comportament dupa dizvirginare.....

De la: ameno, la data 2011-03-09 22:21:41vrei sa fiu delicata sau acra?

adica??
brunetha_creatza
Postat pe 9 Martie 2011 22:28
indiferent cum o sa-mi iei spusele, tine cont ca nu-s cu rautate...ok?
romaneste ti-ai tras-o cu unu dupa noua luni care nu te baga prea mult in seama.cred ca am prins esenta...mai pe romaneste spus,sigurat nu aveti o relatie strong, iar faptul ca te-ai culcat cu el in ziua de azi pentru unii baieti chiar nu-i cine stie ce lucru important.
eu zic sa-ti vezi de viata ta, nu-l cauta ca o disperata, lumea nu s-a creat cu o paula si nici nu se sfarsete cu ea infipta in batz! o gasesti la toate colturile, toate culorile,toate dimensiunile....NU ESTE O RARITATE!!!!!
IMPORTANT!!! grije mare cu cine o sa umblii de azi inainte si mai ales cui ii desfaci cracii.
P.S. IMPORTANT FFFF IMPORTANT sa nu fie una de 5 eurocenti fetele stiu ce spun
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 22:29
Mai...cum vine aia "dizvirginare"?
Sa ma dizvirgineze si pe mine cineva!
Allegra
Postat pe 9 Martie 2011 22:45
te prostesc inainte sau dupa....fapta
vrei mai incetisoar asea sau sa iasa bestia
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 22:47
O,te conjur!
I like it ruff!
Allegra
Postat pe 9 Martie 2011 22:52
S-au clarificat lucrurile intre noi in legatura cu aia.El nu are nici o vina,in schimb aia a facut totul,invidia...A stiut el sa ma calmeze si mi-a spus k nu are nici o legatura cu aia. Sper sa fie asa,acum mergem in continuare. Sper sa fie bn
brunetha_creatza
Postat pe 10 Martie 2011 17:33
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-10 17:33:53S-au clarificat lucrurile intre noi in legatura cu aia.El nu are nici o vina,in schimb aia a facut totul,invidia...A stiut el sa ma calmeze si mi-a spus k nu are nici o legatura cu aia. Sper sa fie asa,acum mergem in continuare. Sper sa fie bn

"A stiut el sa ma calmeze si mi-a spus k nu are nici o legatura cu aia." vezi sa nu confunzi linistirea cu prosteala te-a vazut oleaca disperata si este usor sa te prosteasca,iti zice ceea ce tu vrei sa auzi si sa crezi...adica gasculita perfecta.Sper sa ma insel...dar nu cred
ameno
Postat pe 10 Martie 2011 20:33
M-am gandit si yo la asta dar...oricum mi-am pierdut putin increderea in el,dar vreau sa vad pana unde poate merge dak e o minciuna
brunetha_creatza
Postat pe 10 Martie 2011 21:47
eee copilito ......ce mai faci? esti ok? esti fericita ? eu sper ca da .
floare_cu_colti
Postat pe 11 Martie 2011 18:32
De la: garbo194034, la data 2011-03-05 15:54:34Buna.Am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de 9 luni.(el are 19 ani). Acum cateva zile am facut un pas fff mare in viata mea,adica m-am culcat cu el..mentionez ca am fost virgina am avut dureri ff mari, intense si mi-a curs mult sange..in fine a trecut asta...Acum ce ma macina pe mine este faptul ca sunt curioasa cum se poarta fata de mine de acum in colo,ce comportament va avea?? eu cum ar trebui sa ma comport??? Tot ce vreau este sa nu-mi para rau mai tarziu ca el m-a dizvirginat..Vreau sa fiu iubita in continuare poate si mai mult,de ce nu..! Deci acum dupa, primul contact,cum ar trebui sa decurga lucrurile intre noi???? Va rog ajutati-ma ca nu vreau sa fiu dezamagita... Va multumesc!



Oh my god! Are you for real?:))))))))) dizvirginare auzi! Tu inca mai crezi in dragoste vesnica cu baiatul care te-a "dizvirginat"?:)))) e doar sex! "Dizvirginarea" nu presupune automat si dragoste:)))))
Just_a_girl
Postat pe 19 Martie 2011 22:20
experenta si-a spus cuvantul inca o data
dor72
Postat pe 20 Martie 2011 15:02

