Despartire dupa 6 ani

Buna tuturor.
Vreau sa va cer si eu o parere, cat de cat obiectiva, voua fetelor legat de impasul in care ma gasesc. Cu siguranta este vorba de o poveste de iubire, totul a inceput ca de fiecare minunat, au fost primii 2 ani, 2 ani jumatate minunati. Din pacate situatia familiala nu era foarte roz pentru ea si vacanta de vara trebuia sa plece in strainatate la munca alaturi de mama ei pt ca sa se poata descurca financiar in tara. Bineinteles eu nu prea eram de acord cu acest lucru, am acumulat foarte multe frustrari eram destul de aiurea cu ea, fapt ce a dus la o despartite in 2008 pana in 2009. In 2009 la inceputul anului ea a facut pasul spre reimpacare, fapt ceea ce s a si produs. In acest an de zile ea a incercat sa fie cu altcineva insa nu a reusit deoarece ma iubea pe mine. Eu am stat singur vreo 7 - 8 luni doarece nu ma simteam in stare sa incep o noua relatie, insa pana la urma m-a gasit cineva si timp de o luna jumatate am fost impreuna. Nu am reusit sa tin la acea persoana f mult si m-am impacat fara nici o retinere cu fosta prietena, deoarece o iubeam f mult chiar daca era un an de zile intre noi, perioada in care nu ne-am intalnit sau am comunicat in nici un fel. A fost e perioada de vis, parca am reinviat amandoi din propria cenusa. Din pacate acest lucru nu a durat f mult deoarece la finalul anului 2009, prin noiembrie ne-am despartit din cauza certurilor si reprosurilor unul fata de celalalt. In decembrie chiar pe 1 eu am avut un accident de masina, in care mi am rupt mana urat, in trei fragmente, am necesitat operatie. Cand a aflat de lucrul acesta ea a lasat totul si a fost acolo pt mine a stat la spirtal, a stat cu mine treaza zi si noapte vreo trei zile in continuu, deoarece eu nu puteam sa dorm in pozitia de sezut [a fost o fractura cu deplasare si e obligatoriu sa nu dormi intins]. A fost o perioada grea si dura pentru mine, a fost ca o a doua mama, si in final am hotarat ca nu se poate sa fim separati, ea era extrem de suparata ca ceea ce mi s-a intamplat este un semn pt noi si trebuie sa fim impreuna. Nici de data aceasta nu a durat mult , deoarece ne am mutat impreuna. Stant unul langa celalt au mai iesit controverse, ea era extrem de stresata cu facultatea si cu toate, eu am devenit destul de nesimtit, eram f frustrat faceam recuperare, ma durea mana, nu ma puteam lega la sireturi, manvcam cu mana stanga, nu puteam conduce masina. In cele din urma m am enervat extrem de tare si din pacate in loc sa fiu langa ea, am indepartat o de mine usor usor, iar faptul ca i am spus ca vreau sa o treminam a deranjat o f mult. In cele din urma ne am despartit, avand eu o mare parte de vina, pe care sincer o regret si abia acum imi dau seama, si pentru care acum le trag.
In prezent ea se pare ca si-a gasit pe cineva, deoarece am vazut-o in oras cu acel cineva, au o relatie la inceput, se saruta se tin de mana.
Am vorbit cu ea in seara aceea, a fost o seara grea, ramasese sa ne intalnim sa vorbim zilele urmatoare. M-a cautat sa vorbim insa am refuzat, deoarece nu era un moment propice sa mai vb cu ea, avand in vedere cele intamplate.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Din pacate sau din fericire inca o iubesc, ma simt aiurea pt faptul ca ea se saruta cu ala, insa incerc sa nu ma gandesc la asta, prefer sa mi-o amintesc asa cum era inainte. Merita sa mai lupt pentru fata asta?
Mentionez ca in decursul anilor ciondaneli si suparari minore au mai fost. In prezent nu mai am nici un prieten sau pe cineva apropiat caruia sa ma confesez.
Sper ca nu v-am plictisit si sper sa nu primesc mesaje ironice sau la misto pentru ca oricat de dezvoltat as avea simtul umorului nu mi s-ar parea camuzant.
