comportament dupa dizvirginare.....

Trebuie sa iti fie tie foarte clar ce vrei
Si sa nu tanjesti dupa himere
Viata trebuie traita, nu visata, nu imaginata/inchipuita
dor72
Postat pe 8 Martie 2011 22:55
Trebuie sa iti fie tie foarte clar ce vrei
Si sa nu tanjesti dupa himere
Viata trebuie traita, nu visata, nu imaginata/inchipuita
dor72
Postat pe 8 Martie 2011 22:55
mi se pare ca exagerezi importanta "evenimentului". Faptul ca te-ai culcat cu el nu schimba lumea: oamenii se culca frecvent unii cu altii, si nu se poarta "altfel" fata de cum se poarta de obicei din motivul asta. Bazele unei relatii sint alea afective, pina la urma: astea il pot determina sa isi schimbe atitudinea. Nu faptul ca a dat de doua ori din fund.
quasaria
Postat pe 8 Martie 2011 23:25
De la: triketrak, la data 2011-03-08 22:30:13
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-08 22:24:01si inainte eram cam tot asa,adik vb in fiecare zi dar nu atata de mult..ce n-am inteles yo la el si nu inteleg in continuare este faptul k uneori se inchide in el si ma enerveaza asta. Practic yo as dori k faptul k m-am culcat cu el sa ne apropie si mai mult..dar mai e pana atunci......offf doamnee

unde vorbeati mult pe net sau???va intalneati, va plimbati, ce faceati voi doi ca, cuplu??asta as vrea sa stiu?

vb pe net,ne vedeam knd ieseam d la sc amandoi dak aveam timp,mai venea p la mine,,oricum au mai fost momente ca acestea in care nu am vb,dar park acum nujt ce m-a apukt pe mine de m-am enervat pt k eu o tineam p mea intr-una k dupa ce ma culc cu el poate va deveni si mai apropiat sau nujt...a fost o nebunie in capul meu...e foarte dificila firea lui si treb sa ma comport ca un ou dar cred k am devenit frustrata de mine insami..Trebuie sa-mi revin
brunetha_creatza
Postat pe 8 Martie 2011 23:37
De la: quasaria, la data 2011-03-08 23:25:22mi se pare ca exagerezi importanta "evenimentului". Faptul ca te-ai culcat cu el nu schimba lumea: oamenii se culca frecvent unii cu altii, si nu se poarta "altfel" fata de cum se poarta de obicei din motivul asta. Bazele unei relatii sint alea afective, pina la urma: astea il pot determina sa isi schimbe atitudinea. Nu faptul ca a dat de doua ori din fund.

da stiu dar ma asteptam la mai mult din partea lui..nujt..
brunetha_creatza
Postat pe 8 Martie 2011 23:38
tocmai aia e problema, ca te asteptai sa se schimbe.
quasaria
Postat pe 8 Martie 2011 23:44
De la: vuvuzela, la data 2011-03-08 22:26:57
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-08 21:28:33pey asta cred k fac..astept sa vina k nu e la pc,are idle ala pus si apoi cik ma bag asa in seama cu el intamplator si nujt...cred k pana la urma o sa-i zik sa nu mai procedeze asa k sa nu ma faca sa-mi pierd increderea in el sau sa-i zik k poate a vrut doar sa se culce cu mine si acum gata.....off ma tampeste






La multi ani! tuturor persoanelor de genul feminin si o viata fericita.


