voi ce spuneti???

scumpo, cred ca de la vreme ti se trage!!
si te inteleg perfect! io una am inceput sa iubesc vremea asta mohorata
sunt cu capu', este?
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:33
sigur ca esti cu capu, matz frumos, de ce crezi ca te iubesc eu pe tine? hmmm?

ia sa deschid eu messu si sa ne divanim, macar putin...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 12:56
pai da!
ca tot incerc sa te sun, da' imi raspunde mesageria vocala!
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:00
oops! pe care numar?
suna-ma pe ala cu 757...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 13:45
deci, pe ala nu-l am/mai am!
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2011 14:13
fetelor... in seara asta merg la stomatolog sa incerc sa imi inchei conturile pe acolo... lucrarea pe care am platit-o nu e terminata, dar nici nu am de gand sa o termin la el... asta e.. vreau sa ii cer chiatanta ptr lucrarea pe care am platit-o si sa imi restituie banii pe care mi i-a cerut avans la alta lucrare neinceputa... ce ziceti??? am sanse sa reusesc ..sau...plec iar de acolo ??!!.... si cand ma gandesc ca eu speram sa am un stomatolog asa cum zice cricat: sa merg la el cu placere.... sunt cu capul in nori, cred, daca sper la asa ceva... si ... sigur e de vina norul radioactiv.....
mariana33
Postat pe 13 Aprilie 2011 14:53
ti/a cerut avans pentru o lucrare neinceputa ?
Normal ca ceri banii inapoi pentru un lucru nefacut ..nici macar inceput ...

Vorbeste la inceput cu el /ea ... vezi ce zice ..poate isi da seama ca a gresit.

Mie imi spune la inceputul lucrarii ca ma va costa atat ... bani pe care-i dau pana termina lucrarea.
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:00
De la: cricat, la data 2011-04-13 15:00:25ti/a cerut avans pentru o lucrare neinceputa ?
Normal ca ceri banii inapoi pentru un lucru nefacut ..nici macar inceput ...

Vorbeste la inceput cu el /ea ... vezi ce zice ..poate isi da seama ca a gresit.

Mie imi spune la inceputul lucrarii ca ma va costa atat ... bani pe care-i dau pana termina lucrarea.


neatza facara mea!ceasa de dimineata ati plecat la dentist?
namyi
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:13
da cricat mi-a cerut bani in avans... ce m-a deranjat cel mai tare este ca eu nu am negociat niciodata, dar acum cand i-am cerut o lamurire, a inceput sa-mi tipe ca el imi face un favor cu aceste preturi, de parca i-as fi cerut eu ceva... ca sa nu mai zic ca de fapt nu face nici un favor si nici o reducere, caci prin faptul ca nu emite chitanta el baga toti banii in buzunar..practic eu ii fac un favor caci nu am pretentii la chitanta... dar..asta e romania...si respectul fata de client..
mariana33
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:14
logic ar trebui sa restituie banutii,dar dumnezeu stie ce dracusori mai da peste el si o va da la intors...
inca un lucru enervant pe plaiuri mioritice:nu vor nene sa dea garantie.
eu mi-am facut (de idioata) 70% din dantura si nu am primit garantie(desi a costat vreo 4000 euro).ce-i drept mergeam cu placere ,asta dupa ce m-a killarit unu' de m-a lasat fara 3 masele bune(omul era in soc dupa moartea nevestei si o fi vrut sa ma vaza si pe mine intre 4 scanduri-mi-a scos 4 masele odata,dupa ce mi-a facut 6 anestezii odata)...am avut fata amortita vreo 3 zile .ce intra pe partea stanga a gurii,curgea pe dreapta.dar eram prea pustoaica sa stiu ca il pot da in judecata...
in fine...nici nu ma bagati in seama,e vremea de vina
namyi
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:18
spune-i ca-l reclami la Protectia Consumatorului, dar intre timp, cand te mai duci la el, inregistreaza-l, fara sa stie, in timp ce-ti spune ca nu-ti da chitanta si ai si dovada astfel. oricum, el trebuie sa dovedeasca ca ti-a dat chitanta.
esme
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:19
Neata Namyi!
gata ... nu mai merg la dentist ... decat la controlul de sase luni. Dar pe 'dentista o vad mai des .. pentru ca mi/e draga.

mariana ... mergi sa vorbesti cu el si ce mai poti recupera.

