Inca doare...

Buna tuturor! Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv... Am fost prietena cu un tip cateva luni si ne-am inteles minunat. Apoi am avansat si am ajuns un cuplu, am fost impreuna 10 luni inainte sa ma culc cu el si totul a fost minunat. Acum ca s-a intamplat de aproximativ o luna e mai rece si distant cu mine si mi-a spus ca el nu vrea relatii ci sa fie liber si sa fim "prieteni cu beneficii" Nu am acceptat chiar daca il iubesc enorm... Am ramas prieteni dar si acum ma doare daca pomeneste de alte fete... Am procedat corect ca i-am spus nu? (Am uitat sa precizez ca e mai tanar decat mine... Cand ne-am cunoscut avea 17 iar eu 18, acum e major) Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile...
Viv19
Postat pe 19 Noiembrie 2011 17:06
viv, baiatul a avut scop precis. l-a atins, trece la alte....teluri...are balta peste
eu zic ca ai facut bine....daca revenea la sentimente mai bune, insemna ca te iubea
asa , ti-a demonstrat ca nu te merita....
stiu ca e greu sa uiti sau sa treci usor peste evenimente, naivitatea ta te-a aruncat in bratele acestui smecher...
dor72_
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:55
Desigur ca doare Viv...dar asa ti-ai invatat lectia , si viata merge-nainte!O sa-ti gasesti perechea candva,dar aceasta prima experienta n-o vei uita niciodata! Ia partea buna a relatiei,partea frumoasa si incearca sa uiti aventurierul de partener...
Esti tanara si sigur nu e ultimul baiat din viata ta!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Noiembrie 2011 22:54
dar este de necrezut cat de calculati sunt barbatii atunci cand vor sa isi atinga scopurile..
sa stai 10 luni cu o femeie,,,sa o astepti,,,apoi dupa ce isi ating scopul pleaca....
au rabdare pana isi ating scopurile
dar sa stai 10 luni,,,,apoi gata
daca fata vroia ceva serios de ce a incurcato,putea sa caute aventuriere....
dar asta era un drac
ingerasulluptator
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:22
Lasa-l, mergi mai departe.
mimi74
Postat pe 26 Noiembrie 2011 01:36
iata un amanunt care nu era necesar :"el e mai tinar ca mine" ...

in rest, e parte din procesul de maturizare.
Ciresica
Postat pe 26 Noiembrie 2011 01:43
In majoritatea cazurilor , se intampla la fel ! ...
1-A avut un scop...
2-Si l-a atins....
3-Numai are nevoie :|
Te inteleg prin ce treci :) !
Dar fii convinsa ca , va veni o vreme , cand EL isi va aduce aminte de tot ce a spus , si cu siguranta va regreta!
Asta a fost inca o lectie de la viata.... :(
garbo250633
Postat pe 26 Noiembrie 2011 16:23
dar sa astepte 10 luni doar pt a face sex? mi se pare cam prosteste... cand atatea femei o fac dupa 10 zile...mi se pare cam absurd
ingerasulluptator
Postat pe 26 Noiembrie 2011 21:38
De la: Viv19, la data 2011-11-19 17:06:06Buna tuturor! Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv... Am fost prietena cu un tip cateva luni si ne-am inteles minunat. Apoi am avansat si am ajuns un cuplu, am fost impreuna 10 luni inainte sa ma culc cu el si totul a fost minunat. Acum ca s-a intamplat de aproximativ o luna e mai rece si distant cu mine si mi-a spus ca el nu vrea relatii ci sa fie liber si sa fim "prieteni cu beneficii" Nu am acceptat chiar daca il iubesc enorm... Am ramas prieteni dar si acum ma doare daca pomeneste de alte fete... Am procedat corect ca i-am spus nu? (Am uitat sa precizez ca e mai tanar decat mine... Cand ne-am cunoscut avea 17 iar eu 18, acum e major) Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile...