referitor la prietenul tau,cred ca nu este un tip experimentat la femei.poate esti prima lui "domnisoara" dezvirginata,acest lucru fiind si pt el ,poate un pic confuz.poate ii este un pic rusine,poate este un pic speriat de starea pe care ai avut-o.de obicei daca se intampla acest lucru frumos in viata unei domnisoare,este bine ca partenerul sa fie mai experimentat.conteaza foarte mult ca tu ai facut-o pentru el,important este ca ai facut-o cu persoana pe care ai placut-o si tu.parerea mea este sa nu il bazai,poate nu are maturitatea de a te sustine psihic.se pare ca tu esti mai matura,ceea ce este mai bine.important este sa ramai placut impresionata de acest mare moment din viata ta.ai grija sa nu ramai insarcinata.este bine sa cunosti si un psiholog,de unde vei afla foarte multe lucruri utile pt noua ta stare de femeie. nu te lasa fara sa iti pese de starea si sanatatea ta.iubirea ca iubirea,dar nu uita ca tu ai nevoie de multa intelegere si multe sfaturi profesionale(psiholog).fii puternica si gandeste-te,ca poate si el are nevoie de psiholog.este inca micuta,important este ce ti se ofera si cum stii sa raspunzi.esti in invatamant?daca da parerea mea este ca e timpul sa te gandesti si la tine.sper ca nu te vezi in viitorul apropiat cu bebe in brate si servitoare in casa.esti prea tanara sa iti inchizi viata.ce vrei sa devi in viitor?care sunt idealurile tale?acum cel mai important,pt tine este viitorul tau,atentie ca studii,cariera....restul (sexul)vine de la sine.mai lasa-ti putin timp din trairea dulce ,insa incearca usor ,usor sa te gandesti la viitorul tau personal.nu trebuie sa fii o femeie dependenta de partener.atentie nu fii povara lui si nici nu-l cara dupa tine daca nu iti este destinat.protejeaza-te de sarcina si ocupa-te de viitorul tau,dar nu cel matrimonial.e prea mic si el.nimic numerita sa nu depasesti orice situatie cu care te vei intalni in viata.fii inteleapta.

normal k am multe scopuri in viata si trebuie sa le duc la bun sfarsit cu bine,dar nu stiu ce se intampla acum cu mine din cauza lui. In seara asta am terminat conversatia cu el la tel prin msj si i-am dat niste msj km ''aprinse""aia simteam sa spun si mai ales i-am si spus k ma face sa-mii pierd increderea in el si la care el imi spune k park sunt un copil..adik el nu se oftik atat kt ma oftik eu,nu se agita delok,in schimb eu imediat.am iesit pana afara k sa ma linistesc,nu am plans,nu am injurat,decat am vb cu mine insami in gand k sa nu-mi mai pese atat,sa iua initiativa si nu o sa-l mai caut eu delok incepand din seara asta pana nu mo kuta el,,k mie knd mi se pune pata cu greu mai dau inapoi si sunt si orgolioasa. nujt dak fac bn sau nu..dar..nu mai stiu
brunetha_creatza
Postat pe 8 Martie 2011 23:48
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-08 23:38:58
De la: quasaria, la data 2011-03-08 23:25:22mi se pare ca exagerezi importanta "evenimentului". Faptul ca te-ai culcat cu el nu schimba lumea: oamenii se culca frecvent unii cu altii, si nu se poarta "altfel" fata de cum se poarta de obicei din motivul asta. Bazele unei relatii sint alea afective, pina la urma: astea il pot determina sa isi schimbe atitudinea. Nu faptul ca a dat de doua ori din fund.

da stiu dar ma asteptam la mai mult din partea lui..nujt..




draga mea ,sus stindardul.restul sunt vorbe.tu contezi.fii inteligenta si fa ceva in viatza ta.nu mi-ai raspuns...care sunt idealurile tale pt viitorul tau,cariera.....??
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 23:49
De la: quasaria, la data 2011-03-08 23:44:02tocmai aia e problema, ca te asteptai sa se schimbe.

da asteptam o scchimbare..si din cauza asta am devenit asa acum
brunetha_creatza
Postat pe 8 Martie 2011 23:51

