"Religia, o fraza de dansii, inventata..."

Vrei sa intrebi la a cata nereusita s-a aflat Dumnezeu cand a creeat omul...din punct de vedere numeric? Sau vrei sa spui ca mai mult de-ata nu a reusit sa faca?(omul e o suma de defecte)
Oricum ai vrea sa privesti,e buna intrebarea. Ne aduce aminte ca Dumnezeu ne-a creeat c-un rost.Ca noi,cei din contemporaneitate ,am pierdut rostul,nu mai e de vina Dumnezeu.
nelutza_darjan
Postat pe 9 Ianuarie 2011 20:28
vuvuzela, nu poti desparti sufletul de legatura cu divinitatea - oricare ar fi aia, pt ca nu credem toti in acelasi dumnezeu - asa cum nu poti integra intelectul in "suflet". Ca si cum ai spune ca picioarele fac parte din creier... in pana mea....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2011 20:31
De la: garbo017554, la data 2011-01-09 20:00:43Deceneu a fost slujitorul lui Burebista. Nu l-a tradat niciodata, a dus mai departe valorile si morala poporului dac.Dar ca orice popor si noi am cazut in imensa greseala si am fost incet si sigur indoctrinati.


tu esti foarte sigur ca pledezi pentru credinta dacilor?
Crezi ca divinizarea unei entitati a pamintului se rezuma la a mirosi floricele? Ce stii desprei ritualurile dacilor? Ce crezi despre sacrificiile din cadrul lor - ma refer la cele umane?
Exista parti foarte crude ale religiilor VECHI - si nu poti sa pledezi pentru ele daca nu le accepti, iar ca sa le accepti trebuie sa le cunosti... Si e vorba de cunostere implicind filtrarea personala, nu doar copy paste google... Unele lucruri pot fi greu de "asimilat".
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2011 20:55
Putei intra pe un blog foarte interesant s citii n special ultimul articol de jos n pagina de blog, intitulat Argumente i dovezi ale existenei lui Dumnezeu i a vieii venice de dincolo de moarte. Citind articolul i blogul, muli vor gsi cu siguran rspunsuri la ntrebrile lor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Blogul conine i: nregistrri video cu miracole, videoclipuri, legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele conin i posturi de radio TV on line), cri care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator), articole foarte interesante. V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe (de preferin mpreun cu acest mesaj de prezentare), ca s foloseasc i altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:04
De la: garbo173224, la data 2011-01-09 19:28:58Te astept, in privat.


esti sigur ca ai scris corect sau ca la asta te-ai referit ??? ca tu, in ultimul timp il cam "mananci" pe "a"... !!!

dar nu de asta iti scriu... ci sa-mi spui si mie te rog, unde este butonul asta pentru "privat" ? mersi !
barboneli
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:11
Valeu, la ce s-a ajuns! Nu se poate discuta nicaieri fara sa se ajunga la certuri. Spuneti-va punctul de vedere si lasati gramatica celorlalti.
mari1789
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:46
Draga 224 citeste Coranul si o sa gasesti toate raspunsurile acolo>
oana7
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:02
Am raspuns celui care a pus o intrebare la inceputul acestei dispute.
danko
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:16
Si ne lasi asa curiosi?
mari1789
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:20
AI intrebat de cite ori a esuat Dumnezeu, in lucrarea sa.Si tiam raspuns-da, fata de tine, in fiecare an, al virstei tale.insa, ceea ce conteaza mai mult, este ca nu te-a pedepsit ca ai curajul sa L recunosti, ci te asteapta sa realizezi ca El te iubeste si ca te poti schimba si accepta Iubirea Lui.
danko
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:21
De la: mari1789, la data 2011-01-09 22:20:10Si ne lasi asa curiosi?


