comportament dupa dizvirginare.....

Buna.Am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de 9 luni.(el are 19 ani). Acum cateva zile am facut un pas fff mare in viata mea,adica m-am culcat cu el..mentionez ca am fost virgina am avut dureri ff mari, intense si mi-a curs mult sange..in fine a trecut asta...Acum ce ma macina pe mine este faptul ca sunt curioasa cum se poarta fata de mine de acum in colo,ce comportament va avea?? eu cum ar trebui sa ma comport??? Tot ce vreau este sa nu-mi para rau mai tarziu ca el m-a dizvirginat..Vreau sa fiu iubita in continuare poate si mai mult,de ce nu..! Deci acum dupa, primul contact,cum ar trebui sa decurga lucrurile intre noi???? Va rog ajutati-ma ca nu vreau sa fiu dezamagita... Va multumesc!
garbo194034
Postat pe 5 Martie 2011 15:54
ce sa zik..poate k o fi buna si putina indiferentza atunci la inceput..sau nujt..poate rasp pers mai mari care stiu ei..:D:D
brunetha_creatza
Postat pe 6 Martie 2011 21:48
pai..m-a intrebat cum ma simt,daca mai am dureri..etc..in fine ...dar faza e ca nu prea am vb multe si in seara asta am intrat p mess dar nu am vb unul cu celalalt,aoi eu m-am dat pe inv si dupa ceva timp el a iesit dupa mess. Nu am vb nici la tel delok.......deci km ce ar treb sa fac eu...k nu vreau sa regret mai tarziu k el a fost cel care m-a dezvirginat pt k tin la el si nu vreau sa il pierd..
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 22:03
pot sa iti spun ca e cam nesimtit daca nu mai vorbeste cu tine
dar nu ai ce sa regreti, tu ai ales asa, nu iti mai face singura mea culpa
din cate stiu eu, fetele, cea mai mare parte, nu raman cu cel cu care au facut-o prima oara
nu are de ce sa iti para rau si sa fii atenta la cum te comporti... mai bine mai indiferenta decat sa creada ca 'te-a dat gata cu asta' trebuie sa ii impui respect
daca nu stie sa te respecte, nu te merita,
da' de iubire n-a zis nimic? era si el virgin? nu prea sunt multe date...
cine va mai intelege pe voi, tinerii?
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 22:18
A zis k ma iubeste si ca nu va uita niciodata momentele alea si k nu ne vom desparti..in fine asta spune el...mi-a zis k spera k am incredere in el k lui de asta ii este frik k nu am prins increderea in el sh k oriknd l-as putea parsi dar i-am zi k odata ce am facut pasul asta, dupa 9 luni de knd suntem impreuna,logik k am incredere.orikum eu vreau sa par putin asa mai indiferenta cum spunea-ti k sa nu zik k m-a dat gata..sper sa functiomeze si sa fie bn..as vrea din suflet k ceea ce s-a intamplat sa ne apropie si mai tare si sa sa existe iubirea si mai mare..dar.....sa vad ce se va mai intampla in urmatorele zile..
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 22:38
apropo..deci acum ar fi bn k sa nu-l kut eu prima si sa-l las p el?......
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 22:45
vezi tu, e cam complicat...
nici prea indiferenta, sa nu creada ca nu il mai vrei...
daca te cauta, nu il respinge, vorbeste cu el, trebuie sa stie cum stati, sa vine spre tine, sa te caute
Daca te-a vazut pe mess si nu a zis nimic spune-i ca te bucuri cand vorbiti si pe mes si la tel, incurajeaza-l sa te caute dar nu exagera...in fine, trebuie sa iti dai tu seama
un astfel de eveniment ar trebui sa va apropie si mai mult, sa va lege...
nu stiu daca am fost suficient de explicita
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 22:47
Ati fost explicita doamna si va multumesc din suflet pt sfaturi.Sper k sa fie totul bn si sa ma inteleaga si el pe mine, si eu pe el....Va multumesc!
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 22:54
bre...
Freya__
Postat pe 6 Martie 2011 22:57
daca imi zici dor e super ok
nu sunt chiar asa batrana...
dar am avut parte de sfaturi bune, de la mama...
Important este sa nu uiti ca tu esti prima si apoi ceilalti, si sa ceri de la viata, ce vrei sa iti dea
Ai incredere in tine si in iubirea ta!
si sa nu imi mai zici "doamna". k?
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 22:59
ma uit si io la dilemele pe care le au fetele astea...ma intreb daca exista in familiile din Romania, sau oriunde, legatura mama-fiica care sa le permita sa discute probleme de genul..

