o experienta cu gust amar

Am avut o relatie de 1 an cu un barbat mai mare decat mine cu 14 ani. Eu am 28. A fost o relatie intensa,pasionala, plina de momente frumoase.Am trait atatea lucruri frumoase cum n-am trait niciodata intr-o relatie; nu aveam timp sa ma plictisesc, ma surprindea intodeauna in mod placut, si eram tot timpul nedespartiti,cu alte cuvinte ma simteam o regina. El mai fusese casatorit inainte si inca mai suferea dupa urma divortului, mai ales ca avea si un baietel. Ne-am cunoscut cand aveam nevoie mai mare amandoi de afectiune.Nu mi-a placut de la bun inceput situatia lui, adica aceea de a fi suferit dupa vechea familie si faptul ca il simteam cam afemeiat. Insa, el a facut tot posibilul sa ma fac sa cred ca ma vrea si e pregatit sa inceapa o noua viata. M-am simtit cea mai fericita femeie cat am fost cu el, dar am realizat in ultimele 2 luni de relatie ca ceva nu e in regula.Mai exact banuiam ca ma inseala. Era un barbat de lume,prezentabil,inteligent,plin de sarm, plin de bani si doctor, ceea ce atragea multe femei fara capatati.Durerea cea mai mare era ca nici el nu era genul care sa refuze o femeie frumoasa. ideea e ca s-a incurcat cu una maritata,de care s-a indragostit fraierul, dupa cum am aflat ulterior,si atunci relatia noastra s-a stricat. I-am gasit mesaje compromitatoare in tel si intr-un final mi-a marturisit ca s-a culcat cu una. Am rupt relatia fara sa ma gandesc, desi inca il mai iubeam ca o nebuna. din ce v-am povestit in mare, se trage concluzia ca nu era un om bun,dar altceva vreau sa pun in evidenta.Exista momente in viata cand iubesti pe cineva atat de tare incat te orbeste si nu vrei sa vezi cum e de fapt. dupa ce ne-am despartit au iesit la iveala tot felul de mizerii legate de el:umbla cu mai multe femei deodata,maritate,analfabete, cuminti, fufe, de toate neamurile.Spre consternarea mea, am aflat ca m-a inselat tot timpul, desi sustine si acum ca nu m-a inselat decat cu o sapta inainte.Am stat 1 an langa un om care era bolnav mintal,mitoman si maniac sexual. mi-a motivat dupa ce am aflat ca m-a inselat ca lui nu ii ajungea o singura femeie si voia altele care ii satisfaceau toate placerile sexuale. E un cosmar ce inca traiesc eu acum,pt ca nu imi imaginez cum am putut sa stau langa un asemenea monstru si eu nu am vrut sa vad. Am preferat sa vad doar partea in care el a jucat teatru ca un adevarat artist pe scena vietii. M-am gandit indelung la experienta asta si m-am gandit ca Dumnezeu a vrut sa invat ceva din asta ca sa stiu ce sa fac pe viitor.Am scris povestea mea cu speranta ca femeile care il vor citi sa invete ceva din ea si niciodata sa nu isi ignore instinctul. De la bun inceput instinctul mi-a spus ca acest barbat nu e pt mine, si spun asta nu din cauza varstei lui sau ca a fost casatorit inainte, ci pur si simplu, mai era si "altceva". Inca sufar, insa nu dupa el,pt ca acum nu simt decat repulsie, ci pentru ca nu a fost ceea ce putea sa fie:ceva frumos si pentru toata viata.
zara28
Postat pe 22 Aprilie 2011 14:14
da, asa se intampla cand ai senzatia ca cel de langa tine e alcatuit, inchegat dupa `chipul si asemanarea` ta, cand, alergand dupa idealuri, il sui pe un piedestal de pe care cu greu il mai poti da jos, daca nu se produce in tine un cutremur, demn de prabusiri si reconstruiri, cand il proiectezi dibaci si fara defecte posibile ori imaginabile doar, dincolo de orice inchipuire, cu usurinta de maestru. nu stiu daca un an e mult sau putin, insa nu cred ca suferi din cauza faptului ca putea fi frumos si vesnic, dar n-a fost. ori, cel putin, asta e cavaleria de intampinare, aparenta. cred ca suferi, inconstient sau, poate, stiind destul de bine asta, din cauza faptului ca ai fost dezamagita. ca ai fost pacalita. ca ai putut crede si construi fantasme, castele de nisip. exista in fiecare dintre noi o vanitate ce nu ne lasa sa respiram tocmai usurat dupa astfel de experiente. e ca o greutate de care nu poti scapa si asta nu atat pt ca te-a inselat, ci pt ca tu, in orbirea ta, ai facut posibil lucrul asta. ai fost complice prin subiectivismul tau. cred ca suferi pt ca te-ai lasat pacalita, iar mandria nu iarta asa usor asemenea slabiciuni. uneori ne iertam atat de greu ori niciodata.
esme
Postat pe 22 Aprilie 2011 14:37
reusesti sa surprinzi foarte bine ce am simtit si simt eu acum. tind sa cred ca ai avut o experienta de viata asemanatoare.iti multumesc din suflet pentru cuvintele tale! in orice caz, eu nu vreau decat sa uit mai repede prin ce am trecut pt ca nu vreau sa ma urmareasca toata viata acest cosmar
zara28
Postat pe 22 Aprilie 2011 16:33
Cine dreaq va pune sa cautati prin telefoanele altora, nu stiu
anakin
Postat pe 22 Aprilie 2011 19:39
partea cu "atragea femei fara capatai" si "s-a indragostit fraierul" ma face sa ma gindesc mai bine ce sai raspund... Tu cam ce capatai consideri ca aveai, de te deosebeai de descapataiatele celelalte?
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2011 22:31
"umbla cu mai multe femei deodata, maritate, analfabete, cuminti, fufe, de toate neamurile."

