Un sfat va rog !

Buna ! Am si eu nevoie de un sfat . Intr-o seara am iesit cu niste prieteni in club . Intamplator era si o fosta prietena de a mea din liceu cu care am mai tinut legatura in ultima vreme . In club am stat impreuna . Au fost vreo doua nopti in care am dormit impreuna ... Treaba e ca ea vrea sa incepem o relatie si aici apare problema sau problemele mai bine spus . A fost impreuna cu un prieten foarte bun de al meu o perioada destul de lunga si a mai fost si cu varul meu .Cand a aflat ca am venit acasa a facut tot posibilul sa se certe cu actualul iubit . Chestia e ca ea vrea sa incepem o relatie la distanta si nu stiu ce sa fac ...pentru ca non stop sunt cu gandul la ea , vreau sa vorbesc cu ea , sa stau cu ea ...dar ii stiu prea multe din trecutul ei si sunt cam multe lucruri rele. In nici o relatie in care am fost nu m-am simtit asa
AlexandrWho
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:15
e bine sa ai o relatie la distanta, tine fata la distanta !
garbo_407050
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:20
Salutare! Daca aceasta domnița a facut tot posibilul sa-l lase pe actualul sau iubit sa stii ca si cu tine poate proceda asa la următorul verișor sau prieten de-al tau. Plus la toate vechile iubiri ele atrag deoarece creerul uman isi amibteste doar clipele frumoase si este natural sa o vreai iarăși împreună dar nu poti sti cum e ea acuma. Ori tu risti sa m încerci odată ori din start te gandesti bine daca este căzul sa te abtii, dca te deranjează trecutul. Orice implicatie sentimentală nu poate fi garantata ca nu va avea un impact negativ. Succes!
garbo_7557
Postat pe 15 Noiembrie 2015 04:11
Asculta.ti inima, draga Alex!
garbo_414293
Postat pe 15 Noiembrie 2015 08:11
Stai departe daca nu vrei sa ramai si tu asa.
Cadar_Grigore_1
Postat pe 15 Noiembrie 2015 09:35
Greu de spus! Fii atent la ce simti ...încearcă sa cunosti pe altcineva întâi...si prudenta maxima sa nu te ia valul si sa fii si tu doar un var pe lista ! Cauta motive sa se certe cu iubitul ei pentru tine!? Asta poate fi doar o dovada de nestatornicie nu una ca te-ar iubi pe tine! Dar...repet...tu stii cel mai bine! Ai grija de tine ! Mare grija!
garbo267263
Postat pe 15 Noiembrie 2015 11:04
După mine aceasta relatie nu va merge,cu atât mai mult ca ea vrea o relație la distanță ceea ce înseamnă că nu știe ce vrea încă,în al doilea rand poți sa îți asumi tu de pe acuma suferința pe care ți-o vei provoca,iar gustul amar pe care îl vei lasă prietenului și a varului tău,toate te vor da peste cap,noua oamenilor ne place pericolul și adrenalina,pt e clar ca nu e iubire din moment ce pui trecutul ei,decizia rămâne în mâinile tale
Mirela_Laura_Campan_1
Postat pe 15 Noiembrie 2015 16:20
Asculta-ti inima si.... TRAIESTE !!!! Mirela
garbo_7403
Postat pe 15 Noiembrie 2015 23:27
Draga Who, dubiile tare sunt intemeiate. Dupa cum ai vazut nu are nici o problema in a trece de la unul la altul in modul cel mai usor posibil. Ma intreb oare cum te vei simti sa fii de doua ori un fost? Nu a inceput si nu se va termina lumea cu ea si nici nu s-au terminat fetele. Succes.
angel_forever
Postat pe 16 Noiembrie 2015 11:31
Un alt episod al unei telenovele turcesti Eu zic sa te prinzi de fund si sa sari in sus, pana iti revii.Pun pariu ca, in cele doua nopti petrecute impreuna, nu ai luat in calcul varianta ca ai putea sa simti ceva. Si, unde era trecutul ei, in acele doua nopti? Nu conta, ca doar erai"barbat", ceea ce acum
Intr-adevar, nenorocirile lumii palesc in fata dramei pe care o duci!
Schmetterling
Postat pe 16 Noiembrie 2015 12:43
buna,poate face tot posibilul sa fie cu tine,ea incearca poate sa te cucereasca,si tie ti-a placut sa fiti impreuna asa ca incearca si tu si vezi ce o sa iasa,discutati,petreceti timp amindoi si vezi la ce punct comun ajungeti! succes!!!
garbo017686
Postat pe 17 Noiembrie 2015 14:09
Cred ca ai doua oportunittati sa le zicem asa...
1. treci la terapie daca donsoara te bantuie...
2. incepe relatia dar ai grija cand pleci din tara las-o in grija unui verisor de gradul I sa ramana in familie, este foarte posibil ca relatia sa dureze (pana ajunge si ea unde esti tu) cat nu e grarantat.
Serios acuma , daca simti ca nu poti trece peste trecutul ei vezi-ti de treaba fugi repede si departe.
Batranii spun ca ciorba reaincalzita nu mai are acelasi gust ...iar daca primul gust e ala pe care-l cauti ...ei bine ala a fost ...
Partea buna (da! E si o parte buna) e ca esti al 3 lea :))) ...
Se pare ca ori uiti repede ori nu iti displace sa fii lasat in drum precum un sac de cartofi stricati... decizia e a ta pana la urma.
julia_dr
Postat pe 29 Noiembrie 2015 02:19
Stai cuminre în Banca Ta pentru că la ea va fi mereu, următorul ,,,,,Fara se distrează.
garbo233027
Postat pe 29 Noiembrie 2015 10:35
Vroiam să spun că ,,Fata se distrează şi nu are nevoie de relaâii stabile sau de lungă durată.
garbo233027
Postat pe 29 Noiembrie 2015 10:37
Ai zis bine.
Axl_R
Postat pe 29 Noiembrie 2015 10:42
ami pare rau sati spun dar o sa dureze putin max 10 ani dupaia usor apar amintiri e inevitabil si normal
garbo_426240
Postat pe 11 Ianuarie 2016 07:55
Of of, l-ai incurajat pe bietul om cum nu se poate mai bine.
angel_forever
Postat pe 11 Ianuarie 2016 14:41
fa ceea iti spune inima dar numai sa fi tu bine
Cata_Cata_Catalina_1
Postat pe 22 Ianuarie 2016 17:56
Parerea mea.nu te baga.si eu o patisem cam la fel.mai bine stai detasat
garbo_409705
Postat pe 23 Ianuarie 2016 10:41
Este o regula de aur care spune "ce tie nu-ti place altuia nu face".
Domnisoara si-a facut un obicei din a lepada barbatii. De la distanta nu vei avea niciun impact asupra ei. Nici nu-ti vei da seama cand te-a parasit. Rau de tine.
Traieste in prezent! Azi, acum!
garbo_427453
Postat pe 23 Ianuarie 2016 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare. 44 De la: ulygarbo 11 Aprilie 2017 01:07
Am facut o greseala mare. 1 De la: 2 August 2019 13:23
visul Alexandrei 0 De la: 27 Aprilie 2010 11:59
casatorita, fericita, iubesc un barbat insurat 234 De la: clopotica 10 Mai 2012 21:54
Ce acceptam si ce nu acceptam intro relatie? 63 De la: heart_blossom 7 Octombrie 2014 20:55
Setari Cookie-uri