draga mea ,sus stindardul.restul sunt vorbe.tu contezi.fii inteligenta si fa ceva in viatza ta.nu mi-ai raspuns...care sunt idealurile tale pt viitorul tau,cariera.....??[/quote]
aa..in primul rand sa termin liceul,sa fac facultatea de drept,sa fiu p banul meu sa nu depind de nimeni. Momentan eu mai am un mic job,lucrez in nutritie,,asa si mai invatz sa dau de permis,in aprilie vreau sa incep sc de soferi..Am obiective de atins ink de acum pana knd voi fi si mai mare
brunetha_creatza
Postat pe 8 Martie 2011 23:56
n-aveai de ce sa astepti nici o schimbare. A face sex nu e vreo ofranda, sacrificiu sau datorie a barbatului - sau a femeii - de a "se purta altfel". Pina la urma e ceva ce ar trebui sa le placa ambilor, si "obligatiile" cam la asta se reduc. In rest, daca lucrurile evolueaza de la sine bine, daca nu, nu.
Si, ca sa fiu sincera, nici nu cred ca stii ce iti doresti: in momentul in care comportamentul barbatului se schimba radical dupa prima partida de sex, e evident ca a descoperit ceva foarte interesant la tine - atit de interesant incit, treptat, asta va deveni partea principala a relatiei: sexul. Va fi fix motivul principal pentru care existi in viata lui, iar restul aspectelor, celelalte laturi ale apropierii dintre voi devin irelevante pina dispar. Si nu e ceea ce vrei, crede-ma.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:04
nu mai pot ce-am aflat acum..am intrat pe facebookul lui sh sa vad akolo k este intr-o relatie cu una d p la mine,tremur toata nu mai pot.....am pikt jos din picioare...abia pot sa scriu..nu mai pot
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 00:21
pina acum n-ai intrat pe facebookul lui?
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:24
am mai intrat si aseara sa vad si scria la profil ca este intr-o relatie cu respectiva si poza de la profilul ei pusa k asa arata. si asta se poate face numai din setarile profilului... oricum azi-noapte am vb cu el sa-mi explice totul.toata noaptea nu am dormit si am mai fost si la sc azi,acum am venit.M-a sunat dimineata si mi-a spus k nu are nici o treaba cu aia k a primit cereri de prietenie si a dat accept.Mi-a zis k dimineata a deschis pc-ul si a intrat in cont si a sters cererea. a spus sa ma linistesc k nu o intereseaza aia si ca nu are nici o treaba cu ea. Dar eu am facut rost de numarul ei si stiu la ce liceu invata si o calc in picioare,mai intai o iau cu binisorul sa-mi spuna ce legatura are cu el si apoi......Azi nu am putut sa stau nici l aore de nervi,tremuram dar apoi m-am calmat dupa ce m-a sunat el. Dar asta nu scapa....
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 15:28
Daca faci ceea ce ai spus, ai sa il pierzi definitiv!
Ce vina are aia? Poate habar nu are de tine.Daca nu poti sa il tii tu langa tine, la tine este problema.
Incep sa eu niste banuieli... Poate nu ne-ai spus totul
Nu il poti tine cu forta iar daca ai sa o cauti pe aia, si daca nu e nimic intre ei , el te va parasi, clar. Nu asa se rezolva problemele. Daca i te-ai daruit, a fost alegerea ta. Nu te-a fortat, nu te-a violat. Tu ai vrut, trebuia sa iti asumi riscurile de la inceput.
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 15:42
brunetha, daca simti nevoia sa strangi neaparat de gat pe cineva, de ce nu-l strangi pe el? in definitiv el ar fi mincinosul, iresponsabilul! gandeste-te ca poate fata cealalta, cu care pare a fi in relatie, crede ca are o relatie cu el, tocmai pt ca si ei i-a spus acelasi lucru, ca si tie, mintind-o, adica faptul ca e `singura`! poate ca e si cu ea de ft mult timp, ca si cu tine. nu e vina ei ca nu stie ce hram poarta individul asta imatur si rasfatat. si la urma urmei, nici el si nici altul nu sunt bunul nimanui. ia nu te mai purta ca o closca enervant de cotcodacitoare si abordeaza situatia dintr-o perspectiva rezonabila!
esme
Postat pe 9 Martie 2011 15:51
da ai dreptate,dar macar sa ma fac k nu stiu nimic si sa ma dau bine pe langa ea k sa-mi spuna dak are vreo legatura cu el,nu-i spun nimic de relatia noastra.Oricum aia e o panarama,multe pers vor sa se ia de ea pt k vb prost,barfeste pe altele,are gesturi in ea. El mi-a spus acum vreo saptamana k il stresa cu mesajele aia k sa-i faca combinatia cu un prieten de-al lui,dar eu i-am zis sa aiba grija k sa nu puna botu' k o cam stiu cum e.....si cred k si-a pus ea la profil k este in relatie cu el si apoi treb sa dea pr meu accept k sa ii arate si lui la profil asa,si dak a avut mai multe cereri,el a zis k a dat accept la tot si nu s-a uiatat bn sa vada ce e...nu stiu dak s-a inteles ceva dar nu mai stiu cum sa mai zik k sunt bulversata,oricum el a zis k nu are nici o legatura cu ea,dar vreau sa vad ce zice si ea. am spus tot,nu ascund nimic k nu as avea de ce pt k e spre binele meu...
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 15:57
De la: esme, la data 2011-03-09 15:51:04brunetha, daca simti nevoia sa strangi neaparat de gat pe cineva, de ce nu-l strangi pe el? in definitiv el ar fi mincinosul, iresponsabilul! gandeste-te ca poate fata cealalta, cu care pare a fi in relatie, crede ca are o relatie cu el, tocmai pt ca si ei i-a spus acelasi lucru, ca si tie, mintind-o, adica faptul ca e `singura`! poate ca e si cu ea de ft mult timp, ca si cu tine. nu e vina ei ca nu stie ce hram poarta individul asta imatur si rasfatat. si la urma urmei, nici el si nici altul nu sunt bunul nimanui. ia nu te mai purta ca o closca enervant de cotcodacitoare si abordeaza situatia dintr-o perspectiva rezonabila!