Nicidecum. pagina 8, din forumul acesta. mi-a raspuns f suparat barboneli, la mesajul meu crezind ca era adresat lui.
danko
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:31
Te salut, invidiosule.
Ne mai auzim.
Nae_Nae
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:36
"oana7", am un vecin care il are dar in limba araba si eu nu stiu decat cifrele din limba asta.
Poate ma ajuti cu unul in limba romana, dar sa nu provina din turca. Ce zici?
Nae_Nae
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:39
asa patesti cand faci pe subtilul, "danko".
dumnezeu nu ti-a vorbit si despre comportamentul interuman?
cred ca a avut o scapare.
asteapta geneza nr.2 si sunt convins ca-si va corecta omisiunea asta.
Nae_Nae
Postat pe 9 Ianuarie 2011 22:42
http://aparamortodoxia-aparamortodoxia.blogspot.com/Daca sti sau nu sti despre pericolul care se abate asupra crestinilor ortodocsi si asupra biserici lui Hristos,da mai departe acest site sa ajunga in toata tara si sa spune Nu Actelor Biometrice si Sa Spunem nu Sclaviei care vor sa ne-o impuna.....Dragii Romanii Urmariti documentarul Ingerul Digital 1 si 2.Si ve-ti inteleg multe de unde si cum este criza financiara de ce au facuto si care este scopul lor final.Doamne Ajuta sa ajunga acest mesaj la toata lumea.Da mai departe in lista ta HAIDET CU TOTII SA VFACEM CA ACEST MESAJ SA AJUNGA IN TOATA ROMANIA
exemplarfeminin
Postat pe 9 Ianuarie 2011 23:25
De la: garbo173224, la data 2011-01-09 22:42:55asa patesti cand faci pe subtilul, "danko".
dumnezeu nu ti-a vorbit si despre comportamentul interuman?
cred ca a avut o scapare.
asteapta geneza nr.2 si sunt convins ca-si va corecta omisiunea asta.


Stii ,fiecare are un ragaz pina se desteapta.
probabil, ca nu e timpul tau.dar stai linistit,Dzeu nu lasa pe nimeni prost, toata viata.se poate si in urltima secunda sa ne revenim.

tu consideri ca Dzeu are o proba atit de dificila, cu aceste fiinte indaratnice, numite oameni?nu uiti cumva, ca ele sint creatia Lui?
Modul cum pui problema simplist, cu esuarile lui Dzeu ,nu cred ca e abordarea optima.
De mult nu ai mai fi avut dreptul la replica, daca ar fi semanat Dzeu cu tine.Bine ca nu seama, pentru binele tuturor.
De aceea,Dzeu te asteapta sa -ti revii.tu ,creatia Lui.tia dat liber arbitru sa decizi bine sau rau.

spor la contorizat pro si contra.ma rog pentru tine ca sa ti pui intrebarile potrivite si sa primesti raspunsurile clare de care ai nevoie,sa evoluezi intr-o fiinta mai buna.

Succes!
danko
Postat pe 9 Ianuarie 2011 23:53
Dumnezeul tau te-a invatat sa-ti jignesti semenii?
ESTI PROST CRESCUT IN PRIMUL RAND !
Eu ti-am respectat credinta.
Dumnezeul tau ti-a cerut sa te razboiesti cu mine?
Alooooooooooooooooooo !!!
112 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nae_Nae
Postat pe 10 Ianuarie 2011 00:48
PTR BARBONELI poate nu m-am exprimat cum trebuie am vrut sa spun cuvantul lui D-zeu este acelasi in toate limbile si ptr toti.Ce inseamna sa il primesti pe Isus in inima?este o figura de stil inseamna sa il iubesti ptr ce a facut la golgota ca a murit ptr pacatele tale apropo cum ramane cand ii spui la cineva ca il iubesti idn inima ?si sa sti ca stiu ce este o inima si ce rol are ea in corpul omenesc. Din ce ai scris imi dau seama ca cineva te-a ranit foarte tare iarta-ma daca ma insel,dar mi se pare ca nu mai vrei sa acorzi nimanui incredere nici macar lui D-zeu.Cat despre sfinti nu prea sunt de acord ca preoti le da mai multa cinste decat lui ISUS ei si-au facut treaba pe pamant si atat ei nu pot mijloci la TATAL decat Isus.sarbatorile sfintilor sunt facute de oameni ca sa mai leneveasca un pic.ca daca te iei dupa calendarul ortodox intr-o luna lucri doar 2 saptamani,oricum ISUS TE IUBESTE.
garbo174279
Postat pe 10 Ianuarie 2011 08:14
De la: garbo173224, la data 2011-01-10 00:48:18Dumnezeul tau te-a invatat sa-ti jignesti semenii?
ESTI PROST CRESCUT IN PRIMUL RAND !
Eu ti-am respectat credinta.
Dumnezeul tau ti-a cerut sa te razboiesti cu mine?
Alooooooooooooooooooo !!!
112 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Imi pare rau sa te simti agresat.Eu am expus o expresie destul de celebra, intre credinciosi."Dumnezeu nu lasa pe nimeni prost!" Mai citeste atent raspunsul meu.

