Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna?

Am 23 de ani si acum o luna jumatate am cunoscut pe cineva pe net...este cu 10 ani mai mare ca mine,are un baietel de 4 ani si traieste cu mama copilului desi nu sunt casatoriti.Desi stiam toate astea am acceptat sa ma vad cu el.El este din alta localitate,si ne-am vazut doar de 4 aori pana acum...iar in majoritatea timpului vorbim la telefon sau pe net.De curand m-am despartit si de persoana cu care aveam o relatie de 1 an jumatate...si asta pentru ca a aflat de el.Consider ca nu m-am indragostit niciodata...desi am simtit de multe ori fluturasi in stomac,la inceputul fiecarei relatii era roz...insa de cand vorbesc cu Msr.X pe net...nu mai am pofta de mancare, nu mai pot dormi bine noaptea,si desi incerc sa imi umplu timpul cu altceva...tot la el ma gandesc.Mi-am interzis sa ma indragostesc de el...pentru ca este un imposibil pentru mine...are o familie,iar eu nu vreau sa fiu cauza destramarii acesteia.Parintii mei sunt divortati si stiu prea bine care este rezultatul unor parinti care nu mai traiesc impreuna...nu vreau ca copilul lui sa treaca prin ce am trecut eu.Inainte sa il cunosc...cariera era pe primul loc...dupa ce l-am cunoscut...visam la copii si o familie...Nu-mi vine sa cred cat m-am schimbat intr-o luna!!!Cum poate o persoana sa te schimbe?!El...printre multe altele a terminat UM...lucreaza in domeniu...serviciul lui este confidential pentru mine,a plecat 13 zile intr-o misiune....timp in care numaram zilele,orele...mai ales ca nu stiam exact cat va fi plecat.De 2 zile...a aflat mama copilului sau ca are pe altcineva...a vazut toate emailurile noastre...iar acum 2 zile mi-a spus ca trebuie sa o lasam balta momentan cu intalnirile...caci trebuie sa o mai imbuneze...treaba fiind destul de serioasa.Iar eu sunt cea care asteapta mereu,un telefon,un semn...sa ma bage in seama...sunt pe ultimul loc.Degeaba spune ca tine la mine...nu am incredere in el...sunt o persoana rece si realista...imi dau seama de tot ce se intampla in jurul meu...dar nu pot renunta la el!!!Ma gandesc la biata femeie ce-a fost in sufletul ei cand a aflat...m-am simtit vinovata...insa fericirea mea e mai presus de toate...iar el este fericirea mea...el este printul din poveste la care fiecare dintre domnisoare viseaza inca de cand sunt mici.Nu m-am indragostit niciodata cu adevarat...insa nu as vrea sa ma indragostesc chiar de cine nu trebe...de un imposibil...Ce sa fac?Cum sa am rabdare?E bine ce fac?Sau sunt o persoana fara scrupule?Am vreo sansa sa ajung sa fiu cu el...pentru totdeauna?Va multumesc.Astept sfaturile voastre.
garbo074951
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:43
uite cum vad eu lucrurile :
ca sa nu iti faci mai tarziu cucuie la topicul "loc de dat cu capul", da o fuga la topicul "ciorba de potroace", aprinde/i omului o lumanare sa fie pomenit, iti dau din coliva si tie si vorba cuiva de pe aici, capul sus, courul indarat, tzatzele inainte, si de la zambila

http://www.youtube.com/watch?v=vJszMOzXuJU
elodia
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:09
951 eu zic sa nu te gandesti la "biata femeie", ar trebuii sa te gandesti in primul rand la tine ,in cazul in care i-ai lua locul ,ce o sa simti cand el o sa aibe pe alta.......ce reiese din povestea ta,domnului iubeste femeile si nu-i place sa fie monogam
bau
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:35
f frumoasa melodia elodia
bau
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:37
nu.
ufishor
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:49
baule, eu doar am " imprumutat-o" de la zambila