VA multumesc
pss
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:13
eu sant surprinsa cat de naspa ai putut sa te porti cu ia si ca tea suportat 6 ani sincerr???????????va-ti despartit o data si nu ai invatat ca sa o apreciezi si ai dat chics si a doua oara si te mai intrebi daca merita sa lupti pt ia?tu nu o meriti deloc si egoul tau a fost lovit cand ai vazut-o cu pers si brusc vrei sa o ai ce egoist poti fi si nu ai suporta sa fii luat la misto nici nu m-as obosi pt ca esti obisnuit sa ti se dea sanse la nesfarsit si nu inveti nimic bleah
garbo074997
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:22
dragoste cu nabadai
ana02
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:06
asculta la mine alta poveste eu sant casatorita de 3ani prieteni 5ani deci in total 8ani acum de paste ma anunta scurt ca nu mai poate ca vrea sa stea cu mine vrea sa fie singur singur ca noi nu am realizat nimic in viata nu avem copii nu avem casa [stateam la mama mea] nu ne am certat niciodata pe nimic deloc nu la m contrazis cu nimic eram o femeie fericita am un servici foarte bun lucrez la un hotel el la fel salariu bun deci eram cea mai fericita dintre femei ca acum sa ma distruga cu totul nu mai am mandrie nu mai am fericire siguranta la servici ma duc cu frica ca poate sant intrebata de el [am facut nunta la mine la hotel o nunta de vis]deci eu nu stiu de ce nu stiu unde am gresit nu stiu cu ce am gresit ptr ca nu mai raspunde la telefon la el la servici nu am fost imi este rusine ce pot face eu cum o sa traiesc eu singura ma trezesc ca ma gandesc ca este acasa si sa plec si eu mai devreme de la serviciu ce sa fac
MONIKA112511
Postat pe 17 Aprilie 2010 09:32
In primul rind trebuie sa fii calma .Poate fi o perioada in viata fiecarui om cind vrea sa fie singur cu gindurile lui.Apoi totul este trecator ,omul a fost creat de asa maniera ca poate trece peste multe neplceri in viata si uneori chiar fara sa lase urme .Sfatul meu capul sus si privirea inainte. Timpul le rezolva pe toate.Multa incredere in propiile forte .
garbo005036
Postat pe 17 Aprilie 2010 09:43
De la: garbo005036, la data 2010-04-17 09:43:12In primul rind trebuie sa fii calma .Poate fi o perioada in viata fiecarui om cind vrea sa fie singur cu gindurile lui.Apoi totul este trecator ,omul a fost creat de asa maniera ca poate trece peste multe neplceri in viata si uneori chiar fara sa lase urme .Sfatul meu capul sus si privirea inainte. Timpul le rezolva pe toate.Multa incredere in propiile forte .
MONIKA112511
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:39
usor de zis greu de facut este imposibil sa stai calma el este taur eu rac o combinatie reusita zic astrologii . gindurile negre vin singure.
MONIKA112511
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:44
pss....incercarile repetare ( mai mult de doua) indica clar faptul ca nu va potriviti si pur si simplu nu are rost ,,sa reincalziti de fiecare data ciorba" Las-o sa-si vada de viata ei si de prietenul ei actual , pe tine te macina un soi de ,,concurenta" cu ala( SI ATAT ) ..dovada sta faptul ca atunci cand erai doar in orizontul ei sentimental nu au existat premizele unei relatii reusite..deci vedeti-va fiecare de vietile voastre , asumati-va cu maturitate esecul si ..show must go on. Nu are sens..eu daca as fi in locul tipei in mod cert nu as relua de n si n ori o relatie care nu a mers, nu as bloca prea mult timp din fericirea si viata mea in impacari si certuri continue.