Oh my god! Are you for real?:))))))))) dizvirginare auzi! Tu inca mai crezi in dragoste vesnica cu baiatul care te-a "dizvirginat"?:)))) e doar sex! "Dizvirginarea" nu presupune automat si dragoste:)))))[/quote]

pey.dea asa e sh cu dizvirginarea asta,nu neaparat ca sa raman cu el pe vesnicie,dar totusi nu o sa-mi vina atat de usor cand nu vom mai fi impreuna. Este chestia k vreau sa profit de aceste momente acum ink la aceasta varsta..nu stiu dak voi fi intelesa de cineva..,dar in fine....pffff. Acum ce sa zik,mai sunt si zile bune si unele mai putin bune. Mai sunt si zile in care nu il inteleg delok,isiyo ii si zik k poate are p altcineva,poate vrem sa ne despartim dar elzice sa nu ma mai gandesc la asta k doar cu mine vrea sa fie si k sa il inteleg k asa este el..Poate k e bine sa fac copromisuri de genul asta si sa fiu ingaduitoare cu el k de fiekre data,incerc sa rezist si sa trec peste orice obstacol...Azi a venit la mine,am stat,am vb..fiecare moment in care ne vedem e tot mai frumos si de neuitat Sper totusi k sa fie totul bine...
brunetha_creatza
Postat pe 20 Martie 2011 22:59
nu-l mai tot obosi cu atatea povesti cu pesti, daca va simtiti bine impreuna
o sa strici totul.bucurati-va unul de altul si lasati viata sa isi urmeze cursul
dor72
Postat pe 20 Martie 2011 23:02
aha.multumesc dor. eu fac asa doar de teama de a nu-l pierde. Dar de acum o sa las in mare parte in voia sortii..si da incerc k sa profitam amandoi de clipele astea si incerc sa nu mai fiu si eu chiar asa k sa ne iubim in continuare...Multumesc mult! :*
brunetha_creatza
Postat pe 20 Martie 2011 23:12
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-20 22:59:58
Oh my god! Are you for real?:))))))))) dizvirginare auzi! Tu inca mai crezi in dragoste vesnica cu baiatul care te-a "dizvirginat"?:)))) e doar sex! "Dizvirginarea" nu presupune automat si dragoste:)))))


pey.dea asa e sh cu dizvirginarea asta,nu neaparat ca sa raman cu el pe vesnicie,dar totusi nu o sa-mi vina atat de usor cand nu vom mai fi impreuna. Este chestia k vreau sa profit de aceste momente acum ink la aceasta varsta..nu stiu dak voi fi intelesa de cineva..,dar in fine....pffff. Acum ce sa zik,mai sunt si zile bune si unele mai putin bune. Mai sunt si zile in care nu il inteleg delok,isiyo ii si zik k poate are p altcineva,poate vrem sa ne despartim dar elzice sa nu ma mai gandesc la asta k doar cu mine vrea sa fie si k sa il inteleg k asa este el..Poate k e bine sa fac copromisuri de genul asta si sa fiu ingaduitoare cu el k de fiekre data,incerc sa rezist si sa trec peste orice obstacol...Azi a venit la mine,am stat,am vb..fiecare moment in care ne vedem e tot mai frumos si de neuitat Sper totusi k sa fie totul bine...[/quote]

Dar cati ani ai? Ca n-am retinut. In orice caz, statisticile arata ca iubirile din adolescenta nu dureaza prea mult; si nici nu cred ca e bine sa dureze prea mult; poate acum iti doresti sa fii pentru totdeauna cu el, poate si el (nu stiu), dar peste un timp o sa vrei sa vezi cum e si cu altul, o sa vrei sa experimentezi si el la fel (poate mai mult ca tine). Nu stiu, mi se pare asa desueta ideea asta ca tre sa incepi viata sexuala cu cel pe care il iubesti si sa ramai ani de zile cu primul si ultimul barbat cu care ai facut sex... daca vrei sa profiti de tineretea ta, atunci experimenteaza. Nicio despartire nu e usoara, dar treci peste. Ai toata viata inainte. Inca esti naiva, dar o sa razi peste cativa ani de problemele pe care ti le faci acuma:)
Just_a_girl
Postat pe 21 Martie 2011 15:20

Dar cati ani ai? Ca n-am retinut. In orice caz, statisticile arata ca iubirile din adolescenta nu dureaza prea mult; si nici nu cred ca e bine sa dureze prea mult; poate acum iti doresti sa fii pentru totdeauna cu el, poate si el (nu stiu), dar peste un timp o sa vrei sa vezi cum e si cu altul, o sa vrei sa experimentezi si el la fel (poate mai mult ca tine). Nu stiu, mi se pare asa desueta ideea asta ca tre sa incepi viata sexuala cu cel pe care il iubesti si sa ramai ani de zile cu primul si ultimul barbat cu care ai facut sex... daca vrei sa profiti de tineretea ta, atunci experimenteaza. Nicio despartire nu e usoara, dar treci peste. Ai toata viata inainte. Inca esti naiva, dar o sa razi peste cativa ani de problemele pe care ti le faci acuma:)[/quote]


