voi ce spuneti???

Poate! Reyya .. nu te contrazic ...

plictiseala ... nu e .. cu siguranta .... doar liniste ....fara freamat ...
cricat
Postat pe 31 Martie 2011 00:34
daca e irealizabil, atunci de ce altceva ai nevoie?
De niste aparente? No, thanks...
quasaria
Postat pe 31 Martie 2011 00:37
Quasaria .. nu am nevoie ... eu sunt multumita asa ... deocamdata !!
Si aparantele inseala intotdeauna!

de ce sa speri la un lucru despre care stii ca e o himera !!
cricat
Postat pe 31 Martie 2011 00:42
De la: cricat, la data 2011-03-31 00:34:37Poate! Reyya .. nu te contrazic ...

plictiseala ... nu e .. cu siguranta .... doar liniste ....fara freamat ...


liniste fara freamat ...asta nu e egal cu plictisul afectiv ?? nu cumva tu o vezi ca fiind asa doar ca sa maschezi faptul ca suferi ca e prea multa..nepermis de multa liniste ,,fara freamat " ?? think about ! nu e nevoie sa raspunzi pe Garbo ..e nevoie sa-ti raspunzi tie si atat, Cri
reyya
Postat pe 31 Martie 2011 00:45
probabil pentru ca himera aia este singurul lucru pentru care merita sa fii cu cineva, sensul unui cuplu, sensul apropierii dintre oameni - in rest, doi straini in aceeasi casa - pentru ce?
quasaria
Postat pe 31 Martie 2011 00:47

sfat..:mai babarditi-va ca e grav..
roby_cado
Postat pe 31 Martie 2011 01:50
Neata !! Cat de grav ???
cricat
Postat pe 31 Martie 2011 01:53
sal..,esti bine?
destul de grav..
roby_cado
Postat pe 31 Martie 2011 01:55
da.. de ce?
cricat
Postat pe 31 Martie 2011 01:56
intrebam..
ok..,acum va las sa filozofati..
ne mai citim maine..
noapte buna tuturor..
roby_cado
Postat pe 31 Martie 2011 01:58
Nu mai este nimeni pe aici ....

Noapte buna si tie Roby !!
cricat
Postat pe 31 Martie 2011 02:01
Doar vreo doua pagini de utilizatori ...
cricat
Postat pe 31 Martie 2011 02:03
wowww... ce de lume si ce de pareri... ma bucur sa vad discutiile voastre, mai ales ca vb serios... deschis..si fara jigniri sau intepaturi... ca intre prietene ... si sa nu radeti de bucuria mea... insa nu prea am vazut pers care sa vb asa liber despre subiecte mai delicate.... adevarul este ca nu am intalnit prieteni adevarati...
... si eu ma simt "antisociala" chiar daca zambesc si vb frumos cu toata lumea, motiv ptr care ei ma percep ca o pers supersociala... insa asta e doar o fata ptr pubclic ...
sper sa mai discutati asa frumos, caci imi face o imensa placere sa va "aud"...
mariana33
Postat pe 31 Martie 2011 13:09
........este foarte aiurea sa spun ca va simt aproape, ca pe niste prietene???? ...
mariana33
Postat pe 31 Martie 2011 13:10
crilore
Postat pe 31 Martie 2011 13:21
lasa mami...intre prietene mai merg si ironiile, si intepaturile...da o savoare aparte discutiilor, hehehe

antisociala, ha? cred ca vreun virus...
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 13:22
nope, nu e virus, sunt circumstantele sociale
crilore
Postat pe 31 Martie 2011 13:28
lore, imbatranesc...altfel nu-mi explic de ce nu mai am rabdare cu tampitii

dar, la varsta mea, presupun ca pot sa-mi permit sa ma port cum naiba imi place, fara sa mai fiu obligata sa vorbesc about nothing

in alta dezordine de idei...azi nu-s blue, dar cred ca as putea sa fiu

ascult van morrison si asta e fatal si letal, hehehe...
michelle_
Postat pe 31 Martie 2011 13:43
scumpo, pot sa te ajut cu ceva??