reyya
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:47
Daca o iubesti lupta pentru ea..o iubire de 6 ani nu se uita asa usor...nu poti uita clipele petrecute impreuna.toate momentele care au fost...si certuri sunt in orice relatie...si eu am avut o relatie de 7 ani dar sa terminat..asa a fost sa fie..nu renunta la ea..eu zic k si ea te iubeste..deci caut o...o zi fumoasa
ratushka
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:17
,,CREDINTA ,CEA MAI DE PRET COMOARA,,CREZI SI TOTUL SE V-A INFAPTUI
105905
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:19
...parerea mea...poate o sa te derajeze putin...dar nu cred k o iubesti destul, adica ori iubesti ori nu...daca ea s-ar impacat cu tine ai face la fel...crede-ma ca numai de suferit are ea..poate si u suferi in felul tau..ceea ce nu prea cred, acum esti gelos daca pot spune asa...SI CAND CELALALT VA DISPAREA tU VEI FACE LA FEL...NU MAI CHUNUI FATA..sau daca o iubesti intr-adevar si esti sigur de asta lupta, impaca-te cu ea...dar poarta-te asa cum trebuie..gabdeste=te bine ce vrei..
minna
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:31
E foarte posibil ca voi sa va iubiti, dar pur si simplu sa nu fiti compatibili, sa nu va intelegeti si nici asa nu e viata, nu poate merge...

Ati facut destule incercari, eu zic sa incercati sa va vedeti fiecare de viata lui.
hot_coffee
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:49
Multumesc tutror pentru ce ati scris aici. Nu ma supara toate reprosurile, imi dau seama ca nu am procedat de fiecare data cum trebuia.
De vreo 3 saptamani nu am mai facut nimic, am vorbit doar cu mama ei care spunea ca nici ea nu intelege ce e cu propria fica. Acum nu sunt decis ce sa fac, oare mai merita? Avand in vedere ce a fost si ceea ce se intampla am dubii in faptul ca ma mai iubeste. De cautat ea nu a mai incercat din prima saptamana, iar mamei ei i am transmis ca nu vreau sa o vad, cel putin nu momentan. E de bine daca am ramane prieteni, amici, personal nu cred ca e cel mai indicat.
Cu siguranta timpul le va rezolva pe toate.
pss
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:56
pss, ce sa iti spun, mi-e mila de ea ca a trebuit sa stea cu tine atat. nu e de stat cu tine se vede, nehotarat, orgolios si gelos ca o vede in sfarsit si pe ea cu altul. apropo, priteni de ce nu ai? spune multe...
MARILENA_25
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:09
De la: garbo112511, la data 2010-04-17 09:32:46asculta la mine alta poveste eu sant casatorita de 3ani prieteni 5ani deci in total 8ani acum de paste ma anunta scurt ca nu mai poate ca vrea sa stea cu mine vrea sa fie singur singur ca noi nu am realizat nimic in viata nu avem copii nu avem casa [stateam la mama mea] nu ne am certat niciodata pe nimic deloc nu la m contrazis cu nimic eram o femeie fericita am un servici foarte bun lucrez la un hotel el la fel salariu bun deci eram cea mai fericita dintre femei ca acum sa ma distruga cu totul nu mai am mandrie nu mai am fericire siguranta la servici ma duc cu frica ca poate sant intrebata de el [am facut nunta la mine la hotel o nunta de vis]deci eu nu stiu de ce nu stiu unde am gresit nu stiu cu ce am gresit ptr ca nu mai raspunde la telefon la el la servici nu am fost imi este rusine ce pot face eu cum o sa traiesc eu singura ma trezesc ca ma gandesc ca este acasa si sa plec si eu mai devreme de la serviciu ce sa fac

la voi ce s-a intamplat de fapt? nu se poate s plece asa pur si simplu. cred ca semnale au fost mai demult si nu le-ai priceput tu. nu pleaca nimeni asa din senin. analizeaza putin relatia din ultima vreme, sau intreaba-l pe el direct, macar sa stii si tu.