are dreptate Esme .. cu inregistratul discutiei ...
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:20
6 anestezii odata????????? doamne fere... in ce lume traim.....ma bucur ca ai scapat cu viata.... mie imi e teama si de o anestezie: sunt f nevricoasa in privinta stomatologilor..... acum sper sa reusesc sa recuperez cevadin banii dati ... insa ma gendesc daca ma va primi cineva cu lucrarea pe jumate facuta????!!! esme, oricum am sa scriu la colegiul medicilor stomatologi... ca sa nu mai vb ca pot sa-l reclam la fisc as fi prea rea...???? cu toate ca la ce stare m-a adus merita cu varf si indesat....
mariana33
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:27
Namyi ... noroc cu inima buna ... sase anestezii .. chiar si in concentratie mica ... poate fi fatala. Efectul trebuie sa dispara in max. o ora.
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:31
De la: mariana33, la data 2011-04-13 15:27:37 6 anestezii odata????????? doamne fere... in ce lume traim.....ma bucur ca ai scapat cu viata.... mie imi e teama si de o anestezie: sunt f nevricoasa in privinta stomatologilor..... acum sper sa reusesc sa recuperez cevadin banii dati ... insa ma gendesc daca ma va primi cineva cu lucrarea pe jumate facuta????!!! esme, oricum am sa scriu la colegiul medicilor stomatologi... ca sa nu mai vb ca pot sa-l reclam la fisc as fi prea rea...???? cu toate ca la ce stare m-a adus merita cu varf si indesat....


da...asa mi-a zis si dentista mea,care mi-a facut o treaba foarte buna.saraca s-a mirat ca mai traiam,dar draq mort si rata innecata mai greu...
of....reclama-l...asa si trebuie.
si daca gasesti vreun stomatolog de treaba o termina si ce ai inceput.
bafta!

cri...e bine sa scapi de dentisti forever!
bravo tie,eu as vrea sa fac vreo 3 implanturi dar ma ia criza cand stiu ca e 3000 de dolarei bucata
namyi
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:32
De la: namyi, la data 2011-04-13 15:18:36logic ar trebui sa restituie banutii,dar dumnezeu stie ce dracusori mai da peste el si o va da la intors...
inca un lucru enervant pe plaiuri mioritice:nu vor nene sa dea garantie.
eu mi-am facut (de idioata) 70% din dantura si nu am primit garantie(desi a costat vreo 4000 euro).ce-i drept mergeam cu placere ,asta dupa ce m-a killarit unu' de m-a lasat fara 3 masele bune(omul era in soc dupa moartea nevestei si o fi vrut sa ma vaza si pe mine intre 4 scanduri-mi-a scos 4 masele odata,dupa ce mi-a facut 6 anestezii odata)...am avut fata amortita vreo 3 zile .ce intra pe partea stanga a gurii,curgea pe dreapta.dar eram prea pustoaica sa stiu ca il pot da in judecata...
in fine...nici nu ma bagati in seama,e vremea de vina


macar tu te poti consola cu faptul ca erai pustoaica....eu am patit-o acum doua saptamani , m-am dus sa fac o extractie si mi-a facut 5 injectii pana sa imi extraga maseaua si cine crezi ca era sa dea ortul popii dupa maxim o ora de la anestezii ? Euuu...si m-a tinut vreo doua zile starea nasoala..dar nu mi-a trecut prin cap sa o dau in judecata !!!!
cory_emy
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:32
nu, mariana, n-ai fi rea! dinte pt dinte! stii cum se spune: mila mi-i de tine, da` de mine mi se rupe inima! pt orice serviciu facut, trebuie sa-ti elibereze chitanta! si nu platesti nimic in avans! platesti ce presteaza! cum sa platesti ce nu a facut inca?! io zic sa-l dai in gat! cum iti face tie, le face si altora si trebuie sa-i vina cineva de hac!
esme
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:33
De la: cricat, la data 2011-04-13 15:31:04Namyi ... noroc cu inima buna ... sase anestezii .. chiar si in concentratie mica ... poate fi fatala. Efectul trebuie sa dispara in max. o ora.