http://www.youtube.com/watch?v=SM7FSEDY7nY
zambila
Postat pe 31 Martie 2011 15:07
Cred ca a cea relatie de la 20 de ani a avut un sfarsit mai dureros si inca si acum te apasa ...
Este momentul sa rupi acele amintiri, sa ierti daca e nevoie si sa te deschizi spre ceva nou.
Nu se va repeta din nou acea situatie de aum 13 ani ... atat cat tu nu vei permite.
Nu cauta doar partea negativa intr-o persoana, incearca sa vezi de fiecare data partea pozitiva ai putea intelege asa mai bine situatia de ce ti se intampla asta.
Fugi de toti si de tine .... din teama ca nu esti inteleasa, dar ca sa te inteleaga trebuie sa vorbesti.
elisavuri
Postat pe 9 Aprilie 2011 19:42
......imi cer scuze pentru absenta.... am avut parte de evenimente nefericite..... sper ca sunteti bine...
mariana33
Postat pe 12 Aprilie 2011 18:49
sper ca acum esti bine Mariana... Te asteptam cu vesti !
cricat
Postat pe 12 Aprilie 2011 20:50
...cricat... bine, nu stiu daca sunt... am inceput acest topic cu o pb de ordin sentimental... acum...saptamana trecuta am avut 2 decese ... punctul culminant insa l-am avut luni cu stomatologulm meu.. nu stiu daca am voie sa scriu aici despre asta.. insa... domnul stomatolog efectiv a tipat la mine ptr ca i-am cerut lamuriri cu privire la modificarea tarifului.. initial a spus o suma.. iar dupa ce m-am apucat de lucrare mi-a cerut alta suma..eu pana acum nu am negociat deloc cu el, cat mi-a cerut atat i-am dat, chiar daca nu a emis niciodata chitanta.. pur si simplu a inceput sa tipe la mine: ca el imi face o favoare si eu comentez ... am plecat de acolo tremurand de nervi ..eu in astfel de conditii nu reactionez am fost socata..cu atat mai mult cu cat sunt o pers corecta si respectoasa.. deja incep sa ma intreb daca nu cumva amo karma proasta... sau mai stiu eu ce...
mariana33
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:03
a avut cineva asemenea experiente cu doctorii??? eu nu stiu ce sa fac acum... colegii zic sa il reclam la colegiu doc.. insa eu nu am terminat lucrarea la el... ce dumnezeu sa fac in situatia asta???
mariana33
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:09
Imi pare rau de pierderile suferite! Este ingrozitor sa pierzi pe cineva drag, dar doua persoane este prea mult. Condoleante !!!

cu stomatologul ai reactionat bine cerand explicatii. Si nu trebuia sa reactioneze violent. Probabil ca se simtea vinovat si de aceea a reactionat asa.

Nu ai karma proasta .. doar ca s-au adunat problemele la tine si esti putin deprimata. Va trece! Mama mea avea o vorba, pe care o aud si acum 'Da-ti mintea mai departe ! Priveste peste problemele actuale !'
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:12
Mariana ... atunci cand nu am fost multumita de medicul stomatolog am plecat la altul ... si acum ma gandesc ca am procedat bine. Am pierdut niste bani, este adevarat, dar acum am un medic bun, la care merg cu placere.
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:14
cri, mami...cine merge cu placere la stomatolog?

hai c-ai fost dulce, da sa te pup, desi toata lumea stie ca nu-s pupacioasa...

vai...trebuie s-o sterg! am atata treaba...nu mai spun ca nici ziarele nu mi le-am citit...si nu stiu ce se mai intampla in lume, hehehe
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:27
Me .. chiar imi face placere sa merg la ea. La un moment dat cand eram cu lucrarea si ma astepta la geam a zis ca niciun pacient nu vine cu zambetul pe buze asa cum vin eu la ea. Ne intelegem bine si reusesc sa trec peste disconfortul creat de diferitele ustensile.
Stiu ca nu esti pupacioasa ...
asa ca ia o floricica
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 10:33
vai, vai...azi sunt plina de energie, cum de mult nu am fost!
si pazea! sunt intr-o dispozitie de zile mari, ceea ce face ca umorul meu sarcastic sa atinga cote alarmante, hehehe...

cri, jur ca esti maso cu "stomatoloaga" aia a ta...eu de fiecare data cand ma duc, tipa, care imi e si amica, imi povesteste despre iubirile ei...care sunt muuuulte...si e asa...ca un romantz in stilul sandrei brown, cahh...si acum, tu stii ca eu nu am rabdare cu telenovele de-astea, mai ales cand se lasa cu ah, ah, oh, oh...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 11:14
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
momente nasoale...? 154 De la: quasaria 3 Martie 2010 21:51
stii sa minti? 27 De la: ulygarbo 10 Martie 2017 06:58
Piticii de la mansarda 730 De la: preciouss 24 Ianuarie 2016 22:23
Va scapa nepedepsit Cristian Cioaca si de data asta, sau .....?! 2 De la: LLisa 10 Ianuarie 2013 22:25
efectele societatii actuale-dezumanizarea,nebunia,sinuciderea... 74 De la: ingerasulluptator 7 Iulie 2011 16:46
Setari Cookie-uri