MARILENA_25
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:12
nu sa intimplat nimic semnale nu au fost servici si casa el foarte ocupat eu la fel ne vedeam doar noaptea in pat sau ne simteam mai bine zis cand venea el dormeam eu cind plecam eu dormea el si asa vreo 3 saptamani apoi sa racit mai mult cand l am inttrebat ce are a zis ca vrea sa plece in strainatate ca vrea sa stea singur si dus a fost are la mine tote lucrurile o masina mostenire o motocicleta mostenire si tot ce are omu in casa lui deci fara ceva clar nu stiu ce a avut nu a mai raspuns la tel stiu doar ca pling zilnic de vreo luna ca nu mai stiu de el
MONIKA112511
Postat pe 27 Aprilie 2010 19:46
poate ca nu mai era iubire!!!toate pot fi bune si frumoase,salariu bun, casa, masina...dar daca atunci cand vii acasa sufletul celuilalt nu e langa tine...si e singur...atunci nu mai e nimic!
garbo114940
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:02
NU CRED CA SE TERMINA IUBIREA ASA SI APOI PUTEA SA SPUNA CA NU MA MAI IUBESTE PUTEA SA ZICA CEVA
MONIKA112511
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:50
Buna...si eu am fost intr-o relatie de 7 ani din care unul casatoriti si am luat decizia unei despartiri. Si da, intr-o dimineata mi-am luat lucrurile si am venit la mama, i-am spus ca s-a terminat si nu am mai raspuns la telefon.Cu o luna inainte am incercat sa o fac asa cum trebuie, i-am explicat ca nu sunt fericita langa el, ca nu mai suport una alta, ca nu imi e bine...dar am cedat in fata lacrimilor lui si m-am intors acasa(stateam cu parintii lui). O mare greseala, a urmat o luna de cosmar, in care am continuat sa ma prefac si in acelasi timp sa mai salvez ceva dar nu am reusit.Toate situatiile in care m-a facut sa ma simt penibil, greseliile lui din trecut, caracterul lui (mandru, egoist, orgolios, infantil), comportamentul lui, toate astea m-au facut sa realizez ca nu sunt doar defecte ci si nepotriviri, cineva il va adora asa. Eu nu mai puteam trai cu ele. Iar el nu merita sa mai traiasca cu mine in starea aia, merita ceva mai bun. Amandoi aveam nevoia de a fi apreciati la adevarata noastra valoare.Detaliile chiar fac diferenta si sunt prea multe de zis sau de explicat. Concluzia e ca nici el nu a vrut sa inteleaga si chiar si in ziua de azi considera ca nu a gresit cu absolut nimic.Ranile din trecut,defectele si dezinteresul strica orice relatie, ca sotii hotarasc sa ramana impreuna si sa suporte e alceva dar relatia e avariata.Nu stiu daca il mai iubesc dar imi e dor de el, de momentele bune si cand ma gandesc ca in ultimele zile nu vroiam decat sa plec mai repede din casa aia...viata asta cine o mai intelege?! Ideea e ca pt mine e tarziu, e cu cineva acum care il apreciaza asa cum merita, e fericit iar eu inca mai caut. Tu sti mai bine ce ai avut langa tine, daca mai merita, daca te agati de el pt ca esti speriata sau pt ca il iubesti cu adevarat, poate si el te iubeste dar nu o mai simte, crede-ma se poate! poate maine ii vei deschide usa si isi va cere iertare sau poate iti va trimite actele de divort, dar sti ce? Nu conteaza. Tu vei fi fericita, poate nu azi si nici maine dar vei fi si vei gasi pe cineva care te va aprecia asa cum meriti, doar ai rabdare si impaca-te cu tine insuti!
newme
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:32
pt garbo112511
newme
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:35
De la: MARILENA_25, la data 2010-04-26 19:09:02pss, ce sa iti spun, mi-e mila de ea ca a trebuit sa stea cu tine atat. nu e de stat cu tine se vede, nehotarat, orgolios si gelos ca o vede in sfarsit si pe ea cu altul. apropo, priteni de ce nu ai? spune multe...


Ma refeream la faptul ca nu mai am langa mine nici un prieten adevarat, atat. Ceilalti imi sunt prieteni, insa pana la un punct, deoarece nu imi pot descarca sufletul in fata oricui. De cand am deschis acest topic m am asteptat la tot felul de replici, si cred nu poti cunoaste o persoana si sa o judeci din prisma unor randuri scrise intr-o stare nu tocmai buna.De aceea consider remarca ta un pic cam exagerata. Cel mai important este ca intr-adevar am invatat ceva din cele intamplate.