951, daca nu te cumintesti, peste doi ani iti dedicam alta melodie

http://www.youtube.com/watch?v=25kvHeVcpic
elodia
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:51
elo, citisem "boule" si nu stiam ce ai cu bietul om
ioi
zambila
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:53
zambilici, respecta/mi suferinta, ma faci sa rad la pomana
elodia
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:57

elo, tu nu sti ca daca iei viata asta prea in serios, risti s-o iei razna??
zambila
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:01
Ma gandesc la mine...la fericirea mea si de aceea imi doresc sa fie doar al meu...desi nu cred ca va renunta vreodata la ea...Daca voi fi inselata...sunt constienta ca toti barbatii inseala(99%) si cred ca as putea trece peste...daca l-as iubi cu adevarat.
Multumesc de melodie...dar poate niste sfaturi m-ar ajuta mai mult .
garbo074951
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:13

daca vei fi inselata consideri ca poti trece peste?
Foarte bine...atunci afla ca esti, de fapt. Oamenii aia traiesc impreuna. Au un copil. Ea e pe primul plan, si e evident. Dorm in acelasi pat, si probabil nu doar dorm - in timp ce tu visezi la el. Dar, desigur, e o situatie care nu e de natura sa te afecteze, daca il iubesti cu adevarat.
Succese la trecut peste.
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:05
hai ca n-am citit, ca e prea lung eseul

Q, let me guess...el e insurat, o iubeste, da' nu poate sa divorteze de nevasta, cu care nu mai face dragoste de nu mai tine minte...

am nimerit?

nope, n-am nimerit dar am fost p-aproape...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:12

Elodio,cum sheara ma-sii faci de bagi toate melodiile mele preferate??
Si,gata,uscheala ca s-au stins lumanarile alea,unde umbli?
Mai baga si tu un bocet,macar asa,de sanchi !!
tatoo
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:19
me, ba saracul om n-a zis ca nu face... ba chiar i-a zis "lasa-ma sa o impac"....
Na, ce poti sa vrei mai clar de asa?

Eu nu pot concepe melodia aia decit cintata de Dalida... http://www.youtube.com/watch?v=wo_qXNcMbsY
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:20
mda...mare om...mare caracter...

aferim!!!

tatoo, da ce nervos esti, mon capiten...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:22


PAI???
tatoo
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:25
da, s-o impace, asigurand-o de iubirea si fidelitatea lui vesnica si de neclintit!

Q, pai, ce daca e inselata? n-ai vazut ca nu se pune? ea e fericita asa! pana la urma e o viata absolut normala, in ce-o priveste! poate chiar minunat de ideala. ce pana mea, cand il iubesti cu adevarat, iti permiti sa te lasi calcat in picioare si facut pres! e un fleac!
esme
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:26
oricum, ironia sortii ca sa nu zic altfel e sa stai in cour si sa te gindesti tu asa "sint o bestie fara scrupule?" - cind tu esti singura si aia isi vad de treaba lor....

aferim, intr-adevar.
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:27
pai gonesti vaduva indurerata...

mai, mi s-a facut dor de Jacques Brel...ne me quitte pass...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:30
Il est cinq heure, Paris s'eveille! he he he
buna seara lume
nu am citit ca n-am avut rabdare, dar,ma rog...esti una dintre foarte multele...are balta peste
eu zic sa astepti sa mai cresti un pic...sa inveti cu ce sa papa netu
ma repet dar stii care este diferenta dintre dintre un om inteligent si unul intelept
: esti inteligent atuci cand crezi doar jumatate din ceea ce auzi.... esti intelept atunci cand stii care jumatate...sper ca am fost clara....ca de obicei...
dor72
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:45
951 spui ca il cunosti de o luna si jumatate ,as zice sa medidezi muuuuult mai mult,tu 23 de ani ....el cu 10 ani mai mult...,esti foarte tanara si fara experienta .Incearca sa-l cunosti mai bine ,sa ai anumite discutii cu el sa vezi ce isi doreste el de la tine pt viitor,poate el isi iubeste sotiia sau iubita(parca ai spus ca nu sunt casatoritii)si de la tine nu vrea prea multe.Nu cred ca poti sa cunosti un om atat de bine intr-un timp atat de scurt.(Parerea mea este sa iti cauti un baiat apropiat de varsta ta )
garbo200970
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:52

