Daca tot e tradare...

Evit in continuare sa intru in jocul asta dar pt numele Garbo:D, imi zici ca o barza m-a trantit cu courul in forum si apoi, "amical", ma sfatuiesti sa nu o iau personal? Oare orele tarzii sunt vinovate de notele false pe care le detectez?
As_ninge
Postat pe 20 Aprilie 2011 00:18
tradare!!!
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 00:20
hai ca deja o dai in romantism.....
lasa-ma cu detectarile tale si orele deja mult prea tarzii pentru tine....
daca aveam nevoie de versuri sau compuneri ma reprofilam....
nu ti-am spus nimci cu rautate,daca o iei ca pe o jignire ma doare fix in pix iar daca o iei ''amical'' tot acolo ma inteapa.....
anaROBERT
Postat pe 20 Aprilie 2011 00:25
ano, stii ca nu iau apararea cuiva decat foarte rar, atunci cand vad ca se sare calul. As a avut dreptate, voi ati inceput, cotoroantzelor. Cu atat mai mult cu cat ulterior si-a cerut si scuze desi, eu unul, nu vad deocamdata pentru ce, pentru ca nu a explicat concret la ce se referea cu postarea aia.

Dar, cum nu suntem in vreun tribunal, cred ca nici nu ar avea nevoie.
Thor_again
Postat pe 20 Aprilie 2011 09:13
De la: Thor_again, la data 2011-04-20 09:13:08ano, stii ca nu iau apararea cuiva decat foarte rar, atunci cand vad ca se sare calul. As a avut dreptate, voi ati inceput, cotoroantzelor. Cu atat mai mult cu cat ulterior si-a cerut si scuze desi, eu unul, nu vad deocamdata pentru ce, pentru ca nu a explicat concret la ce se referea cu postarea aia.

Dar, cum nu suntem in vreun tribunal, cred ca nici nu ar avea nevoie.


O INTREBARE PT TINE, IN CALITATEA DE ADMIN PE CARE O AI : DE CE POSTARILE MELE DE PE BLOG NU APAR? INSA. APAR CELELALTE CARE AU O ORA DE AFISARE DUPA A MEA? CUMVA SUBIECTUL ESTE PREA PROST? SAU NU CONVINE? SE REGASESTE CINEVA IN EL? VAD CA TOT SARI SA IEI APARAREA
garbo011266
Postat pe 20 Aprilie 2011 09:38
de unde si pana unde ai scos-o pe asta cu "IN CALITATEA DE ADMIN PE CARE O AI"?
am sa fac totusi un efort si am sa iti dau o sugestie: daca postarile tale de pe blog nu apar, inseamna ca iti prinzi urechile si faci ceva incorect sau pe undeva iti apare vreun cuvant de pe lista interzisa setata de administratori. Vezi ca pana si cuvantul kko (scris corect) e interzis, deci analizeaza-ti cu atentie postarile inainte de a le da drumul.
In rest, e problema mea cand si cui ii iau apararea. Cand vei incepe sa fii un utilizator cu bun simt si cu postari cat de cat inteligibile (ca sa nu spun si inteligente, ca pretentiile ar fi prea mari, deocamdata, de la tine), probabil iti voi lua apararea si tie.
Thor_again
Postat pe 20 Aprilie 2011 10:00
CINE PE CINE TRADEAZA?
floare_cu_colti
Postat pe 20 Aprilie 2011 10:06

De la: garbo011266, la data 2011-04-20 09:38:59

DE CE POSTARILE MELE DE PE BLOG NU APAR? INSA. APAR CELELALTE CARE AU O ORA DE AFISARE DUPA A MEA? CUMVA SUBIECTUL ESTE PREA PROST? SAU NU CONVINE? SE REGASESTE CINEVA IN EL? VAD CA TOT SARI SA IEI APARAREA


in afara de explicatia adevarata pe care ti-a dat-o Thor cred ca mai exista una...
spatiul alocat de site pentru blogurile care se vad este foarte restrans...daca bagi bine de seama sunt cam aceeasi useri tot timpul de zici ca si-au tras abonament...
daca vrei sa ti se vada blogul postat trebuie sa postezi imediat dupe ora 0.00 noaptea...daca postezi dimineata,doar cu sanse iti regasesti blogul la vedere...
O_K
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:53
De la: cricat, la data 2011-04-19 23:23:15de acord cu tine Esme .. esti altul .. cu alte mize , cu o alta viata. Si inveti sa nu mai pui tot sufletul pe tava data .. aviatoare....