Multumesc pentru opinie.
pss
Postat pe 28 Aprilie 2010 18:59
AM AVUT LINGA MINE UN BARBAT MODEL NU BEA UN INJURA INALT DRAGUT CURAT CARE CRED CA MA IUBIT ACUM NU MA MAI POT AGATA DE EL PTR CA PLEACA DIN TARA DAR NOI NU NE AM DESPARTIT NORMAL CU DISCUTII CU CERTURI MA ANUNTAT CA PLEACA SI DUS A FOST FARA EXPLICATII SI A DAT DEMISIA DE LA SERVICI SI ASTA A FOST O VIATA TRAITA IMPREUNA ADICA 8 ANI NU MAI AM CUM SA MAI SPER CA POATE SE INTOARCE CA SE RAZGINDESTE A RENUNTAT LA TOT CE AVEAM IMPREUNA DOAR MIE GREU SA MI VAD DE MINE ACUM SANT UN OM MORT LA SERVICI SI ACASA
MONIKA112511
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:32
si eu am avut parte de o experienta asemanatoare .dupa 6 ani ne-am despartit.am incercat mult timp sa iasa ceva.mi-am dat seama ca era nepotrivire si el imatur.

incearca sa vb cu ea si vezi ce-ti va spune.conteaza sa fie ea fericita, si tu chiar daca nu vei fi cu ea, cum spunea bunica mea''Fiecare sac isi are petecul.ai fost imatur, poate iti va acorda o sansa, sau poate nu .
ellyse83
Postat pe 29 Aprilie 2010 19:13
EA TI-A DEMONSTRAT CA TE IUBESTE CAND AI AVUT NEVOIE, EA A FOST LANGA TINE DACA O IUBESTI SI TU LA FEL DE MULT CAUT-O SI SPUNE-I.
LIVIEA
Postat pe 29 Aprilie 2010 22:47
oare de ce tre4buie sa fiti voi mereu orgoliosi?nu va convine niciodata nimic...cred ca vi s-a luat de prea mult bine....
Crezi ca ea chiar il iubeste pe pr actual?
eu zic s-o cauti pana nu e prea tarziu si eventual (daca o iubesti) sa incerci sa te schimbi
si eu am o relatie de 4 ani cu cineva si lucririle merg din ce in ce mai prost.I am oferit tot ce a vrut, am fsot alaturi de el de fiecare data cand a avut nevoie, l-am ajutat, dar el.....nu face decat sa imi vorbeasca urat, sa fie rece cu mine, sa ma respinga.Mereu ma minte si niciodata nu ma pot baza pe el.Nu stiu ce vrea.Am incercat sa i spun sa ne despartim, dar nu prea;zice ca ma iubeste.Unde e iubirea?
garbo020362
Postat pe 30 Aprilie 2010 14:00
Eu am avut parte de multe ghinioane in viata daca pot spune asa.Acum 3 ani mi-a facut cunostiinta un amic cu un prieten de-al lui,el vroia sa vorbeasca cu mine si era mai timid dar nah,aparentele inseala,in fine,ne-am cunoscut,am stat de vorba,noaptea am vorbit la telefon cateva ore bune,dimineata urmatoare a venit la mine la scoala,atunci eram ink minora:D aveam 17 anisori:d si apoi in week-end eu am plecat acasa,m-am intors duminica,ne-am intalnit din nou si am vazut ca ne intelegem si merge totul bine am continuat.Vorbeam foarte mult,despre orice,comunicam foarte mult,avem nopti in care stam si vorbim si nu mai dormim,se face dimineata si atunci ne punem si noi sa dormim si sa continui ca m-am cam abatut de la subiect:d ei noi ne-am cunoscut atunci prin octombrie si anul urmator in iulie eu aveam majoratul si bineinteles ca pana atunci ai mei nu au stiut de el si atunci l-am prezentat parintilor.Toate bune si frumoase pana a2a zi,el sambata a venit la mine,sambata seara mi-am facut majoratul iar duminik dimineata a plecat acasa la el si de atunci a inceput calvarul meu cu parinti.Ei nu au fost de acord cu el din prima,pur si simplu,el nu arata rau,e frumos foc cu cativa centimetri mai mic ca mine dar asta nu m-a deranjat niciodata dar pe parinti i-a deranjat si ei nici makr nu au vrut sa-l cunoasca sa vada cum gandeste,nimic,mi-au zis sa termin relatia cu el ca nu e pt mn si bla bla bla,conceptii