Hmmm, nu inteleg cum il poti numi prieten ?! E un fatarnic , nu merita atentia ta ....
Fata_Morgana
Postat pe 26 Noiembrie 2011 22:07
ai facut foarte binee.
diferenta de un an nu inseamna chiar nimic,e nula,mai ales la varsta voastra.
el e imatur,si asta nu are mare legatura cu varsta,iar.
ai viata inainte,esti tanara,frumoasa,nu merita sa stai suparata.
d
daniilia
Postat pe 27 Noiembrie 2011 07:06
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-26 21:38:25dar sa astepte 10 luni doar pt a face sex? mi se pare cam prosteste... cand atatea femei o fac dupa 10 zile...mi se pare cam absurd
.....altele dupa zece minute, sa fim seriosi. suntem in secolul 21.(se exclud persoanele de pe forum )....
mihailovailona
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:23
Ai facut corect ca ai spus NU.
prieteni? .... si inca cu beneficii? imi place cum l-ai catalogat drept "tip" si nu mai mult asa si sa ramana
Draga mea niciun fel de prieten de asa gen, sa tii de prieteni doar pe cei de la care poti invata ceva util, dar de asa soi nu ai nevoie.
Da iti place, iubesti si nu poti sa uiti... da doare, dar nu crede ca se va reintoarce nu te hrani cu sperante... ata sa rupt chiar de unesti capetele nodul oricum va ramane.
Viata nu te asteapta sa-ti lingi ranile si sa depasesti durerile ea continua fara sa te intrebe daca esti gata sa mergi inainte.

Sa-si caute cu beneficii ca sunt cat duce trenul, nu merita nici o privire nu inca sa-l mai asculti si sa-i vorbesti.
Fruntea sus ca meriti tot ce e mai bun!
elisavuri
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:09
Multumesc tuturor pentru mesaje, incurajari si sfaturi :D
Viv19
Postat pe 29 Noiembrie 2011 16:27
ai dovedit ca esti matura...bv, inseamna ca te respecti. bafta
MARILENA_25
Postat pe 2 Decembrie 2011 08:27
o sa te doara mult timp si imi pare rau.
Mama avea o vorba'' atunci cand te-ai culcat cu un barbat nu mai are ce sa iti ceara'' poate este o vorba invechita, dar pe noi femeile sensibile ne doare sufletul cand suntem parasite.
viata este o suferinta.
totusi ceva este bine, ca nu l-ai prins cu alta si sa realizezi ca esti dezamagita de tine, pt. ca noi tot timpu credem ca noi suntem vinovate.
dor40
Postat pe 5 Decembrie 2011 12:28
Intre voi a fost o prietenie,o relatie,dar cred eu dragoste doar din partea ta......Te-a parasit pentru ca nu te-a iubit, a avut un scop pe care l-a atins!!Vrea sa fie liber,probabil e altcineva acum pe lista.....
garbo105616
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:35
In general la virsta asta majoritatea baietilor nu vor legaturi serioase ei vor sa experimenteze, sa sa laude cu ce cuceriri au facut si pe de o parte nu sunt de condamnat . Pe de alta parte este de condamnat felul in care o fac ,caci daca nu le pasa daca intilnesc o persoana cu un suflet sensibil si aplica acelasi tratament "" iau,nu-mi pasa si merg mai departe,""inseamna ca au mari probleme cu niste calitati si le lipseste dragostea si intelegerea.Stiu ca te doare dar intareste-te ,undeva este si sufletul tau pereche chiar nu merita sa suferi pentru un astfel de ...tip. Mult noroc,viata este frumoasa,si mai ai multe de facut si invatat!!!!
fengari
Postat pe 8 Decembrie 2011 09:34
asa se intampla cand te hotaresti sa ai o relatie cu un pusti de 17 ani !!!! Ala are numai avioane in cap , inca se mai joaca NFS :))))
onutta21
Postat pe 8 Decembrie 2011 12:39
De la: dor72_, la data 2011-11-25 17:55:17viv, baiatul a avut scop precis. l-a atins, trece la alte....teluri...are balta peste
eu zic ca ai facut bine....daca revenea la sentimente mai bune, insemna ca te iubea
asa , ti-a demonstrat ca nu te merita....
stiu ca e greu sa uiti sau sa treci usor peste evenimente, naivitatea ta te-a aruncat in bratele acestui smecher...