Nu inteleg unde vezi tu razboiul.Chiar nu ai inteles deloc ca razboiul este inauntrul tau?Ca tu te lupti cu orgoliul tau si ca e necesar sa-l invingi,smerindu-te ?
In acest moment , nu ai dat frau decit orgoliul lui tau care s-a simtit foarte agresat.Crezi ca ai invatat de toate? Eu zic ca nu, deci, fiecare este prost intr-un domeniu,sau mai multe, depinde cit de mult s-a straduit sa invete.Eu zic sa deschizi un alt topic si vorbim acolo.

Evolutia fiecaruia consta in desteptarea din prostie! fiecare avem sa ne trezim din ea, ca sa ajungem intelepti!
Succes in lupta cu orgoliul tau ! Ma rog pentru tine in continuare.
danko
Postat pe 10 Ianuarie 2011 11:34
Acum am inteles de ce nu ma iubesc pe mine oamenii chiar daca eu ii iubesc pe ei si vreau sa ii ajut.....Cred ca un om care nu face voia lui Dumnezeu nu are cum sa asimileze binele si iubirea pt ca necuratul nu il lasa pt ca face voia lui si el necuratul are puterea asupra lui....Pt ca sa gandim logic...Asa cum un om care se chinuie sa traiasca curat si sa faca voia lui Dumnezeu,,Dumnezeu il ajuta sa vada raul si sa nu il asimleze,,dar ii da omului libera alegere...Pe cand satana obliga omul ca sa ii tina sufletul...De asta un om se chinuie pana sa intelega ce vrea Domnul de le el...Nu Dumnezeu chinuie omul,ci necuratul chinuie omul pt ca nu vor sa iasa din el si sa il lase pe om sa se curete si sa isi dedice viata lui Dumnezeu....Pt ca uite de ce cred ca un om nu apreciaza iubirea si bunatatea...Pt ca are grija necuratul sa ii semene ganduri de ura si aducere aminte a grselilor care ti le-a facut omul care are nevoie de ajutorul tau sau oamenii in general.....Atata timp cat omul salbaticeste si nu face voia lui Dumnezeu,niciodata nu ma va putea iubi curat si neconditionat pt ca nu il va lasa necuratul,,daca el face voia lui....pt ca diavolul nu vrea ca oamenii sa traiasca fericiti si in iubire si mereu seamana ganduri de ura,rautate si invidie in mintea oamenilor......Dar oamenii le pot ignora,,dar are nevoie de ajutorul lui Dumnezeu,,,,Pt ca noi singuri nu putem lupta imptriva rautatii...Ci doar Domnul lupta prin noi impotriva rautatii pt ca vrea sa ne ajute sa nu ne mai chinuim atata...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Ianuarie 2011 12:28
De la: danko, la data 2011-01-09 22:31:43
De la: mari1789, la data 2011-01-09 22:20:10Si ne lasi asa curiosi?


Nicidecum. pagina 8, din forumul acesta. mi-a raspuns f suparat barboneli, la mesajul meu crezind ca era adresat lui.