esti altul...mai bun? Nu... Iar faptul ca nu iti mai pui sufletul pe tava - il pui la pastrat, la congelator? - iar, nu stiu pierderea cui e... In nici un caz a aluia care te-a determinat sa procedezi asa.
quasaria
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:19
De la: floare_cu_colti, la data 2011-04-20 10:06:01CINE PE CINE TRADEAZA?

asta incercam sa aflam...
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:23
Q, de fapt, spusesem cu totul altceva decat a lasat cri sa se inteleaga. nu asta fusese sensul menit. ci unul pe care-l exprimi si tu.
esme
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:33
De la: sora_ilsi, la data 2011-04-20 21:23:42
De la: floare_cu_colti, la data 2011-04-20 10:06:01CINE PE CINE TRADEAZA?

asta incercam sa aflam...


Q, toata stima pentru postarile tale dar simt cum incolteste in mine, o saminta de contrazicere, aici! Binele si raul nu exista ca si notiuni absolute, ori, cel putin, nu noi suntem cei capabili sa zicem. Binele si raul sunt doar niste definitii inventate de noi si alocate anumitor stari dupa bunul plac - al celor care au avut, au sau vor avea puterea sa creeze norme. Nu am fost haraziti cu autoritatea de a spune despre altii ca-s buni sau rai, indiferent de cum se manifesta acei altii. Sunt multe de spus aici, pe scurt voiam sa zic doar ca nu e corect ca felul in care se manifesta cineva sa fie catalogat de cineva - greu am prins si eu chestia asta:)!
As_ninge
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:33
Scuze, am citat gresit:( si habar n-am cum sa modific! Doream sa citez afirmatia facuta de Q!
As_ninge
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:34

da un "citeaza" pe postarea lui Q, ia-o cu copy in intregime (deci si parantezele patrate), mergi in stanga sus in browser si da pe sageata "go back", apoi intra si modifica postarea asta. Stergi de la primul semn pana la ultimul [/ quote ] si dai paste cu postarea pe care ai copiat-o anterior.
Cam complicat, nu? Da' poti s-o lasi si asa, daca tot ai bagat erata
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:45
De la: As_ninge, la data 2011-04-21 15:33:31Binele si raul nu exista ca si notiuni absolute, ori, cel putin, nu noi suntem cei capabili sa zicem. Binele si raul sunt doar niste definitii inventate de noi si alocate anumitor stari dupa bunul plac [...]


As_, esti sigura ca nu m-ai auzit prin vreo "conferinta"?
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:47
Ca debut in literatura.... e ok!
Ca traire... iarasi e posibil.
Dar de ce nu poti trai daca te-a inselat?
Tu nu ai inselat?
Ce nu te omoara, te intareste!
Aimee_A
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:50
corect... si daca nu ai inselat, inseala!
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:14
cata moralitate dom'le..
namyi
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:19
As!
sora_ilsi
Postat pe 21 Aprilie 2011 17:19
@Thor: chiar f greu! Prefer ca data viitoare sa dau mai mare atentie butoanelor pe care apas!
@thor: ce "conferinte"? crezi ca ai putea sa oferi mai multe detalii?
Pana una alta, recitind ce am scris, ma intreb daca puteti scuza micile incoerente si daca ideea a fost inteleasa - imi lipsesc cateva "lectii de gramatica" din portofoliu - stiu
As_ninge
Postat pe 21 Aprilie 2011 18:37
sister ilsi: si tu? tot pe la conferintele alea?
As_ninge
Postat pe 21 Aprilie 2011 18:38
e musai...si e in trend
sora_ilsi
Postat pe 21 Aprilie 2011 18:46
Ceea ce face fiinta umana, este sa reactioneze conform tiparului propriului (cine/cum a format acel tipar, e alta discutie la fel de complicata si ocupatoare de spatiu) referitor la actiunile altora.
As_ninge
Postat pe 21 Aprilie 2011 18:59
astea e prea grele...
sora_ilsi
Postat pe 21 Aprilie 2011 19:41
De la: As_ninge, la data 2011-04-21 15:33:31
Q, toata stima pentru postarile tale dar simt cum incolteste in mine, o saminta de contrazicere, aici! Binele si raul nu exista ca si notiuni absolute, ori, cel putin, nu noi suntem cei capabili sa zicem. Binele si raul sunt doar niste definitii inventate de noi si alocate anumitor stari dupa bunul plac - al celor care au avut, au sau vor avea puterea sa creeze norme. Nu am fost haraziti cu autoritatea de a spune despre altii ca-s buni sau rai, indiferent de cum se manifesta acei altii. Sunt multe de spus aici, pe scurt voiam sa zic doar ca nu e corect ca felul in care se manifesta cineva sa fie catalogat de cineva - greu am prins si eu chestia asta:)!