se pare ca nu..trist.
Freya__
Postat pe 6 Martie 2011 23:04
De la: Freya__, la data 2011-03-06 23:04:36ma uit si io la dilemele pe care le au fetele astea...ma intreb daca exista in familiile din Romania, sau oriunde, legatura mama-fiica care sa le permita sa discute probleme de genul..

se pare ca nu..trist.
ba da discutam da acilisa intra fatucile care nu discuta cu mamele lor
floare_cu_colti
Postat pe 6 Martie 2011 23:09
spre deosebire de vremurile apuse...acum au posibilitatea de a se informa...
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 23:10
floris...nu toate mamele sunt mame,asa cum nu toti tatii sunt tati
noroc ca si baietii au mame
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 23:11
aaa..ok..mey dor..ms atunci sh oriknd voi asculta sfaturile tale sh a altora dak voi mai primi mai ales in momentele astea...pop
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:11
mai freya relatia mea cu mama este buna si ne intelegem bine,dar in situatia asta chiar nu as putea sa-i cer sfaturi ei,nu pot..mai bine cer la un strain..nujt..
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:13
De la: garbo194394, la data 2011-03-06 23:11:44aaa..ok..mey dor..ms atunci sh oriknd voi asculta sfaturile tale sh a altora dak voi mai primi mai ales in momentele astea...pop


dor72
Postat pe 6 Martie 2011 23:18
sa va iubiti ca si pana acum si sa nu incepi sa ai asteptari prea mari .Sa va respectati reciproc si daca tu o sa fii relaxata si el se va comporta la fel .Si este musai sa va protejati ca sa nu ai o sarcina pana nu o doriti voi .
floare_cu_colti
Postat pe 6 Martie 2011 23:18
brava, floareo
ai auzit, fato?
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 23:19
daa..normal. sper sa nu se ajunga la vreo sarcina,doamne fereste.. ms floarea
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:24
ACUM CAND VA VETI INTALNI mergi la un cabinet de ginecologie ca sa iti dea anticonceptionale chiar nu este cazul sa aveti copii la varsta asta si terminati scoala musai ...Baiatul sigur este la fel de emotionat ca si tine si se poate ca sa te ocoleasca 2/3 zile pana isi face curaj sa te revada.Ai rabdare si nu il bombarda cu reprosuri ....fiti rabdatori .....si nu te grabi sa te mariti ......fa scoala si traieste adolescenta cu capul pe umeri ca sa nu suferi mai tarziu .
floare_cu_colti
Postat pe 6 Martie 2011 23:31
asa o sa fac,normal. oricum nu ma gandesc eu de acum la maritis k nu ma fascineaza asta pe mine.dak e sa fiu cu el pt mai mult timp nu o sa ma marit si mai ales de acum/..am multe de facut in viatza asta...Ms mult mai floare pt tot ce imi spui,oricand cu mare placere ascult ceea ce imi spuneti..
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:39
De la: garbo194034, la data 2011-03-05 15:54:34Buna.Am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de 9 luni.(el are 19 ani). Acum cateva zile am facut un pas fff mare in viata mea,adica m-am culcat cu el..mentionez ca am fost virgina am avut dureri ff mari, intense si mi-a curs mult sange..in fine a trecut asta...Acum ce ma macina pe mine este faptul ca sunt curioasa cum se poarta fata de mine de acum in colo,ce comportament va avea?? eu cum ar trebui sa ma comport??? Tot ce vreau este sa nu-mi para rau mai tarziu ca el m-a dizvirginat..Vreau sa fiu iubita in continuare poate si mai mult,de ce nu..! Deci acum dupa, primul contact,cum ar trebui sa decurga lucrurile intre noi???? Va rog ajutati-ma ca nu vreau sa fiu dezamagita... Va multumesc!