de la Nae am inteles ca esti barbat... asa ca nu mai raspund ca unei doamne sau domnisoare... !
asa ca nu mai pun o floricica.
NU ! dar nu m-am suparat de loc. nu pe tine si nici pe altii. poate eram mai infocat... dar nici vorba de suparare. si chiar nu eram sigur ca mi-ai raspuns mie. dovada ca am scris: "daca cumva am avut cinstea si mi-ai scris mie asta... cu parere de rau recunosc: nu, nu m-a schimbat cu nimic Nasterea Mantuitorului... !!! despre ce Nastere si despre ce Mantuitor e vorba... ? si de ce sa ma schimbe ? si din ce sa ma schimbe... ? si nici exercitiu ala de algebra nu l-am inteles de loc ! si nu recunosc nimic ! si nu cred in conceptul universal de Entitate Suprema... ! si de ce i se zice "universal"... ?" uneori ma mai incrunt cand aud sau vad propozitii din astea cu mantuitor, (si mantuitorii se nasc asa ca noi... ?) fraze cu lumina in suflet si in inima... transformari nerationale si rupte de realitate ca: mai buni, mai intelegatori... mai iertatori... (auzi si tu ? nu e de mirat ?), cum coboara lumina in casa cand iubesti pe mantuitor sau pe alcineva inventat de "dansii"... si multe altele, nu prea am talent sa le retin. ptr. ca nu le iau in serios ! sorry ! eu ma multumesc cu reactile chimice si cuuuu... am uitat cum le spunea Nae... si cu neoronii mei. eu cand vreau sa fiu fericit si metaforic sa am "lumina" in suflet... am eu prin sertare ceva muzica sau desene animate... sau o iau de gat pe nesvasta-me si mergem undeva unde sa ne simtim bine si sa mancam bine (suntem vanduti branzeturilor...) omor cativa fosti vecini care mi-au facat viatza amara un timp de... si atunci, ma simt implinit !!! de ce rabdare se vorbeste in frazele alea pompoase si spuse cu patos... de unii mai incep sa si planga ??? sa-l inteleg pe mantuitor (???) sau pe Dumnezeu... ? sa-l ascult ? pai e ca si cum as incerca sa vorbesc cu o galaxie sau cu bobul de grau, inainte de incolteste ! etc. etc. ! si eu vorbesc in numele meu personal... !
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:42
De la: danko, la data 2011-01-09 22:31:43
De la: mari1789, la data 2011-01-09 22:20:10Si ne lasi asa curiosi?


Nicidecum. pagina 8, din forumul acesta. mi-a raspuns f suparat barboneli, la mesajul meu crezind ca era adresat lui.


de la Nae am inteles ca esti barbat... asa ca nu mai raspund ca unei doamne sau domnisoare... !
asa ca nu mai pun o floricica.
NU ! dar nu m-am suparat de loc. nu pe tine si nici pe altii. poate eram mai infocat... dar nici vorba de suparare. si chiar nu eram sigur ca mi-ai raspuns mie. dovada ca am scris: "daca cumva am avut cinstea si mi-ai scris mie asta... cu parere de rau recunosc: nu, nu m-a schimbat cu nimic Nasterea Mantuitorului... !!! despre ce Nastere si despre ce Mantuitor e vorba... ? si de ce sa ma schimbe ? si din ce sa ma schimbe... ? si nici exercitiu ala de algebra nu l-am inteles de loc ! si nu recunosc nimic ! si nu cred in conceptul universal de Entitate Suprema... ! si de ce i se zice "universal"... ?" uneori ma mai incrunt cand aud sau vad propozitii din astea cu mantuitor, (si mantuitorii se nasc asa ca noi... ?) fraze cu lumina in suflet si in inima... transformari nerationale si rupte de realitate ca: mai buni, mai intelegatori... mai iertatori... (auzi si tu ? nu e de mirat ?), cum coboara lumina in casa cand iubesti pe mantuitor sau pe alcineva inventat de "dansii"... si multe altele, nu prea am talent sa le retin. ptr. ca nu le iau in serios ! sorry ! eu ma multumesc cu reactile chimice si cuuuu... am uitat cum le spunea Nae... si cu neoronii mei. eu cand vreau sa fiu fericit si metaforic sa am "lumina" in suflet... am eu prin sertare ceva muzica sau desene animate... sau o iau de gat pe nesvasta-me si mergem undeva unde sa ne simtim bine si sa mancam bine (suntem vanduti branzeturilor...) omor cativa fosti vecini care mi-au facat viatza amara un timp de... si atunci, ma simt implinit !!! de ce rabdare se vorbeste in frazele alea pompoase si spuse cu patos... de unii mai incep sa si planga ??? sa-l inteleg pe mantuitor (???) sau pe Dumnezeu... ? sa-l ascult ? pai e ca si cum as incerca sa vorbesc cu o galaxie sau cu bobul de grau, inainte de incolteste ! etc. etc. ! si eu vorbesc in numele meu personal... !
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:43
De la: garbo173224, la data 2011-01-09 22:39:18"oana7", am un vecin care il are dar in limba araba si eu nu stiu decat cifrele din limba asta.
Poate ma ajuti cu unul in limba romana, dar sa nu provina din turca. Ce zici?