de parinti comunisti,poate au si ei dreptate nu zic ca nu,nu sunt absurda dar sa ma inteleaga si pe mine,dar ei nimic pur si simplu in acea zi am zis ca mor si nu alta.....am plans toata ziua am stat in camera mea,nu am vrut sa vrb cu nimeni decat cu el la telefon,mama tot incerca sa imi explice ca asa e mai bine si chestii dintrastea si ma enerva si am expediato din camera i-am zis ca vreau sa dorm,dar nu vroiam decat sa fiu cu el in acele momente,am zis ca mor in ziua aia pur si simplu,noi aveam10 luni aproape si alor mei le-am zis ca ma vorbim de vreo 2 luni ca nu le puteam zice adevaru,m-am ascuns atat si na ca stateam si la camin toata saptamana si mereu ma duceam si dormeam la el si na am putut sa ma ascund de ai mei.Dupa 2 zile nu am mai suportat si am plecat de acasa :D am fugit cu el,pana a2a zi ca atunci m-am intors inapoi acasa ca tta a lucrat in politie si a apelat repede la politie si a venit cu politia dupa mine,a fost ca in telenovele.S-au dus ai mei acasa la el la usa cu politia =)) el sta la parter si eu cu el eram ascunsi la un prieten la etaju` 4 =)) si ne uitam la ei de pe balcon cum se agitau si na pana la urma am vorbit si el m-a convins ca e mai bine sa ma intorc acasa,mai asteptam oleak sa vdm poate tura asta sunt de acord daca nu plecam si gata.M-am intors acasa dar am avut parte de un calvar,tata mi-a luat telefonul si buletinul :)) dar eu am fost mai isteata mi-am cumparat alta cartela inainte sa vin acasa ca stiam ca o sa imi ia telu si bagam cartela in telu lu varmea si vorbeam cu el:D in fine si na vreo 2 luni si oleak am avut parte numa de scandal,nu ma mai intewlegeam cu ai mei deloc,m-au transferat de la liceu in alt oras la vreo 60 km da el tot a venit la mine,ca mi-a dat telu cand am inceput scoala si am vorbit cu el si ne-am impacat dar pe ascuns si intro seara dupa vreo cateva luni fratele meu m-a auzit ca ma certam la tel si s-a dus repede la ai mei sa le zica si mi-au luat iare telu vreo saptamana dar tot nu m-am desp de el,el venea la mine odata la 2 zile si chiar si in fiecare zi si apoi ne-m cam certat oleak si eu am zis ca e mai bn daca ne-am desparti dar oricum ne-am impacat inapoi si dupa 4 luni am zis ca nu se mai poate si ne-am despartit bineinteles decizie luata de mine dupa o cearta si na am avut de suferit 10 luni ca nu ne-am vorbit deloc,nu ne-am vazut,nimic nimic......doamne cat am mai suferit mereu plangeqam si imi era ft ft ft dor de el si mereu vroiam makr sa mai vrb cu el makr ca amici sau sa ne mai intalnim sau ceva dar el mereu ma suna cu privat si nu zicea nimic doar asculta si inchidea,eu am un nr de tel de vreo 4 ani dar el l-a schimbat si eu nu aveam nr lui si na dupa 10 luni adik prin ianuarie anul acesta ai mei au fost plecati de acasa,au dormit la altcineva si fratele era plecat la disco cu cumnatica si eu am ramas acasa si imi doream ft mult sa vrb cu el si am sters id-ul lui din lista de ignore si lui ii apaream in lista pt ca el nu m-a sters si a intrat pe mine pe mess si am vorbit si am virbit si i-am zis sa ma sune si am stat de vrb pana dimineata ca in vechile vremuri si ne-am impacat din nou acusi avem 5 luni:D si acum sunt la facultate si invat in orasu in care am facut primii 3 ani de liceu si ma intalnesc mereu cu el cand ma duc dar pe ascuns pt ca tatal meu lucreaza in oras si mai mereu se plimba si ma poate vedea oricand dar