email: sa pasteti fericiti!

E singurul emo care mi s-a parut aproximativ potrivit, sper sa nu para chiar de-ampururea (zicere printre unii studenti teologi, de origine incerta)
daca nu s-au gandit si astia de pe garbo la vreo doua emoticoane ciocnindu-si ouale rosii!
charmelen
Postat pe 23 Aprilie 2011 21:57
De la: charmelen, la data 2011-04-23 00:28:47Srabatori fericite si tie Namyi! Apropo, cum petreceti Pastele pe-acolo? Exista si ceva traditii specific canadiene ?

char...traditia courului...
ei tin mult la ''good friday''...si ,dupa,potopu'!
de vinerea mare nu se lucreaza,dar de paste lumea se duce constiincioasa la munca...
anul asta pastele e in 3(+printesa)...
sarmalele cumparate de la magazinul romanesc(ia aminte thorele)...drob la fel...muraturi...pasca.
cozonac n-au vrut sa-mi dea ca ei vand numai pe comanda...asa ca pt prima oara in viata am pus osul la treaba si am facut 3 cozonaci frumosi(chiar au iesit) ...pana si eu ma mir(o sa pun poze cu ei )

daca e dupa canadieni ...turkey pana dau ortu' popei...eu una nu ma omor dupa pasari uriase,asa ca am luat niste miel de ''calitate'',il aruncam pe bbq si A TRECUT PASTELE!
hai pupici
namyi
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:25
charm...acum am citit si ultima ta postare...
sa stii ca nu gatesc...am facut cozonac ca ma luase cu rau cand m-a sunat al meu sa-mi zica ca imbecilii aia de la magazin nu vor sa ii dea desi el le-a explicat ca mi se umfla ceva si ma ia cu rau...niste ...nici n-are rost sa mai zic
@ thor.nu lipsesc,dar,eu am tot fost online si nu era decat ge si tatoo...iar ei sunt mai tacuti
va pup pe toti si va doresc paste fericit(din suflet)
namyi
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:29
Sarbatori linistite si luminate si tie, namyi! ce pofta mi-ai facut cu cozonacii tai! parca le simt aroma, nu alta!
esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:36
namyi - s-o crezi tu ca-s tacut... inca nu m-ai prins in starea mea normala...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:37
De la: esme, la data 2011-04-23 22:36:12Sarbatori linistite si luminate si tie, namyi! ce pofta mi-ai facut cu cozonacii tai! parca le simt aroma, nu alta!


da' tu unde locuiesti, esme?!:O
in Tahiti?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:38
pe o planeta mica, ft mica, ge! atat de mica, incat nu incap pe ea decat eu, o floare frumoasa cu spini si un baobab. insa e dotata cu un detector de mirosuri extraordinar.

esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:44

De la: esme, la data 2011-04-23 22:36:12Sarbatori linistite si luminate si tie, namyi! ce pofta mi-ai facut cu cozonacii tai! parca le simt aroma, nu alta!

draga esme...te pup si iti doresc liniste si armonie...
si sa stii ca au iesit buni(cu muuuulta nuca )...o sa ma laud vreo 4 ani...ca a2-a oara nu mai fac anyway
namyi
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:46
uite o felie de cozonac de la mine si una de pasca...
am timp sa te prind si in alte stari ge...
pup!
namyi
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:48
astept sa vina miezul noptii, ca sa pot manca si eu cate ceva din ce-am pregatit pt masa de Pasti! am tinut post saptamana asta.
esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:51
De la: namyi, la data 2011-04-23 22:48:16uite o felie de cozonac de la mine si una de pasca...
am timp sa te prind si in alte stari ge...
pup!


dau la schimb, namyi... nu insa si oboseala, si raceala care ma afecteaza...:))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:59
De la: esme, la data 2011-04-23 22:51:07astept sa vina miezul noptii, ca sa pot manca si eu cate ceva din ce-am pregatit pt masa de Pasti! am tinut post saptamana asta.