Doruleato, ne me quitte paaaas !!!
Iar te-am scapat! M-ai quittat deja...
tatoo
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:07
Nu !Nu veti putea fii vreodata impreuna!!Tu esti aventura lui de scurta dudata! Cea cu ,care are copilul,ii v-a fii sotie cat de curand!Asa miros eu...ca ptr. a p inpaca o v-a face sotia lui,in fond e mama copilului lui!!TU?Vesnic pe locul 3!!Sotia,copilul apoi la diverse..tu!!daxca te multumesti cu atat..dar nu merita!E si dif. de ani,el isi mai incearca puterile..masculine..vede ca tine..si prost nu e el...ci..imi pare rau,..tu!!Sa-ti fie mai usor..nu-i mai da telefoane,nu raspunde daca te suna,nu -i mai raspunde pe net,nu-l cauta pe net,UITA-L! UITA-L!!UITA-L!!Fii mandra nu te lasa PRES,cum bine spunea cineva!Vei reusi ptr. ca esti o invingatoare!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:24
Betty, despre cine vorbesti, mami?
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:27
"..Am vreo sansa sa ajung sa fiu cu el...pentru totdeauna?.."

aham..
roby_cado
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:15
vrei sa fii cu el roby? Doamne ajuta!
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:17
De la: garbo074951, la data 2011-04-02 17:13:51Ma gandesc la mine...la fericirea mea si de aceea imi doresc sa fie doar al meu...desi nu cred ca va renunta vreodata la ea...Daca voi fi inselata...sunt constienta ca toti barbatii inseala(99%) si cred ca as putea trece peste...daca l-as iubi cu adevarat.
Multumesc de melodie...dar poate niste sfaturi m-ar ajuta mai mult .


fatoo...asculta sfatul unui barbat...
fugi repede de ti-o pune cu el...nu mai astepta,nu mai medita,acum e momentul sa-i sucesti mintile de tot...acum,cand a aflat ea de iubirea voastra si el e bulversat ca este constient ca ea nu va mai avea incedere in el...
pana si eu am realizat ca el este barbatul care iti trebuie...ce-ti pasa de ea?nu l-a avut destul? acum e randul tau...
nu asculta la cotoroantele astea de pe forum...ca astea-s individioase...sunt geloase pe fericirea care va veni peste tine...
inca odata iti repet,fugi repede de ti-o pune cu el...numai asa vei stii cu adevarat ce urmeaza...
si fii linistita...nu vei fi PRESUL lui... vei fi TOALETA lui...
viitorul suna bine...
O_K
Postat pe 6 Aprilie 2011 20:26
Ok .. zici ca fericirea vine asa peste om .... si nu-l intreba daca vrea sau nu
cricat
Postat pe 6 Aprilie 2011 20:34
daaaa. uita-te le el...umflat in pene...cu ciocu' gros... in aer...fericirea l-a lovit...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 20:38
De la: cricat, la data 2011-04-06 20:34:18Ok .. zici ca fericirea vine asa peste om .... si nu-l intreba daca vrea sau nu


fericirea...habar n-am cum vine...ca pe la mine n-a trecut...
dar tot citind pe forum am inteles ca nu te intreaba cand pleaca...
poate ne spune blonda ...951 ce inseamna sa fii fericit...dupe ce si-l trage pe ala langa ea...
O_K
Postat pe 6 Aprilie 2011 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau nu ? 19 De la: garbo_413494 13 Septembrie 2015 02:12
parerea voastra 10 De la: garbo_5723 13 August 2012 13:43
Descurajata, descurajata si jignita ce mai urmeaza 31 De la: Freya__ 26 August 2011 23:20
40 DE ANI ????CE SE INTIMPLA DUPA 100 De la: garbo005849 14 August 2009 10:17
Un sfat va rog frumos:- 13 De la: garbo_2248 16 August 2012 11:55
Setari Cookie-uri