pana acum nu m-a prins niciodata si vrem sa continuam relatia,o sa plec iar de acasa,sa ne mutam ca ne dorim ft mult asta si chiar daca nu vor ai mei eu tot stau cu el,ei mereu zic ca nu e pt mn dar nu vor sa ma lase sa ma conving eu de acest lucru si mi-a demonstrat in nenumarate randuri ca ma iubeste enrom si eu i-am demonstrat lui si nah asta e,vrem sa fim impreuna sa muncim sa ne facem noi un viitor mai bun si asta e.Sper ca nu v-am plictisit dar am zis ca poate e ceva interesant,eu m-am maturizat foarte mult dupa cele intamplate si gandesc altfel acum si pur si simplu atat vreau sa fiu cu el si el cu mine pt ca ne intelegem ft bn,ne completam unu pe altul,el e mai mare ca mine cu 3 ani si imi place ca ma invata multe lucruri si e mereu alaturi de mine.Ain mei sunt cam materialisti dar eu niciodata nu m-am uitat la un baiat spre exemplu la bani nu m-a intereesat asta ci cum ne intelegm noi si sa ma respecte si sa il respect si eu la randul meu si nah cam asta e.Daca vrei imi poti da un sfat sau nah daca ai o parere astept sa o aud.
dyanne26
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:21
am uitat sa mai zic ca eu pur si simplu cel putin cu mama nu am discutat deloc,ma refer ca nu am avut parte de discutii ca de la mama la fica, sunt multe chestii pe care vroiam sa le invat de la ea nu de la prietenele mele dar nah.....ei mereu s-au ferit sa poarte o discutie mai serioasa cu mine,tata mereu are conceptia ca eu nu gandesc,sunt copil,gandesc cu fundu` asta e il las cu conceptiile lui,eu mai am noroc de cumnatamea ca ea tine cu mine,nici makr propriul frate nu e alaturi de mine,el mereu daca faceam ceva la mama si la tata sa le zica dar na asta e are 24 de ani si gandeste ca unu de 15 da na asta e,el mereu a zis ca daca le spune alor mei tot sau daca afla ceva de mine vezi doamne ai mei il vor aprecia mai mult si eu voi si oaia neagra a familiei dar na lasa sa creada ei ca sunt mai destepti si eu ma proasta eu tot cum vreau eu fac si oricum as mai avea multe sa zic dar poate plictisesc prea mult:D uite spre exemplu eu am vrb cu o 2 colege de-ale mele de la facultate si au peste 40 de ani si le-am povestiti care e treaba ca mereu ai mei vin la facultate dupa mine,eu mai chiuleam de la ore ca sa ma intalnesc cu iubitu` si colegele alea ale mele mi-au zis ca niciodata sa nu ma iau dupa ce zic parintii ca ma trimit dupa unu cu bani,una dintre ele era patita cu faza asta a zis ca a facut cum au vrut ai ei si acum e singura pt ca nu i-a mers cu ala,a zis ca mai degraba unu care ma iubeste si sa muncesc alaturi de el sa imi fac un viitor mai bun decat unu cu bani care e si curvar si eu sa stau acasa si sa stiu doar sa ingrijesc de copii si sa ii fac mancare ca asa`s astia in general si cand vine acasa daca ai comentat ceva iti mai da si 2 in gura si stateam si ma gandeam de ce doamnele alea pot sa gandeasca asa si ai mei nu,ei sunt doar cam de aceeasi varsta cu doamnele alea,dar ei nu...sunt pe conceptia lor comunista,ca vezi doamne daca nu ai bani nu faci nimic,banii se fac,vointa sa fie si intelegere dar ei nu cred in dintrastea,as mai avea multe de povestit dar va las :*
dyanne26
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:40
De la: garbo020362, la data 2010-04-30 14:00:01oare de ce tre4buie sa fiti voi mereu orgoliosi?nu va convine niciodata nimic...cred ca vi s-a luat de prea mult bine....
