Daca tot e tradare...

ADEVARAT A INVIAT!!!
:)
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 00:14
Hristos a inviat!


pe unde umblati,ati ramas la slujba......
sau in noaptea invierii nu tradati???
anaROBERT
Postat pe 24 Aprilie 2011 00:45
De la: anaROBERT, la data 2011-04-24 00:45:44Hristos a inviat!


pe unde umblati,ati ramas la slujba......
sau in noaptea invierii nu tradati???


ADEVARAT CA A INVIAT ,ANA!
namyi
Postat pe 24 Aprilie 2011 00:58
De la: anaROBERT, la data 2011-04-24 00:45:44Hristos a inviat!


pe unde umblati,ati ramas la slujba......
sau in noaptea invierii nu tradati???


Adevarat a Inviat, Ana!....
Ai nitzica rabdare numai, sa revina mironositzele de la slujba si sa redevina catzele (cu accent pe primul a:P) de zi cu zi... fiindca gata: tocmai s-a dat liber la pacate...:PPP

:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 01:24
De la: esme, la data 2011-04-24 00:14:10ADEVARAT A INVIAT!


esme... papi, puiule?... pofta buna!... da' mai respira si tu!:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 01:31
Bai, da' Doruleata mea?????? Unde-o fi? Stie cineva??
tatoo
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:24
Cristos anviat!Tatoo!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:26
Adevarat a inviat !
Mai, Betty, da' daca nu te prind eu odata si-ti rup courisorul ala cu cureaua, bine, bine...
Mai...nici urarea asta n-o scrii corect? Da-o dracului, ca o vezi pe toate sacosele si toti peretii !!!
Sheara ma-sii...
tatoo
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:44
De la: O_K, la data 2011-04-19 19:21:43
Bag de seama ca ochii mintii nu-ti sunt prea miopi...poate te-au strans papucii si d' aia te-ai impiedicat cand ai alergat ...
si nuu...tradarea nu e o greseala...este fireasca si dureaza de cand lumea...toata filozofia sta in faptul ca trebuie sa te grabesti sa inseli primul...altfel...vei fi inselat fara doar si poate...


Mioapa nu sunt. Chiar daca imi pun ochelari de soare cand e cazul (bah! bine ca nu ochelari pentru cai ). Citind ce scrii tu, imi amintesc de tipul care spune ca isi "iubeste" nevasta dimineata ca asa e sigur ca e primul .
Tradarea nu e greseala... e fireasca...si greselile nu sunt firesti? Cred ca sunt oameni nascuti a fi monogami si sunt oameni care sunt nascuti poligami. Dupa cum sunt unii nascuti invidiosi, avari sau naivi. Fiecare cu defectele sau calitatile sale. Important sa ne gasim cei care cat de cat am putea sa ne suportam pentru a sta alaturi o viata... sau nu
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:48
"bah?!"...
de cand a intrat in vocabularul doamnelor?...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:50
De la: quasaria, la data 2011-04-19 22:48:22 :
Sincer vorbind, in situatia in care alalalt iti face o bucata de ti-a facut toata lumea praf, sa gindesti ca nu e civilizat sa ii troznesti una e ca si cum te calca in picioare da' ai grija sa nu ii murdaresti pantofii....


Cred ca se greseste atunci cand iti construiesti universul sprijinit pe un altul. Temelia vietii tale trebuie sa fii tu insuti. Altfel risti sa il supui pe celalalt propriei tale vieti.
E frumoasa povestea cu "pana moartea ne va desparti". Dar povestea se poate sfarsi. Dragostea ca si viata se poate opri intr-o clipa oarecare. Fara a avea vreo explicatie. Si daca stii ca celalalt ar fi disparat sa te piarda, aplici tehnica tradarii. Dupa mine e o cale nu chiar corecta. Dar... exista corect sau gresi in relatiile umane? Cine stiu unde incepe si unde sfarseste hotarul corectitudinii?
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:57
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 20:50:15"bah?!"...
de cand a intrat in vocabularul doamnelor?...:P
:)))


exista vocabulare feminine si masculine? Trebuie sa mai invat. sursa?
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:58
nu... exista vocabular mai mult sau mai putin elegant.
iar al tau nu pare a fi deloc elegant.
dar probabil ca nu ai pretentii ca ai fi o doamna,
deci esti scuzabila...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 21:48
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 21:48:45nu... exista vocabular mai mult sau mai putin elegant.
iar al tau nu pare a fi deloc elegant.
dar probabil ca nu ai pretentii ca ai fi o doamna,
deci esti scuzabila...:P
:)))