Si cand te gandesti ca avea doar 17 ani. Pazea fetelor.
zack
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:23
De la: Viv19, la data 2011-11-19 17:06:06Buna tuturor! Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv... Am fost prietena cu un tip cateva luni si ne-am inteles minunat. Apoi am avansat si am ajuns un cuplu, am fost impreuna 10 luni inainte sa ma culc cu el si totul a fost minunat. Acum ca s-a intamplat de aproximativ o luna e mai rece si distant cu mine si mi-a spus ca el nu vrea relatii ci sa fie liber si sa fim "prieteni cu beneficii" Nu am acceptat chiar daca il iubesc enorm... Am ramas prieteni dar si acum ma doare daca pomeneste de alte fete... Am procedat corect ca i-am spus nu? (Am uitat sa precizez ca e mai tanar decat mine... Cand ne-am cunoscut avea 17 iar eu 18, acum e major) Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile...


Viv e clar ca baiatul si-a atins scopul si acum vrea sa mai experimenteze. Stai linistita, ai procedat corect. Acum mai ramane sa te repari tu. O sa se intample si asta, esti destul de tanara o sa treci peste, dar asta nu inseamna ca o sa si uiti, ceea ce-i destul de bine pt ca asa inveti sa te pazesti de viitori profitori. Mergi mai departe, e singura solutie.
zack
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:28

zack, nu e cazul....
imediat este baiatul meu de varsta asta si va trebui sa spun pentru el...

duminica frumoasa, in continuare
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:17
De la: mimi74, la data 2011-11-26 01:36:14Lasa-l, mergi mai departe.

Omule, n-ai inteles ca nu e vorba despre un barbat si despre un "baietandru" de 17 ani. E firesc sa fie interesat de relatii de scurta durata, e firesc sa astepte 10 luni pana sa faca sex cu prietena lui, mai ales ca banuiesc ca o facea pt.prima data.
donacris
Postat pe 19 Decembrie 2011 10:19
De la: Viv19, la data 2011-11-19 17:06:06 Am ramas prieteni ...

Parerea mea e sa-l tai din lista de prieteni. Shi renuntza shi la chestia asta "il iubesc enorm". Sa moara Bibi daca eu pot intzelege ?! Ma face sa sufar dar il iubesc enorm...?! Mai lasatzi-le naibii de suferintze , ca nu suntem in telenovele.
carco
Postat pe 21 Decembrie 2011 23:37
De la: dor72_, la data 2011-12-11 15:17:52
zack, nu e cazul....
imediat este baiatul meu de varsta asta si va trebui sa spun pentru el...

duminica frumoasa, in continuare



Dor, eu deja am unul de varsta asta. Face 19 ani in ianuarie.
zack
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:10
De la: onutta21, la data 2011-12-08 12:39:37

inca se mai joaca NFS :))))


Intotdeauna, indiferent de varsta, exista si acel Need for Speed...
N-o sa mergi de-a pururi la ralanti...
nathalie
Postat pe 22 Decembrie 2011 21:44
De la: zack, la data 2011-12-22 20:10:07
Dor, eu deja am unul de varsta asta. Face 19 ani in ianuarie.


sa iti traiasca, si sa il inveti de bine

dor72_
Postat pe 23 Decembrie 2011 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare... 304 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
Dezamăgire 16 De la: garbo_469601 8 August 2017 22:39
Meditatie la viata mea 5 De la: fleurdelis 10 Februarie 2010 00:18
despartirea ,bat-o vina 39 De la: mielutza 14 August 2009 07:38
monotonia in relatie 20 De la: garbo098181 10 Februarie 2010 17:17
Setari Cookie-uri