Am 18 ani si el 19. Da am mai zis sh yo k nu neaparat sa raman cu el pana la adanci batraneti,tot ce vreau e sa ma bucur acum in momentele astea,la anii astia de el...Ce va fi p viitor nu se stie niciodata dar.....totusi vreau clipe frumoase impreuna si nu as vrea sa le dau uitarii nici pe el..momentan e bn intre noi...cat de cat....dar..sa vedem ce so mai intampla
brunetha_creatza
Postat pe 22 Martie 2011 18:40
nu-i obligatoriu sa ramai cu el pana la adanci batraneti...dar se poate si intampla
dor72
Postat pe 22 Martie 2011 20:59
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-22 18:40:13
Dar cati ani ai? Ca n-am retinut. In orice caz, statisticile arata ca iubirile din adolescenta nu dureaza prea mult; si nici nu cred ca e bine sa dureze prea mult; poate acum iti doresti sa fii pentru totdeauna cu el, poate si el (nu stiu), dar peste un timp o sa vrei sa vezi cum e si cu altul, o sa vrei sa experimentezi si el la fel (poate mai mult ca tine). Nu stiu, mi se pare asa desueta ideea asta ca tre sa incepi viata sexuala cu cel pe care il iubesti si sa ramai ani de zile cu primul si ultimul barbat cu care ai facut sex... daca vrei sa profiti de tineretea ta, atunci experimenteaza. Nicio despartire nu e usoara, dar treci peste. Ai toata viata inainte. Inca esti naiva, dar o sa razi peste cativa ani de problemele pe care ti le faci acuma:)



Am 18 ani si el 19. Da am mai zis sh yo k nu neaparat sa raman cu el pana la adanci batraneti,tot ce vreau e sa ma bucur acum in momentele astea,la anii astia de el...Ce va fi p viitor nu se stie niciodata dar.....totusi vreau clipe frumoase impreuna si nu as vrea sa le dau uitarii nici pe el..momentan e bn intre noi...cat de cat....dar..sa vedem ce so mai intampla [/quote]
Parerea mea e ca nu trebuie sa-ti schimbi in nici un fel comportamentul, poarta-te natural, normal , gandeste pozitiv doar tu ai vrut sa o faci cu el. Din tot ce am citit am impresia ca nu aveti o relatie prea stralucita si ca tu vrei mai mult decat el sa va vedeti si inteleg ca va vedeti cam rarut. Fii mai indiferenta si mai refuza-l si tu cand el iti cere sa va intalniti spune-i ca ai alt program dar ca urmatoarea zi esti libera ,,, ceva de genul asta. Neaparat sa mergi la un cabinet de planning familial, asta daca nu ai facut-o pana acum. Trebuia intai sa faci lucrul asta si apoi sa faci dragoste sau sex cu el. Sa speram ca totusi nu ai ramas insarcinata, ca asta ti-ar mai lipsi acum ...
garbo180613
Postat pe 23 Martie 2011 16:57

Parerea mea e ca nu trebuie sa-ti schimbi in nici un fel comportamentul, poarta-te natural, normal , gandeste pozitiv doar tu ai vrut sa o faci cu el. Din tot ce am citit am impresia ca nu aveti o relatie prea stralucita si ca tu vrei mai mult decat el sa va vedeti si inteleg ca va vedeti cam rarut. Fii mai indiferenta si mai refuza-l si tu cand el iti cere sa va intalniti spune-i ca ai alt program dar ca urmatoarea zi esti libera ,,, ceva de genul asta. Neaparat sa mergi la un cabinet de planning familial, asta daca nu ai facut-o pana acum. Trebuia intai sa faci lucrul asta si apoi sa faci dragoste sau sex cu el. Sa speram ca totusi nu ai ramas insarcinata, ca asta ti-ar mai lipsi acum ...[/quote]

Nu nu am ramas,doamne fereste! Doar ce am trecut de perioada aceea Mi-e cam frica sa ma duk la un cabinet medical..nu stiu ce sa zik.....O sa fiu atenta si eu si el ca sa nu se intample nimic...oricum nu s-a mai intamplat nimic de atunci intre noi..in rest vb,ne mai vedem knd iesim mai devreme de la scl,imi sune k ma iubeste...dar.......
brunetha_creatza
Postat pe 23 Martie 2011 18:45
e fatuca ai sa vezi poate dupa 9 luni daca te iubeste sau nu.
vax
Postat pe 24 Martie 2011 05:09
dar nu as vrea neaparat k sa vad dupa 9 luni pt k nu vreau k sa raman insarcinata sa-mi dau seama dak ma iubeste,in nici un caz asta nu se va intampla.....
brunetha_creatza
Postat pe 24 Martie 2011 11:34
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-24 11:34:20dar nu as vrea neaparat k sa vad dupa 9 luni pt k nu vreau k sa raman insarcinata sa-mi dau seama dak ma iubeste,in nici un caz asta nu se va intampla.....