iubita eu zic bogdaproste,ca-s alive!!!
poate unii nu ma cred...dar memoria nu ma lasa,si imi amintesc perfect cum,dupa ''operatie'' mi-a cusut toata partea de unde a extras cele 4 nebunele,si i-a soptit asistentei''ajut-o sa se curete'',iar io,mai tafnoasa am zis ca e ok,,ma pot curata singurica ca deh aveam 18 ani
mai fetelor,cand am ajuns la oglinda,aratam ca-n SAW...killarita,sange de pe par panna la genunchi,si tremuram ca o nuia.mai nasol e ca uitasem portofelul acasa(nu aveam nici mobil),si am mers asa vreo 20 de minute prin vazul lumilor...puffff ce rusine...
namyi
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:37
De la: cory_emy, la data 2011-04-13 15:32:41
De la: namyi, la data 2011-04-13 15:18:36logic ar trebui sa restituie banutii,dar dumnezeu stie ce dracusori mai da peste el si o va da la intors...
inca un lucru enervant pe plaiuri mioritice:nu vor nene sa dea garantie.
eu mi-am facut (de idioata) 70% din dantura si nu am primit garantie(desi a costat vreo 4000 euro).ce-i drept mergeam cu placere ,asta dupa ce m-a killarit unu' de m-a lasat fara 3 masele bune(omul era in soc dupa moartea nevestei si o fi vrut sa ma vaza si pe mine intre 4 scanduri-mi-a scos 4 masele odata,dupa ce mi-a facut 6 anestezii odata)...am avut fata amortita vreo 3 zile .ce intra pe partea stanga a gurii,curgea pe dreapta.dar eram prea pustoaica sa stiu ca il pot da in judecata...
in fine...nici nu ma bagati in seama,e vremea de vina


macar tu te poti consola cu faptul ca erai pustoaica....eu am patit-o acum doua saptamani , m-am dus sa fac o extractie si mi-a facut 5 injectii pana sa imi extraga maseaua si cine crezi ca era sa dea ortul popii dupa maxim o ora de la anestezii ? Euuu...si m-a tinut vreo doua zile starea nasoala..dar nu mi-a trecut prin cap sa o dau in judecata !!!!


vai cory....bine ca esti teafara!
nu stiu nene dar unii zici ca-s batuti i8n cap..
pup fetele

buna esme!
namyi
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:40
da.. si mie acum vreo 15 ani mi-a scos doua masele odata din ambele parti .... nu stiam atunci ca puteam sa-mi inghit limba..... noroc cu anestezia putina
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:42
buna, namyi!

cri,
esme
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:47
esme ...
trebuie sa chiulesc de la munca .. sa va mai prind si eu
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:50
din pacate 80 % din medici nu profeseaza din pasiune ci o fac strict numai pentru bani , ceea ce nu inteleg eu, este ca desi stomatologii nu se pot plange de venituri mici pentru ca la orice cabinet stomatologic o amarata de plomba te costa cel putin 100-150 lei , tot numai la bani le e gandul , nicidecum la ceea ce fac !
cory_emy
Postat pe 13 Aprilie 2011 15:50
si tu cory???? ma gandesc cu groza cate victime fac doctorii astia care ar trebui sa ne vindece de fapt.... sa aveti o zi buna si sa ne auzim cu bine... sa-mi tineti pumnii ptr 'intalnirea de gradul 3'...
mariana33
Postat pe 13 Aprilie 2011 16:12
Mariana ... du-te la el ferma ... nu nervoasa ...
cricat
Postat pe 13 Aprilie 2011 16:15
De la: mariana33, la data 2011-04-13 16:12:26si tu cory???? ma gandesc cu groza cate victime fac doctorii astia care ar trebui sa ne vindece de fapt.... sa aveti o zi buna si sa ne auzim cu bine... sa-mi tineti pumnii ptr 'intalnirea de gradul 3'...


pumnii sunt stransi la maxim succes!!!!
cory_emy
Postat pe 13 Aprilie 2011 16:33
e grav daca simti un gol in suflet,si incapacitate de a iubi,e un simptom ,inseamna ca te-a traumatizat prima iubire si ca nu ai depasit trauma.
poti vorbi cu un preot sau psiholog despre asta,te va ajuta.
succes,d
daniilia
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:30
da...da...dar mai poate vorbi si cu tine, ca din cate te-am lecturat, ai multe retete de viata
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:34
da, si eu am remarcat chestia asta... cu retetele interminabile si universal valabile!

si nu puteam sa nu remarc, intr-un soc ce aproape ca m-a ucis prin asfixiere, ca uitasem sa mai trag `neste` aer in `chepti`, ce descoperire revelatoare si de-a dreptu` epocala facu!: `daca simti un gol in suflet...bla, bla..., inseamna ca bla, bla trauma!`
esme
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:45
acu' si cu tine!
de parca nu ai stii vesnica inclinatie spre romantatzuri...
michelle_
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Say about Golf Ball 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:53
In urma topicului " cum sa scapam de michelle?" 013 a fost banat 65 De la: elisabeta_boia 7 Septembrie 2011 01:40
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
ce parere aveti despre Ecaterina Teodoroiu 34 De la: Thor_again 15 Martie 2011 22:58
Ajutor! 6 De la: garbo_431210 2 Octombrie 2016 10:41
Setari Cookie-uri