esme, eu am postit numai ieri. aproape post negru:D
si azi mi-a trecut... am zis ca pacatele mele sa fie cele mai grele, daca altii n-au deloc...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:00
ge, pacatosi suntem toti! suntem oameni inainte de orice altceva!
esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:04
bravo esme,bravo ge...
si noi tot ieri am postit...am bagat niste ''barabule'' prajite si de restul foame
azi a trebuit sa gust una alta...dar am o scuza...i am pregnant,uh?
namyi
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:04
namyi, ala nu e post... e friptura de cartofi...:P

eu azi le-am gustat pe toate...de mancare vorbesc.:))

fiindca am gatit amandoi si trebuia sa-mi dau cu parerea:P
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:08
esme, repet: sa dea Domnul ca pacatele mele sa ajunga sa fie cele mai grele, pe lumea asta...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:09
asa e, namyi, nu ar trebui sa postesti! bebe are nevoie de proteine! insa acum mi-e asa de foame, incat toata seara am numarat orele ramase pana la miezul noptii. si mi se intampla o chestie ciudata, de fiecare data cand postesc: desi mi-e foame, de as manca si pietre, pt ca nu prea da senzatia da satietate si nici nu furnizeaza energie, mancarea de post imi inhiba orice pofta de mancare. mi-e foame, dar nu poftesc a manca. nu ma atrage nimic.

ge, ce dorinta mai e si asta???
esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:09
esme, eu ma cunosc. si daca toti ar fi la fel de pacatosi ca mine, sunt convins ca lumea asta ar fi cu totul altfel...:))
am pacate desigur... dar placute...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:13
De la: namyi, la data 2011-04-23 23:04:29bravo esme,bravo ge...
si noi tot ieri am postit...am bagat niste ''barabule'' prajite si de restul foame
azi a trebuit sa gust una alta...dar am o scuza...i am pregnant,uh?

FELICITARI PENTRU COZONACI!!!!!!!!!!!!!!!!
ma bucur ca ti-au iesit..
daca tot aveai asa pofta de ei
adryaana
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:13
ei, daca-s placute, atunci se schimba calimera. vreau si io de-alea placute!
esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:24
ah, cred ca m-am prins... sa inteleg ca trebuie sa ti le ofer eu?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:33
De la: adryaana, la data 2011-04-23 23:13:24
De la: namyi, la data 2011-04-23 23:04:29bravo esme,bravo ge...
si noi tot ieri am postit...am bagat niste ''barabule'' prajite si de restul foame
azi a trebuit sa gust una alta...dar am o scuza...i am pregnant,uh?

FELICITARI PENTRU COZONACI!!!!!!!!!!!!!!!!
ma bucur ca ti-au iesit..
daca tot aveai asa pofta de ei

adry draga mea...da...pana la urma mi-am luat inima-n dinti...
merci oricum!dar cornulete cu nuca n-am
si voi ,pasarele,nu mai tot vorbiti de pacate...acasa la voi mai e un pic si dati ''cioc-cioc'',asa ca...uitati tot ce-i de uitat
of ce n-as da sa fiu in romania de paste...adica sa fim toti...si noi stateam si posteam pana ne intorceam de la Inviere...offf ce vremuri!
acum fac niste oute rosii...ca albastre se fac mai greu,iar fii-miu a plecat cu al meu la tuns-abia astept sa vad cum ii sta dupa primul haircut-
eu iar va pup ,ca-s darnica azi...ca numai azi nu-i maine la voi
namyi
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:37
vai, ge, n-as indrazni sa cer, dar daca se poate!...

esme
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:51
iti raspund dupa Inviere, esme...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 23:59
HRISTOS A INVIAT DRAGILOR!
namyi
Postat pe 24 Aprilie 2011 00:11
ADEVARAT A INVIAT!
esme
Postat pe 24 Aprilie 2011 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A fost frumos, s'a terminat...acum ce mai e de facut?! 66 De la: me_reloaded 10 Octombrie 2010 21:43
monotonia in relatie 20 De la: garbo098181 10 Februarie 2010 17:17
Nu stiu pe care sa il aleg...Helpppppppp 84 De la: garbo271017 28 Februarie 2013 12:28
pierdut nevasta,gasitorului mare recompensa s-o pastreze! 16 De la: zazaq 25 Septembrie 2012 21:41
despre relatia mea ..daca o pot numi asa 10 De la: anna_gratiela 1 Martie 2010 12:00
Setari Cookie-uri