Nu are de ce sa-ti fie frica sa mergi la un cabinet de planning familial, ca nu iti face nimic. Avand in vedere ca ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa fii responsabila si in nici un caz nu te baza pe el, pt. ca si el banuiesc ca e la inceput si nu se poate controla f. bine.Si chiar daca nu ar fi metoda coitus interuptus e doar 75% garantata plus ca nu te fereste de boli sau altele. Daca esti sigura ca el e doar cu tine poti cere medicului sa-ti prescrie anticonceptionale care ofera protectie 99%, daca nu esti 100% ca el e numai cu tine mai bine folosesti prezervativul care te fereste si de boli cu transmitere sexuala.
Eu in momentul in care m-am hotarat sa-mi incep viata sexuala intai am fost la un cabinet de planning familial, mi-am luat anticonceptionale si dupa o luna cand aveam protectia garantata am facut-o, deoarece am considerat ca e mai bine sa detin eu controlul si sa nu risc nimic.
Asa ca astept sa-mi spui cum a fost la cabinet.
Am o nelamurire: de ce va intalniti doar cand terminati orele mai repede? In week-end va vedeti? El vine la tine acasa sau tu mergi la el? Adica cu alte cuvinte relatia e oficiala si cunoscuta de toata lumea sau va intalniti cand va vedeti si asta e tot.
garbo180613
Postat pe 25 Martie 2011 12:37
De la: garbo180613, la data 2011-03-25 12:37:34
De la: brunetha_creatza, la data 2011-03-24 11:34:20dar nu as vrea neaparat k sa vad dupa 9 luni pt k nu vreau k sa raman insarcinata sa-mi dau seama dak ma iubeste,in nici un caz asta nu se va intampla.....

Nu are de ce sa-ti fie frica sa mergi la un cabinet de planning familial, ca nu iti face nimic. Avand in vedere ca ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa fii responsabila si in nici un caz nu te baza pe el, pt. ca si el banuiesc ca e la inceput si nu se poate controla f. bine.Si chiar daca nu ar fi metoda coitus interuptus e doar 75% garantata plus ca nu te fereste de boli sau altele. Daca esti sigura ca el e doar cu tine poti cere medicului sa-ti prescrie anticonceptionale care ofera protectie 99%, daca nu esti 100% ca el e numai cu tine mai bine folosesti prezervativul care te fereste si de boli cu transmitere sexuala.
Eu in momentul in care m-am hotarat sa-mi incep viata sexuala intai am fost la un cabinet de planning familial, mi-am luat anticonceptionale si dupa o luna cand aveam protectia garantata am facut-o, deoarece am considerat ca e mai bine sa detin eu controlul si sa nu risc nimic.
Asa ca astept sa-mi spui cum a fost la cabinet.
Am o nelamurire: de ce va intalniti doar cand terminati orele mai repede? In week-end va vedeti? El vine la tine acasa sau tu mergi la el? Adica cu alte cuvinte relatia e oficiala si cunoscuta de toata lumea sau va intalniti cand va vedeti si asta e tot.


In cursul saptamanii ne vedem dupa ore, dar faza e ca yo stau l a16 km de el,fac naveta si nu prea avem mult timp la dispozitie, iar in week-end vine el la mine cu masina..Majoritatea stiu de relatia nostra,eu ma cam feream la inceput de lume k nu vroiam sa afle.mai ales niste fatuce de la mine care stie sa bage intrigi in relatii..dar el a spus sa nu ma mai feresc k nici el nu se fereste knd e cu mine si ca nu-l intreseaza de lume..asa..si atunci knd are masina aksa (k pleaca tatal lui la munk cu ea) sambata iesim p undeva,disko..ceva..si km asa e si cu intalnire astea cu el.
In legatura cu cabinetul,cred k aveti dreptate si k ar treb sa ma duk,o sa ma interesez la un cabinet particular si sa-mi fac o programare. Oricum knd va fi data viitoare,sigur protejat o sa fie k nu risc...Multumesc de sfaturi! O zi buna!
brunetha_creatza
Postat pe 25 Martie 2011 15:46
Ok, am inteles acum. nu iti mai fa atatea griji si lasa totul sa decurga de la sine si va fi ok. Iti doresc duminica placuta in continuare si o relatie frumoasa si asa cum o vrei tu!
garbo180613
Postat pe 28 Martie 2011 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU STIU CE SA MAI CRED! 207 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 23:10
Mai presus de dragoste exista principii si prejudecati? 15 De la: kitty_cross 31 Ianuarie 2010 11:04
femeie leu barbat gemeni 47 De la: cory_emy 8 Martie 2011 16:50
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
povesti de dragoste 150 De la: Ciresica 2 Iulie 2010 04:45
Setari Cookie-uri