ok, nu putem diferentia binele de rau - putem, in schimb, diferentia a construi de a distruge...sau a NU construi, pur si simplu.
Iar atunci cind stai pe margine si refuzi sa iti construiesti castelele din certitudinea ca se darima, probabil e doar un alt fel de a fi mort. Cel putin, in opinia mea....
Banuiesc ca asta este mesajul la care te-ai referit.

Ca pot sa il detaliez si pe ala cu legatul de calea ferata....
quasaria
Postat pe 21 Aprilie 2011 21:46
@Q . daca nu te deranjeaza, poti sa-l detaliezi si pe acela, imi place si cum gandesti si cum exprimi ceea ce gandesti.
As_ninge
Postat pe 22 Aprilie 2011 10:46
ala e mai greu de inteles daca n-ai trecut prin experiente similare. Si, uneori, si daca ai trecut: dar nu le-ai resimtit la aceeasi intensitate.
Crestem cu premisa ca nu trebuie sa facem rau. Si la un moment dat, din senin, in mod inexplicabil (pentru noi), si exact de la persoana care ar trebui sa ne fie alaturi, ne trezim cu ditamai bolovanul in cap. Mai rau: in suflet. Cu sufletul facut zob. Tandari. Si ne uitam ca prostii la cioburi.
Nu contrazice asta toata istoria noastra non beligeranta?
Se potriveste cu ceva ce am invatat despre viata? Nu. Neaga tot ce am deprins pina atunci.
Poate n-ar fi trebuit sa fim invatati sa nu facem rau. Poate traim intr-o lume in care ne devoram unii pe altii. Si noi am fost pina in acel moment doar un tigru convins ca e pisica. Pina l-a muscat primul caine de cour.
Admiti ca exista si ipoteza asta?
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2011 19:47
De la: namyi, la data 2011-04-18 23:24:41sa nu radeti sa nu dati,dar eu nu stiu de ce mi-i imaginez pe ion si ana...


iar eu pe Cocos si Elena Udrea; ce ti-e si cu idiosincraziile astea, conotate cultural!
charmelen
Postat pe 22 Aprilie 2011 19:52

De la: charmelen, la data 2011-04-22 19:52:50
De la: namyi, la data 2011-04-18 23:24:41sa nu radeti sa nu dati,dar eu nu stiu de ce mi-i imaginez pe ion si ana...


iar eu pe Cocos si Elena Udrea; ce ti-e si cu idiosincraziile astea, conotate cultural!

sarbatori fericite ,charm!
namyi
Postat pe 22 Aprilie 2011 22:09
Srabatori fericite si tie Namyi! Apropo, cum petreceti Pastele pe-acolo? Exista si ceva traditii specific canadiene ?
charmelen
Postat pe 23 Aprilie 2011 00:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o experienta cu gust amar 207 De la: Jojolin 17 Mai 2011 22:04
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
Rsul este molipsitor i previne cancerul 51 De la: simonik_scumpik 4 Aprilie 2011 18:29
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Setari Cookie-uri