parerea mea,care am trecut prin situatia aceasta,este sa te comporti in functie de el.daca si el te iubeste iti doresc fericire.daca insa simti ca a fost doar o dorinta si isi schimba comportamentul devenind indiferent,gandeste-te ca a fost un episod din viata ta f important si trateaza-l ca atare fara pareri de rau.gandeste-te la ce a fost frumos,este foarte important pentru psihicul tau sa te gandesti ca si tu ai dorit acest pas.deci revin daca devine indiferent,este bine sa il parasesti,fara regrete, nu inainte de a discuta si cu el.ai toata viata inainte sa iti gasesti iubirea adevarata.referitor la dezamagire nu esti nici prima nici ultima fata dezvirginata care nu a ramas cu EL.decat sa plangi mai tarziu mai bine te desparti , fara plansete.pentru fiecare om exista partenerul ideal.eu nu am facut asa pt ca eram casatorita,dar la prima palma am plecat fara sa ma uit inapoi.si m-am recasatorit am si un pusti superb,iubesc si sunt iubita si fericita.am aproape 40 de ani si nu regret nimic din viata mea.sunt optimista in tot ce fac.la fel iti doresc si tie fii optimista si lasa viata sa curga,fara a incerca sa-i deslusesti meandrele.insa ce este rau ocoleste si nu regreta nimic.cand vei mai creste vei intelege ca nu se merita la varsta ta sa uiti ca acum esti o tanara femeie,care a aflat secretul vietii,care va incepe sa se dezvolte din toate punctele de vedere,fizic,psihic,sentimental.gandeste pozitiv si in interesul tau,fii inteleapta!
vuvuzela
Postat pe 6 Martie 2011 23:45
Multumes pt cele spuse doamna vuvuzela,o sa tin cont de tot. Sper sa nu fie kzul sa se sjunga la despartire dar dak va fi nevoie o so fa...dar pana atunci sa vad ce se mai intampla si ce reactii vor fi, Multumesc ink odata si multi ani inainte cu sotul si fericire k meritati.
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:49
394...
sa nu regreti niciodata ceva ce te-a facut sa zambesti
daca deocamdata e bine,o.k,daca nu mai e bine....viata merge inainte
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 23:52
Plec la somnic eu.Va spun noapte buna tuturor si multumesc celora care mi-au dat sfaturi.Cine vrea sa-mi mai spuna cate ceva sunt venite sfaturile cu cea mai mare placere pt k am nevoi. O sa va mai spun maine seara ce si cum s-a mai intamplat dak vreti sa ma mai ascultati si sa-mi mai spuneti cate ceva,normall pop p toata lumea.Pe maine
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:54
394, vuvuzela e cam zeloasa de felul ei...si are darul de a te descuraja...
ai incredere in tine si fa cum ti-a zis floarea. succes
te astept cu vesti
si mesaj privat daca vrei
am toata increderea ca vei face ceea ce trebuie
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 23:54
somn usor 394
si incearca sa dormi bine si sa nu te mai framanti atat cu ce va fi...
maine e o alta zi
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 23:55
nb si tie394
te vad fata desteapta si cu picioarele pe pamant
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 23:56
multumesc pt incurajare. pe maine. papa
garbo194394
Postat pe 6 Martie 2011 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plictisita sa traiesc in minciuna 21 De la: garbo209071 13 Iunie 2011 13:14
viata lunga la femei 40 De la: eu_geminy 25 Noiembrie 2010 23:19
CASATORIE INTRE CRESTINI? 17 De la: Ciresica 11 Decembrie 2009 07:11
Unde il pot gasi in Romania, pe parintele CLEOPA? 6 De la: caleidoscop 11 Iulie 2012 23:46
MISS GARBO 273 De la: garbo_greta18 10 Noiembrie 2010 16:36
Setari Cookie-uri