Si tu te crezi expert in a identifica doamnele de nondoamne? S-apoi, crezi ca o doamna in adevaratul sens al cuvantului ar sta pe garbo?
Eu nu am deloc pretentii nici la mine insami, nici la cei pe care ii intalnesc. Ii las sa fie ei insisi fara a-i cataloga. E mai sanatos, crede-ma.Si mai onest.
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:18
De la: tatoo, la data 2011-04-24 20:44:08Adevarat a inviat !
Mai, Betty, da' daca nu te prind eu odata si-ti rup courisorul ala cu cureaua, bine, bine...
Mai...nici urarea asta n-o scrii corect? Da-o dracului, ca o vezi pe toate sacosele si toti peretii !!!
Sheara ma-sii...
Am "papat"liniuta despartitoare..de la cura mi se trage,am slabit deja 11kg..arat bestial,dar cam ametesc..Acum o sa scriu corect..nu verau la cu---et cu cureaua..altceva se poate?? glumesc! ADEVARAT A-NVIAT!!sau ADEVARAT A INVIAT!! Sa nu ..cu cureaua...nu..! Dar cu...da... glumesc!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:18
De la: Juna, la data 2011-04-24 22:18:24
Si tu te crezi expert in a identifica doamnele de nondoamne? S-apoi, crezi ca o doamna in adevaratul sens al cuvantului ar sta pe garbo?
Eu nu am deloc pretentii nici la mine insami, nici la cei pe care ii intalnesc. Ii las sa fie ei insisi fara a-i cataloga. E mai sanatos, crede-ma.Si mai onest.


si ce vrei sa spui, ca te-as fi impiedicat eu sa fii tu insati in toata "splendoarea" ta?... ei hai, ca prea o iei in tragic!...:))
uite ce e, Juna... daca tu nu poti sa fii o doamna (si e admirabil ca recunosti asta, inclusiv ca nu ai pretentii de la tine, desi se observa cu ochiul liber asta), nu inseamna ca alte femei de aici nu sunt Mari Doamne, chiar.
in plus, eu nu te-am identificat (nici nu-mi doresc asta, in cazul tau:D), singura te-ai infatzishat astfel...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:24
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 22:24:44
De la: Juna, la data 2011-04-24 22:18:24
Si tu te crezi expert in a identifica doamnele de nondoamne? S-apoi, crezi ca o doamna in adevaratul sens al cuvantului ar sta pe garbo?
Eu nu am deloc pretentii nici la mine insami, nici la cei pe care ii intalnesc. Ii las sa fie ei insisi fara a-i cataloga. E mai sanatos, crede-ma.Si mai onest.


si ce vrei sa spui, ca te-as fi impiedicat eu sa fii tu insati in toata "splendoarea" ta?... ei hai, ca prea o iei in tragic!...:))
uite ce e, Juna... daca tu nu poti sa fii o doamna (si e admirabil ca recunosti asta, inclusiv ca nu ai pretentii de la tine, desi se observa cu ochiul liber asta), nu inseamna ca alte femei de aici nu sunt Mari Doamne, chiar.
in plus, eu nu te-am identificat (nici nu-mi doresc asta, in cazul tau:D), singura te-ai infatzishat astfel...:P
:))