Crezi ca ea chiar il iubeste pe pr actual?
eu zic s-o cauti pana nu e prea tarziu si eventual (daca o iubesti) sa incerci sa te schimbi
si eu am o relatie de 4 ani cu cineva si lucririle merg din ce in ce mai prost.I am oferit tot ce a vrut, am fsot alaturi de el de fiecare data cand a avut nevoie, l-am ajutat, dar el.....nu face decat sa imi vorbeasca urat, sa fie rece cu mine, sa ma respinga.Mereu ma minte si niciodata nu ma pot baza pe el.Nu stiu ce vrea.Am incercat sa i spun sa ne despartim, dar nu prea;zice ca ma iubeste.Unde e iubirea?


Am vorbit cu ea zilele trecute.
A recunoscut ca ma iubeste, ca a gresit ca s-a intalnit cu respectivul si ca nu poate fi cu mine deoarece nu poate trece peste tot ce a fost intre noi, deoarece am ranit o foarte tare. Are dreptate.
Eu am fost cel prost si abia acum mi am dat seama. Problema e ca eu vreau sa mi petrec restul vietii cu ea, deoarece o iubesc si ma iubeste. Am tinut o in brate am mangaiat-o, nu am sarutat-o pe buze, am sarutat-o pe frunte ca stiu ca-i place la nebunie, i-am sarutat ochii cand plangeau ... nu m - a respins insa ea vrea sa ma uite, incearca sa gaseasca un refugiu in tot ceea ce o inconjoara. Astazi am vb din nou cu ea, si vrea sa ma uite, nu vrea sa ma mai vada, nu a stat sa mai vorbeasca, nu voia sa vad cand plange. Tipul cu care este nu-l iubeste, este cel care ii mai indulceste amarul. Eu nu mai fac nimic nu o mai caut, daca am sa fac ceva am sa fac din umbra, fara sa mi simta prezenta. Ea are in catevba luni licenta, nu vreau sa o bulversez. EU CHIAR O IUBESC PE FATA ASTA SI NU VREAU SA TRAIESC CU REGRETUL ASTA TOATA VIATA>
CE AS PUTEA FACE?
pss
Postat pe 1 Mai 2010 00:11
NU RENUNTA LA EA RESPECTA-I DORINTA NU MAI VORBI CU EA DAR FA IN ASA FEL INCAT SA O PRIVESTI SI SA TE VADA SI EA IN FIECARE ZI SI CAND O SA VORBEASCA CU TINE CERE-I IERTARE SI PROMITE-I CA NU SE MAI INTAMPLA CE S-A INTAMPLAT IN TRECUT SI ROAGO SA TE LASE SA-I DEMONSTREZI CAT DE MULT O IUBESTI,SI INCEARCA DE DRAGUL EI SA TE SCHIMBI UN PIC.INCEPETI SA COMUNICATI FOARTE MULT,DACA NU ITI CONVINE CEVA LA EA SPUNEI SI EA LA RANDUL EI SA-TI SPUNA.COMUNICAREA FACE MULT INTR-O RELATIE BINEINTELES ALATURI DE IUBIRE.SUCCES
LIVIEA
Postat pe 1 Mai 2010 00:47
ACUM CA ESTI LA FACULTATE CRED CA POTI SA PORTI O DISCUTIE CU PARINTII TAI SI SA LE EXPLICI CA PENTRU TINE EL ESTE TOTUL SI DACA VOR SA TE VADA FERICITA IN VIATA SA TE LASA SA INCERCI MACAR PENTRU O PERIOADA SA VEDETI CUM VA INTELEGETI.CA DACA O SA TE CASATORESTI CU ALTUL CARE ZIC EI SI ESTE RAU O SA LE REPROSEZI ASA NU AI CUI CA TU AI DECIS SINGURA CE FACI CU VIATA TA.SUCCES
LIVIEA
Postat pe 1 Mai 2010 01:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea-un joc murdar! 26 De la: Jolie_M 19 Aprilie 2011 11:52
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
avem sanse sa ne impacam? 249 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 16:30
Ca sa nu mai faca nimeni ca mine 40 De la: superbus 27 August 2010 16:25
Muzica,filme,piese de teatru,locuri preferate...ce mai ,hobby uri!!! 1 De la: l_erika 13 August 2009 23:38
Setari Cookie-uri