stai linistit tu... ureche muzicala !!! ca nici oana a 7-a nu l-a citit !!! si eu sunt cam nelamurit de ce adevaruri ne pomeneste dansa ca vom afla acolo.... ! eu unul, cu tot cei 184cm., fara tocuri, ma cam indoiesc.
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:48
De la: garbo174279, la data 2011-01-10 08:14:41PTR BARBONELI poate nu m-am exprimat cum trebuie am vrut sa spun cuvantul lui D-zeu este acelasi in toate limbile si ptr toti.Ce inseamna sa il primesti pe Isus in inima?este o figura de stil inseamna sa il iubesti ptr ce a facut la golgota ca a murit ptr pacatele tale apropo cum ramane cand ii spui la cineva ca il iubesti idn inima ?si sa sti ca stiu ce este o inima si ce rol are ea in corpul omenesc. Din ce ai scris imi dau seama ca cineva te-a ranit foarte tare iarta-ma daca ma insel,dar mi se pare ca nu mai vrei sa acorzi nimanui incredere nici macar lui D-zeu.Cat despre sfinti nu prea sunt de acord ca preoti le da mai multa cinste decat lui ISUS ei si-au facut treaba pe pamant si atat ei nu pot mijloci la TATAL decat Isus.sarbatorile sfintilor sunt facute de oameni ca sa mai leneveasca un pic.ca daca te iei dupa calendarul ortodox intr-o luna lucri doar 2 saptamani,oricum ISUS TE IUBESTE.


draga cristina... (daca nu cumva iar m-am incurcat la numere... ca la poza de la avatar, sigur nu...), ma crezi sau nu, dar de fiecare data cand vad PTR. BARBONELI-al tau... imi bate inima mai puternic ! zau, nu mint ! si da, ai dreptate... si eu mai spun uneori ca iubesc pe cineva din inima... dar asta ptr. ca suna mai frumos decat sa-i spun: ca o/il iubesc ptr. ca neuronul 57 a primit de la neoronul 68 un impuls electric in urma catuia s-a eliberat o enzima anume si care face sa simt acest sentiment.... ! parca nu suna asa romantic.... sunt de acord cu tine ! nu, in ultimii ani, nu prea m-a mai ranit cineva sau in tot cazul, nu asa grav ! ca mu mi-a mai platit datoria deee.... un pumn mare de dolari... nu e rana cine stie ce ! chestile astea cu: "cuvantul lui Dzeu" tradus in toate limbile.... nu suna prea exact ! in chineza, de ex. nu e tradus ! ptr. ca, in afara de vreo 1780000 de chinezi, ceilalti pana la 1 miliard si o litra... nu cred in Dzeu. ! (ce bine ca mi-ai aratat cum sa scriu prescurtarea... da' de ce cuvantul "prescurtare" e asa de lung... fata de prescurtarea in sine ???)
si eu aici, m-am cam ferit sa vorbesc de Dzeu.... ci mai mult de "dansii" ! inclusi de Isus, care chiar nu vad cum si de ce sa ma iubeasca... !!! dar tu nu trebuie sa te superi pe mine ptr. asta. daca o sa mai raman pe meleagurile voastre de forum, poate o sa intelegi ! da' tu de unde le stii pe toate astea... ??? ma refer la tot ce ai scris de la inceputul topicului... !
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:07
De la: garbo174279, la data 2011-01-10 08:14:41PTR BARBONELI

Cat despre sfinti nu prea sunt de acord ca preotii le da mai multa cinste decat lui ISUS. ei si-au facut treaba pe pamant si atat ! ei nu pot mijloci la TATA-L ,decat Isus. sarbatorile sfintilor sunt facute de oameni ca sa mai leneveasca un pic. ca daca te iei dupa calendarul ortodox, intr-o luna lucrezi doar 2 saptamani,


asa e ! cum spune si vorba aia: "pan'la Dzeu.... te mananca sfintzii... !!!" ! sau:


