foarfecile de frizerie

Buna ziua,citesc zilnic discutiile pe forum si as avea si eu o intrebare pentru cei are lucreaza in domeniu(friezerie,coafor,hairstylist)Acum cateva zile am cumparat o foarfeca profesionala de frizerie (jaguar)iar vanzatoare mi-a spus ca daca o scap jos o singura data aceasta se strica.Sunt inca la inceput si am scapat foarfeca o singura data pe jos.Intrebarea mea e cum imi dau seama daca foarfeca s-a stricat.Mi-ar fi de mare ajutor un raspuns din partea celor care lucreaza in domeniu(daca lucreaza cineva)
carlina
Postat pe 3 Martie 2011 23:55
De la: danika, la data 2011-03-03 23:55:01Buna ziua,citesc zilnic discutiile pe forum si as avea si eu o intrebare pentru cei are lucreaza in domeniu(friezerie,coafor,hairstylist)Acum cateva zile am cumparat o foarfeca profesionala de frizerie (jaguar)iar vanzatoare mi-a spus ca daca o scap jos o singura data aceasta se strica.Sunt inca la inceput si am scapat foarfeca o singura data pe jos.Intrebarea mea e cum imi dau seama daca foarfeca s-a stricat.Mi-ar fi de mare ajutor un raspuns din partea celor care lucreaza in domeniu(daca lucreaza cineva)
carlina
Postat pe 3 Martie 2011 23:55
forfecutzele ca-s pt tuns,ca-s pt manichiura.. in general, daca le scapi pe jos,sunt compromise,tu vezi cum tunde acolo,nu te mai alarma,poate nu a cazut in varf,poate nu a cazut pe gresie,chestii d-astea...

si ai grija de scule de-acu' incolo...

foarfeca este extrem de importanta,niciodata sa nu te zgarcesti cand este vorba sa-ti cumperi una noua...

spor la treaba,bafta...
iasomia
Postat pe 5 Martie 2011 08:44
dezinfectati-le la nevoie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 20 Martie 2011 13:50
Du-te cu foarfeca cazuta,la un Coafor,si roaga acolo pe o coafeza s-o testeze pe cineva..sau la o frizerie si roaga un frizer s-o testeze..poate nu s-a stricat...
elisabeta_boia
Postat pe 21 Martie 2011 22:18
foarfeca nu se strica decat daca o scapi in varf si o verifici pe cineva iar daca vezi ca nu taie la varf inseamna ca s-a stricat!!!!
MARALO
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:18
he he he... "foarfecile".
asta chiar ca e o mare problema...:))))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:23
De la: MARALO, la data 2011-10-10 23:18:41foarfeca nu se strica decat daca o scapi in varf si o verifici pe cineva iar daca vezi ca nu taie la varf inseamna ca s-a stricat!!!!

ce zici?... te oferi sa o verifice pe tine?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:24
tot ma plictiseam eu, mai bine ma tund
elodia_2
Postat pe 21 Octombrie 2011 20:44

vaaaiii....nu....!!!!

mai bine te vopsesti blonda
sunsset
Postat pe 21 Octombrie 2011 20:57
sunt blonda
elodia_2
Postat pe 21 Octombrie 2011 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani la toti,,cu numele de Gheorghe 1 De la: luptatoareacurajoasa 23 Aprilie 2010 17:35
criza ne arde viata si casa su babelele de pe Dambovita se piaptana 30 De la: ovidiuar 17 Noiembrie 2010 13:04
dragostea la prima vedere! 380 De la: fleurdelis 20 Mai 2010 23:02
probleme vietii,neintelegerile dintre oameni,certurile,si din cauza ca oamenii sunt rai unii cu altii se imbolnavesc si exista atatea boli,daca oamenii ar fii respectat poruncile si ar fii corecti unii cu altii,oamenii ar fii trait unii cu altii si nu ar 6 De la: ingerasulluptator 7 Mai 2012 07:39
15 August Adormirea Maicii Domnului 4 De la: fleurdelis 15 August 2010 14:02
Setari Cookie-uri