Chiar daca iesisem, am reintrat sa imi cer scuze Doamnelor de aici, pentru ca stiu sa recunosc atunci cand gresesc. Nu am avut intentia sa le jignesc, doar ca scurta mea sedere pe garbo, am observat ca dominanta acestui loc e cearta.
Stii care ar fi farmecul relatiilor interumane aici si in alta parte? Daca am cauta fiecare in gradina noastra si nu ne-am azarda sa apreciem dupa cheful din ziua X. Iar discutia dintre noi doi a deviat de la simpla ta dezapreciere. Nu sunt o doamna? Ok, ma bucur sa invat bunele maniere de la cei care sunt domni.
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:34
bine faci!... e un prim pas in directia buna!...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:37
ai gresit si tu.
ai uitat un lucru,cel mai important.
ai uitat ca suntem oaneni,si asta include greseli,cand mari,cand mici.
lucrurile le vezi deformat,prin o prisma ireala.
ai trait nu pe pamant,ci in lumea ta ireala,si de asta ti s-a parut prea dura palma care te-a adus la realitate.
si eu am facut greseala ta.
toata viata si copilaria am remarcat la mine clar deosebirea,diferenta uriasa comparativ cu "ceilalti."
bunatatea neobisnuita din familia din care provin,iubirea fata de oameni,credinta...plus admiratia celorlalti....
nu l-am inselat niciodata pe sotul meu,singurul barbat din viata mea.
niciodata.
si totusi,am facut alta greseala,care l-a ranit,si mai mult decat a factut-o ea cu tine.
pe scurt,cand l-am, intalnit,lua niste pastile tratament,de opt ani,de cand se despartisede prima lui iubire,o poveste tragica.
am fost as de fericiti cinci luni,cand ne-am cunoscut,ca au disparut crizele lui.
l-am incurajat,si presat,sa taie pastilele....
s-a imbolnavit,nu ptr ca nu se vindecase,ci ptr ca,am aflat mai tarziu de la medic,pastilele lui provocau daune sistemului nervos,daca le taia brusc,trebuia treptat......
un an a stat bolnav,a pierdut toti prietenii pe care ii avea,pe mine,care eram dupa spusele lui,sprijinul,singurul sprijin sufletesc,iubirea lui,singurulom care ii aratase respect,iubire intelegere.
din cauza ca ai lui sunt foarte duri oameni,nu ca mine blanda,cu vorba buna mereu,etc.
a pierdut tot,serviciu,sanatate, a ajuns sa ia duble doze de pastile,fata de trecut......
dupa un an juma de despartire,cand ne-am intalnit,am plans amandoi si...ne-am casatorit.
acum avem doi copii.
nu lasa mandria ta sa distruga si raneasca doi oameni,plus iubirea voastra.
ai pus-o pe un piedestal,cad de fapt este un biet om,cu judecata imperfecta,slaba,supus greseli..
oricat am incerca sa nu gresim,tot vom gresi.
si asta nu a fost cea mai mare greseala din viata mea...mai e una si mai rea.....un avort,am omorat copilul meu,asta chiar ca nu se mai poate corecta...
esti norocos,ea si-a dat seam imedita ca a fost o greseala,inseamn aca te iubeste si te-a iubit cu adevarat.
un prieten de suflet foarte bun,un om extraordinar,a trecut prin ce ai trecut tu,acum 20 ani....ea l-a inselat,cand erau logoditi.S-au casatorit,totusi,ea i-a cerut iertare toti anii astia,si totusi,el niciodata nu a putut ierta,s-a razbunat,i-a amintit,a inselat-o la randului,ca sa se razbune,nu o singura data ,ci de zeci de ori,cu fiecare ocazie.
au facut totusi cinci copii reusiti.
rezultatul dupa 20 ani? nervii ei s-au terminat,din cauza jignirilor lui,neiertarii,chinului de acreste 5 copii,s-au macinat incet,pana a cedat psihic.
el?nefericit toata viata,pentru ca anu areusit sa o ierte niciodata ,asa a spus.
ce a castigat?
viata e asa de scurta.....
numai cand vei rani si gresi si tu la fel,vei intelege ca toti suntem la fel,toti facem reseli.
sa nu crezi ca nu esti capabil de deastea,ca te inseli
iart-o,si iubiti-va ca la inceput,ei ii e sila de ea,de ce a fost cu calalalt.
e la fel de ranita ca si tine.
cu deosebirea ca poarta si greutatea vinei.
lasa o pauza in relatie,dar nu o lasa fara speranta.
poti fi sigur insa ca nu te va mai insela niciodata in viata asta.
si intreaba-ti prietenii,carte din ei nu a inselat niciodat partenerul?
exista vreunul?
raspunsul este NU.
exista si excepti,dar sunt exceptii,extem de rar.
toti trec prin asta,mai devreme sau mai tarziu.
nenorocosii nu realizeaza imediat,ci mult mai tarziu,dupa ani.
eu iti urez sa te schimbi si sa o ierti,si sa fiti fericiti din nou impreuna.
va dura,cere efort,dar merita.
cel putin,ai trecut prin asta,cu rezultatul ca poti avea un om langa tine pe viitor,care nu te va insela niciodata.care te pretuieste si mai mult ca inainte.
daca nu gresesti,nu realizezi,nu te maturizezi,.
ea
si-a luat lectia,pentru toata viata.
mai gandeste-te,nu exagera,inca nu s-a prabusit lumea ta,asta simti pentru ca asta crezi,realitatea e mult mai echilibrata.....
se poate insa distruge o iubire,is pot ramane doi oameni raniti pe viata.
traumatizati de o experienta nefericita,prin care trec toti oamenii,cu rare exceptii.
e in mana ta,sabagi lucrurile pe fagasul corect.
e inmana te fericirea.
d