http://www.youtube.com/watch?v=zYpRenoC5Zs



barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:27
salut,

vreau sa va spun ca ma bucur ca exista oameni deschisi care se gandesc la religie, Dumnezeu. Mi-am facut timp si am citit ce ati scris in acest topic, f.f.f.interesant si am o propunere ptr. voi. Din pacate eu nu stau bine cu timpul si nu cred ca voi participa la discutii (daca vor fi) dar vreau sa va propun ceva: eu fac parte dintr-o biserica deschisa (bineinteles ca o laud, cum altfel?!) in care in fiecare duminica (si cand mai avem chef) noi citim impreuna din biblie si discutam liber pe marginea celor citite. am vazut multi interesati care din diverse motive nu au citit biblia. propun sa incepeti aici cu primul capitol, sa fie comentat vreo trei zile de toti interesati si apoi sa se voteze care a fost parerea cea mai acceptata din cele expuse, asta neinsemnand neaparat afilierea la idee, apoi se poate trece mai departe. hai sa citim si apoi sa comentam
cred ca va fi util. si nu. nu conteaza din ce biserica faci parte in prima faza.
lumi_casia
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:50
De la: LILO, la data 2010-12-25 15:42:58
cand dumnezeu ne-a creat...
ne-a dat si libertatea de a alege!!!
libertate pe care,din nefericire,o folosim pt autodistrugerea noastra
pana si libertatea de a crede sau a nu crede in existenta LUI
..dar..a lasat si o lege implacabila
nescrisa...aceea de a plati cu varf si indesat pt aceea ce ne facem
[/quote


Sunt de acord cu tine Lilo
gavril
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:17
Bun venit "lumi_casia".
N-am inteles, te referi, la "Facerea lumii" ?
Nu ai observat ca topicul are alta tema ?
Sa nu mi-o iei in nume de rau, te rog.
Dar as avea o intrebare, cum sa interpretam cele citite in Biblie, simbolic cumva ?
Si de ce nu prea seamana diversele Biblii de pe la noi ?
Inteleg sa existe diferente de interpretare a textului biblic dar nu de editare.
Nae_Nae
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:19
De la: Laura_M, la data 2011-01-08 23:32:02ai ajuns si aici? canta la alta masa Irino
garbo001084
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:23
De la: gavril, la data 2011-01-10 15:17:30
De la: LILO, la data 2010-12-25 15:42:58
cand dumnezeu ne-a creat...
ne-a dat si libertatea de a alege!!!
libertate pe care,din nefericire,o folosim pt autodistrugerea noastra
pana si libertatea de a crede sau a nu crede in existenta LUI
..dar..a lasat si o lege implacabila
nescrisa...aceea de a plati cu varf si indesat pt aceea ce ne facem
[/quote


Sunt de acord cu tine Lilo


misto scris ! n-am inteles nimic ! mie personal, postari din astea pe care nu le inteleg... imi plac cel mai mult ! ptr. ca, daca le inteleg, sunt banale... ! si mie mi-a placut "Rebus"-ul intodeauna ! deci... ne-a lasat libertatea... dar o folosim ptr. autodistrugere... si inca a noastra (pe mine sa nu contati..... !) !!! asta e Rebus cu cheie ! e in stare Dzeu. de asa ceva..... ? il credeam mai..... asa.... ca sa nu ne distrugem ! pai de aia ne-a creat... ?
ok... sa zicem ca nu ne-am autodistrus ! trecem mai departe... ! ce sashi tu... ne-a mai lasat si o lege, NESCRISA... (da' ce... alealalte erau scrise... ???? le-ai citit tu... ??? in ce limba ? ia zi-mi si mie... ! ca eu stiu mai multe limbi ! romana... asa si asa... mongola, asa si mai putin asa... limba murata si limba fiarta....) ! o legeee... implacabila... nescrisa... !!! e... limba asta chiar ca n-o cunosc ! vai di mine si di mine... !!!
barboneli
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de important este sa "stii sa te faci placut"? 67 De la: garbo_400133 22 Mai 2014 17:24
Un tata are doar datorii fata de copilul lui? 127 De la: KNIGHT_31 14 Decembrie 2010 19:42
relatie 54 De la: dor72 13 Mai 2011 22:26
Ce parere aveti despre relatia dintre Dumnezeu si Omul? 103 De la: moment31 23 Octombrie 2009 15:47
Ce v-a costat pastrarea unui copil? 51 De la: garbo171675 25 Ianuarie 2013 19:47
Setari Cookie-uri