analfabetele ca analfabetele, ca fundu' nu stie carte... dar cu alea "cuminti", m-ai dat gata...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:16
pai vezi daca nu te uitai in tel lui.....nu mai aflai si o duceai bine pana la sfarsitul basmului.....offfff
anaROBERT
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:34
no, asa ii trebuie. mie nu mi-e mila de aia/alea care si-o fac cu manutza lor...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:36
da mai...unde duce curiozitatea asta....
ce bine e sa fi mai rezeervat...
se foutu relatia si visele si tot .......
anaROBERT
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:39
Anakinu
tu ai citit toata polologhia aia, tati? da' rau te plictiseai!
Thor_again
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:41
ana - > si clar de luna... si ciripit de pasarele... =))=))=))
eu_geminy
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:42
iote ca fata mai are un topic deschis.....
ala cu sexu oral...
deci alta fu vina si motivul....
nu facea sex oral si iombitu se ofusca si isi satisfacu pofta in alta ordine de idei.....
anaROBERT
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:43
da' bravo lui... ca pana cand o viatza-amara...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:45
pai da mai ge dar e corect???
el satisfacut si cu banii in buzunar si ea?scarbita si nesatisfacuta.....
ma gandesc io.....
anaROBERT
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:48
ana, norocu' si-l mai face si omu'...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:51
mda.....
asta cam asa este....
sa vazut,clar..
anaROBERT
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:54
dah... avea gust amar...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:09
mai cine avea gust amar???
vezi ca sperii fata si mai tare.....
anaROBERT
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:11
era sa zic eu acuma...
P...elinul, mey...:P
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:13
aaaaa,aha....
pai asa ge,fi mai explicit ca si asa e speriata tare,o ia de la capat acum.....
anaROBERT
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:15
de la capat pana unde?...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:16
in functie de cerinte ge.....
so opri fata la unu....
anaROBERT
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:21
unu'... ce?...un centimetru?:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:26
ei nici chiar asa.......
atunci sa vezi nemultumire....
anaROBERT
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:28
eu oricum intelesesem ca e vorba de greatza si ca nu face secs decat cu penseta si cu manusi...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:39

eu nu am inteles nici macar atat......
anaROBERT
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:41
las' ca n-ai pierdut nimik...
:))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:55
eu mi-am expus o experienta de viata si nu am atras decat batatia altora de joc. Asta e! daca te bagi in troaca, te mananca porcii! eu nu stiu ce simtiti voi cand va bateti joc de altii,probabil va simtiti mai bine... aveam nevoie de niste pareri pertinente, nu de bataia de joc a unora care isi fac veacul pe aici razand de altii. oricum mi-am asumat asta
zara28
Postat pe 23 Aprilie 2011 09:06
De la: eu_geminy, la data 2011-04-23 00:55:48las' ca n-ai pierdut nimik...
:))



get a life!....oameni buni
zara28
Postat pe 23 Aprilie 2011 09:08
ai fi vrut sa primesti felicitari de Paste pe chestia asta... este?...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Aprilie 2011 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezorientata.am nevoie de un sfat 66 De la: garbo061173 13 Octombrie 2009 10:45
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
SARBATORI FERICITE PENTRU TOATE FEMEILE SINGURE! 6 De la: VOIAJOR 23 Septembrie 2012 03:54
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
Poate sa ma ajute cineva ? 13 De la: garbo_415734 11 Octombrie 2015 10:46
Setari Cookie-uri