nu esme pt k multe pers ne stiau impreuna si nu cred k e si cu ea de ceva timp sau poate asa vreau sa cred..faza e k aia ma cunoaste si eu acum cred k vrea sa se bage in rel noastra k sa ne faca rau..k e o mare invidie nu stiu de ce..e lumea asa rea
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 16:02
De ce nu stai tu cumintica. Vezi cum evoluaza lucrurile . Daca el realizeaza ce i-ai daruit inseamna ca merita sa fie impreuna cu tine in continuare. Daca nu, faptul e deja consumat. Stiu ca esti micuta ca varsta, dar , daca tot ai intrat aici si ai primit sfaturi incearca sa ti cont de ele si nu te purta ca o pustoaica isterica. La varsta asta si baietii si fetele cauta, si cauta dar nici voi nu stiti ce cautati. Doar nu o sa faci deliciu liceului printr-o confruntare finalizata cu paruieli.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 16:08
De la: cricat, la data 2011-03-09 16:08:25De ce nu stai tu cumintica. Vezi cum evoluaza lucrurile . Daca el realizeaza ce i-ai daruit inseamna ca merita sa fie impreuna cu tine in continuare. Daca nu, faptul e deja consumat. Stiu ca esti micuta ca varsta, dar , daca tot ai intrat aici si ai primit sfaturi incearca sa ti cont de ele si nu te purta ca o pustoaica isterica. La varsta asta si baietii si fetele cauta, si cauta dar nici voi nu stiti ce cautati. Doar nu o sa faci deliciu liceului printr-o confruntare finalizata cu paruieli.