daniilia
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:44
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 22:37:23bine faci!... e un prim pas in directia buna!...:P
:))))


Discutia noastra mi-a adus alte intrebari. M-ai catalogat ca nefiind o doamna. Si, m-as intreba, te-as intreba si as intreba si pe altii: ce calitati ar trebui sa aiba o doamna? Sunt curioasa daca vom ajunge la o parere unica...
Juna
Postat pe 24 Aprilie 2011 23:03
n-am timp acum, dar reciteste cum am inceput...
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 23:04
ge-ule ce faci mami??
intri in polemica cu ''doamnele''
si iote cum iti cere ea subtila sfaturi de comportament......
anaROBERT
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:38
ana, eu nu polemizez cu nimeni.
poleNizezeaza eventual "Doamna".
cu ea insasi...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:43
nu a mai avut sens sa mai continuui,m-am oprit acolo unde a trantit-o bine
o doamna nu ar sta pe garbo si daca ar sta ar fi considerata doamna???
anaROBERT
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:46
mda, chestie de perceptie personala, asta cu doamnele "adevarate" care nu stau pe garbo
pacat...
michelle_
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:50
si-aici vine intrebarea terapeutica

Potrivit cui ?
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:53
oricum e indecisa .....
indiferent cum doamna sa fie numita numai ca nu stie cum sa faca:sa stea sau sa nu stea pe garbo???
offff.......
anaROBERT
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:58
freyuta, cred ca potrivit celor care se simt nesigure
dar, stii si tu cum e cu adaptarea la realitate si la propria persoana, hehehe
michelle_
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:59
cum "cui", freya?
au tu nu stii raspunsu' universal valabil?
potrivit tembelului obsedat de ma-sa, pe nume freud
Thor_again
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:00
Wife, raspuns corect.

deci. Nu TREBUIE , nimic !

thorele
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Meditatie la viata mea 48 De la: Ines 12 Februarie 2010 12:43
Oare cati dintre noi stiu cine sunt, pentru ce traiesc si sunt multumiti de ceea ce lasa in urma lor? 218 De la: garbo027119 4 Decembrie 2009 22:14
credeti in prevestirile din vise... 69 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 20:08
buna 9 De la: garbo193766 28 Iulie 2011 11:17
e dureros...cum sa trec peste despartire? 44 De la: carmen30ro 23 Septembrie 2013 14:22
Setari Cookie-uri