aa...nu o sa fac asa.recunosc k la nervi asta am spus k fac dar dak stau sa ma gandesc mai bine,nu are rost sa-mi pierd respectul in fata altor pers..mai bine o intreb asa cu frumosul ce treaba are cu el..dar cred k fac altfel. o sa-mi fac un id sh ma dau drept o prietena si o intreb ce mai face,care mai e viata ei si trebuie sa-mi spuna.Am vb cu prietena aia a mea si a zis sa fac asa k sa ma dau drept ea k asa o sa spuna adevarul..sper sa mearga ceva ,trebuie sa fac rost de id ei....pff nu mai stiu ce sa mai fac lanervii p kre ii am acum
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 16:36
Crezi tu ca fata in fata cu ea o sa intrebi mieros... ce treaba ai tu cu X. Nu cred. Cred ca trebuie sa-ti canalizezi energia in alta parte... oare la ceva din vara???
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 16:43
nu mai stiu..dar oricum ceva trebuie sa fac ca sa vad ce zice si ea
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 16:57
Nu ai de ce sa o intrebi pe ea nimic... sau daca vrei neaparat sa il pierzi, fa-o.
Ti-a spus omu ca n-are nik cu ea...
Daca mergi la ea , te asigur ca in max 2-3 zile/saptamani o sa aiba ea ceva cu el.
Va avea ea grija...si singura care va suferi, vei fi tu
Nu te mai lasa influentata de povesti cu pesti... cu cat le vei da crezare, cu atata vor deveni realitati.
Si nu te mai criza catre el, ca barbatii fac rapid pasi atunci cand dau de fete cicalitoare.
Nu te arunca cu capul inainte, ca o sa ti-l spargi.
Iar daca ai omis unele chestii de la inceputul expunerii, ceea ce am discutat pana acum s-ar putea sa nu aiba nicio valoare.
Daca te-ai culcat cu el in speranta ca va ramane cu tine, ai gresit total, da?
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 17:03
da asa este.......aveti dreptate,dar credeti-ma ca la nervi si la frica sa nu-l pierd fac asa..pff m-am saturat
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 17:11
Stii ce se spune De ce ti-e frica de aia nu scapi! Asa ca nu trebuie sa-ti mai fie frica.... Esti abia la inceputul vietii ...nu se termina lumea la un baiat.....
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 17:20
Tu iti cauti singura nod in papura...
Sa stii ca... ce cauti, gasesti ! Esti dispusa sa iti asumi riscu' asta?
Pai daca iei legatura cu "aia", el isi va pierde total increderea in tine si nu mai ai nicio sansa.
In primul rand pentru ca il banuiesti ( poate degeaba), apoi pentru ca poti fi de mai joasa speta decat una despre care ne-ai vorbit cum ne-ai vorbit... esti asa?
pai daca aia e de "meserie" te papa cu fulgi cu tot... Poate e invidioasa pe relatia ta cu el si tu ii dai ocazia ( i-o oferi pe tava) sa te faca praf... dar daca tii cu tot dinadinsul sa ii faci jocul aleia, fa-i-l!
Dar sa nu mai vii aici sa ceri sfaturi, ca imi pierd timpul cu tine, k?
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 17:20
De la: dor72, la data 2011-03-09 17:20:29Tu iti cauti singura nod in papura...
Sa stii ca... ce cauti, gasesti ! Esti dispusa sa iti asumi riscu' asta?
Pai daca iei legatura cu "aia", el isi va pierde total increderea in tine si nu mai ai nicio sansa.
In primul rand pentru ca il banuiesti ( poate degeaba), apoi pentru ca poti fi de mai joasa speta decat una despre care ne-ai vorbit cum ne-ai vorbit... esti asa?
pai daca aia e de "meserie" te papa cu fulgi cu tot... Poate e invidioasa pe relatia ta cu el si tu ii dai ocazia ( i-o oferi pe tava) sa te faca praf... dar daca tii cu tot dinadinsul sa ii faci jocul aleia, fa-i-l!
Dar sa nu mai vii aici sa ceri sfaturi, ca imi pierd timpul cu tine, k?

ok am inteles si aveti dreptate..nu ma mai intereseaza de aia. O sa tin relatia in continuare cum am fost si pana acum. Daca el ma iubeste va ramane cu mine,daca nu.....asta e> Multumesc pt tot ajutorul acordat
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 17:32
stii care e problema... omul e liber sa aiba o relatie cu cine are el chef. Liberul arbitru functioneaza si daca e insurat cu 10 copii: cu atit mai mult cu cit nu e. Invata faptul ca ne nastem liberi. Singurul lucru pe care i l-ai putea eventual reprosa e daca te minte: nu daca nu te prefera...
Iar daca el minte, vina in fata ta e a lui. Nu a "ispitei". Ci a lui.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 19:11
la faptul sa nu ma minta ma gandesc si eu..k dak aflu k ma minte,adio. ar sper sa nu fie asa. Astazi am vb cu el si m-a intrebat cum ma simt...etc..si sa ma linistesc,dar eu nici acum nu mi-am revenit bine,ink mai e ceva akolo kre ma macina
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 20:56
vrei sa fiu delicata sau acra?
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 22:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nulitatea sentimentelor ofera echilibru 559 De la: _blondyna 29 Iulie 2013 13:00
:| 13 De la: hermosa20 22 Februarie 2013 16:30
oare ce numar de sutien am nevoie ? 50 De la: dor72 13 Martie 2011 13:59
Am nevoie de un sfat 32 De la: me_reloaded 2 Aprilie 2011 18:52
Fazan 6 De la: garbo_399357 28 Mai 2014 14:57
Setari Cookie-uri